Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Κανένα σαητ με ασκήσεις μαθ.κ. ανά κεφάλαιο ή και μεικτεσ(μέχρι rolle) ξέρετε παιδιά;
Επίσης που είστε στην φυσικη κ.;
Άντε έρχονται τα Χριστούγεννα να κάνουμε και μια επανάληψη της προκοπής στα πάντα όλα. :P

study4exams.gr
https://blogs.sch.gr/gchatzop/λύκειο/
mathematica.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BartMan

Νεοφερμένος

Ο BartMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Μπαινω και εγω στο γκρουπ των ατομων που θα δωσουν Πανελληνιες το 2014.

Δινω με ΕΠΑΛ Ομαδα Β',2ο πεδιο και ουσιαστικα σημερα ξεκινησα το διαβασμα. Μαθηματικά και φυσική Κατευθυνσης θα κανω ιδιαιτερο (μιας και δεν ειχα καμια επαφη με τα συγκεκριμενα μαθηματα οταν βρισκομουν στο ΕΠΑΛ πριν 4 χρονια.Καναμε Γενικης παιδειας.
Οποτε συνολικα δινω 6 μαθηματα (Εκθεση,Μαθηματικα 2 , Φυσικη 2 , Βιολογια 1 και 2 ειδικοτητας).

Λαμβάνοντας υποψιν οτι εχω οσο χρονο θελω να αφιερωσω στο διαβασμα μαζι με διαθεση και πεισμα , θα προσπαθησω να πιασω γυρω στα 14κ μορια(στοχο εχω το ΜΙΘΕ στο Καποδιστριακο) , δινοντας απλα τον καλυτερο μου εαυτο.

Οσοι δινουν απο ΕΠΑΛ Β' Ομαδα ή οσοι δινουν μετα απο χρονια (εγω δινω μετα απο 4) ας γραψουν να εχουμε μια επαφη να τα λεμε , να δινουμε συμπαρασταση μεταξυ μας.

Καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα σε ολους σας.

Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφία...

Νεοφερμένος

Η σοφία... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Άσχετο παιδιά...άκουσα(βασικά μ είπαν)πως οι πανελλαδικές φέτος θα γίνουν στις 5 μαΐου...είναι σίγουρο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλιάνα Σ.

Νεοφερμένος

Η Ηλιάνα Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Άσχετο παιδιά...άκουσα(βασικά μ είπαν)πως οι πανελλαδικές φέτος θα γίνουν στις 5 μαΐου...είναι σίγουρο;;;

Τίποτα δεν είναι σίγουρο εφόσον δεν έχει ανακοινώσει τίποτα το υπουργείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφία...

Νεοφερμένος

Η σοφία... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μάλιστα!!ελπίζω πάντως να μην ισχύσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι που με έχει προβληματίσει;Στην έκθεση πόσες παραγράφους πρέπει να κάνουμε για το κάθε ζητούμενο;Στο σχολείο μας είπε οπωσδήποτε 3 αλλιώς κόβουν κατ ευθείαν μόρια.Αν όμως κάνω 3 ξεπερνάω κατά πολύ το όριο των λέξεων.Στο φροντιστήριο μας είπαν 3 για το πρώτο ζητούμενο και 2 για το δεύτερο για να είμαστε μέσα στα όρια.Εσάς πόσες σας έχουν πει να κάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
1 ωρα...ολοι κοιμουνται...οι μονοι ξυπνιοι στην πολυκατοικια εσυ και το ζευγαρακι απο το διπλα διαμερισμα που εχει εκρηξη ορμονων (if you know what Ι mean) .....το ενα ματι να κλεινει...το αλλο να το κρατας ανοιχτο με οδοντογλυφιδα και να εισαι σε φαση <<γιατι δεν βγαινει η γαμ..νη ασκηση>>



τραγικες καταστασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1 ωρα...ολοι κοιμουνται...οι μονοι ξυπνιοι στην πολυκατοικια εσυ και το ζευγαρακι απο το διπλα διαμερισμα που εχει εκρηξη ορμονων (if you know what Ι mean) .....το ενα ματι να κλεινει...το αλλο να το κρατας ανοιχτο με οδοντογλυφιδα και να εισαι σε φαση <<γιατι δεν βγαινει η γαμ..νη ασκηση>>



