Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ας μην κοροϊδευόμαστε, στα ΤΕΙ μαθαίνουν τα πάντα σε πιο "πρακτικό" επίπεδο, που τους επιτρέπει να χουν καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση. Αλλά δεν μπορείς να το παίζεις επιστήμων από ΤΕΙ οπότε δεν αξίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Ρε φίλε εδώ πας σε ΑΕΙ και παρόλο που παίρνεις πτυχίο μένεις τις πιο πολλές φορές άνεργος,στο ΤΕΙ τι θα κάνεις??Σε ένα ΑΕΙ μπορείς να κάνεις και μεταπτυχιακό στο εξωτερικό

Μην είμαστε απόλυτοι :) .Υπάρχουν πολύ αξιόλογα τει που βάζουν κάτω τα αει ;) στην αγορά εργασίας. Το ίδιο είναι να έχεις τελειώσει θεολογία και το ίδιο λογοθεραπεία / εργοθεραπεία στα τει ;! Μπορεί να είναι τελείως διαφορετικές σχολές,αλλά οι προοπτικές στην αγορά εργασίας εντός και εκτός Ελλάδας είναι καλύτερες για τους απόφοιτους των τει σε σχέση με τη θεολογία στο παράδειγμα που παρέθεσα.Υπάρχουν και άλλες αξιόλογες σχολές τει :) σαφώς. Επιπλέον, έχω γνωστούς με πτυχίο τει που εργάζονται έξω πάνω στο αντικείμενο τους και αμοίβονται πολύ καλά :) .Μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό κανονικά μετά το πτυχίο που έχεις ,είτε έχεις πτυχίο αει είτε τει ;) ,γιατί πολύ απλά ανήκουν στη τριτοβάθμια εκπαίδευση, όσο και αν κάποιοι προσπαθούν να υποβαθμίσουν τα τει εδώ στην Ελλάδα, προφανώς γιατί νιώθουν ανώτεροι που τελειώνουν αει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
δηλαδή το 2ο τεύχος του στεργίου νάκη με τα ολοκληρώματα κλπ δε θεωρείται καλό;

επειδη το δουλεψαμε στο σχολειο το συγκεκριμενο το 2ο τευχος ηταν σκετη απογοητευση σε σχεση με το 1ο...απλα εμενα δεν με καλυψε και ειχε ασκησεις εκτος πνευματος πανελληνιων,...απλα ειπα την αποψη μου που εχω δουλεψει και των 2 τα βιβλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Μην είμαστε απόλυτοι :) .Υπάρχουν πολύ αξιόλογα τει που βάζουν κάτω τα αει ;) στην αγορά εργασίας. Το ίδιο είναι να έχεις τελειώσει θεολογία και το ίδιο λογοθεραπεία / εργοθεραπεία στα τει ;! Μπορεί να είναι τελείως διαφορετικές σχολές,αλλά οι προοπτικές στην αγορά εργασίας εντός και εκτός Ελλάδας είναι καλύτερες για τους απόφοιτους των τει σε σχέση με τη θεολογία στο παράδειγμα που παρέθεσα.Υπάρχουν και άλλες αξιόλογες σχολές τει :) σαφώς. Επιπλέον, έχω γνωστούς με πτυχίο τει που εργάζονται έξω πάνω στο αντικείμενο τους και αμοίβονται πολύ καλά :) .Μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό κανονικά μετά το πτυχίο που έχεις ,είτε έχεις πτυχίο αει είτε τει ;) ,γιατί πολύ απλά ανήκουν στη τριτοβάθμια εκπαίδευση, όσο και αν κάποιοι προσπαθούν να υποβαθμίσουν τα τει εδώ στην Ελλάδα, προφανώς γιατί νιώθουν ανώτεροι που τελειώνουν αει ;)
Nαι, αλλα η εργοθεραπεια και η λογοθεραπεια δεν υπαρχουν σε αει....Το ιδιο συμβαινει και με επιστημες οπως φυσικοθεραπεια, γραφιστικη κ.τ.λ που υπαρχουν μονο σε τει, και εχουν και αρκετα μεγαλη ζητηση και απορροφηση στην αγορα εργασιας, αφου ο ανταγωνισμος ειναι μικρος....Τωρα οσον αφορα τα τει λογιστικης, πληροφορικης κ.τ.λ εννοειται πως η αξια του πτυχιου ειναι μικροτερη απο το αντιστοιχο πτυχιο αει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Έως πόσα ειδικά μαθήματα επιτρέπεται να εξεταστεί κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Έως πόσα ειδικά μαθήματα επιτρέπεται να εξεταστεί κανεις?
Οσα θες!!! Εγω περυσι τα ειχα δηλωσει ολα, μεχρι και σχεδιο, και δεν πατησα σε κανενα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση, το Χαροκοπειο που ειπατε ειναι αει ή τει;;και ποσα μορια θελει;;; και γενικα ειναι καλο πανεπιστημιο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση, το Χαροκοπειο που ειπατε ειναι αει ή τει;;και ποσα μορια θελει;;; και γενικα ειναι καλο πανεπιστημιο;;

