Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Με τι μαθημα επιλογης; Δηλαδη ποιο θα δωσεις γενικης παιδειας; Ιστορια,Φυσικη γενικης,Βιολογια Γενικης,Μαθηματικα- ΑΟΘ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Βιολογια Γενικης θα δώσω. Στο σχολειο δεν μου είπαν κατι για ξεχωριστη δηλωση απο την βασικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, guys!
Τα μόρια έχω απαγορέψει ρητά στον εαυτό μου να τα σκέφτεται. Δεν έχει νόημα. Πάντως, χρειάζομαι πολλά. Πά-ρα πολ-λά.
Άσχετο:
ΓΜΤ!!! Παίζει να είμαι ο μόνος στην Ελλάδα που δεν έχει τελειώσει ακόμα το ΑΟΔΕ?!? Κολλημένος στα εμπόδια επικοινωνίας είμαι!!! ΓΜΤ!!!:mad:
Εχω να διαβάσω ΑΟΔΕ πάνω από ένα μήνα.Είμαι στην οριζόντια και κάθετη επικοινωνία.Θα το βγάλω όμως το Πάσχα το χω σαν πρωτεραιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μια απορία για τα παιδιά της τεχνολογικής...Το αοδε πώς το μαθαίνεται (διαβάζεται) και πόσες μέρες το θυμάστε ;

Μας παραδίδει τη Δευτέρα 1-1,5 σελίδα και την Πέμπτη έχουμε μάθημα. Το χωρίζω σε 3 κομμάτια και μαθαίνω ένα κάθε μέρα. Σκοπός μου είναι να θυμάμαι το κομμάτι που διάβασα σήμερα, μέχρι αύριο που θα αρχίσω το επόμενο. Μια σύντομη επαναληψούλα την Τετάρτη, για να μπορώ να εξεταστώ.

Μετά, το παρατάω και πάω στα παρακάτω. Τα ξανά-βγάζω μαζεμένα, σε επαναλήψεις:
1η επανάληψη, μέχρι το Σύστημα-Περιβάλλον της Επειχείρησης, κάποια στιγμή το Νοέμβριο.
2η επανάληψη, όλο το 1ο και 2ο κεφάλαιο, μέσα στα Χριστούγεννα.
3η επανάληψη, Ηγεσία-Παρακίνηση-Ομάδες στα μέσα Φεβρουαρίου (7ήμερη)
4η επανάληψη, εφ' όλης της ύλης, αναμένεται να γίνει μέσα στο Πάσχα.

Μετά το Πάσχα, καθημερινή επανάληψη, 1 κεφάλαιο την ημέρα, για να μην ξεχνιέται. Το πρόβλημα εδώ είναι ότι θέλει πολύ κουράγιο. Διότι, άμα δεις ότι έχει να βγάλεις και τις 50 σελίδες σε 10 μέρες... Μπορεί να σου έρθει και ταμπλάς (ακόμα προσπαθώ να χωνέψω τι με περιμένει σε 1 βδομάδα).

Το καλύτερο είναι να δεις τι βολεύει εσένα. Ας πούμε, στην αρχή, έκανα πρώτα επανάληψη τα προηγούμενα, και μετά πήγαινα παρακάτω. Με την πρώτη επανάληψη του Νοεμβρίου όμως, είδα ότι και χρειάζομαι λιγότερο χρόνο, και μου μένουν περισσότερο στο μυαλό. Πχ, έγραψα 2ο Κεφάλαιο στο φροντιστήιο τα Χριστούγεννα και πήγα και ξαναέγραψα στο σχολείο, μετά από 1 βδομάδα... Χωρίς να διαβάζω τίποτα. 98/100 και στα δύο.
Επομένως, θα έλεγα να πειραματιστείς. Δες 2-3 διαφορετικές μεθόδους και διάλεξε ποια σε βολεύει περισσότερο. Κάποιοι, για παράδειγμα, προχωράνε παρακάτω καθημερινές και κάνουν επανάληψη Σαββατοκύριο. Είναι τι σε βολεύει εσένα περισσότερο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Βιολογια Γενικης θα δώσω. Στο σχολειο δεν μου είπαν κατι για ξεχωριστη δηλωση απο την βασικη!