τραγικες καταστασεις

Καποτε θα τα θυμασαι με συγκινηση αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
1 ωρα...ολοι κοιμουνται...οι μονοι ξυπνιοι στην πολυκατοικια εσυ και το ζευγαρακι απο το διπλα διαμερισμα που εχει εκρηξη ορμονων (if you know what Ι mean) .....το ενα ματι να κλεινει...το αλλο να το κρατας ανοιχτο με οδοντογλυφιδα και να εισαι σε φαση <<γιατι δεν βγαινει η γαμ..νη ασκηση>>



τραγικες καταστασεις
Αμα κλείσεις τα βιβλία,πας για ύπνο και ξυπνήσεις αύριο το πρωί και πας να λύσεις την άσκηση έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες να τη βγάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Αμα κλείσεις τα βιβλία,πας για ύπνο και ξυπνήσεις αύριο το πρωί και πας να λύσεις την άσκηση έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες να τη βγάλεις.

αν δεν ειχα 9 το πρωι μαθημα θα τα ειχα αφησει εδω και ωρα :/:

Καποτε θα τα θυμασαι με συγκινηση αυτα.

ας τελειωσει πρωτα αυτη η χρονια και μετα ας πλανταξω στο κλαμα απο την συγκινηση..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Grn

Νεοφερμένος

Ο Nikos Grn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχει κάποιος που στην έκθεση να μαθαίνει το πληροφοριακό υλικό για κάθε θέμα σχεδόν απ'έξω;

Εγώ προσωπικά προσπαθώ να συνδυάσω το ένα θέμα με το άλλο γιατί όλα έχουν κοινά σημεία (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον). Δηλαδή δεν δίνω και μεγάλη βαρύτητα στο πληροφοριακό υλικό που μου δίνει η καθηγήτρια μου και που μας δίνουν στο σχολείο. Άντε να κρατήσω 1-2 ενδιαφέροντα σημεία. Τίποτα παραπάνω όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχει κάποιος που στην έκθεση να μαθαίνει το πληροφοριακό υλικό για κάθε θέμα σχεδόν απ'έξω;

Εγώ προσωπικά προσπαθώ να συνδυάσω το ένα θέμα με το άλλο γιατί όλα έχουν κοινά σημεία (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον). Δηλαδή δεν δίνω και μεγάλη βαρύτητα στο πληροφοριακό υλικό που μου δίνει η καθηγήτρια μου και που μας δίνουν στο σχολείο. Άντε να κρατήσω 1-2 ενδιαφέροντα σημεία. Τίποτα παραπάνω όμως.
Είναι πολλές οι θεματικές εννότητες έτσι και αλλιώς είναι πολύ δύσκολο να μάθεις όλες τις πληροφορίες που σε δίνουν. Είναι καλό όμως να έχεις μια ιδέα γενικά για όλα τα θέματα.. Εγώ διάβαζα συνέχεια τις πληροφορίες για τις θεματικές από το κόρπους για να μη τα ξεχνάω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ούτε εγώ τα μαθαίνω απ' έξω. Τα διαβάζω πολύ καλά και όσες ιδέες μου αρέσουν πάνω σε ένα θέμα προσπαθώ να τις συγκρατήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilispolitop9

Νεοφερμένος

Ο vasilispolitop9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια. Και εγω φετος δινω Πανελληνιες απο τεχνολογικη κατευθυνση και στοχευω για μηχανικος υπολογιστων και πληροφορικης. Μεχρι στιγμης δεν δυσκολευομαι ιδιαιτερα σε καποιο απο τα 6 μαθηματα (μαθηματικα γενικης θα δωσω),αλλα στον προγραμματισμο εχω ενα θεμα. Πολλες φορες φορες δεν μπορω να καταλαβω τη λογικη των ασκησεων και δεν ξερω πως να συνδυασω εντολες και δομες στο μυαλο μου ωστε να τις αποτυπωσω στο χαρτι. Ιδιαιτερα οταν οι ασκησεις χρειαζονται συνδυασμο δομων επιλογης,και επαναληψης πελαγωνω και δεν ξερω πως να διαχειριστω τα δεδομενα των ασκησεων.Μεχρι στιγμης στα τεστ του φροντιστηριου γραφω γθρω στο 13 με 14. Τι θα μπορουσα να κανω ωστε να ρχισω σιγα σιγα να ανεβαινω σε αυτο το μαθημα και να αποκτησω ευχερεια στις ασκησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια. Και εγω φετος δινω Πανελληνιες απο τεχνολογικη κατευθυνση και στοχευω για μηχανικος υπολογιστων και πληροφορικης. Μεχρι στιγμης δεν δυσκολευομαι ιδιαιτερα σε καποιο απο τα 6 μαθηματα (μαθηματικα γενικης θα δωσω),αλλα στον προγραμματισμο εχω ενα θεμα. Πολλες φορες φορες δεν μπορω να καταλαβω τη λογικη των ασκησεων και δεν ξερω πως να συνδυασω εντολες και δομες στο μυαλο μου ωστε να τις αποτυπωσω στο χαρτι. Ιδιαιτερα οταν οι ασκησεις χρειαζονται συνδυασμο δομων επιλογης,και επαναληψης πελαγωνω και δεν ξερω πως να διαχειριστω τα δεδομενα των ασκησεων.Μεχρι στιγμης στα τεστ του φροντιστηριου γραφω γθρω στο 13 με 14. Τι θα μπορουσα να κανω ωστε να ρχισω σιγα σιγα να ανεβαινω σε αυτο το μαθημα και να αποκτησω ευχερεια στις ασκησεις?
Ζήτα από τον καθηγητή σου να σου βάλει παραπάνω ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφία...

