[Πανελλήνιες 2014] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2014] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 262)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 14 5.3%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 35 13.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 34 13.0%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 3 1.1%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 17 6.5%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 13 5.0%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 12 4.6%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 5.7%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 43 16.4%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 14 5.3%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 6.1%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 46 17.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Μηχανολόγων,πολιτικών, τοπογράφων μηχανικών,ΣΕΜΦΕ και πάει λέγοντας.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
η αμηχανη στιγμη που συνειδητοποιεις οτι ολοι εκτος απο εσενα στοχευουν σε μια συγκεκριμενη σχολη :P :P

Αυτο που γραφεις δεν ειναι απαραιτητα κακο ξερεις... Καλυτερα να ψαχνεσαι ακομα και αφοτου γραψεις, παρα να να εισαι σιγουρη πολλα χρονια και ν'αλλαξεις γνωμη οταν μπεις στη σχολη που νομιζες οτ ηθελες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
ΣΣΑΣ Ιατρική ή πολιτική ιατρική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ιστορικό Αρχαιολογικό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

<<ευα>>

Νεοφερμένος

Η <<ευα>> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οδοντιατρική ή βιολογία... :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
η αμηχανη στιγμη που συνειδητοποιεις οτι ολοι εκτος απο εσενα στοχευουν σε μια συγκεκριμενη σχολη :P :P
Καλα,δεν ειναι απαραιτητα και τοσο κακο αυτο. Και εγω ποσες φορες το σκεφτηκα μεχρι να κατασταλαξω και παλι την ωρα που εκανα το μηχανογραφικο δεν μπορουσα να ειμαι σιγουρη αν τελικα θα μου αρεσει αυτο που επελεξα. Για μενα το καλυτερο ειναι να θεσετε ως στοχο να γραψετε οσο το δυνατον καλυτερα εσεις μπορειτε αναλογα με την προετοιμασια που εχετε κανει. Αλλα πολλες φορς βοηθαει κιολας στο πισω μερος του μυαλου μας να σκεφτομαστε μια συγκεκριμενη σχολη για να επικεντρωνομαστε καλυτερα και στον στοχο μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

britguy

Νεοφερμένος

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μου αρεσει που βαζουν πρωτα Ιατρικη και μετα Πολυτεχνιο λες και εχουν καμια συναφεια:loltooth:
Μην παει μορια χαμενο βρε αδερφε:whistle:
Αλλα οκ μαγκια τους


Ενημερωτικά, γιατρός ήθελα να γίνω εξ απαλών ονύχων. Παρόλα αυτά, τα μαθηματικά και η φυσική, τα οποία συνδυάζει άρτια το τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, δεν παύουν να αποτελούν πολύ ενδιαφέροντα αντικείμενα, τα οποία εφόσον μου δοθεί η ευκαιρία θα ήθελα να προσεγγίσω σε μεταπτυχιακό επίπεδο μέσω των Υπολογιστικών Νευροεπιστημών. :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Ενημερωτικά, γιατρός ήθελα να γίνω εξ απαλών ονύχων. Παρόλα αυτά, τα μαθηματικά και η φυσική, τα οποία συνδυάζει άρτια το τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, δεν παύουν να αποτελούν πολύ ενδιαφέροντα αντικείμενα, τα οποία εφόσον μου δοθεί η ευκαιρία θα ήθελα να προσεγγίσω σε μεταπτυχιακό επίπεδο μέσω των Υπολογιστικών Νευροεπιστημών. :thumbsup:


:teasing:
btw φυσικη και μαθηματικα συνδυαζει και η ΣΕΜΦΕ
Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ,ΗΜΜΥ ΕΜΠ, Ναυπγηγών ΕΜΠ, με αυτή τη σειρά...
Αν δεν (γιατί είναι και δύσκολο) , μάλλον οικονομικά...

Μετα το ΕΜΠ το χαος εε ?:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
γεια ενας φιλος μου ειναι στην ιδια κατευθυνση με εμεναα τεχνολοικη και λεει αν γινεται να περασει στην κινηματογραφικη σχολη της θεσσαλονικης απο τεχνολογικη? γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
γεια ενας φιλος μου ειναι στην ιδια κατευθυνση με εμεναα τεχνολοικη και λεει αν γινεται να περασει στην κινηματογραφικη σχολη της θεσσαλονικης απο τεχνολογικη? γινεται?
νομιζω αν παρει ιστορια γενικης ,ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
γεια ενας φιλος μου ειναι στην ιδια κατευθυνση με εμεναα τεχνολοικη και λεει αν γινεται να περασει στην κινηματογραφικη σχολη της θεσσαλονικης απο τεχνολογικη? γινεται?