Ετσι μπορεις να επιλεξεις οποιαδηποτε σχολη στο 2ο,3ο και 4ο επιστημονικο πεδιο! ωστοσο σε καθε πεδιο υπαρχουν μαθηματα αυξημενης βαρυτητας,οσο καλυτερα γραφεις τοσο πιο πολλα μορια συγκεντρωνεις
2ο:Μαθηματικά (υποχρεωτικό θετικής & τεχνολογικής κατεύθυνσης - συντελεστής 1,3).
Φυσική (υποχρεωτικό θετικής & τεχνολογικής κατεύθυνσης - συντελεστής 0,7).

3o:Βιολογία (υποχρεωτικό θετικής κατεύθυνσης - συντελεστής 1,3).
Χημεία (υποχρεωτικό θετικής κατεύθυνσης - συντελεστής 0,7).
4o:Μαθηματικά (υποχρεωτικό θετικής & τεχνολογικής κατεύθυνσης - συντελεστής 1,3).
Φυσική (υποχρεωτικό θετικής & τεχνολογικής κατεύθυνσης - συντελεστής 0,7).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μας παραδίδει τη Δευτέρα 1-1,5 σελίδα και την Πέμπτη έχουμε μάθημα. Το χωρίζω σε 3 κομμάτια και μαθαίνω ένα κάθε μέρα. Σκοπός μου είναι να θυμάμαι το κομμάτι που διάβασα σήμερα, μέχρι αύριο που θα αρχίσω το επόμενο. Μια σύντομη επαναληψούλα την Τετάρτη, για να μπορώ να εξεταστώ.

Μετά, το παρατάω και πάω στα παρακάτω. Τα ξανά-βγάζω μαζεμένα, σε επαναλήψεις:
1η επανάληψη, μέχρι το Σύστημα-Περιβάλλον της Επειχείρησης, κάποια στιγμή το Νοέμβριο.
2η επανάληψη, όλο το 1ο και 2ο κεφάλαιο, μέσα στα Χριστούγεννα.
3η επανάληψη, Ηγεσία-Παρακίνηση-Ομάδες στα μέσα Φεβρουαρίου (7ήμερη)
4η επανάληψη, εφ' όλης της ύλης, αναμένεται να γίνει μέσα στο Πάσχα.

Μετά το Πάσχα, καθημερινή επανάληψη, 1 κεφάλαιο την ημέρα, για να μην ξεχνιέται. Το πρόβλημα εδώ είναι ότι θέλει πολύ κουράγιο. Διότι, άμα δεις ότι έχει να βγάλεις και τις 50 σελίδες σε 10 μέρες... Μπορεί να σου έρθει και ταμπλάς (ακόμα προσπαθώ να χωνέψω τι με περιμένει σε 1 βδομάδα).

Το καλύτερο είναι να δεις τι βολεύει εσένα. Ας πούμε, στην αρχή, έκανα πρώτα επανάληψη τα προηγούμενα, και μετά πήγαινα παρακάτω. Με την πρώτη επανάληψη του Νοεμβρίου όμως, είδα ότι και χρειάζομαι λιγότερο χρόνο, και μου μένουν περισσότερο στο μυαλό. Πχ, έγραψα 2ο Κεφάλαιο στο φροντιστήιο τα Χριστούγεννα και πήγα και ξαναέγραψα στο σχολείο, μετά από 1 βδομάδα... Χωρίς να διαβάζω τίποτα. 98/100 και στα δύο.
Επομένως, θα έλεγα να πειραματιστείς. Δες 2-3 διαφορετικές μεθόδους και διάλεξε ποια σε βολεύει περισσότερο. Κάποιοι, για παράδειγμα, προχωράνε παρακάτω καθημερινές και κάνουν επανάληψη Σαββατοκύριο. Είναι τι σε βολεύει εσένα περισσότερο.;)

