Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Να το ξεφυλλίσεις. Το εικονογραφικο του υλικό αξίζει. :P

Ααα,βέβαια, από το λίγο που το έχω ανοίξει στο σχολείο (γιατί δεν κάνουμε μάθημα σε κανένα μάθημα γενικής παιδείας) έχω συνειδητοποιήσει ότι πρόκειται για ένα πραγματικό αριστούργημα όσον αφορά την εικονογράφησή του :P (πω πω,πραγματικά είναι γελοίο!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Ααα,βέβαια, από το λίγο που το έχω ανοίξει στο σχολείο (γιατί δεν κάνουμε μάθημα σε κανένα μάθημα γενικής παιδείας) έχω συνειδητοποιήσει ότι πρόκειται για ένα πραγματικό αριστούργημα όσον αφορά την εικονογράφησή του :P (πω πω,πραγματικά είναι γελοίο!!)

Ε τι να σου πω. Άμα χαρακτηρίζεις αυτο το ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ ως γελοίο δεν είσαι ανθρωπος της τέχνης.
Πάντως πέρα απο την πλάκα εμένα μου αρέσουν πολυ οι εικόνες του αγαπημένου αυτού σχολικού εγχειριδιου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Στο να τα συνδέσω δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα.Απλά φοβάμαι μήπως είναι περιττά.
Όλοι μου λένε διαφορετικά πράγματα.Έχω ρωτήσει.

Ευχαριστώ πάντως.:)


Λίγο νωρίς δεν είναι; Γύρω στον Απρίλη δεν ανακοινώνεται;Εξάλλου σκέψου ότι φέτος οι Πανελλήνιες είναι σχετικά αργά.
Έχω την αίσθηση ότι πέρυσι ανακοινώθηκε τέλη Φεβρουαρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Έχω την αίσθηση ότι πέρυσι ανακοινώθηκε τέλη Φεβρουαρίου.

Εχω την αίσθηση, την έκτη αίσθηση πως κάθε βράδυ σε..
Οκ πάω να διαβάσω. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Εχω την αίσθηση, την έκτη αίσθηση πως κάθε βράδυ σε..
Οκ πάω να διαβάσω.
Έλα ρε τρέλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμείς στην Έκθεση στο σχολείο Tichu παίζουμε. Δε κάνει μάθημα αυτή. :P




Σήμερα επειδή έχω πολύ όρεξη λεω να καθίσω να το λιώσω το προσφυγικό.

Έχω την αίσθηση ότι πέρυσι ανακοινώθηκε τέλη Φεβρουαρίου.
Για να σου πω την αλήθεια δε ξέρω. Απλά μου φαίνεται λίγο νωρίς.
Μην σε απασχολεί πάντως. Αργά ή γρήγορα θα το έχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Έλα ξαναρθα. :P God διάβαζα χημεία, οργανική και τα πραγματα ειναι σκούρα. Μιλάμε για πολυ μαυρίλα, αδέλφια, αλήτες πουλιά. See u around.
-Muxu Su, η όμορφη αυτη κοπέλα.
Και οποίος αψηφα το όμορφη, θα μίλησει η καλη μου emilouko για μένα. :P
84 μερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έλα ξαναρθα. :P God διάβαζα χημεία, οργανική και τα πραγματα ειναι σκούρα. Μιλάμε για πολυ μαυρίλα, αδέλφια, αλήτες πουλιά. See u around.
-Muxu Su, η όμορφη αυτη κοπέλα.
Και οποίος αψηφα το όμορφη, θα μίλησει η καλη μου emilouko για μένα. :P
84 μερες.

η οργανική μόνο με λιώσιμο παλεύεται! :/:
εμενα μου έμειναν κάτω από τις μισές αντιδράσεις μέχρι που στην επανάληψη έκατσα και έκανα καμιά 60αρια δεντράκια και τις έμαθα αναγκαστικά ;) πιο δύσκολο πιστεύω είναι το τρίτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
η οργανική μόνο με λιώσιμο παλεύεται! :/:
εμενα μου έμειναν κάτω από τις μισές αντιδράσεις μέχρι που στην επανάληψη έκατσα και έκανα καμιά 60αρια δεντράκια και τις έμαθα αναγκαστικά ;) πιο δύσκολο πιστεύω είναι το τρίτο...

