Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Εδω ο φυσικος θελει αρχες μαρτιου κ ακομα δεν αρχισαμε...οτι να ναι..
Με τιποτα δε βγαινει τοτε ,αν δεν αρχισατε ακομα!!! Εκτος αν κανετε διπλασιες ωρες η αν ειστε κλειστο τμημα...
Αλλα και παλι δυσκολο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi489

Νεοφερμένος

Η Pinelopi489 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
στη λογοτεχνια για να γραψεις στο τελος ενα αξιοπρεπη βεθμο ας πουμε 12-14 πρεπει να γραψεις οποωσδηποτε το παραλληλο που ειναι και λιγο ελευθερο και δεν απαιτει τοσες γνωσεις. Η λογοτεχνια ομως θελει σε βαθος διαβασμα κατανοηση και ικανοτητα χειρισμου των ερωτησεων για να πας πανω απο 15-16. χωρις αυτα μονο απο τυχη θα γραψεις καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theoGfilis

Νεοφερμένος

Ο theoGfilis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ρε παιδια την σιχαινομαι την λογοτεχνια, προτιμω χιλιες φορες ιστορια/αρχαια !! αυριο γραφω στο αμαρτημα της μητρος μου κ εχω κανει αναγνωση μια φορα τα σχολια που μας εχουν δωσει απ το φροντηστηριο (ειναι παρα πολλα!) πειραζει ή να κατσω να τα μαθω απ εξω; εχω παρει μια ιδεα αλλα δεν εχω το κουραγιο να τα ξαναδιαβασω! κ ακομη να μαθω το βιογραφικο του στην εισαγωγη 3 σελιδες!!!!! πφφ δεν αντεχω.. με σχετικα λιγο διαβασμα στην λγοτεχνια πιστευετε ενα 13 το βγαζει στις πανελληνιες ή ουτε καν; ; ;

(απελπιστικα με αυτο το μαθημα! :/ )

Αυτό που πρέπει να συνειδητοποίησεις και να σε ηρεμήσει, είναι πως κανείς διορθωτής δεν βαθμολογεί με βάση κάποιες στάνταρ σημειώσεις. Οπότε, εκ των πραγμάτων, το να μάθεις παπαγαλία τα σχόλια του φροντιστηρίου δεν σου εξασφαλίζει κάτι. Κατανόηση χρειάζεται, αποστήθιση σε καμία περίπτωση. Θέλω να πω, ότι δεν είναι στάνταρ υλικό που δίνεται σε όλους τους μαθητές της επικράτειας και βαθμολογούνται μ' αυτό.

Αυτό, βέβαια, δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν και κάποια πράγματα-τεχνικές που είναι στάνταρ και πρέπει να γραφούν. Για παράδειγμα, στον Εγγονόπουλο (νομίζω ότι βγήκε απ' την ύλη, αλλα το χρησιμοποιώ ως παράδειγμα) έπρεπε -σε σχετική ερώτηση- οπωσδήποτε να πει ο μαθητής πως πχ οι μονολεκτικοί στίχοι, ο κατακερματισμένος λόγος κλπ είναι στοιχεία αντλούμενα απ' το νατουραλισμό. Γενικά, στη Λογοτεχνία, καλές οι σάλτσες για να μεγαλώσει η απάντηση, αλλά υπάρχει και ουσία.

'Οσον αφορά στα όσα γράφονται στο σχολ. βιβλίο (είτε πριν το κείμενο, είτε στις πίσω σελίδες), αυτά είναι καλό να τα ξέρεις ικανοποιητικά. Όχι όπως ξερεις την ιστορία, αλλά να είσαι κοντά στο βιβλίο. Και πάλι, όμως, στα ουσιώδη. Όχι στο πού και πότε και γιατί γεννήθηκε ο Παπαδιαμάντης, ούτε σε ποιο στίχο του Ερωτόκριτου αναφέρεται πχ το "σαλεύει".

Για να σταματήσω τα πολλά λόγια, να πω πως πέρσι τέτοιο καιρό ένιωθα, όπως κι εσύ. Συν τοις άλλοις, είχα μια καθηγήτρια που με πίστευε πολύ και ένιωθα την υποχρέωση να τη βγάλω ασπροπρόσωπη. Και αυτό με άγχωνε. Ωστόσο, τελικά, το "κακό ματι" για το μάθημα, έδωσε τη θέση του στην ψυχραιμία, αυτή απέδωσε ουσιαστικό κι όχι υπερβολικό διάβασμα και φτάσαμε στο -γενναιόδωρο, αν μη τι άλλο- 95 κι απ' τους δύο βαθμολογητές. Γενικότερη συμβουλή: Δουλέψτε τις αδυναμίες σας, νικήστε τους φόβους σας. Είναι απλά κάποιες εξετάσεις. Ψυχραιμία θέλει πάνω απ' όλα κι αυτό που, εν τέλει, θα μετρήσει είναι το να βγείτε από όλο αυτό σωματικά και, κυρίως, ψυχικά υγιείς (Γιατί πολλά περιστατικά ακούμε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εγώ νομίζω βιολογία κατεύθυνσης είμαι λίγο πίσω στη μεταγραφή....:-/:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Και εγώ στη μεταγραφή είμαι, δεν ξέρω αν είμαι μπροστά ή πίσω, το μόνο που με νοιάζει είναι ότι τα έχω καταλάβει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Χαλαρώστε δεν είστε πίσω .. Μην ακούτε φίλους και τα λοιπά . Πάτε ο καθένας σε διαφορετικό φροντιστήριο σε διαφορετικό επαγγελματία που το 70% απο αυτούς έχει ΧΡΟΝΙΑ στη δουλειά . Λέτε να μην ξερουν αυτοι αν πρέπει να σας τρέξουν? Ο καθενάς έχει ενα πλάνο και δουλεύει . Όλα θα βγουν , ποτέ κανένας δεν πήγε για πανελλήνιες χωρίς να βγάλει την ύλη . Ηρεμήστε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
https://users.sch.gr/kalodimos/moria/
παιδια αυτο εδω υπολογιζει σωστα τα μορια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoo-doc

