Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

x4r7s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.


:eek: ... Κατάντια δηλαδή... Γιατί πολλοί θεωρούν τα ΤΕΙ απλά, ποτέ δεν το κατάλαβα. Υπάρχουν πολλά ΤΕΙ που είναι κλάσεις ανώτερα από άλλα ΑΕΙ που μόνο το όνομα έχουν. Δηλαδή τι σας χαλάει ακριβώς; Το Α που γίνεται Ταυ; Δε ξέρω, αλλά εγώ γενικά διαφωνώ με την γενικότερη πεποίθηση και αντίληψη που υπάρχει. Έχω δει παιδιά,που ήθελαν και επιθυμούσαν μία α' σχολή σε ΑΕΙ και επειδή δεν κατόρθωσαν την εισαγωγή τους εκεί, επέλεξαν άλλη σχολή υπαγόμενη στα ΑΕΙ, άσχετη με το αντικείμενο της α' σχολής, αντί να στραφούν στο αντίστοιχο ΤΕΙ για το συγκεκριμένο τμήμα που ποθούσαν.
Ο ξάδερφος μου για παράδειγμα πρόπερσι είχε ως πρώτη επιλογή Πολιτικών Μηχανικών Πάτρας(ΑΕΙ). Δεν το έπιασε για λίγο, και επέλεξε να μπει στο ΤΕΙ των Πολιτικών Μηχανικών της ίδιας πόλης. Εγώ προσωπικά τον θαυμάζω, γιατί θα κάνει επαγγελματικά αυτό που πραγματικά γουστάρει.(άλλη πόλη δεν μπορούσε για να προλάβω μερικούς)


Φιλικά.:)

Εδώ επιτρέψτε μου να διαφωνήσω λίγο.:P
Το σύστημα μπάζει από παντού και δεν εγγυάται σε καμία περίπτωση την εισαγωγή όλων(το τονίζω αυτό για να μην παρεξηγηθώ) όσων αξίζουν. Σίγουρα, πολλοί από αυτούς που αξίζουν περνούν στις πρώτες τους επιλογές. Όμως υπάρχει και ο αντίποδας. Είναι πολλοί αυτοί οι οποίοι τα κατάφεραν με μοναδική συνιστώσα το αποκλειστικό διάβασμα τον τελευταίο 1,5 χρόνο , χωρίς να έχουν αναπτύξει άλλες ικανότητες που απαιτούνται κατά τη διάρκεια της 12ετής φοίτησης στα θρανία, με περιορισμένες γνώσεις που εξαντλούνται μόνο στην "ύλη της γ λυκείου". Είναι πολλοί που μένουν εκτός, έχοντας σφαιρικές γνώσεις, κριτική ικανότητα ανεπτυγμένη σε μεγάλο βαθμό, που σίγουρα έχουν διαβάσει και αυτοί(εννοείται. Κανείς δεν τα καταφέρνει περιμένοντας τη Θεία φώτιση), και που "αποτυγχάνουν" (αν μπορεί να υπάρξει αυτή η έννοια, καθώς θεωρώ πως όλοι όσοι περνούν από τη διαδικασία των Πανελλαδικών είναι επιτυχημένοι) για διάφορους και ποικίλους λόγους( είτε οφειλόμενους σε θέματα υγείας, είτε σε θέματα ψυχοσύνθεσης: κακά τα ψέματα, δεν είναι λίγοι π.χ αυτοί που λιποθυμούν συνεχώς κατά τη διάρκεια της εξέτασης χωρίς να κατορθώσουν εν τέλει να την ολοκληρώσουν, είτε ακόμα και σε θέματα συγκυριακά, (ναι, υπάρχει και αυτό και μπορώ αν θέλετε να αναπτύξω την άποψή μου πάνω σε αυτό αν μου ζητηθεί.) και σε πολλές άλλες παραμέτρους βέβαια.
Αυτό που θέλω να πω ,είναι πως ναι μεν περνούν με το υπάρχον σύστημα άτομα που πραγματικά αξίζουν, αλλά υπάρχει και μεγάλος αριθμός υποψηφίων ικανών που πληρούν όλες τις προϋποθέσεις (διάβασμα, οξυδέρκεια, γνώσεις, κοκ) και που όμως δεν φτάνουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα, ενώ υπάρχουν και πολλοί άλλοι που "μπαίνουν" στην εκάστοτε σχολή τους χωρίς να διαθέτουν όλα τα εφόδια που θα απαιτηθούν αργότερα και όπου όφειλαν να είχαν.
Συνεπώς, τίποτα δεν είναι απόλυτο. Το να αξίζει κανείς κάτι, δυστυχώς στην εποχή μας, δε σημαίνει ότι αμφίδρομα θα το λάβει κιόλας.
Δυστυχώς αυτά τα 6-7 τρίωρα της εξέτασης είναι ανίκανα να κρίνουν την "αξιοσύνη" επιτρέψτε μου να πω του κάθε ανθρώπου-υποψηφίου.

