Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Tι θα κάνετε τα χριστούγεννα; Εννοώ θα διαβάσετε ή οχι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
θελουμε-δεν θελουμε, θα διαβασουμε με αυτα που εβαλαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Tι θα κάνετε τα χριστούγεννα; Εννοώ θα διαβάσετε ή οχι; :)

εγω θα κανω πολυ λιγα μαθηματα...αλλα θα κανω επαναληψη οσα εχω κανει μεχρι στιγμης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Tι θα κάνετε τα χριστούγεννα; Εννοώ θα διαβάσετε ή οχι; :)
Έτσι και αλλιώς από το φροντ θα σας φορτώσουν σε όλα τα μαθήματα οπότε θες δεν θες θα πρέπει να τα κάνεις. Και μη σε ξεφύγει κάτι θα αρχίσουν "τόσες μέρες τι έκανες". Μετά λες ένα άι σιχτίρ και ησυχάζεις :P
Γενικά ντάξυ είναι καλό να ξεκουραστείς τα χριστούγεννα αλλά αφού υπάρχει χρόνος μπορείς να κάτσεις να δεις ότι πιστεύεις ότι δεν ξες καλά, να μαζέψεις απορίες κτλ.. Μετά που θα αρχίσουν τα σχολεία άστα να πάνε πάλι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Γενικά ντάξυ είναι καλό να ξεκουραστείς τα χριστούγεννα...
Ντάξυ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Tι θα κάνετε τα χριστούγεννα; Εννοώ θα διαβάσετε ή οχι; :)
Θέλοντας και μη.
Στο σχολείο θα γράψουμε διαγωνίσματα με το που γυρνάμε: Βιολογια,Ιστορία,Λατινικά και Αρχαια.Οπότε πρέπει να βγάλω επαναλήψεις σε όλα συν αυτά που θα έχω για το φροντιστήριο.Αλλά έτσι κι αλλιώς ήθελα από μόνη μου να διαβάσω μέσα στα Χριστούγεννα γιατί είναι καλή ευκαιρία οι διακοπές για να ξεκαθαρίσουμε στο μυαλό μας με επαναλήψεις τί έχουμε βγάλει ως τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Να ρωτήσω: ΕΚΘΕΣΗ σε ποιο θεματικό κύκλο βρίσκεστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Τρομοκρατία.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Να ρωτήσω: ΕΚΘΕΣΗ σε ποιο θεματικό κύκλο βρίσκεστε?

Επιστήμη-Ευθύνη + Κλωνοποίηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Να ρωτήσω: ΕΚΘΕΣΗ σε ποιο θεματικό κύκλο βρίσκεστε?

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη σειρά σ' αυτό το μάθημα. Οπότε άστοχη η ερώτησή σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Πραγματικα αν ειναι ενα μαθημα που θα με αποκλινει απο το στοχο μου θα ειναι η κωλογ(*&(*εκθεση. ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΘΕΩΡΙΑ, και ενω περιληψη πιανω κατα μεσο ορο 21-22 και εκθεση 31-34, χανω τουλαχιστον 10-15 μοναδες απο τις ασκησεις......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Πραγματικα αν ειναι ενα μαθημα που θα με αποκλινει απο το στοχο μου θα ειναι η κωλογ(*&(*εκθεση. ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΘΕΩΡΙΑ, και ενω περιληψη πιανω κατα μεσο ορο 21-22 και εκθεση 31-34, χανω τουλαχιστον 10-15 μοναδες απο τις ασκησεις......

Η έκθεση είναι το πιο εύκολο μάθημα. Εσείς το δυσκολεύετε τόσο. Διάβασε θεωρία για να μπορέσεις να λύσεις τις ασκήσεις. Η περίληψη είναι εύκολη. Διαβάζεις 2-3 φορές το κείμενο που σου δίνεται, και γράφεις σε 100-120 λέξεις τα πιο σημαντικά απ'αυτό που διάβασες. Τόσο δύσκολο είναι δηλαδή να πεις με λίγα λόγια τι λέει ενα κείμενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Φοιτητης Ελληνικης Φιλολογιας ... φιλε μου εγω ομως που ειμαι θετικη κατευθυνση, οπως εγραψα.ΔΕΝ εχω προβλημα με εκθεση και περιληψη, αλλα με ασκησεις. Π.χ συλλογισμους τροπους πειθους και τετοιες αηδιες. Και δυστυχως δεν μπορω να χτυπησω πανω απο 82-83 γιατι παντοτε χανω κατι απο αυτα.Oπως εσυ τα βρηκες σκουρα με την αλγεβρα στην Α λυκειου και τη φυσικη,και γα αυτο αλλωστε πηγες θεωρητικη, τη στιγμη που εγω τα ειχα σαν ''παιχνιδι'', ετσι τα βρισκω και εγω μπαστουνια με τις ασκησεις στην εκθεση.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Π.χ συλλογισμους τροπους πειθους και τετοιες αηδιες.