Είναι ΑΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Το τμημα λεγεται πληροφορικης και τηλεματικης....Φετος πρεπει να ειχε βαση γυρω στο 14000!!!
Καλο πανεπιστημιο ειναι....Τσεκαρε προγραμματα σπουδων, γιατι απο τμημα σε τμημα διαφερουν με τοσες πληροφορικες που εχει η Αθηνα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δν έχω ξαναδιαβάσει τόσο πολύ σε ένα Σαββατοκύριακο:-P που είσαστε χημεία και βίο λόγια κατεύθυνσης?:-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Φρεντο, κι ομως το τει πληροφορικης ειναι πολυ ανωτερο απο το αει. Πρωτα απ ολα στο εξωτερικό ειναι ισαξια πτυχια (bachelor)
Επισης.ενα συν του τει ειναι οτι εχει πολλα εργαστηρια.και αυτο μετραει πιο πολυ σε αντίθεση με τα πανεπιστημια που κανουν περισσοτερες θεωριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Δν έχω ξαναδιαβάσει τόσο πολύ σε ένα Σαββατοκύριακο:-P που είσαστε χημεία και βίο λόγια κατεύθυνσης?:-D

εσύ που είσαι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
ενταξει σας ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ρε παιδια την σιχαινομαι την λογοτεχνια, προτιμω χιλιες φορες ιστορια/αρχαια !! αυριο γραφω στο αμαρτημα της μητρος μου κ εχω κανει αναγνωση μια φορα τα σχολια που μας εχουν δωσει απ το φροντηστηριο (ειναι παρα πολλα!) πειραζει ή να κατσω να τα μαθω απ εξω; εχω παρει μια ιδεα αλλα δεν εχω το κουραγιο να τα ξαναδιαβασω! κ ακομη να μαθω το βιογραφικο του στην εισαγωγη 3 σελιδες!!!!! πφφ δεν αντεχω.. με σχετικα λιγο διαβασμα στην λγοτεχνια πιστευετε ενα 13 το βγαζει στις πανελληνιες ή ουτε καν; ; ;

(απελπιστικα με αυτο το μαθημα! :/ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Τι στον π****ο?μονο στο δικο μου φροντιστηριο μεχρι τωρα κανει επαναληψη?απο αυριο ουσιαστικα λεει αρχιζουμε την υλη της γαμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ_96

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δηλαδή το καλοκαίρι (αν εκανες μαθημα) σας εκαναν μονο επαναλήψεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
λογικα δεν εκανες θερινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Δεν εκανα θερινα, αλλα ειμαι αποφοιτος εδω κ χρονια που επελεξε να κανει σε τμημα μαθητων.δε χρονοτριβησαμε πολυ?εσεις που ειστε μαθηματικα φυσικη?απλα σκεφτομαι κατα ποσο θα γινει ομαλα η κατανομη της υλης, αφου ακομα σε κανενα μαθημα δεν αρχισαμε υλη της γαμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ_96

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν εκανα θερινα, αλλα ειμαι αποφοιτος εδω κ χρονια που επελεξε να κανει σε τμημα μαθητων.δε χρονοτριβησαμε πολυ?εσεις που ειστε μαθηματικα φυσικη?απλα σκεφτομαι κατα ποσο θα γινει ομαλα η κατανομη της υλης, αφου ακομα σε κανενα μαθημα δεν αρχισαμε υλη της γαμα

Η ύλη θα βγει. Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο θα σας μεινει καιρός για επαναλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Εδω ο φυσικος θελει αρχες μαρτιου κ ακομα δεν αρχισαμε...οτι να ναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top