Ναι, γίνεται, αρκεί να επιλέξει ως μάθημα επιλογής την Ιστορία Γενικής Παιδείας.
Απλά να ξέρει ότι θα έχει απώλεια μορίων διότι τα 2 μαθήματα βαρύτητας πλεον θα είναι η Έκθεση (x90) και η Ιστορία Γ.Π (x40) και οι συντελεστές όπως βλέπεις δεν είναι x130 και x70. Οπότε ουσιαστικά χάνει 7%.
Αυτό σημαίνει ότι ξεκινάει με άριστα το 18.600 (!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ναι, γίνεται, αρκεί να επιλέξει ως μάθημα επιλογής την Ιστορία Γενικής Παιδείας.
Απλά να ξέρει ότι θα έχει απώλεια μορίων διότι τα 2 μαθήματα βαρύτητας πλεον θα είναι η Έκθεση (x90) και η Ιστορία Γ.Π (x40) και οι συντελεστές όπως βλέπεις δεν είναι x130 και x70. Οπότε ουσιαστικά χάνει 7%.
Αυτό σημαίνει ότι ξεκινάει με άριστα το 18.600 (!)

εσυ τι σχολη στοχευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εσυ τι σχολη στοχευεις?

Δεν θα αποκαλύψω ακόμη.
Πάντως είναι υψηλόβαθμη και δεν μετράνε οι προφορικοί μου.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Δεν θα αποκαλύψω ακόμη.
Πάντως είναι υψηλόβαθμη και δεν μετράνε οι προφορικοί μου.. :P
ημμυ εμπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Μου αρεσει που βαζουν πρωτα Ιατρικη και μετα Πολυτεχνιο λες και εχουν καμια συναφεια:loltooth:
Μην παει μορια χαμενο βρε αδερφε:whistle:
Αλλα οκ μαγκια τους


Αστους να βαζουν τις σχολες μονο και μονο με βαση τα μορια. Οσο δεν κανουν την παραμικρη ερευνα για σχολες και τις βαζουν με αυτον τον τροπο, συνεχιζουν να υπαρχουν σχολες διαμαντια με λιγα μορια.

Γιατι εχω την αισθηση οτι ελαχιστοι εχουν κατσει να διαβασουν εστω εναν οδηγο σπουδων απο σχολη? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Αστους να βαζουν τις σχολες μονο και μονο με βαση τα μορια. Οσο δεν κανουν την παραμικρη ερευνα για σχολες και τις βαζουν με αυτον τον τροπο, συνεχιζουν να υπαρχουν σχολες διαμαντια με λιγα μορια.

Γιατι εχω την αισθηση οτι ελαχιστοι εχουν κατσει να διαβασουν εστω εναν οδηγο σπουδων απο σχολη? :whistle:
Ποια σχολη διαμαντι εχει λιγα μορια?? Τη μονη που θα μπορουσα να σου πω ειναι τα ναυτιλιακα, που εχουν αμεση αποκατασταση για τα ελληνικα δεδομενα...Κατα τα αλλα καμια αλλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Ποια σχολη διαμαντι εχει λιγα μορια?? Τη μονη που θα μπορουσα να σου πω ειναι τα ναυτιλιακα, που εχουν αμεση αποκατασταση για τα ελληνικα δεδομενα...Κατα τα αλλα καμια αλλη
Πολλα ΤΕΙ με 8-9 χιλιαδες εχουν σχετικα ζητηση (αυτοματισμου,ηλεκτρολογια κτλ).
Αλλα αυτη η προκατειλημμενη σταση απεναντι στα ΤΕΙ προφανως θα τους γυρισει μπουμερανγκ
Γενικα τα τεχνολογικα επαγγελματα εχουν δουλεια
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna123

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
γεια ενας φιλος μου ειναι στην ιδια κατευθυνση με εμεναα τεχνολοικη και λεει αν γινεται να περασει στην κινηματογραφικη σχολη της θεσσαλονικης απο τεχνολογικη? γινεται?
Ναι, γίνεται. Η σχολή Κινηματογράφου είναι στο 1ο και στο 2ο επιστημονικό πεδίο. Συνεπώς, δεν είναι απαραίτητο να επιλέξει Ιστορία ως μάθημα επιλογής Γενικής Παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για την Συδ με ειδικότητα στρατολόγου. Γνωρίζει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για την Συδ με ειδικότητα στρατολόγου. Γνωρίζει κανείς?
Eκει πεφτει το πιο αραλικι απο ολες τις στρατιωτικες σχολες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top