Οκ απλά αυτοί ήθελαν Ιατρική ή Φαρμακευτική οπότε δεν υπάρχει αντίστοιχο ακριβώς ΤΕΙ εκτός από της Νοσηλευτικής ίσως...

Στο εξωτερικό νομίζω ότι κάποιον από ΤΕΙ μηχανολογίας με μεταπτυχιακό το θεωρούν ισάξιο με αυτόν του ΕΜΠ ή του ΑΠΘ ή της Πάτρας κλπ. Επίσης τώρα τελευταία όλοι όσοι είναι από ΤΕΙ γράφουν απλά Μηχανολόγος Μηχανικός Τ.Ε. και άλλες φορές και καθόλου. Το θέμα είναι όμως ότι πολλά ΤΕΙ δεν έχουν την ίδια δυσκολία με αυτή των ΑΕΙ, ενώ θεωρούνται σχεδόν ισάξιοι. Αυτό αποτελεί λόγο διαμαρτυρίας από πολλούς φοιτητές ΑΕΙ.
Για να τελειώνουμε το off topic: Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση.

Για όσους δίνουν Πανελλήνιες: Να προσέχετε πάααααα πολύ το γραπτό σας και τα γράμματά σας. Επειδή υπάρχουν και οι λεγόμενοι "αυτόματοι" διορθωτές που βγάζουν κάθε μέρα 100 γραπτά βαθμολογώντας αέρα πατέρα να τους δείξετε, σε περίπτωση που πέσετε σε τέτοιον, ότι το γραπτό σας αξίζει της προσοχής τους...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Οκ απλά αυτοί ήθελαν Ιατρική ή Φαρμακευτική οπότε δεν υπάρχει αντίστοιχο ακριβώς ΤΕΙ εκτός από της Νοσηλευτικής ίσως...

Στο εξωτερικό νομίζω ότι κάποιον από ΤΕΙ μηχανολογίας με μεταπτυχιακό το θεωρούν ισάξιο με αυτόν του ΕΜΠ ή του ΑΠΘ ή της Πάτρας κλπ. Επίσης τώρα τελευταία όλοι όσοι είναι από ΤΕΙ γράφουν απλά Μηχανολόγος Μηχανικός Τ.Ε. και άλλες φορές και καθόλου. Το θέμα είναι όμως ότι πολλά ΤΕΙ δεν έχουν την ίδια δυσκολία με αυτή των ΑΕΙ, ενώ θεωρούνται σχεδόν ισάξιοι. Αυτό αποτελεί λόγο διαμαρτυρίας από πολλούς φοιτητές ΑΕΙ.
Για να τελειώνουμε το off topic: Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση.

Για όσους δίνουν Πανελλήνιες: Να προσέχετε πάααααα πολύ το γραπτό σας και τα γράμματά σας. Επειδή υπάρχουν και οι λεγόμενοι "αυτόματοι" διορθωτές που βγάζουν κάθε μέρα 100 γραπτά βαθμολογώντας αέρα πατέρα να τους δείξετε, σε περίπτωση που πέσετε σε τέτοιον, ότι το γραπτό σας αξίζει της προσοχής τους...!!!

