Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nick4478

Νεοφερμένος

Ο nick4478 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ξερετε ποιες μερες ειναι κλειστα τα σχολεια λογω εκλογων; Εχω κανει τρεις απουσιες ολη την χρονια και ολοι μου λενε πως μπορω να σταματησω να πηγαινω σχολειο απο την επομενη εβδομαδα κιολας. Θελω να μαθω συγκεκριμενες ημερομηνιες για να κανω πλανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Γεια σας παιδες εχω μια απορια.Αν καποιος παρει αγγλικα και γραψει καλα θα το τον ανεβασουν σε ολα τα πεδια;

Το μόνο extra μάθημα που μπορείς να χρησιμοποιείς στον ΓΠΒ (και άρα να επηρεάσεις το τελικό αποτέλεσμα) είναι το ΑΟΘ. Εκτός από τον συντελεστή 1,3 που έχει στις σχολές του 5ου πεδίου, το ΑΟΘ προσμετράται και στον ΓΠΒ (άρα πάει δια του 7 και όχι δια το 6). Τα υπόλοιπα μαθήματα πάνε extra στις σχολές που τα ζητούν. Μπορείς να δεις παιδιά στην Αρχιτεκτονική ή την Αγγλική Φιλολογία με 20.500 μόρια, τα οποία προέρχονται από τα ειδικά μαθήματα της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ξερετε ποιες μερες ειναι κλειστα τα σχολεια λογω εκλογων; Εχω κανει τρεις απουσιες ολη την χρονια και ολοι μου λενε πως μπορω να σταματησω να πηγαινω σχολειο απο την επομενη εβδομαδα κιολας. Θελω να μαθω συγκεκριμενες ημερομηνιες για να κανω πλανο.

16 και 19 μαιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Τί ήθελα και πήγαινα σχολείο;;
Αη σιχτίρ πια με το κάθε τσοκαρο στν κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Προσωπικά, θα το θέσω απλα. Δεύτερη χρονια ΔΕΝ ξαναδινω. Δε πα να ναι πιο ξεκουραστη η πιο οτι θελει. Εγω αυτα που πέρασα φέτος δεν τα ξαναπερναω. Και οποιος πει σιγα ρε drama queen του κερατα και τι περασες εσυ. Ε λοιπον εγω μονο τα ξερω. Ο καθένας βιώνει την όλη κατασταση με διαφορετικό τροπο και τη προσεγγίζει αλλιώτικα. Και Ακη φυτό, δε μας νοιάζει αν εκλεινες δωδεκαωρο πανω απο την καρέκλα! Σε φιλώ! :D

χαχαχ..θεα...the truth has been spoken !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Προσωπικά, θα το θέσω απλα. Δεύτερη χρονια ΔΕΝ ξαναδινω. Δε πα να ναι πιο ξεκουραστη η πιο οτι θελει. Εγω αυτα που πέρασα φέτος δεν τα ξαναπερναω. Και οποιος πει σιγα ρε drama queen του κερατα και τι περασες εσυ. Ε λοιπον εγω μονο τα ξερω. Ο καθένας βιώνει την όλη κατασταση με διαφορετικό τροπο και τη προσεγγίζει αλλιώτικα. Και Ακη φυτό, δε μας νοιάζει αν εκλεινες δωδεκαωρο πανω απο την καρέκλα! Σε φιλώ! :D

