Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Λοιπόν, αν μπεί η βάση του 10, τότε αναγκαστικά πρέπει να έχεις ΓΒΠ >= 10 (μέσο όρο γραπτών βαθμολογιών με τον συνυπολογισμό των προφορικών βαθμών) η >= 10.000 μόρια και στα Γαλλικά >= 10
Αν δεν μπεί, περνάς σίγουρα αφού είσαι πολύτεκνη.
Φαντάσου φέτος η γενική σειρά είχε 9,273 στην Αθήνα και 6,595 στην Θεσσαλονίκη (όπου έμειναν 51 κενές θέσεις- πέρασε μαθητής με ΓΒΠ 1,95).

Κάθε χρονιά οι θέσεις των πολυτέκνων δεν καλύπτονται επομένως περνάς και ας έχεις γράψει 0 στα μαθήματα και 10 στα Γαλλικά!

ΑΜΑ ΦΤΙΑΞΕΙς ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΣ ΑΚΥΡΩΝΕΣΑΙ Η ΒΓΑΖΕΙς ΜΟ 0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ΑΜΑ ΦΤΙΑΞΕΙς ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΣ ΑΚΥΡΩΝΕΣΑΙ Η ΒΓΑΖΕΙς ΜΟ 0

Ακυρώνεσαι νομίζω.
Πρέπει να γράψεις σε όλα τα μαθήματα και ας γράψεις χάλια.

Κοίτα, αν θες σοβαρά γαλλική, ξανα προσπάθησέ το και φέτος.
Αν δεν μπεί η βάση του 10 ,
μόνο με ένα 10 στην Έκθεση πας αυτόματα στα 1,400 μόρια + κάτι απο δώ κάτι απο εκεί το 4χίλιαρο το έχεις.
Γράφεις και στα Γαλλικά πανω απο 10 και πέρασες!

Αν μπεί πρέπει να γράψεις τουλάχιστον 10.000 μόρια η ΓΒΠ πάνω από 10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ΑΜΑ ΦΤΙΑΞΕΙς ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΣ ΑΚΥΡΩΝΕΣΑΙ Η ΒΓΑΖΕΙς ΜΟ 0

Νομίζω ότι παίρνεις 0 σε όλα αν δεν παρουσιαστείς να γράψεις, βέβαια δεν είμαι σίγουρη 100 % . Γνωρίζω περιπτώσεις όπου για σοβαρούς λόγους δεν έδωσαν το Μάη εξετάσεις, αλλά είχαν τα κατάλληλα δικαιολογητικά και έδωσαν στις επαναληπτικές πανελλήνιες αρχές Ιούλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
οκ ευχαριστω πολυ ...ανχονομαι γτ το μελλον με τη σχολη οαεδ ειναι λιγο αβεβαιο και θελω να βγαλω να εχω και ενα πτυχιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Άγνωστο μου φαίνεται ότι θα το παραμελήσω πολύ φέτος.Είμαι καλή αλλά θέλω λίγο παραπάνω εξάσκηση.Δε ξέρω αν θα προλαβαίνω μέσα στη χρονιά.Και στο φρο θα κάνουμε μία φορα την εβδομάδα.
Φιλικά σε συμβουλεύω να μην το κάνεις. Στο γνωστό αν έχεις διαβάσει και έχεις ευχέρεια λόγου γενικότερα γράφεις αρκετά καλά. Το άγνωστο , όμως , είναι θέμα εξάσκησης αποκλειστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Φιλικά σε συμβουλεύω να μην το κάνεις. Στο γνωστό αν έχεις διαβάσει και έχεις ευχέρεια λόγου γενικότερα γράφεις αρκετά καλά. Το άγνωστο , όμως , είναι θέμα εξάσκησης αποκλειστικά.
Οκ..Θα προσπαθήσω να ασχοληθώ πιο πολύ.Εξάλλου προτιμω το άγνωστο από το γνωστό.