Ρε τι οργανωτικο φρικιο εισαι εσυ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
ΚΑι εμείς δεν έχουμε τελειώσει τι χημεία (οξειδωαναγωγη κάνουμε) και βιολογία είμαστε στο 8 αλλά είναι ολα οκ γιατί τα Προηγούμενα τα ξέρω αρκετά καλά :Dστο σχολείο βέβαια έχουμε κάποια φροντιστήρια που έχουν τελειώσει από τον φεβρουαριο...και οι μαθητές του σηκώνονται στον πίνακα και κάνουν λάθος την φορά της αντιγραφής στο σχήμα...παρόλα αυτά εξακολουθούν να λένε ακόμα να τελειώσετε? ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Αν και ολα πανε καλα, εχω κανει 2-3 επαναληψεις σε καθε μαθημα, οσο πλησιαζουμε μου δημιουργειται ολο και μεγαλυτερη απαισιοδοξια... Μαλλον και 10 χρονια να ειχαμε να προετοιμαστουμε ετσι θα αισθανομουν παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
ΚΑι εμείς δεν έχουμε τελειώσει τι χημεία (οξειδωαναγωγη κάνουμε) και βιολογία είμαστε στο 8 αλλά είναι ολα οκ γιατί τα Προηγούμενα τα ξέρω αρκετά καλά :Dστο σχολείο βέβαια έχουμε κάποια φροντιστήρια που έχουν τελειώσει από τον φεβρουαριο...και οι μαθητές του σηκώνονται στον πίνακα και κάνουν λάθος την φορά της αντιγραφής στο σχήμα...παρόλα αυτά εξακολουθούν να λένε ακόμα να τελειώσετε? ?:P

Καλά αστους. Θα πελαγωσουν στις επαναληψεις οταν καταλαβουν τα οσα ΔΕΝ ξερουν και εσυ βγαλεις το Πάσχα ζάχαρη (σχεδον δηλαδη). :P

Ετσι μπορεις να επιλεξεις οποιαδηποτε σχολη στο 2ο,3ο και 4ο επιστημονικο πεδιο! ωστοσο σε καθε πεδιο υπαρχουν μαθηματα αυξημενης βαρυτητας,οσο καλυτερα γραφεις τοσο πιο πολλα μορια συγκεντρωνεις
2ο:Μαθηματικά (υποχρεωτικό θετικής & τεχνολογικής κατεύθυνσης - συντελεστής 1,3).
Φυσική (υποχρεωτικό θετικής & τεχνολογικής κατεύθυνσης - συντελεστής 0,7).

3o:Βιολογία (υποχρεωτικό θετικής κατεύθυνσης - συντελεστής 1,3).
Χημεία (υποχρεωτικό θετικής κατεύθυνσης - συντελεστής 0,7).
4o:Μαθηματικά (υποχρεωτικό θετικής & τεχνολογικής κατεύθυνσης - συντελεστής 1,3).
Φυσική (υποχρεωτικό θετικής & τεχνολογικής κατεύθυνσης - συντελεστής 0,7).

Α ωραία. Ομως δεν χρειαζεται να τα δηλωσω πριν τις εξετασεις τα πεδια που θελω, ετσι;

Εχω αγχωθει με το γραφειοκρατικο θέμα. Πέραν των αιτησεων του Φλεβάρη (εγινε) και των κωδικων και καρτελακίων που εκκρεμουν να βγουν οι ανακοινώσεις, εχουμε κατι αλλο γραφειοκρατικο; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Αν και ολα πανε καλα, εχω κανει 2-3 επαναληψεις σε καθε μαθημα, οσο πλησιαζουμε μου δημιουργειται ολο και μεγαλυτερη απαισιοδοξια... Μαλλον και 10 χρονια να ειχαμε να προετοιμαστουμε ετσι θα αισθανομουν παλι.

