Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fani gri

Νεοφερμένος

Η fani gri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτήσω κάτι;
όσοι κάνουν ιδιαίτερα, πώς διαμορφώνετε το μάθημα;

γενικά εγώ κάνω ιδαίτερα (θετική κατ) αλλά δε νιώθω πολύ καλλυμένη...Στο σχολείο (όπου κάνουμε αξιοπρεπη δουλειά), δεν πάω πάρα πολύ καλά αλλά στα ιδιαίτερα φαίνομαι να πηγαίνω τέλεια... Οταν ρωτάω τους καθηγητές στο σπίτι πως είναι δυνατον με καθησυχαζουν... Αλλά δε νιώθω ότι εχωκαταλάβει αριστα όσα έχω κάνει... Περπει κάτι να κάνω αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι. Πιστεύετε οτι αν άλλαζα καθηγητή θα εβρισκα τετοια εποχή το ρυθμό μου; Και τέτοια εποχή θα υπήρχε κάποιος καλύτερος καθηγητής διαθέσιμος ή δεν θα έχει ώρες κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλα κανεις.. και μια φιλη μου δινει ενδοσχολικα λογω διαβητη.. να τα χεις καλα με τους καθηγητες, το γλυψιμο ποτε δεν εβλαψε κανεναν ;)

μονο την αξιοπρεπεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμένα ξέρετε τί με αγχώνει; Ναι οκ τωρα τα μαθαίνω καλα. Αλλα πως στο τέλος θα θυμάμαι ενα ολόκληρο βιβλίο ιστορίας; Φοβάμαι οτι θα μπερδευτώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Θα το θυμάσαι!! Μόλις δεις τις ερωτήσεις θα καταλάβεις σε ποιο σημείο του βιβλίου αναφέρονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Θα το θυμάσαι!! Μόλις δεις τις ερωτήσεις θα καταλάβεις σε ποιο σημείο του βιβλίου αναφέρονται.
Όλοι,όσοι έδωσαν,αυτό μου λένε.Μακάρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

krimantonis

Νεοφερμένος

Ο krimantonis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα παιδια! :)
παω 3η λυκειου και θελω να περασω στο τμημα των ναυτιλιακων σπουδων που εχει βαση 15.975 μορια.Το
προβλημα μου ειναι πως δεν ειμαι ΚΑΛΟΣ στα μαθηματικα και στην φυσικη κατευθυνσης και επειδη το ξερω
αυτο δεν νομιζω οτι θα καταφερω να περασω το 8..Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το αν γινεται
στα υπολοιπα μαθηματα να γραψω τους βαθμους που σας γραφω παρακατω και να καταφερω
να περασω σε αυτην την σχολη

υπολογιζω λοιπον τα εξης
μαθηματικα γενικης 15
αοδε 18
αοθ 18
αεππ 17
αγγλικα 20
εκθεση 16
μαθηματικα κατευθυνσης 6
φυσικη κατευθυνσης 7
αυτα οσον αφορα τις πανελληνιες,στα ενδοσχολικα θα προσπαθησω για το καλυτερο μπας και παρω και απο κει κανα μοριο!
Σας ευχαριστω εκ των προτερων :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω ολοκληρωμένο διαγώνισμα πρώτου κεφαλαίου για βιολογία γενικής??Στο study4exams που μπήκα δεν είχε καταχωρηθεί ακόμα κανένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
γεια σας, κι εγω σχετικα καινουργια εδω! μπορει καποιος να μου λυσει μια απορια? αλλα βρισκω στο ενα site και αλλα στο αλλο :/ ποσα μορια θελει το φπψ και ποσα η ψυχολογια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
γεια σας, κι εγω σχετικα καινουργια εδω! μπορει καποιος να μου λυσει μια απορια? αλλα βρισκω στο ενα site και αλλα στο αλλο :/ ποσα μορια θελει το φπψ και ποσα η ψυχολογια??
https://lmgtfy.com/?q=βασεις+2013