Το θέμα είναι ότι και η καθηγήτρια στο σχολείο που την έχουμε και φέτος μας ξεκαθάρισε από πέρυσι ότι πιο πολύ θα ασχοληθεί με το γνωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Οκ..Θα προσπαθήσω να ασχοληθώ πιο πολύ.Εξάλλου προτιμω το άγνωστο από το γνωστό.

Το θέμα είναι ότι και η καθηγήτρια στο σχολείο που την έχουμε και φέτος μας ξεκαθάρισε από πέρυσι ότι πιο πολύ θα ασχοληθεί με το γνωστό.
Βασικά ο βαθμός στα αρχαία(το άριστα απο το μέτριο) θα κριθεί από το αδίδακτο κείμενο. Δυστυχώς δεν έχω κάποια θεματογραφία να σου προτείνω, επειδή όταν έδινα μου έφερνε σε φωτοτυπίες ο καθηγητής μου τα κείμενα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Βασικά ο βαθμός στα αρχαία(το άριστα απο το μέτριο) θα κριθεί από το αδίδακτο κείμενο. Δυστυχώς δεν έχω κάποια θεματογραφία να σου προτείνω, επειδή όταν έδινα μου έφερνε σε φωτοτυπίες ο καθηγητής μου τα κείμενα.:)
Και μας φωτοτυπίες μας τα βγάζει.Αλλά αυτό που μας λέει είναι να τελειοποιήσουμε το γνωστό για να έχουμε το δώδεκα σίγουρο και μετά να κάνουμε ότι μπορούμε στο αγνωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ποτε θα ειναι σιγουρη η βαση του 10?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Και μας φωτοτυπίες μας τα βγάζει.Αλλά αυτό που μας λέει είναι να τελειοποιήσουμε το γνωστό για να έχουμε το δώδεκα σίγουρο και μετά να κάνουμε ότι μπορούμε στο αγνωστο.
Την είχα πληροφορηθεί κι εγώ από άλλους αυτή τη τακτική. Εξαρτάται από τους στόχους. Αν το 12 αρκεί για να εισαχθείς στη σχολη, ίσως επωφεληθείς από την τακτική του καθηγητή σου. Αν στοχεύεις για 17+, ίσως να πρέπει να ζητήσεις περισσότερο υλικό για προσωπική σου εξάσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Την είχα πληροφορηθεί κι εγώ από άλλους αυτή τη τακτική. Εξαρτάται από τους στόχους. Αν το 12 αρκεί για να εισαχθείς στη σχολη, ίσως επωφεληθείς από την τακτική του καθηγητή σου. Αν στοχεύεις για 17+, ίσως να πρέπει να ζητήσεις περισσότερο υλικό για προσωπική σου εξάσκηση.
Ούτε καν δε στοχεύω για 12.Αλλά στα αρχαία με ένα 16+ θα ήμουν ευχαριστημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Πάρε τη θεματογραφία του Σαχπεκίδη από Ελληνοεκδοτική και θα με θυμηθείς. :)

Μην το αφήσεις το άγνωστο ούτε για λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πάρε τη θεματογραφία του Σαχπεκίδη από Ελληνοεκδοτική και θα με θυμηθείς. :)

Μην το αφήσεις το άγνωστο ούτε για λίγο...
Ευχαριστώ πολύ.Αν είναι θα το παραγγείλω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
το αγνωστο πιανει 12 και το γνωστο 8 ή το αντιστροφο γιατι μπερδευτηκα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
το αγνωστο πιανει 12 και το γνωστο 8 ή το αντιστροφο γιατι μπερδευτηκα :Ρ
To αντίστροφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Άγνωστο: 8
Γνωστό: 12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Πολύ καλά. :) Αρχαία εχω βγάλει εισαγωγή και απο βιβλία Πολιτεία και Πρωταγόρα.Τώρα μπήκα Ηθικά Νικομάχεια.
Ιστορία 2ο κεφάλαιο.Λογοτεχνία είμαι στο Αμάρτημα της Μητρός μου.
εσείς;

