Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγαπητε μου φίλε τα μαθηματικα και συνεπως τα ολοκληρωματα δεν σταματουν ποτέ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Αγαπητε μου φίλε τα μαθηματικα και συνεπως τα ολοκληρωματα δεν σταματουν ποτέ .
Ωραίες οι φιλοσοφίες σου αλλα εννοώ
πότε τελείωσαν (τυπικά) και την τελευταία παράγραφο των ολοκληρωμάτων και άρχισαν επαναλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εμείς μπήκαμε στα ολοκληρώματα λίγες μέρες πριν κλείσουν τα σχολεία για τα χριστούγεννα, και τελειώσαμε και τα εμβαδά πριν κανα δυο εβδομάδες ή και περισσότερο (μέσα στα χριστούγεννα δεν κάναμε καθόλου φροντιστήριο στα μαθηματικά). Αλλά τώρα κάνουμε συνδυαστικά και τα ολοκληρώματα υπάρχουν παντού. Δεν είναι δύσκολα, νόμιζα ότι θα είναι,επειδή είναι το τελευταίο κεφάλαιο, αλλά είναι αρκετά εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εμείς μπήκαμε στα ολοκληρώματα λίγες μέρες πριν κλείσουν τα σχολεία για τα χριστούγεννα
No offence, αλλά δε σουφαίνεται ότι τα ξεκίνησες πολύ νωρίς; Δηλαδή τα 2 πρώτα κεφάλαια της ανάλυσης, πόσο καιρό σου πήραν να τα ολοκληρώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Έχουμε ξεκινήσει την ύλη της τρίτης από τη δευτέρα λυκείου,κάναμε και καλοκαιρινά, οπότε όλα τα κεφάλαια βγήκαν μια χαρά. Δεν έχουμε κενά, έχουμε κατανοήσει τα πάντα, άσε που γράφουμε διαγωνίσματα κάθε δεύτερη κυριακή και κάνουμε συνεχώς επαναλήψεις :P Στο κεφάλαιο των παραγώγων μπορεί να μείναμε και δυο μήνες, ή και παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
@konna 96, υποθέτω ότι η συνάρτηση είναι αυτή: f(x)=(x-1)/(e^x)-x (1)

Με τον τρόπο που το έγραψες, τα χ, -χ απλοποιούνται και το ολοκλήρωμα -1/(e^x) βγαίνει 1/(e^x).
Αν τώρα είναι, f(x)=(x-1)/(e^x-x), (3), τα πράγματα δυσκολεύουν αρκετά.

Για την συνάρτηση (1) της υποθέσης, το ορισμένο ολοκλήρωμα της f(x), από το a στο b είναι αυτό.
Αν είναι το (3), κομμάτι παλούκι μου φαίνεται...

Edit: oops... Ας το μεταφέρει κάποιος εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Τι θα κάνετε το καλοκαίρι; :P Άντε να έρθει γιατί δε μας βλέπω καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Yπνος, ύπνος και ύπνος. Α και θα πάω στους Kasabian στις 25/6. Απο κει και πέρα δε ξέρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εγω πιστεύω πως ενώ κανονιζουμε και κανονιζουμε και ανυπομονουμε για το καλοκαίρι, στο τέλος θα καταλήξουμε στο πισι με το κλιματιστικο ανοιχτό. ΝΟΤ
Παίζει να ψησω τη φοιτήτρια ξαδερφη μου να με παρει μαζι της στις διακοπές και να βγω στην παραλία σαν ξιφιας μπειμπι. Μπορει να κανονισουμε και τίποτα με τα παιδια, αυθημερόν και έτσι. Θα πάω στάνταρ χωριό και θα κοιμάμαι όλη μερα. Ενδέχεται να πάω καμία Αθήνα η ξερω γω εδω κοντά Θεσσαλία σε ξαδερφια.
Έχω την εντύπωση ωστόσο οτι στο τέλος το μονο μέρος το οποιο θα επισκεφθώ θα ναι το σουβλατζιδικο παρακάτω. Μου κανει. Καλα εντάξει εχει και παγκόσμιο το καλοκαίρι. Καλα θα παει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ρε παιδιά... Αν δε διαβάσω καθόλου στερεό, πειράζει;; πόσα μόρια θα χάσω maximum;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εγω πιστεύω πως ενώ κανονιζουμε και κανονιζουμε και ανυπομονουμε για το καλοκαίρι, στο τέλος θα καταλήξουμε στο πισι με το κλιματιστικο ανοιχτό. ΝΟΤ
Παίζει να ψησω τη φοιτήτρια ξαδερφη μου να με παρει μαζι της στις διακοπές και να βγω στην παραλία σαν ξιφιας μπειμπι. Μπορει να κανονισουμε και τίποτα με τα παιδια, αυθημερόν και έτσι. Θα πάω στάνταρ χωριό και θα κοιμάμαι όλη μερα. Ενδέχεται να πάω καμία Αθήνα η ξερω γω εδω κοντά Θεσσαλία σε ξαδερφια.
Έχω την εντύπωση ωστόσο οτι στο τέλος το μονο μέρος το οποιο θα επισκεφθώ θα ναι το σουβλατζιδικο παρακάτω. Μου κανει. Καλα εντάξει εχει και παγκόσμιο το καλοκαίρι. Καλα θα παει. :P