χαχα γλυκουλα :D:D
ετσι ειναι οπως τα λες! δεν ξερουμε τι πιεση αισθανεται ο αλλος και δεν ειναι ευκολο να μενεις πισω οταν οι αλλοι "προχωρουν".
και εγω αυτο ελεγα οταν εδινα, πως δευτερη χρονια δεν το ξαναπερναω, και ας ειχα στοχο μονο μια σχολη (και ουσιαστικα στο μηχανογραφικο ειχα βαλει μονο αυτην). οταν εδινα αρχαια ουρλιαζα οτι δεν θελω να τα ξαναδω ποτε και ετρεχα σε κατι χωραφια κλαιγοντας με το λεξικο ανωμαλων στο χερι! :redface::redface: :P
και τελικα 11 χρονια μετα αποφασισα να το ξανακανω, φυσικα δεν εχω την πιεση που εχει ενα 18χρονο παιδι! ;)
ευχομαι να πιασεις την σχολη της επιλογης σου!
(περιττο να πω οτι οι πανελληνιες μετα απο χρονια φαινονται αστειες, οπως συμβαινει και με τοσα αλλα πραγματα, αυτο ομως δεν εχει καμμια σημασια, σημασια εχει το πως βιωνεις και ζεις την παρουσα κατασταση :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Σε ποια σχολη στοχεύεις; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Τί ήθελα και πήγαινα σχολείο;;
Αη σιχτίρ πια με το κάθε τσοκαρο στν κατεύθυνση.

ηρεμιααα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Σε ποια σχολη στοχεύεις; :D

ισπανικη φιλολογια λεω! ελπιζω να μην εχω προβλημα να πιασω κανα 8αρι-9αρι που χρειαζεται!:D
παντως αρχαια παω για πατο (ειναι αυξημενης το ξερω αλλα τι να κανω, παρουσιαζω αλλεργικες αντιδρασεις) , και θα βασιστω στα υπολοιπα!:D

εσυ τι στοχευεις?
παντως δεν εχει νοημα να σκεφτεσαι απο τωρα αν θα περασεις στην σχολη που επιθυμεις! τα πραγματα πανε ως εξης:
διαβαζεις και κανεις το καλυτερο που μπορεις στα γραπτα οσο το δυνατον χωρις αγχος. επιλεγεις τις σχολες σε σειρα με βαση αυτο που επιθυμεις και οχι με βαση τα μορια σου, περιμενεις αποτελεσματα. αν δεν περασεις στην σχολη πρωτης προτιμησης, πας γραφεσαι, και πας να δεις την σχολη σου και να παρακολουθησεις μαθηματα (οκ αν ειναι σε αλλη πολη τα πραγματα περιπλεκονται), μια σχολη μπορει να σε εκπληξει ευχαριστα (κι ομως :P). ακομα και αν αποφασισεις να δωσεις δεν σε βιαζει τιποτα να ξεκινησεις διαβασμα 1η σεπτεμβρη, εχεις καποιο χρονο. το κρισιμο θα ειναι απο την στιγμη που αποφασισεις να ξαναδωσεις να πιασεις διαβασμα τωρα και οχι απο... αυριο!
αλλη η ψυχολογια σου τωρα που ειμαστε μια ανασα πριν τις πανελληνιες και αλλιως θα νιωθεις οταν παρεις τον χρονο σου να σκεφτεις την κατασταση! τωρα το μονο που πρεπει να σκεφτεσαι ειναι πως θα κανεις το καλυτερο που μπορεις! μην πεφτεις:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Μόλις γύρισα από πενθήμερη!
Τα κεφάλια μεσα τώρα!
50+ μερες γαμώ τη τρέλλλα μου :D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δε μπορώ να μένω ήρεμη.Δεν καταλαβαίνω γιατί μερικά άτομα πρέπει να ασχολούνται με το τι κάνει ο καθένας...
Ειλικρινά αν σε κάποια φάση είμαι αγχωμένη και πει καμία την μαλακία της ως συνήθως θα πω όσα δεν είπα όλη τη χρονιά.

Αλλά ας όψεται...Είπαμε : Στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό. Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
ισπανικη φιλολογια λεω! ελπιζω να μην εχω προβλημα να πιασω κανα 8αρι-9αρι που χρειαζεται!:D
παντως αρχαια παω για πατο (ειναι αυξημενης το ξερω αλλα τι να κανω, παρουσιαζω αλλεργικες αντιδρασεις) , και θα βασιστω στα υπολοιπα!:D

