Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Α, και εσείς της θεωρητικής που τα μαθαίνετε ολα νεράκι, παπαγαλια πολυ πιο εύκολα απο οτι εγω που πρεπει να τα κάνω χιλιάδες αναγνώσεις για να τα κατανοήσω, αυτοκτονηστε λιγο να δω κάτι. :pfff: Τα νεύρα μου κάθε φορα που έχουμε Βίο γεν και λένε όλο το βιβλίο με τα κόμματα, με μοναχα μια ανάσα. :angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Η μαλακία σε ΑΟΔΕ, Βιολογίες, Παπαρολογίες,...και άλλα θεωρητικά μαθήματα Ελληνικού σχολείου, είναι ότι πρέπει να αποστηθίζεις και το σημείο στίξης. Αυτό να το προτιμάτε έναντι της ελεύθερης απόδοσης διότι δεν ξέρω κατά πόσο έχετε καλό επίπεδο Ελληνομάθειας γραπτού λόγου ώστε να κάνετε ελεύθερη συνώνυμη μεταφορά του κειμένου.

Στην βιολογία γενικής αναφέρεσαι προφανώς, ετσι? Γιατί και τα μαθ. γεν. θα μπορούσα άνετα να τα χαρακτηρίσω παπαριές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Α, και εσείς της θεωρητικής που τα μαθαίνετε ολα νεράκι, παπαγαλια πολυ πιο εύκολα απο οτι εγω που πρεπει να τα κάνω χιλιάδες αναγνώσεις για να τα κατανοήσω, αυτοκτονηστε λιγο να δω κάτι. :pfff: Τα νεύρα μου κάθε φορα που έχουμε Βίο γεν και λένε όλο το βιβλίο με τα κόμματα, με μοναχα μια ανάσα. :angry:

Εγώ είμαι περήφανη που δεν είμαι σε όλα παπαγάλος. Ιστορία αναγκαστικά . Στα άλλα όσο μπορώ εκφράζομαι με δικά μου λόγια. Βιολογία όσο κ αν προσπαθω δε μπορώ να το αποδώσω 100%.
Αλλά πχ οταν λεει μια μαθήτρια θεωρητικής στην τάξη μάθημα κ ας το λέει ολοιδιο όταν λέει ο θετικός φαίνεται οτι το ξέρει καλύτερα κ ας το λέει με δικά του λόγια. Και από τις ασκήσεις φαίνεται οτι αυτη δεν γράφει πάνω από 17 ενώ ο δεύτερος άνετα 20.
Το παιδί είναι αστέριι. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Υπάρχει λόγος που πήρα μαθηματικά γενικής ως μάθημα επιλογής αν και δεν με ενδιαφέρει το 5ο πεδίο, δεν δίνω ΑΟΘ και είμαι θετική με σκοπό την Ιατρική: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΗ ΠΑΠΑΓΑΛΙΑ. Αυτή η βιολογία κατεύθυνσης είναι ατελείωτη, αν είχα και την γενικής θα τα παρατούσα πριν τα χριστούγεννα. Τουλάχιστον τα μαθηματικά μόνο τρεις ορισμούς και πέντε αποδείξεις έχουν σαν θεωρία. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Και πού να δεις τι σε περιμένει στην ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Ξέρω, μόνο χειρότερα μπορεί να γίνει... Αλλά από την άλλη, ποιά σχολή δεν θέλει παπαγαλία? Τουλάχιστον εκεί δεν είναι ανταγωνισμός του ποιός θα τα πει πιο κοντά στα λόγια του βιβλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
ποιά σχολή δεν θέλει παπαγαλία?

Πολλές?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εγώ ξέρω παιδί που ασχολήθηκε μόνο το τελευταίο σαββατοκύριακο πριν δώσει με το ΑΟΔΕ, διάβασε μόνο τα sos και έγραψε 14..! Εντάξει, δεν το λες και πολύ, αλλά με διάβασμα δυο ημερών μόνο είναι και παραείναι πολύ...

Δεν μου λέει κάτι αυτό..
Ας μην ξεχνάμε ότι οι 50 μονάδες είναι απολύτως τσάμπα ακόμα για κάποιον που δεν έχει ανοίξει βιβλίο όλη τη χρονιά..
Αρκεί βέβαια να βάλει το μυαλό του να δουλέψει μιας και οι ερωτήσεις του θέματος Α βασίζονται κυρίως σε απλή λογική.
Στο μάθημα αυτό αν κάποιος γράψει κάτω από 19( και λίγο λέω) για εμένα θεωρείτε αποτυχημένος(ελπίζω να μην γίνει καμιά στραβή με εμένα :D).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Απο Βιολογία Γενικής μόνο η Οικολογία είναι παντελώς σίχαμα. Τα αλλα δυο πανε και έρχονται.