δυστυχως αυτο που λες ισχυει σε μερικους! και οταν ημουν ακομα δευετερα λυκειου μου λεγανε διορθωσε τις μουτζουρες κλπ κλπ..γενικα στην τριτη το διορθωσα αλλα στις πανελληνιες ενταξει προσεχεις αλλα θα κανεις καποιος λαθος! ενα ορθογραφικο,ενα λαθος νουμερο μια λαθος αντικατασταση! και επισης τα θελουν και ΤΟΣΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ωστε να μπορουν να βλεπουν οτι ειναι ιδια με αυτα που γραφει το βιβλιο! τι τους νοιαζει αν εσυ εγραψες κατερχεται αντι για κατεβαινει!ΛΑΘΟΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟ -1 ! βλεπεις βαριουνται να κατσουν να διορθωσουν ενα διαγωνισμα απο τα χιλιαδες που θα διορθωσουν στην ζωη τους το οποιο θα κρινει την εισαγωγη στο πανεπιστημιο οσων δινουν εξετασεις!
προσωπικα στις λυσεις που δινω τα γραφω τοσο αναλυτικα και οσο πιο παπαγαλια γινεται σε σημειο αηδιας αλλα μετα σου λενε ε μην γραφετε πολλα τους κουραζετε! ασε μας τωρα! γραφεις αναλυτικα ειναι περιττα ,γραφεις περιεκτικα ειναι ελλιπες! οι καθηγητες δεν ξερουν τι θελουν. και ποσο μαλλον οι φιλολογοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το αστείο με τη βαθμολογιση είναι όταν βλέπεις στα μαθηματικά κατεύθυνσης διαφορά 20 μορίων ανάμεσα στους δύο διορθωτές και δεν ξες τι να πεις. Έχει συμβεί σε ένα παιδί στο φροντιστήριο που πήγαινα και έχω ακούσει παρόμοια περιστατικά από άλλους.
Καλά πως γίνεται αυτό στα μαθς; Υποτίθεται είναι μάθημα που κάτι είναι σωστό ή δεν είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Μπορεί αυτό που θα ρωτήσω να είναι άσχετο αλλά έχω την απορία...Ο διευθυντής μας έχει ζαλίσει τον έρωτα και μας λέει ότι αν δεν κάνουμε παρέλαση την 25η θα πάρουμε κανονικά τις απουσίες μας!Και ρωτάω εγώ τώρα..Έχει το δικαίωμα να κάνει τέτοιο πράγμα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Καλη μας επιτυχια. Εγω το μονο που φοβαμαι ειναι η ψυχολογια μου εκεινη την ημερα. Δεν ξερω οι προηγουμενοι που εδωσαν ειχαν το προαισθημα οτι θα ειναι full αγχωμενοι; Πως ηταν τελικα; Οι πιο πολλοι μου λενε πως ειναι το πρωτο μαθημα μεχρι να ξεψαρωσεις. Ελπιζω στο κειμενο που θα μας δωσουν να μπορω να συγκεντρωθω και να μην χρειαστει να το διαβασω 500 φορες. Το θετικο ειναι πως ξεκιναμε με νεα(αν και ο χρονος ειναι πολυ πιεστικος) και μαθημα γενικης παιδειας. Ολοι μου λενε ολα θα πανε καλα, εκεινη την ωρα δεν εχει αγχος κλπ. Αλλα εγω ψιλοαμφιβαλλω. Το βλεπω και στα διαγωνισματα που ενω βεβαια γραφω καλα 18-20, αισθανομαι πως δεν ειμαι στο 100% της αποδοσης μου. Δεν ξερω τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George-20-

