[Πανελλήνιες 2014] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2014] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 262)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 14 5.3%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 35 13.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 34 13.0%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 3 1.1%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 17 6.5%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 13 5.0%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 12 4.6%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 5.7%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 43 16.4%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 14 5.3%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 6.1%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 46 17.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ιατρική ή Βιολογία.

Μην απορρίπτεις την οδοντιατρική και την κτηνιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Ε, είπα τα κυριότερα. Θέλω και μαιευτική ή νοσηλευτική.
Τα ίδια με την κοπέλα
αλήθεια συδνευ; καλή επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
εμένα τα κιλά μου είναι στην κοιλιά ούτε στα πόδια όυτε πουθενά αλλού
Στο πιο δύσκολο σημείο τα 'χεις...
Μόνο με σωστή διατροφή σε συνδυασμό με άσκηση θα τα χάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ε, είπα τα κυριότερα. Θέλω και μαιευτική ή νοσηλευτική.
αλήθεια συδνευ; καλή επιτυχία :)

Ναι μετά την ιατρική ή βιολογία ή τη σχολή μοριακής βιολογίας στη Θράκη.Τίποτα από αυτά βέβαια δε θέλω όσο την ιατρική,οπότε κρατώ και μια μικρή επιφύλαξη γι αυτά που λέω.

Καλή επιτυχία και σε σένα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Ποια η γνωμη σας για τη θεολογικη σχολη; Αξιζει να μπει κανεις εκει; Εχει ενδιαφερον αλλα και προοπτικες;

Έχει πάρα πολύ περιορισμένες προοπτικές. Μπορείς μετά το πτυχίο να κάνεις κάποιο μεταπτυχιακό ( δε ξέρω ακριβώς ποιο όμως ) και λέγεται από απόφοιτους της θεολογίας ότι θα γίνουν κοινωνικοί λειτουργοί ή κοινωνιολόγοι, αλλά είναι μόνο ράδιο αρβύλα ;) .Μόνο από τις αντίστοιχες σχολές γίνεσαι κοινωνικός λειτουργός ή κοινωνιολόγος :) .Κάποιοι πάνε θεολογία και παίρνουν το πτυχίο για να δώσουν έπειτα κατατακτήριες με βαθμό πτυχίου για να μπουν σε καλύτερη σχολή :) .Έχω ακούσει να γίνεται αυτό. Με το πτυχίο μπορείς να εργαστείς ως καθηγητής θεολόγος σε σχολείο ( αν γίνουν μαζικοί διορισμοί κάποτε ) ,να εργαστείς σε εκκλησιαστικούς χώρους, σε ναούς κοκ αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό :/ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Έχει πάρα πολύ περιορισμένες προοπτικές. Μπορείς μετά το πτυχίο να κάνεις κάποιο μεταπτυχιακό ( δε ξέρω ακριβώς ποιο όμως ) και λέγεται από απόφοιτους της θεολογίας ότι θα γίνουν κοινωνικοί λειτουργοί ή κοινωνιολόγοι, αλλά είναι μόνο ράδιο αρβύλα ;) .Μόνο από τις αντίστοιχες σχολές γίνεσαι κοινωνικός λειτουργός ή κοινωνιολόγος :) .Κάποιοι πάνε θεολογία και παίρνουν το πτυχίο για να δώσουν έπειτα κατατακτήριες με βαθμό πτυχίου για να μπουν σε καλύτερη σχολή :) .Έχω ακούσει να γίνεται αυτό. Με το πτυχίο μπορείς να εργαστείς ως καθηγητής θεολόγος σε σχολείο ( αν γίνουν μαζικοί διορισμοί κάποτε ) ,να εργαστείς σε εκκλησιαστικούς χώρους, σε ναούς κοκ αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό :/ .
Κατάλαβα... Καθόλου φως στο τουνελ:D Ευχαριστώ πολύ πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Χωρίς να λέω πολλά και κλαίγομαι αν δεν πετύχω...χημικών μηχανικών ΕΜΠ ή βιολογία (και μετά μοριακή βιολογία) :)
Συναδελφε ΧΜ :D αν και εγω μαλλον κλεινω προς Σαλονικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης ή φιλολογία <3 αλλά μόνο Αθήνα...
\
να και μια δικιά μας :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Συναδελφε ΧΜ :D αν και εγω μαλλον κλεινω προς Σαλονικα..

:D εγώ θα περιοριστώ αναγκαστικά Αθήνα (δε με χαλάει και πολύ βέβαια ...:) ) πάντως και το αριστοτέλειο έχω ακούσει πως έχει καλά τμήματα μηχανικών ...μια χαρά θα είσαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cassiopeia

Νεοφερμένος

Η Cassiopeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Φιλολογία Αθήνα ή Πάτρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφία...

Νεοφερμένος

Η σοφία... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Για ασοεε ρε παιδιά δεν ενδιαφέρεται κάνεις;;εγώ λέω να δηλώσω πρώτη επιλογή πολιτικός μηχανικός κ μέρα χρηματοοικονομικά..αν πιάσω ένα από τα δύο θα είμαι πολύ χαρούμενη..ωστόσο έχω τις αμφιβολίες μ για μετά..εσείς τι πιστεύετε;;;το να περάσω σε μία σχολή οικονομικά θα έχω κάποια αποκατάσταση μετά ;;γτ κ πολιτικών μηχανικών δεν με ενθουσιάζει κ πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Εγώ που σκεφτόμουν για Πολυτεχνείο , έχω αρχίσει και έχω τις αμφιβολίες μου , αν τελικα θα έχω την υπομονη και θα καταφερω να το τελειώσω... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι προς το παρον ... Κάτι που να μου αρέσει και να έχει προοπτικές . GOD!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ιατρική ή ΗΜΜΥ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Για ασοεε ρε παιδιά δεν ενδιαφέρεται κάνεις;;εγώ λέω να δηλώσω πρώτη επιλογή πολιτικός μηχανικός κ μέρα χρηματοοικονομικά..αν πιάσω ένα από τα δύο θα είμαι πολύ χαρούμενη..ωστόσο έχω τις αμφιβολίες μ για μετά..εσείς τι πιστεύετε;;;το να περάσω σε μία σχολή οικονομικά θα έχω κάποια αποκατάσταση μετά ;;γτ κ πολιτικών μηχανικών δεν με ενθουσιάζει κ πολύ...
Εγώ ενδιαφέρομαι για ασοεε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Μονο που λεγεται οπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Μονο που λεγεται οπα...
Παντα ΑΣΣΟΕ θα μεινει!!! Ακουγεται πιο ωραιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
:D εγώ θα περιοριστώ αναγκαστικά Αθήνα (δε με χαλάει και πολύ βέβαια ...:) ) πάντως και το αριστοτέλειο έχω ακούσει πως έχει καλά τμήματα μηχανικών ...μια χαρά θα είσαι ;)
εγω καπως χαλιεμαι στην αθηνα,αλλα εχουν φαγωθει ολοι να με στειλουν ΕΜΠ.θα δειξει :P

Ιατρική ή ΗΜΜΥ...
μας εφαγε η αποκατασταση ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
εγω καπως χαλιεμαι στην αθηνα,αλλα εχουν φαγωθει ολοι να με στειλουν ΕΜΠ.θα δειξει :P

Το θέμα είναι να πας εκεί που σ' ευχαριστεί..κι έπειτα δεν καταλαβαίνω ,τι διαφορά θα κάνει ΕΜΠ ή αριστοτέλειο , αφού το τμήμα είναι ίδιου επιπέδου ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top