εσυ τι στοχευεις?
παντως δεν εχει νοημα να σκεφτεσαι απο τωρα αν θα περασεις στην σχολη που επιθυμεις! τα πραγματα πανε ως εξης:
διαβαζεις και κανεις το καλυτερο που μπορεις στα γραπτα οσο το δυνατον χωρις αγχος. επιλεγεις τις σχολες σε σειρα με βαση αυτο που επιθυμεις και οχι με βαση τα μορια σου, περιμενεις αποτελεσματα. αν δεν περασεις στην σχολη πρωτης προτιμησης, πας γραφεσαι, και πας να δεις την σχολη σου και να παρακολουθησεις μαθηματα (οκ αν ειναι σε αλλη πολη τα πραγματα περιπλεκονται), μια σχολη μπορει να σε εκπληξει ευχαριστα (κι ομως :P). ακομα και αν αποφασισεις να δωσεις δεν σε βιαζει τιποτα να ξεκινησεις διαβασμα 1η σεπτεμβρη, εχεις καποιο χρονο. το κρισιμο θα ειναι απο την στιγμη που αποφασισεις να ξαναδωσεις να πιασεις διαβασμα τωρα και οχι απο... αυριο!
αλλη η ψυχολογια σου τωρα που ειμαστε μια ανασα πριν τις πανελληνιες και αλλιως θα νιωθεις οταν παρεις τον χρονο σου να σκεφτεις την κατασταση! τωρα το μονο που πρεπει να σκεφτεσαι ειναι πως θα κανεις το καλυτερο που μπορεις! μην πεφτεις:clapup:

Εγω Φαρμακευτική - Οδοντιατρικη στοχεύω ή αμα πανε όλα καλα ακομα και Ιατρική. Ευχαριστώ για την συμβουλή. :thumbup: Βλέπουμε. Φλερτάρω και με την ιδέα των Χημικών Μηχανικών, αλλα ονειρο μου ειναι η ασπρη ποδια και το νοσοκομείο. :redface:

Ισπανικη Φιλολογία ε; Θελει 2 ειδικα μαθηματα ετσι δεν ειναι;

Για τα αρχαία σε καταλαβαίνω απόλυτα. Η απόλυτη φρικη.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Εγω Φαρμακευτική - Οδοντιατρικη στοχεύω ή αμα πανε όλα καλα ακομα και Ιατρική. Ευχαριστώ για την συμβουλή. :thumbup: Βλέπουμε. Φλερτάρω και με την ιδέα των Χημικών Μηχανικών, αλλα ονειρο μου ειναι η ασπρη ποδια και το νοσοκομείο. :redface:

Ισπανικη Φιλολογία ε; Θελει 2 ειδικα μαθηματα ετσι δεν ειναι;

Για τα αρχαία σε καταλαβαίνω απόλυτα. Η απόλυτη φρικη.:eek:

τελεια! οι σχολες υγειας μου αρεσαν πολυ αλλα ειχα φαει σκαλωμα με την ψυχολογια οποτε πηγα θεωρητικη!
αρα βλεπω δεν εχεις μια σχολη πρωτης προτιμησης, φανταζομαι θα σε ικανοποιησει η επιτυχια σου σε οποιαδηποτε απο τις τρεις.:D , βεβαια απο οσο καταλαβαινω απο την τελευταια φραση η ιατρικη ειναι ο πρωτος στοχος!
τωρα θελει οργανωση να καλυψεις τα τελευταια κενα και να κανεις καλες επαναληψεις (οχι τυπου κοσμοπολιταν που ειπωθηκε και πιο πανω:P )

ενα ειδικο θελει, τα ισπανικα με συντελεστη 2, ελπιζω να μην εχω προβλημα να πιασω την βαση:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Εχω κανει τρεις απουσιες ολη την χρονια
3 απουσίες;
3 απουσίες;
3 α-που-σί-ες;
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ξερετε ποιες μερες ειναι κλειστα τα σχολεια λογω εκλογων; Εχω κανει τρεις απουσιες ολη την χρονια και ολοι μου λενε πως μπορω να σταματησω να πηγαινω σχολειο απο την επομενη εβδομαδα κιολας. Θελω να μαθω συγκεκριμενες ημερομηνιες για να κανω πλανο.