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδιά στο δικό σας σχολείο τι κατάσταση επικρατεί; Εμείς γυρίσαμε το Σαββατοκύριακο από 7ήμερη και όλη την εβδομάδα είμαστε ό,τι να 'ναι. Χαρτιά και Tichu μες στην τάξη, κινητά, καφέ από τις κούπες των καθηγητών, εκκλήσεις τύπου "Κυρία είμαστε κουρασμένοι, θα μας αφήσετε να φύγουμε;", όλοι όρθιοι, συζητήσεις για την εκδρομή... Ελάχιστοι καθηγητές μας κάνουν μάθημα, αυτοί που αγχώνονται για την ύλη, όπως ας πούμε ο χημικός που σήμερα μας πήρε 2ωρο μαζί με τα διαλείμματα. Όλοι περιμένουν πώς και πώς τη μέρα που θα σταματήσουν να έρχονται. Είναι και η 25η την άλλη εβδομάδα, κάνουμε συνέχεια δοκιμαστικές... Το έχουμε διαλύσει γενικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Παιδιά στο δικό σας σχολείο τι κατάσταση επικρατεί; Εμείς γυρίσαμε το Σαββατοκύριακο από 7ήμερη και όλη την εβδομάδα είμαστε ό,τι να 'ναι. Χαρτιά και Tichu μες στην τάξη, κινητά, καφέ από τις κούπες των καθηγητών, εκκλήσεις τύπου "Κυρία είμαστε κουρασμένοι, θα μας αφήσετε να φύγουμε;", όλοι όρθιοι, συζητήσεις για την εκδρομή... Ελάχιστοι καθηγητές μας κάνουν μάθημα, αυτοί που αγχώνονται για την ύλη, όπως ας πούμε ο χημικός που σήμερα μας πήρε 2ωρο μαζί με τα διαλείμματα. Όλοι περιμένουν πώς και πώς τη μέρα που θα σταματήσουν να έρχονται. Είναι και η 25η την άλλη εβδομάδα, κάνουμε συνέχεια δοκιμαστικές... Το έχουμε διαλύσει γενικά!
Εμείς κάνουμε κανονικά μάθημα ολες τις ώρες και είμαστε αφοσιωμένοι στο στόχο των Πανελληνίων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμείς κάνουμε κανονικά μάθημα ολες τις ώρες και είμαστε αφοσιωμένοι στο στόχο των Πανελληνίων :)
Φυσικά όλες τις ώρες. Αρχαία γενικής, κοινωνιολογία, κείμενα, ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παιδιά στο δικό σας σχολείο τι κατάσταση επικρατεί; Εμείς γυρίσαμε το Σαββατοκύριακο από 7ήμερη και όλη την εβδομάδα είμαστε ό,τι να 'ναι. Χαρτιά και Tichu μες στην τάξη, κινητά, καφέ από τις κούπες των καθηγητών, εκκλήσεις τύπου "Κυρία είμαστε κουρασμένοι, θα μας αφήσετε να φύγουμε;", όλοι όρθιοι, συζητήσεις για την εκδρομή... Ελάχιστοι καθηγητές μας κάνουν μάθημα, αυτοί που αγχώνονται για την ύλη, όπως ας πούμε ο χημικός που σήμερα μας πήρε 2ωρο μαζί με τα διαλείμματα. Όλοι περιμένουν πώς και πώς τη μέρα που θα σταματήσουν να έρχονται. Είναι και η 25η την άλλη εβδομάδα, κάνουμε συνέχεια δοκιμαστικές... Το έχουμε διαλύσει γενικά!

Eμείς πάντα έτσι ήμασταν, όλη τη χρονιά :hehe:
Πάντως όσο περνάνε οι μέρες και ανοίγει ο καιρός νιώθω περίεργα...δεν ξέρω γιατί, μάλλον επειδή πλησιάζουν οι εξετάσεις, μάλλον επειδή τελειώνει το σχολείο...δεν ξέρω..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Eμείς πάντα έτσι ήμασταν, όλη τη χρονιά :hehe:
Πάντως όσο περνάνε οι μέρες και ανοίγει ο καιρός νιώθω περίεργα...δεν ξέρω γιατί, μάλλον επειδή πλησιάζουν οι εξετάσεις, μάλλον επειδή τελειώνει το σχολείο...δεν ξέρω..!!

Ένα αίσθημα του στυλ: "Να πάει να ******, δεν διαβάζω σήμερα"?:D
Και τελικά στρώνεσαι κάτω και διαβάζεις... Ναι, σε καταλαβαίνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Πόσο μικρά όμως τα βλέπουμε τα πράματα κάποιες φορες; Υπήρχαν στιγμές φέτος που ένιωσα πως τα πάντα γύρω μου περιστρέφονται γύρω απο τις πανελλήνιες. Έλεγα οτι αν δεν γράψω καλα θα κάθομαι να κλαίω όλο το καλοκαίρι. Πρεπει να σε ταρακουνησει κάτι και να σου πει: ΞΥΠΝΑ ΗΛΙΘΙΑ, ειναι μια απο τις χιλιάδες εξετάσεις που τα κληθείς να δώσεις στη ζωη σου. Εχασα ηδη 7 τουλάχιστον μήνες απο τη ζωη μου. Δεν θα επιτρέψω να χάσω κι άλλους πρεσβευοντας την παραπανω άποψη. Νεύρα, άγχος, κλάματα, ο κακός χαμός. Πλέον τα έχω αποβάλει. Κάνω την προσπάθεια μου και αν αποφέρει καρπούς εχει καλώς, αν όχι πάλι, βλέπουμε. Την ΥΓΕΙΑ μας να έχουμε παιδια. Ολα τα αλλα, έρχονται και παρερχονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Φυσικά όλες τις ώρες. Αρχαία γενικής, κοινωνιολογία, κείμενα, ιστορία...
Εκείνες τις ώρες διαβάζουμε την κατεύθυνση ;)
Αυτό το τρολάρισμά σου βρε Γιάννη ,ώρες ώρες σπάει τα νεύρα!
Δεν τρολλάρω, ευτυχώς έχουμε τύχει σε πολύ ευσυνείδητους καθηγητές και δε περνάει ούτε ώρα χαμένη στο σχολείο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