Νεοφερμένος

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
https://users.sch.gr/kalodimos/moria/
παιδια αυτο εδω υπολογιζει σωστα τα μορια;;;

Δεν νομίζω,φίλε μου,γιατί εγώ έβαλα τους δικούς μου βαθμούς και μου βγήκαν πολύ λιγότερα τα μόρια...(με την προυπόθεση βέβαια οτι είναι οι σωστοί βαθμοί:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
https://users.sch.gr/kalodimos/moria/
παιδια αυτο εδω υπολογιζει σωστα τα μορια;;;
Noμίζω όχι γιατί χρειάζονται και οι βαθμοί από τα τετράμηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Αυριο σχολείο παιδιά! Καλή αρχή σε όλους! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Καλή σας αρχή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Αύριο σχολεία, ε; :crazy::teasing:
Εγώ θα παω για καφέ :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αντε καλη τελευταια πρωτη μερα παιδια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Cool, θα ξαναδώ και τις συμμαθητριάρες μου...

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Αφου θα κανουν απεργια μετα τον αγιασμο, για τουλαχιστον πεντε μερες, οι εκπαιδευτικοι.κοινο για ολους δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Cool, θα ξαναδώ και τις συμμαθητριάρες μου...

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!:clapup:

Σε ποιο σχολείο πας??η εικόνα μου θύμισε φουλ το δικό μου...η κατάσταση αυτή καθημερινή απο όλες τις και καλά ωραίες γκομενιτσες μαζί βέβαια με αντί για σχολικές τσάντες λουις βιτον ή λονγκσαμπ....τραγική κατάσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
μπορει καποιος να μου πει ενα προγραμμα υπολογισμου μοριων;;;γενικα τα μορια απο ποιους βαθμους υπολογιζονται;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεμέδιος

Νεοφερμένος

Η Ρεμέδιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
τελευταίο και άκρως σημαντικό - προς θεωρητική. ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΡΗΤΙΚΟ :P:P:P !! (όταν πήρα τα θέματα στα χέρια μου νόμιζα ότι μου κάνουν πλάκα - ΤΟ κλάμα! :P ) αν και θα πέσει Αμάρτημα :D:P

Κρητικός :cry_x:
Γενικά ΔΕΝ υπάρχουν σος και αντισος. Μην ακούσετε κανένα που το παίζει μέντιουμ ή που του είπε η ξαδέλφη της αδελφής της γειτόνισσας του ότι θα πέσει το τάδε γιατί το είδε στον ύπνο της. Διαβάστε τόσο όσο να νιώθεται σίγουροι για τον εαυτό σας. Καλή επιτυχία παιδάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κρητικός :cry_x:
Γενικά ΔΕΝ υπάρχουν σος και αντισος. Μην ακούσετε κανένα που το παίζει μέντιουμ ή που του είπε η ξαδέλφη της αδελφής της γειτόνισσας του ότι θα πέσει το τάδε γιατί το είδε στον ύπνο της. Διαβάστε τόσο όσο να νιώθεται σίγουροι για τον εαυτό σας. Καλή επιτυχία παιδάκια.
Άσε το φετινό.. Που έβγαινε ο καθένας από τη θεωρητική και γκρίνιαζε γιατί λέει δεν διάβασε τον κρητικό επειδή έπεσε το 2011 και δεν το περίμενε φέτος :worry: γτφ δηλαδή..
Ή σε εμάς θετική/τεχνολογική είχα ακούσει που λέγαν για sos αποδείξεις και ορισμούς ή για το ποια πράγματα έκαψε ο οεφέ στα μαθηματικά.
Γενικότερα αν θες να φας το κεφάλι σου με αυτά υπάρχει τρόπος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kafess13

Νεοφερμένος

Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
μπορει καποιος να μου πει ενα προγραμμα υπολογισμου μοριων;;;γενικα τα μορια απο ποιους βαθμους υπολογιζονται;;;

https://www.propylaia.gr/?option=com_facileforms&Itemid=48
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top