Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Δεν έχω καταλήξει ακόμα.. το ψάχνω αν και έχω βρει το δρόμο μου νομίζω..:hmm:



Μωρε να διαβάσω, δε σνομπάρω τα γενικής.
Αλλά π.χ. προχθες έγραφα διαγώνισμα στο φρο, μετά είχα μάθημα, στο σπίτι έπρεπε να διαβάσω του σχολείου την κατεύθυνση και να κάνω και προετοιμασία στο φρο για την επομένη.. ε πήγε 1! Προκειμένου να είμαι ζόμπι παράτησα τα γενικής γιατί εξάλλου έπρεπε να σηκωθώ και το πρωί να τελειώσω κάτι ασκησεις ανάπτυξης..:confused:
Νομίζω ότι μας παραφορτώνουν στο σχολείο.. Είναι δυνατόν να έχουμε π.χ. για την επομένη στη λογοτεχνία 6 ερωτήσεις ανάπτυξης? δεν ξέρω για σας αλλά εμένα μου παίρνουν αρκετή ώρα γιατί είμαι και σε άλλο κείμενο στο φρο και χάνομαι λίγο.
Τώρα στα γενικής, μαθηματικά ευτυχώς έχω καλές βάσεις από πέρυσι και μπορώ να ανταπεξέρχομαι χωρίς διάβασμα (στις επαναλήψεις που κάνουμε τουλάχιστον), ιστορία μας βάζει συνήθως μόνο ορισμούς οπότε τους μαθαίνω στο διάλειμμα ε και όλα τα άλλα σε κανένα κενό κλπ κλπ.
Πάντως μια έξοδος είναι απαραίτητη γιατί το μυαλό θα τα παίξει.. Ακόμα και έναν περίπατο, μια βόλτα στο σουπερμάρκετ βρε αδερφέ θα κάνει καλό.
Και προπαντός: ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΤΕ FACEBOOK!! Οχι τίποτα άλλο δηλαδή αλλά όλοι οι πρωτοετείς μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τα σπίτι τους, τις μπύρες τους, την καλοπέρασή τους ε μα α στα διάλα. :P
ε τα είπα, εκτονώθηκα.. ας πάω να διαβάσω γνωστό :knife:
Καλησπερα Alireza. Στην Ιστορια γενικης παιδειας η στης κατευθυνσης σας βαζει ορισμους ? Στο γνωστο ,βρισκεστε στον Πρωταγορα του Πλατωνα να υποθεσω .Σε ποια ενοτητα βρισκεστε τωρα στο σχολειο ? Και ποιο μαθημα απ'την κατευθυνση σε δυσκολευει ? Αληθεια,ποιο θα ειναι το εκτο μαθημα επιλογης σου ? Και σε ποια σχολη στοχευεις ? :book: Φιλικα,Ροβερτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianna55

Νεοφερμένος

Η gianna55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
αρχικα θα ηθελα να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολους εμας που δινουμε φετος και να πιασουμε τις σχολες που θελουμε :)

Εχω αγχωθει αρκετα διοτι δεν πηγα φροντιστηριο το καλοκαιρι και δεν πηγαινα ουτε περισυ,ξεκινησα το Σεπτεμβριο φροντιστηριο στα κειμενα,εκθεση,ιστορια και βιολογια και κανω ιδιαιτερα στα αρχαια και λατινικα,εχω παρει ολη την υλη απο την αρχη και εχω μπει σε ενα προγραμμα,αυτο που με αγχωνει ειναι η ιστορια γιατι εχω ξεκινησει αποο την μεση επειδη δεν πηγα φροντιστηριο το καλοκαιρι,ελπιζω να καλυψω και την μιση την οποια δεν προλαβα επισης χρειαζομαι λιγη εξασκηση στην εκθεση :/
Αυτο που θα ηθελα να πω ειναι να εχετε ολοι ενα συγκεκριμενο προγραμμα οσο αφορα το διαβασμα,ετσι ειναι καλυτερα γιατι δεν αφηνετε κενα,πρρολαβαινετε να διαβασετε μεσα στην μερα και σας μενει και χρονος καποιες φορες,κατα την γνωμη μου το μυστικο για να τα πας οσο πιο καλα γινετε ειναι να υπαρχει μια σειρα στην καθημερινοτητα σου οσο αφορα το διαβασμα :)
ελπιζω να προλαβω να καλυψω την υλη και να ειμαι ετοιμη στις αρχες Μαιου :(
Δυσκολη χρονια αλλα ολοι οσοι δινετε φετος σκεφτειτε οτι ειναι 8 μηνες και θα περασουν,υπομονη και καλη επιτυχια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
αρχικα θα ηθελα να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολους εμας που δινουμε φετος και να πιασουμε τις σχολες που θελουμε :)