Εξάσκηση θέλουν και κατανόηση της θεωρίας. Για 'μενα πάντοτε οι ασκήσεις ήταν σίγουρες μονάδες. Ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος τα ήξερε απο προηγούμενες τάξεις. Καθίσαμε και τα μάθαμε. :)

Oπως εσυ τα βρηκες σκουρα με την αλγεβρα στην Α λυκειου και τη φυσικη,και γα αυτο αλλωστε πηγες θεωρητικη, τη στιγμη που εγω τα ειχα σαν ''παιχνιδι'', ετσι τα βρισκω και εγω μπαστουνια με τις ασκησεις στην εκθεση.

Ποιος σου είπε οτι διάλεξα θεωρητική επειδή δε τα πήγαινα καλά με τη φυσική και την άλγεβρα; Κι εγώ σαν παιχνιδάκι τα είχα, και έγραφα τέλεια. Απλά ήθελα να σπουδάσω κάτι συγκεκριμένο και πήγα θεωρητική ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Φοιτητης Ελληνικης Φιλολογιας ... φιλε μου εγω ομως που ειμαι θετικη κατευθυνση, οπως εγραψα.ΔΕΝ εχω προβλημα με εκθεση και περιληψη, αλλα με ασκησεις. Π.χ συλλογισμους τροπους πειθους και τετοιες αηδιες. Και δυστυχως δεν μπορω να χτυπησω πανω απο 82-83 γιατι παντοτε χανω κατι απο αυτα.Oπως εσυ τα βρηκες σκουρα με την αλγεβρα στην Α λυκειου και τη φυσικη,και γα αυτο αλλωστε πηγες θεωρητικη, τη στιγμη που εγω τα ειχα σαν ''παιχνιδι'', ετσι τα βρισκω και εγω μπαστουνια με τις ασκησεις στην εκθεση.
.
Εγώ πιστεύω ότι ίσα ίσα από τις ασκήσεις θα πάρεις σίγουρες μονάδες. Διαβάζεις τη θεωρία που δεν έχει και τίποτα τρελό και κάνεις εξάσκηση. Άσε που στις περισσότερες περιπτώσεις οι ασκήσεις που βάζουν στις πανελλήνιες είναι αστείες. Όχι όλες αλλά οι περισσότερες είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φοιτητης Ελληνικης Φιλολογιας ... φιλε μου εγω ομως που ειμαι θετικη κατευθυνση, οπως εγραψα.ΔΕΝ εχω προβλημα με εκθεση και περιληψη, αλλα με ασκησεις. Π.χ συλλογισμους τροπους πειθους και τετοιες αηδιες. Και δυστυχως δεν μπορω να χτυπησω πανω απο 82-83 γιατι παντοτε χανω κατι απο αυτα.Oπως εσυ τα βρηκες σκουρα με την αλγεβρα στην Α λυκειου και τη φυσικη,και γα αυτο αλλωστε πηγες θεωρητικη, τη στιγμη που εγω τα ειχα σαν ''παιχνιδι'', ετσι τα βρισκω και εγω μπαστουνια με τις ασκησεις στην εκθεση.
.

Kαταρχας οι ασκησεις της εκθεσης ειναι πραγματικα ιδιας δυσκολιας και για τους θεωρητικους αλλα και για τους θετικους γιατι ουτε χρονικη αντικατασταση ζητανε ξερω'γω:P, ουτε να κλεινεις καποιο ρημα στα αρχαια... Μαλιστα αυτα με τους συλλογισμους κτλ ειναι στοιχεια λογικης. Τωρα νταξ οσον αφορα τα συνωνυμα οκ νομιζω ολοι οφειλουμε να εχουμε πλουσιο λεξιολογια και να μην πασχουμε απο λεξιπενια ειτε ειμαστε φυσικοι ειτε ειμαστε φιλολογοι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Από σήμερα ξεκινάω τις επαναλήψεις που θα κάνω μέσα στις διακοπές.Έφτιαξα πρόγραμμα :D

:cry_x::knife::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Πάντως το πρόγραμμα βοηθάει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Και απο αυριο αγρινιο μεχρι τις 30 με 6 ωρες την ημερα... 9-12 και 2-5 -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top