Πώς είναι δυνατόν να κάνεις μόνο 3 απουσίες;;;; :crazy: Από την επόμενη εβδομάδα θα σταματήσω να πηγαίνω εγώ που έχω 48 απουσίες, εσύ θα έπρεπε να είχες σταματήσει από τον Μάρτιο! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Για τους κωδικους μαθαμε κατι; Πότε θα ξεκινησουν οι διαιαδικασιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
παιδια καλησπερα σας! μηπως εχει κανενας σας αποψη για τις ασκησεις στο yliko.net? αξιζει ή να ασχοληθω με μαθιουδακη? γτ το συγκεκριμενο βοηθημα στο στερεο ειναι περιορισμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Μας παραδίδει τη Δευτέρα 1-1,5 σελίδα και την Πέμπτη έχουμε μάθημα. Το χωρίζω σε 3 κομμάτια και μαθαίνω ένα κάθε μέρα. Σκοπός μου είναι να θυμάμαι το κομμάτι που διάβασα σήμερα, μέχρι αύριο που θα αρχίσω το επόμενο. Μια σύντομη επαναληψούλα την Τετάρτη, για να μπορώ να εξεταστώ.

Μετά, το παρατάω και πάω στα παρακάτω. Τα ξανά-βγάζω μαζεμένα, σε επαναλήψεις:
1η επανάληψη, μέχρι το Σύστημα-Περιβάλλον της Επειχείρησης, κάποια στιγμή το Νοέμβριο.
2η επανάληψη, όλο το 1ο και 2ο κεφάλαιο, μέσα στα Χριστούγεννα.
3η επανάληψη, Ηγεσία-Παρακίνηση-Ομάδες στα μέσα Φεβρουαρίου (7ήμερη)
4η επανάληψη, εφ' όλης της ύλης, αναμένεται να γίνει μέσα στο Πάσχα.

Μετά το Πάσχα, καθημερινή επανάληψη, 1 κεφάλαιο την ημέρα, για να μην ξεχνιέται. Το πρόβλημα εδώ είναι ότι θέλει πολύ κουράγιο. Διότι, άμα δεις ότι έχει να βγάλεις και τις 50 σελίδες σε 10 μέρες... Μπορεί να σου έρθει και ταμπλάς (ακόμα προσπαθώ να χωνέψω τι με περιμένει σε 1 βδομάδα).

Το καλύτερο είναι να δεις τι βολεύει εσένα. Ας πούμε, στην αρχή, έκανα πρώτα επανάληψη τα προηγούμενα, και μετά πήγαινα παρακάτω. Με την πρώτη επανάληψη του Νοεμβρίου όμως, είδα ότι και χρειάζομαι λιγότερο χρόνο, και μου μένουν περισσότερο στο μυαλό. Πχ, έγραψα 2ο Κεφάλαιο στο φροντιστήιο τα Χριστούγεννα και πήγα και ξαναέγραψα στο σχολείο, μετά από 1 βδομάδα... Χωρίς να διαβάζω τίποτα. 98/100 και στα δύο.
Επομένως, θα έλεγα να πειραματιστείς. Δες 2-3 διαφορετικές μεθόδους και διάλεξε ποια σε βολεύει περισσότερο. Κάποιοι, για παράδειγμα, προχωράνε παρακάτω καθημερινές και κάνουν επανάληψη Σαββατοκύριο. Είναι τι σε βολεύει εσένα περισσότερο.;)
DumeNuke δώσε μας συμβουλές και για μαθηματικά, φυσική και έκθεση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
παιδια καλησπερα σας! μηπως εχει κανενας σας αποψη για τις ασκησεις στο yliko.net? αξιζει ή να ασχοληθω με μαθιουδακη? γτ το συγκεκριμενο βοηθημα στο στερεο ειναι περιορισμενος

Αξίζει, ο καθηγητής μου στη φυσική μας κάνει ασκήσεις του Μάργαρη από εκεί. Καλές ασκήσεις στερεού έχει και το βοήθημα του Κατσίκα, αν και κάποιες είναι λίγο περίεργες έως και δύσκολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top