Τις 2-3 επαναλήψεις πως τις οριζεις; Του τύπου παίρνω και διαβάζω το σχολικο βιβλίο όλο απο μια φορα και κάνω μια επανάληψη; Γιατι άμα ειναι έτσι, και εγω τη βιολογία την έχω κανει 100 επαναλήψεις αλλα τη διαβάζω σαν να διαβάζω το κοσμοπολιταν. Ουσιαστικά στο φροντιστήριο είμαστε εδω και τρεις μήνες στην πρωτη επανάληψη. Το σχόλιο μου δεν διέπεται απο ειρωνικό ή προσβλητικό χαρακτήρα απλα, αν μπορούσες θα ήθελα να μου πεις πως οριζεις τις επαναλήψεις. Εκτός και αν έχεις τελειώσει την ύλη απο ολα τα μαθήματα απο αρχές της χρονιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
σημερα αφιερωνω την μερα μου στην βιολογια :D
φρικαρα με ιστορια και ποντιακο, εχει κατι παραγραφους απαραδεκτες. απορω τι σκεφτοταν ο συγγραφεας. οταν ημουν γ λυκειου δεν ηταν στην υλη, απορω γιατι το εβαλαν και σε τι ωφελουν νουμερα στατιστικων και ακατασχετη παραθεση ονοματων :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
A καλά και η Βιολογια Γενικης εχει απαραδεκτες παραγράφους. :P Βασικα ολο το βιβλιο απαραδεκτο ειναι :P Πήρε δυο υπέροχα θεματα (Ανοσολογική Απόκριση και Εξέλιξη) και τα εκανε 1000 και 1 συνταγες απο την Βέφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Τις 2-3 επαναλήψεις πως τις οριζεις; Του τύπου παίρνω και διαβάζω το σχολικο βιβλίο όλο απο μια φορα και κάνω μια επανάληψη; Γιατι άμα ειναι έτσι, και εγω τη βιολογία την έχω κανει 100 επαναλήψεις αλλα τη διαβάζω σαν να διαβάζω το κοσμοπολιταν. Ουσιαστικά στο φροντιστήριο είμαστε εδω και τρεις μήνες στην πρωτη επανάληψη. Το σχόλιο μου δεν διέπεται απο ειρωνικό ή προσβλητικό χαρακτήρα απλα, αν μπορούσες θα ήθελα να μου πεις πως οριζεις τις επαναλήψεις. Εκτός και αν έχεις τελειώσει την ύλη απο ολα τα μαθήματα απο αρχές της χρονιάς.

Πολλοί μαθητές (και φοιτητές) κάνουν το λάθος να νομίζουν ότι μια επανάληψη είναι μια ξεπέτα στο γόνατο. Έτσι μπορούν και μετρούν δεκάδες επαναλήψεις αλλά αν τους τεθεί μια ερώτηση σκέψης, εκεί...φταίει το κακό το σύστημα εξετάσεων (πανελλήνιες, εξεταστική...). :P Μια επανάληψη κατ' εμέ, πρέπει να έχει βάθος και να εξετάζει τις πιθανές παραμέτρους που μπορεί να εξεταστούν. Καλύτερα 2 γερές επαναλήψεις παρά 10 "ανάλαφρες" επαναλήψεις μόνο και μόνο να πείθουμε τον εαυτό μας ότι κάνουμε και επανάληψη. Σημασία δεν έχει τόσο η επανάληψη όσο το γεγονός αν η εξεταστέα ύλη διδάχτηκε ακριβώς με την ίδια ένταση και στο τέλος της χρονικής περιόδου. Το λέω αυτό διότι από την εμπειρία μου διαπιστώνω, ότι συνήθως προς το τέλος πολλοί καθηγητές λυκείων / Πανεπιστημίων, κατεβάζουν πολύ "ταχύτητες". Συγκεκριμένα, η ύλη στο τέλος είναι πάντα η sos. Δεν ξέρω αν το κάνουν επίτηδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
A καλά και η Βιολογια Γενικης εχει απαραδεκτες παραγράφους. :P Βασικα ολο το βιβλιο απαραδεκτο ειναι :P Πήρε δυο υπέροχα θεματα (Ανοσολογική Απόκριση και Εξέλιξη) και τα εκανε 1000 και 1 συνταγες απο την Βέφα.