Συμφωνώ εδώ.. Γι αυτό κι εγώ ΜΟΛΙΣ τελειωσω τα λατινικά θα πάω σπίτι μου και απλά θα κάθομαι στον καναπέ. Έτσι. Να βλέπω την ώρα να περνάει. Χωρίς άγχος. Αυτό = απόλυτη ευτυχια.. Τα περι διακοπών, διπλώματος αυτοκινήτου, βολτων και τα συναφή έπονται, κατά τον Ιούλιο...

Εεεεεεελα 3μιση μήνες!!! :-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Συμφωνώ εδώ.. Γι αυτό κι εγώ ΜΟΛΙΣ τελειωσω τα λατινικά θα πάω σπίτι μου και απλά θα κάθομαι στον καναπέ. Έτσι. Να βλέπω την ώρα να περνάει. Χωρίς άγχος. Αυτό = απόλυτη ευτυχια.. Τα περι διακοπών, διπλώματος αυτοκινήτου, βολτων και τα συναφή έπονται, κατά τον Ιούλιο...

Εεεεεεελα 3μιση μήνες!!! :-D

God , πριν λιγο ήμουνα στο προφίλ σου. Χαχα. Εεεεεετσι. Το ταβάνι και εγω. Simple as that! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ρε παιδιά... Αν δε διαβάσω καθόλου στερεό, πειράζει;; πόσα μόρια θα χάσω maximum;;

Στις περσινές πανελλήνιες έχανες:
Α5, το δ -> 1μονάδα
Β3, ->8μονάδες
Δ, ολόκληρο, ->25μονάδες
Άρα, πήγαινες για άριστα το 66/100 ή 13,2....

Η μηχανική στερεού είναι πολύ πιο εύκολο κεφάλαιο από τις ταλαντώσεις και τα κύμματα. Η μισή αναφέρεται σε μεταφορικές κινήσεις, τις οποίες κάνεις από το γυμνάσιο. Η υπόλοιπη μισή σε κυκλικές/περιστροφικές, τις οποίας τα μεγέθη βρίσκουν αντιστοιχία στην μεταφορική (γωνιακή ταχύτητα->ταχύτητα κέντρου μάζας, ροπή αδράνειας->μάζα, συνισταμένη ροπών->συνισταμένη δύναμη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Yπνος, ύπνος και ύπνος. Α και θα πάω στους Kasabian στις 25/6. Απο κει και πέρα δε ξέρω :P
Θέλω και εγωωωωω!! Αλλά δεν θα έχω τελειώσει με τα ειδικά μαθήματα τότε,οπότε δύσκολο :(

