Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
transient, τι μπηκε βιολογια κατευθυνσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
θα σου απαντησω εγω:Pκαι μενα μ φανηκαν ευκολα β θεμα που χρησιμοποιειται η Ecol σε τεχνικες και μεθοδους γενετικης
γιατιτα βακτηρια χρησιμεύουν για την παραγωγη ανθρωπινων πρωτεινων
ποσα αμινικα ακρα και ποσους πεπτιδικους δεσμους εχει η ινσουλινη
στο Γ ηθελε να πεις ποιες μεταλλαξεις ειναι αβλαβης και ποιες βλαβερες οταν εχουμε αντικατασταση μιας βασης
να βρουμε σε μια δοσμενη αν ηταν κωδικη η μη η αλυσιδα
ενα διαγραμμα οπυ βαση αυτου (ειχε 3 γενιες)να βρεις ποια ηταν P,F1,F2 και να γραψεις γονοτυπους να πεις απο που DNA εχουν τα διαγωνιδιακα ζωα και απο που τα κλωνοποιημενα
καιΔ δυο πανευκολα γενεολογικα και τι ειναι γενεολογικο και γενετικη καθοδηγηση:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
λατινικα επεσαν τα κειμενα 27 και 43

Θρίαμβος έμαθα ποια κειμενα έπεσαν επιτέλους ! 27&43
Ποια κομμάτια έπεσαν από αυτά τα κείμενα; Ολόκληρα δεν θα τα έβαλαν λογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Eύκολα οεφε, παλλούκια πανελλήνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δε νομίζω.Βασικά ελπίζω να μην προσπαθήσουν να μας χαντακώσουν.
Μ'αρέσει εν τω μεταξύ που βλέπω άτομα μεγαλύτερης ηλικίας (φοιτητές κυρίως) και μου λένε "Διάβασε πολύ καλά.Φέτος θα σας βάλουν πολύ δύσκολα γιατί δε θέλουν να εισαχθούν πολλοί στα Πανεπιστήμια." -.-
Τώρα δηλαδή γιατί μου τα λένε αυτά 1 μήνα πριν τις Πανελλήνιες;Για να μου ανεβάσουν το ηθικό ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Δε νομίζω.Βασικά ελπίζω να μην προσπαθήσουν να μας χαντακώσουν.
Μ'αρέσει εν τω μεταξύ που βλέπω άτομα μεγαλύτερης ηλικίας (φοιτητές κυρίως) και μου λένε "Διάβασε πολύ καλά.Φέτος θα σας βάλουν πολύ δύσκολα γιατί δε θέλουν να εισαχθούν πολλοί στα Πανεπιστήμια." -.-
Τώρα δηλαδή γιατί μου τα λένε αυτά 1 μήνα πριν τις Πανελλήνιες;Για να μου ανεβάσουν το ηθικό ; :P
Το πόσοι θα εισαχθούν στα Πανεπιστήμια δεν έχει απολύτως καμία σχέση με τη δυσκολία των θεμάτων.Ο αριθμός είναι προκαθορισμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
και μου λένε "Διάβασε πολύ καλά.Φέτος θα σας βάλουν πολύ δύσκολα γιατί δε θέλουν να εισαχθούν πολλοί στα Πανεπιστήμια." -.-

Άλλη βλακεία αυτή. Θεέ μου πόσα τούβλα παίζει να κυκλοφορούν, και πίσω βέβαια δεν κάνουν και οι δημοσιογραφοί που πέρυσι έβγαιναν μαργαριτάρια απο το στοματάκι τους. Παιδιά έχει ήδη προκηρυχθεί η εγκύκλιος απο το υπουργείο παιδείας, μέσα στην οποία καθορίζονται οι θέσεις εισακτέων που θα δεχθεί κάθε σχολή. Όσο χάλια να τα πάει ο μέσος όρος, αν είναι να μπουν 500 παιδιά στο φυσικό, θα μπουν 500 παιδια, ασχέτως με το αν η βάση θα πέσει. Ας το καταλάβουν λίγο όλοι αυτό. Και δηλαδή το 80% να έχει μια γενική βαθμολογία κάτω απο τη βάση σημαίνει ότι όλες οι θέσεις θα καλυφθουν απο το 20%? Όπως είπε χαρακτηριστικά μια δημοσιογράφος πέρυσι όταν ανακοινώθηκαν οι βαθμολογιές:
''Επιτέλους, θα περάσουν στο πανεπιστήμιο αυτοί που πραγματικά το αξιζουν!''

Όρσε τούβλο.