καλα μωρε.. μ χει μεινει ενα μαθημα ιστοριας να διαβασω κ δεν μπορωωωωωωωωω !!! :P

εχω τελειωσει λατινικα ολη την γραμματικη που χουμε μαθει μεχρι τωρα + τα μαθηματα 21 και 23
αγνωστο διαβασα πολυ γραμματικη συντακτικο ψιλοπηγαινα με τον ρυθμο μ αλλα μ πηρε 5 μερες .. πφφ πολυ κουραστηκα...
μ χει μεινει λογοτεχνια εκθεση για διαβασμα αλλα σιγα μην τα βγαλω τωρα..γνωστο κ βιολογια εχω κενο καποιες μερες πριν γραψουμε στο φροντ και θα τα μαθω τοτε..

αγχος με εχει πιασει γαμωτο :/

εγω ειμαι στα λατινικα στο μαθημα 30
στην ιστορια τελειωσα το πρωτο κεφαλαιο και γραφω διαγωνισμα..εχω κανει και δυο μαθηματα απο το δευτερο κεφαλαιο
στο γνωστο γραφω διαγωνισμα στην εισαγωγη και στον πρωταγορα ειμαι στην τεταρτη ενοτητα
στο αγνωστο βελτιωθηκα πολυ γιατι αυτο το καλοκαιρι εκανα γυρω στα 40 αγνωστα
στην εκθεση εχω κανει συλλογισμους και ανθρωπισμο και παιδεια
στη λογοτεχνια τελειωσα τον κρητικο και γραφω διαγωνισμα
αυτααα....!

γενικα αν εχεις μεγαλους στοχους πρεπει να διαβασεις πολυ... τι να κανουμε .. διαβαζουμε οσο μπορουμε για το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα
και προπαντων χωρις ΑΓΧΟΣ

Καλη συνεχεια σε ολους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
εγω ειμαι στα λατινικα στο μαθημα 30
στην ιστορια τελειωσα το πρωτο κεφαλαιο και γραφω διαγωνισμα..εχω κανει και δυο μαθηματα απο το δευτερο κεφαλαιο
στο γνωστο γραφω διαγωνισμα στην εισαγωγη και στον πρωταγορα ειμαι στην τεταρτη ενοτητα
στο αγνωστο βελτιωθηκα πολυ γιατι αυτο το καλοκαιρι εκανα γυρω στα 40 αγνωστα
στην εκθεση εχω κανει συλλογισμους και ανθρωπισμο και παιδεια
στη λογοτεχνια τελειωσα τον κρητικο και γραφω διαγωνισμα
αυτααα....!

γενικα αν εχεις μεγαλους στοχους πρεπει να διαβασεις πολυ... τι να κανουμε .. διαβαζουμε οσο μπορουμε για το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα
και προπαντων χωρις ΑΓΧΟΣ

Καλη συνεχεια σε ολους!!

Έκθεση και μεις κάναμε θεωρία. :) Και απο θέματα βγάλαμε λαικισμό και τώρα επικοινωνιακό πλαίσιο.Είχαμε κάνει πολλά και πέρσι. 4-5 μαθήματα έχω κάνει ως ωρας.
Όντως δε χρειάζεται άγχος. :)
Εγώ αγνωστα δεν έβγαλα πολλά αυτό το καλοκαίρι. :/
Είχα βγάλει μέσα στη χρονιά που πέρασε.Απλά αγχώνομαι μήπως είναι πολύ δύσκολο το κείμενο που θα μπει.Γιατί σε ορισμένα δυσκολεύομαι ενώ άλλα μου φαίνονται πολύ εύκολα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια! Αν το μέτρο του μιγαδικού Ζ1 είναι 1, όπως και το μέτρο του μιγαδικού Ζ2, να δείξουμε ότι το πραγματικό μέρος του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια! Αν το μέτρο του μιγαδικού Ζ1 είναι 1, όπως και το μέτρο του μιγαδικού Ζ2, να δείξουμε ότι το πραγματικό μέρος του
Εστω


Εστω
τοτε
αρα
ατοπο
οποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top