@Μuxu Su χαχα,όντως,ωραία τα κανονίζουμε τώρα :P Εγώ έχω κανονίσει να πάω διακοπές με την κολλητή μου σε Σκιάθο και Σκόπελο για καμιά εβδομάδα, μπορεί και λίγο παραπάνω, θα μείνουμε και στο εξοχικό μου για καμιά εβδομάδα ακόμα, θα βγαίνω και με τη ξαδέρφη μου (και αυτή δίνει φέτος) και εντάξει, κάπως θα τη βγάλω :P Αλλά και πουθενά να μην πήγαινα, και σπίτι να καθόμουν όλη μέρα, δεν θα με πείραζε καθόλου, αφού θα έχει τελειώσει το σχολείο και οι εξετάσεις :clapup:

transient, εγώ θα σε συμβούλευα να διαβάσεις όσο μπορείς. Ακόμα και αν δεν τα καταλάβεις τέλεια, ε, το πολύ να χάσεις κανα δυο ερωτήματα από καμιά άσκηση, μην το διακινδυνεύεις... εγώ στο στερεό βασίζομαι,γιατί με κάτι συμβολές κυμάτων και τέτοια...δεν... γενικά,στη φυσική δεν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πραγματικά τώρα ανυπομονώ να έρθει η στιγμή που θα γυρίσω σπίτι απ'το τελευταίο μάθημα,θα ξαπλώσω στον καναπέ και θα κοιτάζω το ταβάνι για ώρες.. :-P
Ο φυσικός στο σχολείο μας λέει να προσέξουμε πολύ τα στάσιμα φέτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Ρε παιδιά... Αν δε διαβάσω καθόλου στερεό, πειράζει;; πόσα μόρια θα χάσω maximum;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
παιδια βγαλατε την υλη?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που διαβάζει το θέμα των Πανελληνίων του '13 για να δω τι έγραφαν & πώς ένιωθαν τα παιδιά λίγες μέρες πριν δώσουν; :P

Η ύλη καλά πάει, αλλά τώρα τελευταία έχω αγχωθεί λίγο με το ΑΟΔΕ. Δεν κάνω φροντιστήριο, και στο σχολείο μόλις τελειώσαμε την ενότητα της παρακίνησης... Ελπίζω να προλάβω να βγάλω καλά την ύλη και να κάνω και αρκετές επαναλήψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που διαβάζει το θέμα των Πανελληνίων του '13 για να δω τι έγραφαν & πώς ένιωθαν τα παιδιά λίγες μέρες πριν δώσουν; :P

Η ύλη καλά πάει, αλλά τώρα τελευταία έχω αγχωθεί λίγο με το ΑΟΔΕ. Δεν κάνω φροντιστήριο, και στο σχολείο μόλις τελειώσαμε την ενότητα της παρακίνησης... Ελπίζω να προλάβω να βγάλω καλά την ύλη και να κάνω και αρκετές επαναλήψεις...

Εμείς είμαστε στους προσδιοριστικούς παράγοντες των ομάδων. Βασικά, άκυρο, επειδή αυτήν την βδομάδα (5/2-11/2) πήγαμε 7ήμερη, θεώρησε ότι έχουμε κάνει μέχρι και τα αρνητικά χαρακτηριστικά των ομάδων. Προσωπικά, η παρακίνηση μου φάνηκε πολύ πιο δύσκολη από τις ομάδες (αν εξαιρέσεις τον Maslow, τα υπόλοιπα είναι επανάληψη-επανάληψη-επανάληψη το ίδιο και το ίδιο και το ίδιο...:/:). Η οικονομολόγος στο φροντηστήριο είπε ότι η επικοινωνία έχει πιο απλή γλώσσα.
+ ότι, έτσι όπως εμείς στο σχολείο, βγάζουμε την ύλη και μας μένουν 1,5-2 μήνες επαναλήψεων. Μην αγχώνεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ, θα σας μείνει και εσάς περισσότερο από μήνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που διαβάζει το θέμα των Πανελληνίων του '13 για να δω τι έγραφαν & πώς ένιωθαν τα παιδιά λίγες μέρες πριν δώσουν;

Kαι γω το κάνω! Και πέρυσι το έκανα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top