Εσύ Εmilouko, μην ακούς κανέναν! Θα περάσεις! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Δε νομίζω.Βασικά ελπίζω να μην προσπαθήσουν να μας χαντακώσουν.
Μ'αρέσει εν τω μεταξύ που βλέπω άτομα μεγαλύτερης ηλικίας (φοιτητές κυρίως) και μου λένε "Διάβασε πολύ καλά.Φέτος θα σας βάλουν πολύ δύσκολα γιατί δε θέλουν να εισαχθούν πολλοί στα Πανεπιστήμια." -.-
Τώρα δηλαδή γιατί μου τα λένε αυτά 1 μήνα πριν τις Πανελλήνιες;Για να μου ανεβάσουν το ηθικό ; :P

Φέτος άρχισαν τα Συμβούλια Διοίκησης των Πανεπιστημίων να στέλνουν λίστες με τους πραγματικούς φοιτητές που μπορεί ένα Τμήμα να εκπαιδεύσει. Βέβαια το Υπουργείο εμμένει στην κοινωνική πολιτική. Από την άλλη, λόγω δημοσιονομικών προβλημάτων της χώρας μας, τα τελευταία χρόνια, μεγάλο ποσοστό καθηγητών Πανεπιστημίου συνταξιοδοτήθηκε με εθελουσία έξοδο (για να μην χαθεί το εφάπαξ) και η θέση τους δεν καλύφθηκε από νέο προσωπικό μελών ΔΕΠ. Για παράδειγμα, μπορεί να δει κάποιος σε αρχεία .pdf στα site Πανεπιστημίων ότι υπάρχουν Τμήματα με διαθέσιμες θέσεις 150 φοιτητών ενώ το διδακτικό προσωπικό συνεχώς μειώνεται. Το Υπουργείο με τις Πανελλήνιες, 10%,... και τις άλλες φιέστες στέλνει 380 φοιτητές. Τα συμπεράσματα δικά σας. Τα επόμενα χρόνια, πιστεύω ότι το κάθε Συμβούλιο Διοίκησης θα πιέσει το θέμα περί μείωσης των εισακτέων και αναπροσαρμογής των προετών με βάση τις πραγματικές θέσεις του Τμήματος και όχι με την "πλασματική" ζήτηση του Τμήματος όπως έχουμε συνηθίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το πόσοι θα εισαχθούν στα Πανεπιστήμια δεν έχει απολύτως καμία σχέση με τη δυσκολία των θεμάτων.Ο αριθμός είναι προκαθορισμένος.
Το ξέρω.Για αυτό και δεν παίρνω τοις μετρητοίς τέτοιου είδους συμβουλές. :)
Άλλη βλακεία αυτή. Θεέ μου πόσα τούβλα παίζει να κυκλοφορούν, και πίσω βέβαια δεν κάνουν και οι δημοσιογραφοί που πέρυσι έβγαιναν μαργαριτάρια απο το στοματάκι τους. Παιδιά έχει ήδη προκηρυχθεί η εγκύκλιος απο το υπουργείο παιδείας, μέσα στην οποία καθορίζονται οι θέσεις εισακτέων που θα δεχθεί κάθε σχολή. Όσο χάλια να τα πάει ο μέσος όρος, αν είναι να μπουν 500 παιδιά στο φυσικό, θα μπουν 500 παιδια, ασχέτως με το αν η βάση θα πέσει. Ας το καταλάβουν λίγο όλοι αυτό. Και δηλαδή το 80% να έχει μια γενική βαθμολογία κάτω απο τη βάση σημαίνει ότι όλες οι θέσεις θα καλυφθουν απο το 20%? Όπως είπε χαρακτηριστικά μια δημοσιογράφος πέρυσι όταν ανακοινώθηκαν οι βαθμολογιές:
''Επιτέλους, θα περάσουν στο πανεπιστήμιο αυτοί που πραγματικά το αξιζουν!''

Όρσε τούβλο.