σημερα την ξεκινησα! ειχα να αντικρυσω το βιβλιο απο το 2003 :P:P
για να δουμε!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Eμείς στο σχολείο σήμερα είχαμε ενημέρωση σχετικά με τον επαγγελματικό προσανατολισμό,τα πεδία κτλ. Χαίρω πολύ!! Όταν στην α λυκείου τους παρακαλούσαμε να μας εξηγήσουν ποια ακριβώς είναι τα μαθήματα των κατευθύνσεων, πού περνάς από αυτές κτλ μόνο μια καθηγήτρια ενδιαφέρθηκε να μας βοηθήσει! Τώρα θυμήθηκαν να μας ενημερώσουν...
Σήμερα πήγα μόνο και μόνο για να γλιτώσω τις 6 απουσίες που τελικά ήταν 3 λόγω κενού και αυτής της ενημέρωσης.. Θα διάβαζα παραγώγους και ολοκληρώματα... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Eμείς στο σχολείο σήμερα είχαμε ενημέρωση σχετικά με τον επαγγελματικό προσανατολισμό,τα πεδία κτλ. Χαίρω πολύ!! Όταν στην α λυκείου τους παρακαλούσαμε να μας εξηγήσουν ποια ακριβώς είναι τα μαθήματα των κατευθύνσεων, πού περνάς από αυτές κτλ μόνο μια καθηγήτρια ενδιαφέρθηκε να μας βοηθήσει! Τώρα θυμήθηκαν να μας ενημερώσουν...
Σήμερα πήγα μόνο και μόνο για να γλιτώσω τις 6 απουσίες που τελικά ήταν 3 λόγω κενού και αυτής της ενημέρωσης.. Θα διάβαζα παραγώγους και ολοκληρώματα... :(

Συμβαίνουν αυτά. :/: Δικό τους το μαγαζί. Φρόντιζε να καλύπτεις το χαμένο χρόνο μελέτης άλλες ώρες κυρίως όταν είσαι ξεκούραστη για να αποδίδεις στο διάβασμα, διπλάσια. Να ξεκουράζεσαι και να πέφτεις με τα μούτρα στη μελέτη. Δεν είναι η ύλη πολλή που έχετε απλά έχει παγίδες. Στο Πανεπιστήμιο θα έχεις 5πλάσια ύλη που θα πρέπει να την μάθεις καλά σε 2 μήνες. :P Γενικά μη το ψάχνεις με τα "φαιδρά" του εκπαιδευτικού συστήματος. Θα εκπλαγείς αν ψάξεις περισσότερο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλά αστους. Θα πελαγωσουν στις επαναληψεις οταν καταλαβουν τα οσα ΔΕΝ ξερουν και εσυ βγαλεις το Πάσχα ζάχαρη (σχεδον δηλαδη). :P



Α ωραία. Ομως δεν χρειαζεται να τα δηλωσω πριν τις εξετασεις τα πεδια που θελω, ετσι;

Εχω αγχωθει με το γραφειοκρατικο θέμα. Πέραν των αιτησεων του Φλεβάρη (εγινε) και των κωδικων και καρτελακίων που εκκρεμουν να βγουν οι ανακοινώσεις, εχουμε κατι αλλο γραφειοκρατικο; :/:

Οχι οχι μπορεις να δηλωσεις οποιαδηποτε σχολη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Γεια σας παιδες εχω μια απορια.Αν καποιος παρει αγγλικα και γραψει καλα θα το τον ανεβασουν σε ολα τα πεδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας παιδες εχω μια απορια.Αν καποιος παρει αγγλικα και γραψει καλα θα το τον ανεβασουν σε ολα τα πεδια;

το ειδικο μαθημα επηρεαζει μονο τις σχολες που απαιτουν ειδικο μαθημα. πχ. ξενογλωσσες φιλολογιες
πρεπει να πιασεις την βαση(10).
τα ειδικα μαθηματα τα δηλωνεις φλεβαρη, δεν μπορεις να τα δηλωσεις αργοτερα. επισης εαν δηλωσεις ειδικο ή ειδικα και δεν πας να το/τα δωσεις τελικα δεν προκειται να επηρεαστουν τα μορια σου απλα πλεον δεν μπορεις να δηλωσεις τις σχολες που τα απαιτουν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top