Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nikolas13

Νεοφερμένος

Ο nikolas13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αποφασησα, ισως λιγο αργα, να ξεχυθω στο διαβασμα απο αβριο μεχρι τις εξετασεις.. παρολαυτα θα προλαβω να ετοιμαστω καταληλα για να πιασω τον στοχο μου των 17+ χιλιαδων μοριων?

Ας υποθεσουμε πως ειμαι εξυπνος και εχω στοιχειωδεις γνωσεις της υλης μεχρι τωρα.
Επισης παω κανονικα φροντηστιρια μαθηματικα φυσικη και γενικα σε ολα τα πανελληνια μαθηματα.
Λοιπον, τι νομιζετε? θα τα καταφερω?

κατευθηνση :τεχνολογικη α'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Μια ερωτηση γενικης φυσεως για την Χημεια Κατευθυνσης.

Πρεπει να μαθουμε τις Ατομικες μαζες ολων τν στοιχειων απεξω; πχ πρπει να ξεω οτι του Br ειναι 80 κλπ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Αποφασησα, ισως λιγο αργα, να ξεχυθω στο διαβασμα απο αβριο μεχρι τις εξετασεις.. παρολαυτα θα προλαβω να ετοιμαστω καταληλα για να πιασω τον στοχο μου των 17+ χιλιαδων μοριων?

Ας υποθεσουμε πως ειμαι εξυπνος και εχω στοιχειωδεις γνωσεις της υλης μεχρι τωρα.
Επισης παω κανονικα φροντηστιρια μαθηματικα φυσικη και γενικα σε ολα τα πανελληνια μαθηματα.
Λοιπον, τι νομιζετε? θα τα καταφερω?

κατευθηνση :τεχνολογικη α'

Ό,τι και να σου πούμε εμείς εδώ, δεν έχεις παρά να το διαπιστώσεις στην πράξη. Καλό τρέξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Αμα εισαι εξυπνος, εχεις στοιχειωδης γνωσεις της υλης μεχρι τωρα και πηγαινεις και φροντιστηριο γιατι ρωτας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas13

Νεοφερμένος

Ο nikolas13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γιατι ολο αυτον τον καιρο τεμπελιαζα στον υπολογιστη.. και τωρα δεν ξερω αν αξιζει να προσπαθησω η οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μια ερωτηση γενικης φυσεως για την Χημεια Κατευθυνσης.

Πρεπει να μαθουμε τις Ατομικες μαζες ολων τν στοιχειων απεξω; πχ πρπει να ξεω οτι του Br ειναι 80 κλπ ?
Όχι αυτά θα στα δίνει η άσκηση σαν δεδομένα. Μπορεί όμως να σε ζητάει να βρεις κάτι τέτοιο αλλά θα το βγάλεις από την άσκηση αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μια ερωτηση γενικης φυσεως για την Χημεια Κατευθυνσης.

Πρεπει να μαθουμε τις Ατομικες μαζες ολων τν στοιχειων απεξω; πχ πρπει να ξεω οτι του Br ειναι 80 κλπ ?

'Οτι σου είπε η gate4 :)
Καλό είναι βέβαια για δικιά σου ευκολία να θυμάσαι πόσα ηλεκτρόνια έχει η εξωτερική στιβάδα των πιο κοινών στοιχείων για να μην τρως χρόνο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
'Οτι σου είπε η gate4 :)
Καλό είναι βέβαια για δικιά σου ευκολία να θυμάσαι πόσα ηλεκτρόνια έχει η εξωτερική στιβάδα των πιο κοινών στοιχείων για να μην τρως χρόνο. ;)
Αυτά τα πολύ κοινά που λες με τόσες φορές που τα βλέπεις σε ασκήσεις τα θυμάσαι θες δεν θες :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αυτά τα πολύ κοινά που λες με τόσες φορές που τα βλέπεις σε ασκήσεις τα θυμάσαι θες δεν θες :hehe:

Δεν αντιλέγω, απλά αν είσαι αφηρημένη σαν εμένα δεν φτάνει. Θυμάμαι πχ σε ένα σετ ασκήσεων να γράφω 3-4 φορές την ηλεκτρονιακή δόμηση του φώσφορου γιατί ήξερα ότι έχει 5 αλλά είχα και μια αμφιβολία από πάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sein1

Νεοφερμένος

Ο sein1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ποτε αρχιζουν οι εγγραφες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComUsr

Νεοφερμένος

Ο ComUsr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,νιώθω άσχημα κ απογοήτευση Για τα μαθηματικά κατεύθυνσης ,διότι Δεν έλυνα ασκήσεις όταν ειμουν στο κεφάλαιο των συναρτήσεων κ μετά (τα βασικά τα γνωρίζω, αλλά έχω έλλειψη εμπειρίας Απο ασκήσεις) και αισθάνομαι ότι θα αποτύχω..Δυστυχώς βρισκόμαστε στο θεώρημα του De l' hospital και στην Μέση ΤΗΣ Χρόνιας...έχω ελπίδες ; Μήπως φταίει που δεν έχω στόχους;( για να έχω όρεξη για διάβασμα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Δυστυχως για σενα οι συναρτησεις καλυπτουν το 90% της υλης σου.Μολις τελειωσεις τον διαφορικο που θα ειναι συντομα μιας που εισαι στον Hospital, θα μπειτε στον ολοκληρωτικο λογισμο που απαιτει αριστη γνωση και κατανοηση της λογικης των συναρτησεων διοτι αλλιως η μπαλα χανεται.
Στο ψητο τωρα...Απο την στιγμη που γνωριζεις τα βασικα(ελπιζω να εννοεις θεωρια και καποιες βασικες ασκησεις) παιρνεις το σχολικο βιβλιο και τις λυνεις ολες!
Επειτα κανεις επιπλεον ασκησεις(απο το φροντιστηριο αν πας η απο καποιο βοηθημα π.χ μεχρι να αισθανθεις εσυ σιγουρος οτι το κατεχεις το παιχνιδι).Πρεπει να ξεκαθαρισεις στο μυαλο σου ποτε γινεται χρηση καθε θεωρηματος(fermat,bolzano,ΘΜΤ..).Καποιοι αυτο το αποκαλουν τυφλη μεθοδολογια,Εγω δεν θα στο πω ετσι!Θα σου πω να αφομοιωσεις πληρως την σημασια καθενος απο αυτα τα θεωρηματα και να καταλαβεις ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!
Παντα υπαρχει ελπιδα φιλε μου.Αν στρωθεις και διαβασεις(το παρεις στα σοβαρα) ολα γινονται!Ακομα και με τα μαθηματικα που οντως στο μυαλο του εξεταζομενου ειναι ενα χαος καθως χανεσαι μεσα στην υλη και στην πληθωρα των ασκησεων.Tελος,να εχεις υποψει σου οτι θα πρεπει να αφιερωσεις περισσοτερο χρονο σε αυτο το μαθημα πλεον αν θες να καλυψεις το κενο.

Καλη δυναμη και καλη επιτυχια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComUsr

Νεοφερμένος

Ο ComUsr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...ευτυχώς έχω κατανοήσει ΤΙΣ συναρτήσεις και μάλλον μπερδεύτηκες..το πρόβλημα είναι ότι έχω έλλειψη εμπειρίας Απο ασκήσεις (Απο βοήθημα) ..απλά δεν έχω όρεξη κ πολύ για να ΤΙΣ κάνω..Μήπως φτάει που δεν έχω στόχους ;( συγνώμη για caps lock) γράφω Απο κινητό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Εμάς μας έβαλαν ακριβώς την επόμενη μέρα διάγωνισμα :P .Για να καθίσουμε όλη μέρα να διάβασουμε.
Σήμερα πρέπει να στρωθώ να βγάλω τα της εβδομάδας γιατί χθες δεν άνοιξα βιβλίο.
Απαράδεκτο αυτό! Γενικά το σύστημα χάνει από παντού! :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Γιατι ολο αυτον τον καιρο τεμπελιαζα στον υπολογιστη.. και τωρα δεν ξερω αν αξιζει να προσπαθησω η οχι..
κι εγω τα ιδια εκανα.
Παμε εναν αγωνα ποιος θα γραψει πιο πολλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
από αυτήν την κυριακή,αρχίζω τα εξάωρα στο σχέδιο, νομίζω πως θα πεθάνω :crazy:
αν βγάλω αυτήν την χρονιά,μπορώ να πετύχω οτιδήποτε άλλο, αυτό είναι σίγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.

τι διαολο βγαλανε τις διακρισεις ? το πιο ωραιο ηταν!
γραψε ακυρο! δεν ειδα οτι ειναι τα εκτος απο αυτα που γραφει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
από αυτήν την κυριακή,αρχίζω τα εξάωρα στο σχέδιο, νομίζω πως θα πεθάνω :crazy:
αν βγάλω αυτήν την χρονιά,μπορώ να πετύχω οτιδήποτε άλλο, αυτό είναι σίγουρο

Δεν πεθαίνεις, περναει γρηγορα η ώρα.;) Ουτε κι εγω πεθαινω, απλα πεφτω τεζα οταν γυυριζω!:worry:Εξαλλου το σχεδιο πρεπει να σου αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Όποιος εφηύρε αυτή τη μ*λακία που λέγεται ΓΝΩΣΤΟ να έρθει τώρα εδώ μπροστά μου να τον σκίσω!! Δε γίνεται να το διαβάσω αυτό το πράγμα, μια άποψη του Πλάτωνα, μια του Αριστοτέλη, μια του Διόδωρου, άλλη του κάθε πικραμένου.. Θα τρελαθωωω!! 1000 φορές ιστορία+λατινικά!!
Πλέον κουράζομαι υπερβολικά πολύ και πιάνω τον εαυτό μου να ξε-αγχώνεται πολύ κι αυτό με ανησυχεί.. Ένα αίσθημα και καλά: "ε και; τι έγινε άμα δε γράψεις καλά". Αν δεν έρθει η πενταήμερη γρήγορα θα καταρρεύσω.. 5 ημέρες αποτοξίνωσης!! :) :) :)


(ήταν ένα παραλήρημα που το ακούει καθημερινά ο περίγυρός μου και είπα να το εκφράσω και εδώ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα λατινικά καλύτερα από το γνωστό;;; :knife: Ούτε καν! :P 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top