Καλα ειναι η οργανική, ειναι και το πεχα όμως. Γράψιμο και ξανά μανα γράψιμο θελει η οργανική. Έχω 85 μερες. Προλαβαίνω να την κανόνισω καλα; (Δώσε μου ελπίδα πλιζ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Καλα ειναι η οργανική, ειναι και το πεχα όμως. Γράψιμο και ξανά μανα γράψιμο θελει η οργανική. Έχω 85 μερες. Προλαβαίνω να την κανόνισω καλα; (Δώσε μου ελπίδα πλιζ)

Ναι ρε άνετα! εγώ στην ουσία τις αντιδράσεις μέσα σε 2 μέρες τις έμαθα όλες όταν έκανα τα δεντράκια! στην αρχή δεν θυμόμουν πολλά και κοίταζα συνέχεια το βιβλίο αλλά σιγά σιγά μου βγαίνανε πολύ εύκολα ;) από οργανική τα πήρα όλα τα μόρια στην ογκομέτρηση τα έκανα λίγο σαλάτα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Ναι ρε άνετα! εγώ στην ουσία τις αντιδράσεις μέσα σε 2 μέρες τις έμαθα όλες όταν έκανα τα δεντράκια! στην αρχή δεν θυμόμουν πολλά και κοίταζα συνέχεια το βιβλίο αλλά σιγά σιγά μου βγαίνανε πολύ εύκολα ;) από οργανική τα πήρα όλα τα μόρια στην ογκομέτρηση τα έκανα λίγο σαλάτα :redface:

Ω ευχαριστω. Αυτη τη στιγμη εισπνεω ηλιο και εκπνεω σκοταδι! ; Ως πόσο σαλάτα πια; :P Όλοι οι καθηγητές λένε οτι το πιο αποδοτικό διάβασμα ειναι αυτη τη περιοδο και το πόσο καλα θα γράψει ένας μαθητής ο οποίος διάβαζε καλα μέσα στη χρονια θα φανεί τωρα. Μπαρουφες μου ακούγονται. Εγω ηδη τα χω παίξει και η απόδοση ειναι στο -200.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έλα ξαναρθα. :P God διάβαζα χημεία, οργανική και τα πραγματα ειναι σκούρα. Μιλάμε για πολυ μαυρίλα, αδέλφια, αλήτες πουλιά. See u around.
-Muxu Su, η όμορφη αυτη κοπέλα.
Και οποίος αψηφα το όμορφη, θα μίλησει η καλη μου emilouko για μένα. :P
84 μερες.

Δεν το αψηφά κανένας. Είσαι και ξανθούλιι!

Πήγα μια βόλτα από τη θετική σήμερα. Τί περνάτε και σεις... Κάτι ασκήσεις είδα στον πίνακα που ήταν ένας πίνακας που είχε συνέχεια το Α. Βιολογία ήταν μια φορά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Καλα ειναι η οργανική, ειναι και το πεχα όμως. Γράψιμο και ξανά μανα γράψιμο θελει η οργανική. Έχω 85 μερες. Προλαβαίνω να την κανόνισω καλα; (Δώσε μου ελπίδα πλιζ)

η οργανικη ειναι ευκολη! ειναι στανταρ πραγματα. πολλα απ αυτα τα ξες απο περσι ( υποθετω :P ) το πιο δυσκολο κομματι για μενα ειναι τα σταδια της αλογονοφορμικης που αλλαζουν σε καθε διαφορετικη ενωση που μελετας. οι προσθηκης και οι αποσπασης ειναι πολυ ευκολες σε σημειο βαρεμαρας. δουλεψε καλα την οξειδοαναγωγη γιατι παντα πεφτει κατι απο εκει.ο πολυμερισμος ειναι πολυ μικρη ενοτητα και συνηθως σου ζητανε στην ουσια να γραψεις αντιδραση πολυμερισμου και οχι το αλλο ειδος ασκησεων με τις μαζες και τα σχετικα.επισης πρεπει να καταλαβεις πολυ καλα τι παιζει με τον υβριδισμο! πεφτει νομιζω καθε χρονο και ειναι απο τις πιο δυσκολες εννοιες μεχρι να πιασεις το νοημα τους.οι αντιδρασεις υποκαταστασης ειναι επισης ευκολες.και οι διακρισεις ειναι ενας συνδυασμος ολων. γι αυτο πρεπει να κανεις καλα τα αλλα και να προσεχεις τους καταλυτες και γενικα τις ουσιες που υπαρχουν στο διαλυμα σου οταν γινεται η αντιδραση γιατι ολα αυτα μετρανε στις διακρισεις.κ επισης να μαθεις ολα αυτα τα παραγεται ιζημα αεριο κλπ.βοηθανε παρα πολυ στις ασκησεις γιατι σου δινουν χρησιμες πληροφοριες για την ενωση που ενδεχομενως ψαχνεις.

