Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
η βιολογια γενικης ειναι δυσκολη;;
Η βιολογία γενικής, τουλάχιστον για την θετική κατεύθυνση, είναι το πιο δύσκολο μάθημα. Μετά είναι η Χημεία (σε δυσκολία), στη συνέχεια τα Μαθηματικά και η Φυσική και τέλος η Βιολογία κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BartMan

Νεοφερμένος

Ο BartMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
22 ετων εγω και υποψηφιος για παννεληνιες εξετασεις.

Ξεκιναω απο Δευτερα το καψιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Η βιολογία γενικής, τουλάχιστον για την θετική κατεύθυνση, είναι το πιο δύσκολο μάθημα. Μετά είναι η Χημεία (σε δυσκολία), στη συνέχεια τα Μαθηματικά και η Φυσική και τέλος η Βιολογία κατεύθυνσης.

δηλαδη μου λες οτι η βιολογια γενικης ειναι πολυ πιο δυσκολη απο τα μαθηματικα κατ και φυσικη κατ; :hmm::eek: ε μην υπερβαλλουμε κιολας... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
τρο-τρολλάρουμε δεν υπερβάλλουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

gev17

Νεοφερμένος

Ο gev17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τι ακριβώς σε δυσκολεύει στην βιολογία;
εχω ακουσει οτι πρεπει να την μαθεις "παπαγαλια" οπως την ιστορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι πρεπει να την μαθεις "παπαγαλια" οπως την ιστορια...

γιατι να την μαθεις παπαγαλια; εγω που ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση και δεν μπορω να μαθω τιποτα παπαγαλια μια χαρα την μαθαινω... βεβαια θελει συχνα επαναληψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι πρεπει να την μαθεις "παπαγαλια" οπως την ιστορια...

Ε δεν υπάρχει θέμα αν τα γράψεις με δικά σου λόγια,αρκεί να μην αλλοιώσεις το νόημα. Οπότε αν δεν είσαι σίγουρος,καλύτερα παπαγαλία. Δεν είναι κάτι το τραγικό,με πολλές επαναλήψεις μένει. Εγώ πχ άρχισα να διαβάζω βιολογία φεβρουάριο και έγραψα 16,το 2 κεφάλαιο το είχα βγάλει μάιο πρώτη φορά.So,μην ανησυχείς,έχεις μπόλικο χρόνο μπροστά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Παπαγαλία τα μαθαίνεις για να κοιμηθείς ήσυχος το βράδυ πριν το εξεταζόμενο μάθημα και να μην επιτρέψεις τον κάθε βαθμολογητή να σου κόψει έστω και 1 μόριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstastol

Νεοφερμένος

Ο kwstastol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Κανεις της θεωρητικης κανενα καλο τιπ για το απεξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Κανεις της θεωρητικης κανενα καλο τιπ για το απεξω;
Σημειώνεις τις λέξεις κλειδιά, που ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ( Με κόκκινο χρώμα αυτές που δηλώνουν την έννοια και με πράσινο αυτές που δηλώνουν συνθήκες)
Τις μαθαίνεις.
Τώρα προσπαθείς να περιγράψεις την ευρύτερη έννοια χρησιμοποιώντας τις λέξεις κλειδιά. Με το χρόνο, η έκφρασή σου θα πλησιάσει και εν τέλει, θα ταυτιστεί με αυτή του βιβλίου.

Τώρα αν δε χρειάζεται αυτολεξή παπαγαλία, γράφε πιθανές ερωτήσεις δίπλα σε κάθε παράγραφο και προσπάθησε να απαντάς πλήρως σε αυτές.

Φιλικά,
Τεχνολογικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γαμιεται η εκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.

Dr. Thrax

Νεοφερμένος

Ο Dr. Thrax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ο τασος εχει δικαιο ! EKΘΕΣΗ SUCKS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
γιατι να μην εχει 36 ωρες η μερα ? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ο προγραμματισμός είναι το πιο ΑΠΑΙΣΙΟ μάθημα που υπαρχει! Που βρίσκεστε στην ύλη στο φροντηστήριο;Πιστεύω οτι είμαστε πίσω και στο σχολείο η καθηγήτρια είναι πολύ άχρηστη οπότε δε σώζεται η κατάσταση.Γενικά έχω ακούσει άτομα που έχουν γράψει άνετα ενα 18αρι σ'αυτό το μάθημα αλλά έχω αγχωθεί γιατί δεν τα πολυκατλαβαίνω.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ο προγραμματισμός είναι το πιο ΑΠΑΙΣΙΟ μάθημα που υπαρχει! Που βρίσκεστε στην ύλη στο φροντηστήριο;Πιστεύω οτι είμαστε πίσω και στο σχολείο η καθηγήτρια είναι πολύ άχρηστη οπότε δε σώζεται η κατάσταση.Γενικά έχω ακούσει άτομα που έχουν γράψει άνετα ενα 18αρι σ'αυτό το μάθημα αλλά έχω αγχωθεί γιατί δεν τα πολυκατλαβαίνω.. :worry:
Στην αρχή το ίδιο έλεγα κι εγώ.Δεν καταλάβαινα απολύτως τίποτα ούτε από το φροντ ούτε από το σχολείο.Μέχρι που πήρα το βοήθημα του Τσιωτάκη και μέσα σε μια εβδομάδα το έκανα φύλλο και φτερό.Έλυσα ότι άσκηση υπήρχε μέσα και τα κατάλαβα όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top