Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Τοτε τι σοι ελευθερες ειναι???:mad:

Μην τα θελετε ολα δικα σας και προσπαθηστε να διεκδικειτε κατι με την αξια σας!! Ελευθερες σημαινει χωρις ποσοτικο κριτηριο σε καθε σχολη αρα χωρις περαιτερω κριτηρια!! Αν οντως καποιος ειναι γιος πολυτεκνου οπως πχ εσυ "υποτιθεται"πως θα πας καπου κοντα στον τοπο σου γιατι δεν εχεις πολλα λεφτα να σπουδασεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χαχαχαχ θυμάμαι είχαμε πάει με την κολλητή μου στο γραφείο να ρωτήσουμε κάτι και μας λέει ο υποδιευθυντής " Ααα εσείς δεν δίνετε φέτος? Όνομα- ημερομηνία γέννησης πείτε μου. " Του τα λέμε και μας λέει ότι η ημερομηνία γέννησης σας είναι και ο κωδικός σας. Κάθε χρόνο λέει βάζουν για κωδικό κάτι του στυλ αδξννσξφδ και μετά το ξεχνάνε οπότε από φέτος τον κωδικό σας θα σας τον ορίζει η φύση. :worry:

Αξέχαστες στιγμές! :P
Εμάς όταν πηγαίναμε να βάλουμε τον κωδικό μας έδιναν ένα χαρτάκι να γράψουμε τον κωδικό και εκεί για να μη τον ξεχάσουμε. Περιττό να πω ότι τον έγραψα σε βιβλία/τετράδια/τοίχο για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα τον ξεχάσω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εμάς όταν πηγαίναμε να βάλουμε τον κωδικό μας έδιναν ένα χαρτάκι να γράψουμε τον κωδικό και εκεί για να μη τον ξεχάσουμε. Περιττό να πω ότι τον έγραψα σε βιβλία/τετράδια/τοίχο για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα τον ξεχάσω :hehe:

Πολύ καλύτερο από το να φοβάσαι ότι κάποιος θα βρει την ημερομηνία γέννησης σου απο το φβ και θα σε στείλει στην ανωτάτη σχολή Κολοπετινίτσας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πω τα έχω ακούσει και κάτι τέτοια.. Ε βλακείες τώρα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Τον κωδικό τον βάζεις εσύ. Λογικά θα σε ειδοποιήσουν..

δεν νομιζω να ειδοποιουν τον καθενα ξεχωριστα. το καλυτερο ειναι ο καθενας να παρακολουθει τις ανακοινωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ερώτηση προς αυτούς που ξεκίνησαν να μη πηγαίνουν σχολείο: το χρόνο που κερδίζετε απλά διαβάζετε τα μαθήματα του φροντιστηρίου λίγο πιο άνετα ή κάνετε επαναλήψεις την ύλη? Γιατί μου φαίνεται άσκοπο το να κάθεται κάποιος από το σχολείο και να διαβάζει για το φροντιστήριο , κάτι που ούτως ή άλλως έκανε και πριν και παίρνει και απουσίες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Επαναληψεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
δεν νομιζω να ειδοποιουν τον καθενα ξεχωριστα. το καλυτερο ειναι ο καθενας να παρακολουθει τις ανακοινωσεις.
Στο σχολείο που πήγα εγώ είπαν ότι θα μας ειδοποιήσουν.
Οκ ανάλογα το σχολείο μπορεί να είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ενα εχω να πω για φετος: στη φυσικη ετσι και πεσει τεταρτο θεμα κυμα αντι για στερεο θα κλαψουνε μανουλες..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γενικά τη φυσική θα κλάψουνε μανούλες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Ενα εχω να πω για φετος: στη φυσικη ετσι και πεσει τεταρτο θεμα κυμα αντι για στερεο θα κλαψουνε μανουλες..:(

γιατί το λεσ αυτό???:hmm::hmm:
γιατί στο στερεό δεν υπάρχουν δύσκολες ασκήσεις???:confused::confused:
πιστεύω ότι αν έχεις κατανοήσει, διαβάσει πάρα πολύ καλά την θεωρία,λύσει βασικές ασκήσεις και τις έχεις καταλάβει τότε άνετα μπορείς να γράψεις σε όποιο θέμα και να σου πέσει.:):)
Βέβαια αυτό εξαρτάται από το εκάστοτε άτομο. αλλά εγώ έτσι δουλεύω και μέχρι στιγμής στα διαγωνίσματα φροντιστηρίου και σχολείου γράφω τέλεια:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Τα 'κύματα' είναι για μένα το πιο δύσκολο κεφάλαιο...κι εγώ παρακαλάω για 'στερεό' 4 θέμα..μπας και γράψω κανένα 12 στη φυσική. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Και εγώ μισώ τα κύματα.Το πιο χάλια κεφάλαιο.Στο στερεό μπορείς να φανταστείς τι ακριβώς συμβαίνει στην άσκηση και να την λύσεις όπως και στις ταλαντώσεις.Στα κύματα τι ακριβώς να φανταστείς;Εγώ θέλω τρίτο ταλαντώσεις και τέταρτο στερεό άντε και καμιά κρούση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Mα καλα σας δυσκολεύουν τα κυματα και οχι το Στερεό; :confused: Μαλλον κατι κανω λαθος εγώ.