Γουέλκομ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτήσω κάτι;
όσοι κάνουν ιδιαίτερα, πώς διαμορφώνετε το μάθημα;

γενικά εγώ κάνω ιδαίτερα (θετική κατ) αλλά δε νιώθω πολύ καλλυμένη...Στο σχολείο (όπου κάνουμε αξιοπρεπη δουλειά), δεν πάω πάρα πολύ καλά αλλά στα ιδιαίτερα φαίνομαι να πηγαίνω τέλεια... Οταν ρωτάω τους καθηγητές στο σπίτι πως είναι δυνατον με καθησυχαζουν... Αλλά δε νιώθω ότι εχωκαταλάβει αριστα όσα έχω κάνει... Περπει κάτι να κάνω αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι. Πιστεύετε οτι αν άλλαζα καθηγητή θα εβρισκα τετοια εποχή το ρυθμό μου; Και τέτοια εποχή θα υπήρχε κάποιος καλύτερος καθηγητής διαθέσιμος ή δεν θα έχει ώρες κανεις;


Και γω κάνω ιδιαίτερα σε όλα και είμαι και θετική αλλά δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα..ίσως επειδή δεν κάνω για πρώτη χρονιά με τους ίδιους αλλά τους έχω από την 1η λυκείου εκτός βέβαια την βιολόγο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρύσα96

Νεοφερμένος

Η Χρύσα96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
πρέπει να συνηθίσεις με τύπου bic,αλλά προς το παρόν συνέχιζε να γράφεις με αυτά για να μην κουράζεται το χέρι σου,εγώ ήδη έπαθα τενοντίτιδα(και μια συμαθήτριά μου επίσης)

και επειδή γενικότερα ακούω πολλά κρούσματα τενοντίτιδας(ιδιαίτερα σε μαθητές θεωρητικής)συμβουλεύω όσους είναι στα πρόθυρα να πάθουν ή έχουν ήδη να προμηθευτούν νάρθηκα και την κρέμα tol velvet cryotherapy...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
καλησπερα παιδια! :)
παω 3η λυκειου και θελω να περασω στο τμημα των ναυτιλιακων σπουδων που εχει βαση 15.975 μορια.Το
προβλημα μου ειναι πως δεν ειμαι ΚΑΛΟΣ στα μαθηματικα και στην φυσικη κατευθυνσης και επειδη το ξερω
αυτο δεν νομιζω οτι θα καταφερω να περασω το 8..Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το αν γινεται
στα υπολοιπα μαθηματα να γραψω τους βαθμους που σας γραφω παρακατω και να καταφερω
να περασω σε αυτην την σχολη

υπολογιζω λοιπον τα εξης
μαθηματικα γενικης 15
αοδε 18
αοθ 18
αεππ 17
αγγλικα 20
εκθεση 16
μαθηματικα κατευθυνσης 6
φυσικη κατευθυνσης 7
αυτα οσον αφορα τις πανελληνιες,στα ενδοσχολικα θα προσπαθησω για το καλυτερο μπας και παρω και απο κει κανα μοριο!
Σας ευχαριστω εκ των προτερων :D

Με τους βαθμούς που έγραψες και με την υπόθεση ότι σε κάθε μάθημα θα έχεις μ.ο προφορικων τετραμήνων 2 μονάδες πάνω τότε βγάζεις χωρίς το ειδικό μάθημα στο 5ο πεδίο : 15,078 μόρια

Οπότε αν γράψεις 20 στα Αγγλικά (λίγο ακατόρθωτο) πας στα 17,078 μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ & το ΑΟΘ έπρεπε να είναι 20ρια κατ´εμέ. Επίσης μαθ. κατ. λες 6 δηλαδή μόνο θεωρία θα γράψεις 5 μον. Huh ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Big Foot