Εσύ Εmilouko, μην ακούς κανέναν! Θα περάσεις! :thumbup:
Ότι θα περάσω το περιμένω,το πού είναι το θέμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
οσο δυσκολα και να βαλουν αυτος που ειναι να γραψει καλα θα γραψει καλα, αυτος που ειναι να γραψει μετρια θα γραψει μετρια και αυτος που ειναι να γραψει χαλια θα γραψει χαλια.
τωρα καποιος καλα διαβασμενος μπορει να γραψει σκατα στο πρωτο μαθημα επειδη ηταν καραπαλουκα (φυσικα και οι περισσοτεροι θα ταν εχουν παει λιγοτερα καλα απο το "αναμενομενο") και ισως πανικοβληθει και τα κανει σαλατα και στα επομενα. αλλα καλως ή κακως στις πανελληνιες χρειαζεται και η ψυχραιμια. αν την διατηρεις οσο παλουκια και να πεσουν σε συγκριση με ολους τους υπολοιπους υποψηφιους θα βγαλεις τον βαθμο που επρεπε να βγαλεις. .
εχει ειπωθει πολλες φορες οτι οι βασεις ειναι ενδεικτικες, δεν εχει καμμια σημασια τι βαση ειχε τις προηγουμενες χρονιες μια σχολη, σημασια εχει πως θα τα πας σε συκριση με τους υπολοιπους υποψηφιους φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Εύκολα-δύσκολα οι θέσεις ίδιες είναι. Καλή μας επιτυχία, προσωπικά τελευταία κατά κάποιον πολύ μυστήριο λόγο αντί να αγχώνομαι και να διαβάζω περισσότερο έχω κόψει λίγο και είμαι πιο χαλαρός. Είναι κανείς στην ίδια μοίρα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εύκολα-δύσκολα οι θέσεις ίδιες είναι. Καλή μας επιτυχία, προσωπικά τελευταία κατά κάποιον πολύ μυστήριο λόγο αντί να αγχώνομαι και να διαβάζω περισσότερο έχω κόψει λίγο και είμαι πιο χαλαρός. Είναι κανείς στην ίδια μοίρα? :P

Δεν πιέζομαι καθόλου από τότε που ξεκίνησαν οι διακοπές για το Πάσχα.Το έχω πάρει πολύ χαλαρά το θέμα και φοβάμαι λίγο.Απλά, βλέπω πως όλα τα παιδιά στην τάξη μου έτσι είναι και για αυτό επαναπαύομαι.Ελπίζω τον τελευταίο μήνα να τα δώσω όλα.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα διατηρηθεί αυτή η ψυχραιμία μέχρι το τέλος.Σκέφτομαι δηλαδή πως είτε θα πάω να δώσω το πρώτο μάθημα και θα το παίζω cool και light κάνοντας αστειάκια για να ελαφρύνω το κλίμα ή θα τρέμει το χέρι μου τόσο πολύ που δε θα μπορώ να γράψω.
Πρέπει να βρω μια μέση οδό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εύκολα-δύσκολα οι θέσεις ίδιες είναι. Καλή μας επιτυχία, προσωπικά τελευταία κατά κάποιον πολύ μυστήριο λόγο αντί να αγχώνομαι και να διαβάζω περισσότερο έχω κόψει λίγο και είμαι πιο χαλαρός. Είναι κανείς στην ίδια μοίρα? :P

Οι περισσότεροι. Εγώ έχω πάθει εθισμό στο τίτσου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Οι περισσότεροι. Εγώ έχω πάθει εθισμό στο τίτσου.

Εγώ αναγκαστικά μόνο στο facebook παίζω. Live σπάνια μαζευόμαστε παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glykeria_

Νεοφερμένος

Η glykeria_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γραφει κανεις αυριο μαθ.κατ. στον ΟΕΦΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smile31

Νεοφερμένος

Η smile31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Paidia pws ta pate me tis epanalhpseis???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι και εγώ έχω χαλαρώσει... Αλλά δεν ξέρω, δεν κοιμάμαι πολυ καλά το βράδυ, βλέπω περίεργα όνειρα, άρχισα πάλι να δαγκώνω τα νύχια μου και γενικά είναι λίγο περίεργη η κατάσταση. Από το άγχος είναι; Δεν νιώθω τρέλα αγχωμένη, μόνο το φυσιολογικό άγχος έχω. Μήπως έχω άγχος και ασυνείδητα το κρύβω; Μάλλον θέλω ψυχολόγο :hehe: Σοβαρά πάντως, ελπίζω μόλις μπει ο Μάιος να στρώσω πιο εντατικά στο διάβασμα.. Γιατί να είναι τόσο αργά οι εξετάσεις... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Η θεωρεία στα μαθηματικά κατεύθυνσης πως μαθαίνεται?? It's so boring...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Περισσότερο άγχος βλέπω να έχει η Β' Λυκείου αυτό τον καιρό, παρά η Γ'...
Είναι όλοι σε μια φάση "Πω, τι μας έβαλαν για το Σ/Κ, παίζει και ο ΠΑΟΚ για το κύπελλο το βράδυ"... Και εγώ σκέφτομαι ότι θα κάτσω ένα δίωρο υπολογιστή χαλαρός και μετά θα ανοίξω τα "κιτάπια" μου και θα διαβάσω θεωρία...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αν δίναμε 2 Μαϊου όπως έλεγαν οι πρώτες φήμες τώρα δε θα καθόμασταν ούτε 10 λεπτά. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top