υ.γ 1 αν στην οξειδοαναγωγη δεν μπορεις να θυμασαι τους αριθμους οξειδωσης για να βγαζεις τους συντελεστες στειλε μου π.μ να σου πω ενα κολπακι ;)
υ.γ 2 σου μιλαω με τετοια ανεση για τη χημεια γιατι ειναι η δευτερη φορα που δινω πανελληνιες και γενικα την οργανικη την δουλευα επιπλεον απο την β λυκειου και γενικα η οργανικη μου φαινοταν το πιο ευχαριστο και ενδιαφερον κεφαλαιο, γι αυτο και δεν με δυσκολεψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Kαι εγώ την έχω παρατήσει λίγο την οργανική για χάρη άλλων μαθημάτων (βλακεία μου.) Ελπίζω μέχρι τις εξετάσεις να τα καταφέρω και να μου βγαίνει άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Είμαι άρρωστη, δεν πήγα σχολείο χθες και σήμερα, έχασα κάποια μαθήματα και στο φροντιστήριο και νιώθω απίστευτα εκτός προγράμματος :( Τον χειμώνα ήμουν καλά και τώρα αρρώστησα :cry_x:
Σε εσάς στο σχολείο οι καθηγητές σβήνουν καμιά απουσία; Σε εμάς κάποιοι το κάνουν,αλλά λίγοι... Σήμερα με πήραν τηλέφωνο επειδή έλειψα 2 μέρες, αργότερα όταν θα λείπουν όλοι για εβδομάδες τι θα κάνουν δηλαδή; Λες και δεν ξέρουν πώς έχει η κατάσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Βασικά γιατί παίρνουν τηλ στο σπίτι; Στην τελική έχεις περιθώριο να κάνεις ορισμένες απουσίες τι μπορούν να πουν μη λείπεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Βασικά γιατί παίρνουν τηλ στο σπίτι; Στην τελική έχεις περιθώριο να κάνεις ορισμένες απουσίες τι μπορούν να πουν μη λείπεις;

Δεν έχω ιδέα, φέτος άρχισαν να το κάνουν αυτό. Φαντάσου πως την Παρασκευή είχαμε κάτι σαν γιορτή τις τελευταίες ώρες και πήγα να φύγω με κάποιες φίλες μου. Μια καινούρια καθηγήτρια, φύλακας, δεν ξέρω τι είναι, μας είδε και μας είπε ότι πρέπει να γράψει τα ονόματά μας στο γραφείο επειδή φεύγουμε! Λες και δεν έφυγε το μισό σχολείο, και από τη στιγμή που θα πάρουμε απουσία ούτως ή άλλως, τι τους νοιάζει; Έχουν ξεφύγει φέτος, κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα, φέτος άρχισαν να το κάνουν αυτό. Φαντάσου πως την Παρασκευή είχαμε κάτι σαν γιορτή τις τελευταίες ώρες και πήγα να φύγω με κάποιες φίλες μου. Μια καινούρια καθηγήτρια, φύλακας, δεν ξέρω τι είναι, μας είδε και μας είπε ότι πρέπει να γράψει τα ονόματά μας στο γραφείο επειδή φεύγουμε! Λες και δεν έφυγε το μισό σχολείο, και από τη στιγμή που θα πάρουμε απουσία ούτως ή άλλως, τι τους νοιάζει; Έχουν ξεφύγει φέτος, κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.
Ότι να ναι όμως.. Ειδικά για την τρίτη λυκείου λες και δεν ξέρουν τι γίνεται κάθε χρόνο, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά εμείς πέρσι είχαμε μια χαζή για υπεύθυνη που δεν έσβηνε απουσίες. Αντίθετα με το που έμπαινε έπαιρνε παρουσίες, οπότε δεν μπορούσες να την ξεγελάσεις. :kill:

Μόνο μια φορά κατάφερα να κάνω κοπάνα αφού με κάλυψε ένας συμμαθητής μου. :redface: Μαφία!
A ρε Μήτσο! :P

Οπότε ναι, πολλοί δεν καταλαβαίνουν τι συμβαίνει στην γ' λυκείου, αν και εγώ πιστεύω ότι σε μερικούς τους αρέσει να το κάνουν αυτό γιατί έτσι έχουν την ψευδαίσθηση ότι "εξουσιάζουν". :whistle: (βλ. παραπάνω καθηγήτρια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Στο σχολείο μας είπαν ότι θα είναι πιο αυστηρά φέτος...Εμείς έχουμε υπεύθυνη την κυρία των Αγγλικών και μας σβήνει καμιά μονόωρη αλλά δεν μπορεί να κάνει πολλά.
Νομίζω θα μας δώσουν +50 απουσίες δικαιολογημένες από γιατρό αν έχουμε μέσο όρο πάνω από 15. Κι αν λείπουν ολόκληρα τμήματα δεν θα βάζουν απουσίες.Τουλάχιστον πέρσι έτσι γινόταν.

Εσάς έχουν σταματήσει ήδη παιδιά να έρχονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top