Εχω αγχωθει αρκετα διοτι δεν πηγα φροντιστηριο το καλοκαιρι και δεν πηγαινα ουτε περισυ,ξεκινησα το Σεπτεμβριο φροντιστηριο στα κειμενα,εκθεση,ιστορια και βιολογια και κανω ιδιαιτερα στα αρχαια και λατινικα,εχω παρει ολη την υλη απο την αρχη και εχω μπει σε ενα προγραμμα,αυτο που με αγχωνει ειναι η ιστορια γιατι εχω ξεκινησει αποο την μεση επειδη δεν πηγα φροντιστηριο το καλοκαιρι,ελπιζω να καλυψω και την μιση την οποια δεν προλαβα επισης χρειαζομαι λιγη εξασκηση στην εκθεση :/
Αυτο που θα ηθελα να πω ειναι να εχετε ολοι ενα συγκεκριμενο προγραμμα οσο αφορα το διαβασμα,ετσι ειναι καλυτερα γιατι δεν αφηνετε κενα,πρρολαβαινετε να διαβασετε μεσα στην μερα και σας μενει και χρονος καποιες φορες,κατα την γνωμη μου το μυστικο για να τα πας οσο πιο καλα γινετε ειναι να υπαρχει μια σειρα στην καθημερινοτητα σου οσο αφορα το διαβασμα :)
ελπιζω να προλαβω να καλυψω την υλη και να ειμαι ετοιμη στις αρχες Μαιου :(
Δυσκολη χρονια αλλα ολοι οσοι δινετε φετος σκεφτειτε οτι ειναι 8 μηνες και θα περασουν,υπομονη και καλη επιτυχια :D
Μην αγχωνεσαι Gianna.Προλαβαινεις και με το παραπανω να ολοκληρωσεις τις υλες σου,αν ακολουθεις το προγραμμα σου ! Ποια σχολη σε ενδιαφερει πρωτιστως ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glykeria_

Νεοφερμένος

Η glykeria_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδια ακουσα οτι φετος θα ξεκινησουν οι πανελληνιες 7 Μαίου!! Το εχει ακουσει καποιος αλλος;;; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
το πηρα αποφαση..θα μονασω στο δωματιο μου μεχρι να τελειωσουν οι πανελληνιες !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elim

Νεοφερμένος

Η elim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ολοι μας απο οτι φαινεται!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
το πηρα αποφαση..θα μονασω στο δωματιο μου μεχρι να τελειωσουν οι πανελληνιες !!!
Όχι και έτσι ρε συ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Παιδια ακουσα οτι φετος θα ξεκινησουν οι πανελληνιες 7 Μαίου!! Το εχει ακουσει καποιος αλλος;;; :/

Κοίτα...όλα αυτά είναι λεπτομέρειες...μην τα σκέφτεσαι καθόλου.
Πιστεύω ότι έχεις βάλει στόχο..Ε λοιπόν να σκέφτεσαι μόνο αυτό όπως και πως θα τον πετύχεις.
Διάβασμα και πάλι διάβασμα. Αυτό πρέπει να κάνεις και είναι ο μόνος τρόπος να πετύχεις τον στόχο σου.
Επικεντρώσου σε αυτό και άσε τα άλλα.
Δεν θα σε βοηθήσει στην επίδοση σου..πότε ξεκινούν οι πανελλήνιες...τι και αν αρχίζουν νωρίς είτε αργά.
Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι το διάβασμα...