x4r7s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχει ζωή μετά τις Πανελλήνιες!! Κάντε ό,τι καλύτερο μπορείτε τώρα και σίγουρα θα ανταμειφθείτε!! Αλλά γενικά το άγχος κλπ να ξέρετε ότι θα το έχετε και μετά μέχρι να βγουν οι βάσεις (τουλάχιστον εγώ είχα, ενώ πριν δώσουμε δεν είχα). Γενικά προσπαθήστε να το πάρετε χαλαρά το όλο θέμα. Κανένας δεν πάει χαμένος!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μόνο εμένα με έχει πιάσει βαρεμάρα;Όχι κούραση τόσο.Βαρέμαρα.Δε μου κάνει καρδιά να ανοίγω τα βιβλία.Με χίλια ζόρια εδώ και 3-4 μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πόσο μικρά όμως τα βλέπουμε τα πράματα κάποιες φορες; Υπήρχαν στιγμές φέτος που ένιωσα πως τα πάντα γύρω μου περιστρέφονται γύρω απο τις πανελλήνιες. Έλεγα οτι αν δεν γράψω καλα θα κάθομαι να κλαίω όλο το καλοκαίρι. Πρεπει να σε ταρακουνησει κάτι και να σου πει: ΞΥΠΝΑ ΗΛΙΘΙΑ, ειναι μια απο τις χιλιάδες εξετάσεις που τα κληθείς να δώσεις στη ζωη σου. Εχασα ηδη 7 τουλάχιστον μήνες απο τη ζωη μου. Δεν θα επιτρέψω να χάσω κι άλλους πρεσβευοντας την παραπανω άποψη. Νεύρα, άγχος, κλάματα, ο κακός χαμός. Πλέον τα έχω αποβάλει. Κάνω την προσπάθεια μου και αν αποφέρει καρπούς εχει καλώς, αν όχι πάλι, βλέπουμε. Την ΥΓΕΙΑ μας να έχουμε παιδια. Ολα τα αλλα, έρχονται και παρερχονται.

Eγώ τα Χριστούγεννα κατάλαβα ότι δεν περιστρέφονται τα πάντα γύρω από τις πανελλήνιες. Για μια εβδομάδα περίπου δεν είχα καθόλου μαθήματα, δεν διάβασα και πολύ και πέρασα χρόνο με την οικογένειά μου, τους φίλους μου, και είδα ότι ναι,υπάρχουν και άλλα πράγματα εκτός από το σχολείο και οι πανελλήνιες δεν είναι το μόνο σημαντικό στη ζωή. Άλλα είναι τα σημαντικά. Θα κάνουμε ό,τι μπορούμε. @DumeNuke,όχι του στυλ ότι δεν θέλω να διαβάσω, του στυλ ότι δεν διαβάζω όσο πρέπει :( Δηλαδή διαβάζω, απλά ακούω ότι άλλοι αρχίζουν τις απουσίες από τώρα και διαβάζουν ενώ εγώ δεν μπορώ να αρχίσω από τώρα και αγχώνομαι... Θα μου πεις ότι εγώ ξέρω πόσο πρέπει να διαβάσω και να μην επηρεάζομαι από άλλους και ισχύει, αλλά όσο πλησιάζει ο καιρός...
Εμένα δεν με έχει πιάσει βαρεμάρα,ίσα ίσα το αντίθετο μπορω να πω! θέλω να βγαίνω,να πηγαίνω για καφε κτλ αλλά επειδή είμαστε στην τελική ευθεία δεν βαριέμαι και τόσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Μόνο εμένα με έχει πιάσει βαρεμάρα;Όχι κούραση τόσο.Βαρέμαρα.Δε μου κάνει καρδιά να ανοίγω τα βιβλία.Με χίλια ζόρια εδώ και 3-4 μέρες.
Ακριβώς το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αυριο λογω απεργιων non stop διαβασμα Παρευξεινιο B-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
To πιο σπαστικό είναι να νιώθεις ότι έχεις και άλλα να δώσεις και δε μπορείς λογω του ότι είσαι κουρασμένος/βαρεμένος/αγανακτισμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αυριο λογω απεργιων non stop διαβασμα Παρευξεινιο B-)

Ευτυχώς, το έβγαλα το προηγούμενο Σ/Κ επανάληψη και θα μου βγει πολύ εύκολα αυτές τις μέρες που το εχω πάλι.
Αυτό το προσφυγικό όσες φορές και να το κανω δε παλεύεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top