Θεωρώ οτι τα κυματα ειναι το πιο κατανοητο κεφαλαιο απο όλα. 5 πραγματα πρεπει να ξερεις και λυνεις ολες τις ασκησεις. Οχι 55 που θελει το στερεο.

Εγω πάλι θέλω 3ο θέμα καμια φθινουσα-ηλεκτρικη ταλαντωση και 4ο Συμβολη με στασιμο μαζι για να γουστάρουμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
γιατί το λεσ αυτό???:hmm::hmm:
γιατί στο στερεό δεν υπάρχουν δύσκολες ασκήσεις???:confused::confused:
πιστεύω ότι αν έχεις κατανοήσει, διαβάσει πάρα πολύ καλά την θεωρία,λύσει βασικές ασκήσεις και τις έχεις καταλάβει τότε άνετα μπορείς να γράψεις σε όποιο θέμα και να σου πέσει.:):)
Βέβαια αυτό εξαρτάται από το εκάστοτε άτομο. αλλά εγώ έτσι δουλεύω και μέχρι στιγμής στα διαγωνίσματα φροντιστηρίου και σχολείου γράφω τέλεια:clapup::clapup:

Θεωρω τουλαχιστον για μενα οτι το στερεο εχει μια βασικη μεθοδολογια που βασιζεται απο τις κινησεις που μαθαινες απο πρωτη λυκειου και αμα ξερεις αυτην λυνεις αν οχι ολες τις περισσοτερες ασκησεις . Ενω κυματα δεν ειναι τοσο απλο.

Mα καλα σας δυσκολεύουν τα κυματα και οχι το Στερεό; :confused: Μαλλον κατι κανω λαθος εγώ.

Θεωρώ οτι τα κυματα ειναι το πιο κατανοητο κεφαλαιο απο όλα. 5 πραγματα πρεπει να ξερεις και λυνεις ολες τις ασκησεις. Οχι 55 που θελει το στερεο.

Εγω πάλι θέλω 3ο θέμα καμια φθινουσα-ηλεκτρικη ταλαντωση και 4ο Συμβολη με στασιμο μαζι για να γουστάρουμε! :P

Μα στο στερεο αμα ξερεις να λυνεις μια ασκηση τοτε μπορεις ολες. Ενω στα κυματα τουλαχιστον σε εμενα υπαρχουν πολλες παγιδες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ερώτηση προς αυτούς που ξεκίνησαν να μη πηγαίνουν σχολείο: το χρόνο που κερδίζετε απλά διαβάζετε τα μαθήματα του φροντιστηρίου λίγο πιο άνετα ή κάνετε επαναλήψεις την ύλη? Γιατί μου φαίνεται άσκοπο το να κάθεται κάποιος από το σχολείο και να διαβάζει για το φροντιστήριο , κάτι που ούτως ή άλλως έκανε και πριν και παίρνει και απουσίες....
Εγώ προσωπικά δεν πηγαίνω κάποιες μέρες την εβδομάδα γιατί δεν προλαβαίνω.Στο φροντιστήριο έχουμε συνέχεια επαναλήψεις και ταυτόχρονα διαβάζω και αυτά που μας βάζουν επανάληψη για το σχολείο.Το πρωί το διάβασμα είναι ποιοτικότερο από αυτό που κάνω το βράδυ νυσταγμένη,κουρασμένη κ.ο.κ .
Με τους καθηγητές του σχολείου έχουμε καθορίσει τις μέρες που θα κάνουμε επανάληψη και τις άλλες δεν πατάει κανένας στην κατεύθυνση.Πόσο μάλλον στα γενικής.Οπότε στο σχολείο κάτω από αυτές τις συνθήκες νιώθω ότι χάνω το χρόνο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Στη φυσική ελπίζω να μπει καμιά ταλάντωση, doppler και αν μπει κύμα, να μην είναι συμβολή!! Από το στερεό, όσο δύσκολο και να είναι, τουλάχιστον ένα Icm, ένα ΣF=.. και Στ=... δεν μπορούμε να τα γράψουμε όλοι; :P Όλο και κάποιες μονάδες θα τσιμπήσουμε από εκεί. Άσχετο, σήμερα είδα όνειρο ότι βγήκε το πρόγραμμα των εξετάσεων :confused:
Σχετικά με τις απουσίες, εγώ ακόμα πάω κανονικά στο σχολείο γιατί δεν θέλω να κάνω πάνω από 114 (αν και θα φέρω δικαιολογητικό από γιατρό) γιατί δεν εμπιστεύομαι και πολύ τους καθηγητές, άλλοι λένε ότι πρέπει το χαρτί να είναι από νοσοκομείο, άλλοι λένε ότι γίνεται συμβούλιο, σιγα μην το διακινδυνέψω. Ας έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο. Εξάλλου δεν έχω κενά στην ύλη, οπότε θα κάνω καλές επαναλήψεις το Πάσχα και όλες τις απουσίες τον Μάιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αυτό το πρόγραμμα.. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δε παλεύεται άλλο το γνωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Οι διακοπές του Πάσχα που θα έρθουν θα είναι οι μόνες που δεν θα τις χαρώ όσο τις προηγούμενες...Θα ψήνουμε τον οβελία και θα σκέφτομαι τις πανελλαδικές.. :/: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top