Γιατί πιστεύω πως αν είσαι διαβασμένη η ημερομηνία δεν α σε βοηθήσει...μπορεί όμως να σε αγχώσει.

Καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
χαχα, στραγαλια και νερο κατω απο την πορτα
Ντάξυ είναι ζόρικη η χρονιά αλλά πρέπει να ξεφεύγεις λίγο που και που να ηρεμεί το μυαλό σου δεν θα "πεθάνεις" για τις πανελλήνιες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
το πηρα αποφαση..θα μονασω στο δωματιο μου μεχρι να τελειωσουν οι πανελληνιες !!!

Εντάξει, ...μην το παρακάνεις κιόλας..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
it's okey παιδια δεν θα αφησω τα κοκκαλακια μου πανω στη φυσικη..θα επιζησουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Καλησπερα Alireza. Στην Ιστορια γενικης παιδειας η στης κατευθυνσης σας βαζει ορισμους ? Στο γνωστο ,βρισκεστε στον Πρωταγορα του Πλατωνα να υποθεσω .Σε ποια ενοτητα βρισκεστε τωρα στο σχολειο ? Και ποιο μαθημα απ'την κατευθυνση σε δυσκολευει ? Αληθεια,ποιο θα ειναι το εκτο μαθημα επιλογης σου ? Και σε ποια σχολη στοχευεις ? :book: Φιλικα,Ροβερτα. :)

Λοιπον μιλάω για ιστορία γενικής.. Να ναι καλά η κοπέλα που μας κάνει.. ;-)
Ja Πρωταγόρα κάνω ακόμα είμαι 5η ενότητα κ στο σχολείο στην 3η!! Άλλο κι αυτό, στο τέλος θα μας προσπεράσουν..
Εμμ επιλογής έχω πάρει βιολογία, σιγουρακι κατά πολλούς..
Το πιο δύσκολο?? Με την έννοια ότι δεν έχω κάτι στάνταρ να διαβάσω η λογοτεχνία κ το γνωστό.. I love άγνωστο!!
Αλλά πολλή κούραση βρε παιδί μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Λοιπον μιλάω για ιστορία γενικής.. Να ναι καλά η κοπέλα που μας κάνει.. ;-)
Ja Πρωταγόρα κάνω ακόμα είμαι 5η ενότητα κ στο σχολείο στην 3η!! Άλλο κι αυτό, στο τέλος θα μας προσπεράσουν..
Εμμ επιλογής έχω παρσι βιολογία, σιγουρακι κατά πολλούς..
Το πιο δύσκολο?? Με την έννοια ότι δεν έχω κάτι στάνταρ να διαβάσω η λογοτεχνία κ το γνωστό.. I love άγνωστο!!
Αλλά πολλή κούραση βρε παιδί μου..
Σκεφτεται κανεις στο σχολειο σου να επιλεξει Ιστορια Γενικης Παιδειας ? Οι καθηγητες σας κανουν καθολου μαθημα στην ταξη η μηπως οχι ? Ποσα παιδια ειστε στο τμημα ? Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις περισσοτερο,τουλαχιστον το Σαββατοκυριακο .Ειδικα,μετα τα Χριστουγενννα οι περισσοτεροι αγχωνονται ,οποτε καλο ειναι να εχεις αποθεματα δυναμης ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμάς στο σχολείο πήραν φόρα.
Δευτέρα γράφουμε Κρητικό δαγωνισμα και την άλλη Δευτέρα Πρωταγόρα..
Σκέφτομαι τί με περιμένει το Σ/Κ . Έχω ήδη χάσει 2 μέρες σχολείο κ φρο γιατί ήμουν νοσοκομείο κ δεν πρέπει να μείνω πίσω.
Αγχώνομαι και λίγο για τη λογοτεχνία γιατί αυτή η καθηγήτρια λενε οτι βάζει κουλά :/



Καλή δύναμη σε όλους.