Νεοφερμένος

Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παιδες βρισκομαι σε διλημμα...!Θα ξαναδωσω πανελληνιες φετος(θεωρητικη) κ με αυτα κ με εκεινα δεν εγραψα καλα.Τι μου προτεινετε να παρω για 6ο μαθημα,βιολογια ή Μαθ.γεν?Επειδη ξεμεινα απο αντοχες καλυτερα να παρω μαθ. γεν. μπας κ περασω πουθενα με χαμηλη βαση?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδες βρισκομαι σε διλημμα...!Θα ξαναδωσω πανελληνιες φετος(θεωρητικη) κ με αυτα κ με εκεινα δεν εγραψα καλα.Τι μου προτεινετε να παρω για 6ο μαθημα,βιολογια ή Μαθ.γεν?Επειδη ξεμεινα απο αντοχες καλυτερα να παρω μαθ. γεν. μπας κ περασω πουθενα με χαμηλη βαση?:confused:

Τι λες; :P

Προσπάθησε γι' αυτό που πραγματικά θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδες βρισκομαι σε διλημμα...!Θα ξαναδωσω πανελληνιες φετος(θεωρητικη) κ με αυτα κ με εκεινα δεν εγραψα καλα.Τι μου προτεινετε να παρω για 6ο μαθημα,βιολογια ή Μαθ.γεν?Επειδη ξεμεινα απο αντοχες καλυτερα να παρω μαθ. γεν. μπας κ περασω πουθενα με χαμηλη βαση?:confused:

Αν έχεις κακή σχέση με τα μαθηματικά => Βιολογία Γενικής Παιδείας

Το μόνο "θετικό" είναι ότι με τα Μαθ.Γεν μπορείς να περάσεις και με 8 κάπου ενώ στη θεωρητική ούτε με 11.
Ειδικά αν πάρεις ΑΟΘ και γράψεις πάνω από τη βάση που είναι easy, ανοίγεις και 1 ολόκληρο πεδίο με αρκετά χαμηλές βάσεις στα επαρχειακά ΤΕΙ. Το θέμα είναι που ΘΕΛΕΙΣ να περάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Big Foot

Νεοφερμένος

Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αν έχεις κακή σχέση με τα μαθηματικά => Βιολογία Γενικής Παιδείας

Το μόνο "θετικό" είναι ότι με τα Μαθ.Γεν μπορείς να περάσεις και με 8 κάπου ενώ στη θεωρητική ούτε με 11.
Ειδικά αν πάρεις ΑΟΘ και γράψεις πάνω από τη βάση που είναι easy, ανοίγεις και 1 ολόκληρο πεδίο με αρκετά χαμηλές βάσεις στα επαρχειακά ΤΕΙ. Το θέμα είναι που ΘΕΛΕΙΣ να περάσεις!

Nαι αυτο το θετικο κραταω με τα μαθ. γενικης!Να γραψω καλα στα θεωρητικα κ μαθ. γεν. οσο μπορεσω! τωρα σχετικα με την βιολογια μονο φυσικοθεραπεια μαρεσει αλλα το κοβω να μπαινω δημοσιο ιεκ βοηθος φυσικοθεραπευτη οποτε καλυτερα να την αφησω.Απο παντα ημουν καπως υπερκινητικο παιδι κ δεν μπορω να κατσω στο θρανιο για να διαβαζω ετσι μηχανικα οπως θελουν οι πανελλαδικες...ΑΟΘ φιλε το αφηνω εκτος ειναι ολα υπερ-κορεσμενα τα τμηματα για επαγγελαμτικη αποκατασταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
ΑΟΘ φιλε το αφηνω εκτος ειναι ολα υπερ-κορεσμενα τα τμηματα για επαγγελαμτικη αποκατασταση!

Dream on
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HMMYths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Τα μαθηματικα γεν. ειναι σχετικα ευκολα αμα εισαι ευστροφος και εχεις γερες βασεις...ομως δεν παυουν να ειναι μαθηματικα.φετοσ επεσαν πολυ δυσκολα θεματα(στυλ κατευθυνσησ) και πιστεψε με αρκετοι(και μαλιστα τησ θεωριτικης) τα βρηκαν μπαστουνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top