Ναι ΜΑ ΠΩΣ ΣΤΟΝ ΤΡΙΒΟΛΟ τα λενε νεράκι; Εγω Βιολογίες θα τα γραψω όπως θέλω και οτι θέλει ας γίνει. Ασπαραγίνη για την ακρίβεια. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Πω πω και εγώ ακριβώς έτσι νιώθω!!!

αντε υπομονηηηηηηηηηηηη!! ερχονται οι μερες του φωτος!!!!!!!!!

Εγώ αυτή τη στιγμή καταπολεμάω τις τύψεις μου βλέποντας ταινία.
Μόλις τελειώσει θα κάνω Λατινικά. :mad:

χαχα εγω τα εκανα στην αρχη των διακοπων, ετσι σαν ξεκουραση βρε αδερφε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
αντε υπομονηηηηηηηηηηηη!! ερχονται οι μερες του φωτος!!!!!!!!!



χαχα εγω τα εκανα στην αρχη των διακοπων, ετσι σαν ξεκουραση βρε αδερφε :p

Να δω με τι κουράγιο θα διαβάσω γνωστό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Να δω με τι κουράγιο θα διαβάσω γνωστό...

θα το βρεις!! ειναι μεχρι να παρεις μπρος...! θα αρχισεις να διαβαζεις και για ποτε θα εχεις τελειωσει ουτε που θα το καταλαβεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Πφφφφ
Έχουν μείνει 4 σελίδες στο ΑΟΔΕ και δεν φαίνεται να βγαίνουν με τίποτα... Το Σάββατο συμπληρώνουν 3 βδομάδες που ξεκίνησα την επανάληψη, αλλά δεν έχω το κουράγιο να συνεχίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
θα το βρεις!! ειναι μεχρι να παρεις μπρος...! θα αρχισεις να διαβαζεις και για ποτε θα εχεις τελειωσει ουτε που θα το καταλαβεις :D

Πολιτικά είναι αυτά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δεν θα αντέξω και άλλη χρονιά την παπαγαλία....Είναι σαν να υποτιμούν τη νοημοσύνη μας...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πφφφφ
Έχουν μείνει 4 σελίδες στο ΑΟΔΕ και δεν φαίνεται να βγαίνουν με τίποτα... Το Σάββατο συμπληρώνουν 3 βδομάδες που ξεκίνησα την επανάληψη, αλλά δεν έχω το κουράγιο να συνεχίσω...

Προχθές έκλεισα την επανάληψη εγώ.
Αλλά την προηγούμενη μέρα δεν διάβασα καθόλου μιας και έγινε μια στραβή και έτσι βγήκα εκτός προγράμματος προχθές και ξενέρωσα αλλά τώρα είμαι οκ...κάνω μια σούπερ γρήγορα επανάληψη πριν ανοίξει το σχολείο και χαλαρά...
Μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω, το ξέρω ότι κατάντησε κουραστικό αλλά έχουμε μπεί στην τελική ευθεία πλέον και τα λάθη κοστίζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ασκηση μιγαδικων παιδες.
Θεωρούμε τους μιγαδικούς αριθμούς z και w= . Αν ο αριθμός w είναι πραγματικός, να αποδείξετε ότι η εικόνα του z κινείται σε κύκλο, του οποιου να βρείτε το κέντρο και την ακτίνα.
Εδω ειναι μια προσπαθεια δικια μου που δεν μου βγηκε

Ξερω οτι αμα θεσω οπου z=x+yi η ασκηση θα βγει. Το θεμα μου ειναι γιατι ενω δοκιμαζω σχεσεις που ισχυουν (z*z(συζυγη))= x^2 +y^2
και (z+z(συζυγη))= 2Re(z) δεν καταληγω εκει που θελω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Ασκηση μιγαδικων παιδες.
Θεωρούμε τους μιγαδικούς αριθμούς z και w= . Αν ο αριθμός w είναι πραγματικός, να αποδείξετε ότι η εικόνα του z κινείται σε κύκλο, του οποιου να βρείτε το κέντρο και την ακτίνα.
Εδω ειναι μια προσπαθεια δικια μου που δεν μου βγηκε



Και μετά κυλάει, θέσε z = x + yi

Βγαίνει ο (x - 4)^2 + (y + 3)^2 = 25, κύκλος με κέντρο Κ(4, -3) και ακτίνα ρ = 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν μου εμφανίζει το αρχείο που έχεις ανεβάσει, αλλά εμένα μου βγήκε με τον τρόπο που λες. Μάλλον κάποια πράξη έχεις λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.


Και μετά κυλάει, θέσε z = x + yi

Βγαίνει ο (x - 4)^2 + (y + 3)^2 = 25, κύκλος με κέντρο Κ(4, -3) και ακτίνα ρ = 5.


Δεν μου εμφανίζει το αρχείο που έχεις ανεβάσει, αλλά εμένα μου βγήκε με τον τρόπο που λες. Μάλλον κάποια πράξη έχεις λάθος.
Για την ακρίβεια λάθος πρόσημο είχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top