Σκεφτεται κανεις στο σχολειο σου να επιλεξει Ιστορια Γενικης Παιδειας ? Οι καθηγητες σας κανουν καθολου μαθημα στην ταξη η μηπως οχι ? Ποσα παιδια ειστε στο τμημα ? Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις περισσοτερο,τουλαχιστον το Σαββατοκυριακο .Ειδικα,μετα τα Χριστουγενννα οι περισσοτεροι αγχωνονται ,οποτε καλο ειναι να εχεις αποθεματα δυναμης ! :)

Ιστορία Γενικής κανένας.
Μάθημα κάνουν αλλα δεν έχουν απαιτήσεις..2-3 γραμμές απ'έξω και ούτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos450

Νεοφερμένος

Ο Stefanos450 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Eiμαι παλιός απόφοιτος ΤΕΕ Β ΚΥΚΛΟΥ και θέλω να δώσω Πανελλήνιες και θα δώσω με επάλ α ομάδα για πληροφορική.

Η ύλη του 2014 λέει ότι είναι τα βιβλία ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - ΔΟΜΗΜΕΝΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ - ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΙΙ - ΝΕΟΕΛΛΗΝΜΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ. Και όλα αυτά γράφει στην ύλη 2014 ότι είναι έκδοση του 2013.

Πήγα λοιπόν στο σχολείο και μου έδωσαν ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΕΚΔΟΣΗ 2012 -ΔΟΜΗΜΕΝΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΕΚΔΟΣΗ 2006 - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι ΕΚΔΟΣΗ 2007 - ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΚΔΟΣΗ 2012.



Είναι εντάξει λέτε τα βιβλία αν διαβάσω από αυτά??? Η να πάω να δώ γιατί μου έδωσαν τέτοια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Λογικα ειναι κανονικα τα βιβλια και δεν εχεις θεμα. Κανε μια μικρη αναζητηση παντως ειτε απο αλλους μαθητες στο ΕΠΑΛ. Γενικα παντως νομιζω πως τα μερικα βιλβια εχουν χρονια να αλλαξουν.
Παντως για να το διαπυστωσες βρες και την επισημη υλη για τα μαθηματα και δες αμα υπαρχει αντιστοιχια με τα βιβλια που εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos450

Νεοφερμένος

Ο Stefanos450 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Την επίσημη ύλη έχω και αντιστοιχία υπάρχει πλήρης.
Απλά ξέρεις σκέφτομαι μήπως έχουν αλλάξει-ανανεώσει τίποτα μέσα στην θεωρία των βιβλίων.. αλλά δεν βαριέσαι θα ξεκινήσω με αυτά.
Ευχαριστώ πολύ φίλε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Την επίσημη ύλη έχω και αντιστοιχία υπάρχει πλήρης.
Απλά ξέρεις σκέφτομαι μήπως έχουν αλλάξει-ανανεώσει τίποτα μέσα στην θεωρία των βιβλίων.. αλλά δεν βαριέσαι θα ξεκινήσω με αυτά.
Ευχαριστώ πολύ φίλε..

Εφοσον υπαρχει αντιστοιχια κατα πασα πιθανοτητα δεν εχεις προβλημα. Θα ρωτησω ομως και ενα φιλο απο ΕΠΑΛ και θα σου απαντησω στα σιγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos450

Νεοφερμένος

Ο Stefanos450 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μπράβο ρε φίλε θα μου κάνεις μεγάλη χάρη αν ρωτήσεις γιατί είναι δύσκολο να βγάλω εγώ άκρη..
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την εξυπηρέτηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top