Νεοφερμένος

Η σοφία... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Κυριακή βράδυ μεσάνυχτα...ένα σας λέω αύριο διαγώνισμα ΑΟΔΕ..δεν την παλεύω με τπτ ..Πφφφ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Εμενα μου λενε πως μετα τα Χριστουγεννα θα πεσει το πιο πολυ ζορι. Εγω απο την αλλη πιστευω πως οι επαναληψεις ειναι ευκολοτερες, εφοσον εχεις βγαλει την υλη και ξερεις τι εχεις να αντιμετωπισεις. Τι ισχυει; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εμενα μου λενε πως μετα τα Χριστουγεννα θα πεσει το πιο πολυ ζορι. Εγω απο την αλλη πιστευω πως οι επαναληψεις ειναι ευκολοτερες, εφοσον εχεις βγαλει την υλη και ξερεις τι εχεις να αντιμετωπισεις. Τι ισχυει; :p

Όταν αρχίσεις τις επαναλήψεις (εγώ την ύλη βέβαια φυσ κατ την τελείωσα Φεβρουάρη, την δε ύλη μαθ κατ τον Απρίλη, τέλη Απριλίου συγκεκριμένα), αν είχες κάνει καλή προετοιμασία όλη την χρονιά, ναι, θα σου είναι πιο εύκολες, ό,τι έχουν οι επαναληπτικές ασκήσεις το έχεις -ξανά- αντιμετωπίσει κατά την προετοιμασία. Άλλοι πάλι τελείωναν την ύλη τα Χριστούγεννα και μετά τους ζόριζαν οι επαναληπτικές. :P

ΥΓ: Όσοι πάτε αργά την ύλη, μην αγχώνεστε. Εγώ είχα αγχωθεί,γιατί πίστευα πως θα ταν καλό να τελειώναμε γρήγορα την ύλη και να λύνουμε συνέχεια παλιά θέματα. Ε λοιπόν, και που λύσαμε τα θέματα πανελληνίων 2-3 βδομάδες πριν τις πανελλήνιες, πιστεύω εν τέλει δεν είχε σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Όταν αρχίσεις τις επαναλήψεις (εγώ την ύλη βέβαια φυσ κατ την τελείωσα Φεβρουάρη, την δε ύλη μαθ κατ τον Απρίλη, τέλη Απριλίου συγκεκριμένα), αν είχες κάνει καλή προετοιμασία όλη την χρονιά, ναι, θα σου είναι πιο εύκολες, ό,τι έχουν οι επαναληπτικές ασκήσεις το έχεις -ξανά- αντιμετωπίσει κατά την προετοιμασία. Άλλοι πάλι τελείωναν την ύλη τα Χριστούγεννα και μετά τους ζόριζαν οι επαναληπτικές. :P

ΥΓ: Όσοι πάτε αργά την ύλη, μην αγχώνεστε. Εγώ είχα αγχωθεί,γιατί πίστευα πως θα ταν καλό να τελειώναμε γρήγορα την ύλη και να λύνουμε συνέχεια παλιά θέματα. Ε λοιπόν, και που λύσαμε τα θέματα πανελληνίων 2-3 βδομάδες πριν τις πανελλήνιες, πιστεύω εν τέλει δεν είχε σημασία.

Χμμ εμείς τελειώσαμε την ύλη όλων των μαθημάτων τέλη Απρίλη...πότε προλάβατε; Πάντως επανάληψη πρόλαβα να κάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
ENOUGH! Αύριο βράδυ την κάνουμε για Πόλη! Μακρία απο τα βιβλία για 5 μέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top