Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Η επιστήμη δεν έχει συνάφεια με την ύλη του σχολείου. :) Όπως το είπες ακριβώς: του αρέσουν τα Μαθηματικά του σχολείου αλλά θέλει να σπουδάσει Ιατρική σε ακαδημαϊκό επίπεδο. Διακρίνεις κάποια ροή στη σκέψη του; :hmm: Είναι σαν να λέμε, μου αρέσει η Ιστορία του σχολείου αλλά θέλω να σπουδάσω Χημεία σε ακαδημαϊκό επίπεδο για να γίνω Χημικός.

Αν είναι σίγουρος ότι θέλει να ασκήσει το επάγγελμα του γιατρού τότε μπράβο του.Το θέμα είναι ότι μπορεί απλά νομίζει ότι θέλει να ασκήσει το συγκεκριμένο επάγγελμα.Και κακά τα ψέμματα οι περισσότεροι αυτή την περίοδο κοιτούν σχολές με βάση τα χρήματα και την επαγγελματική αποκατάσταση.Δηλαδή τα άτομα που επιλέγουν σχολή με βάση τα χρήματα ή την επαγγελματική αποκατάσταση που υποτίθεται ότι θα τους προσφέρει στο μακρινό μέλλον, δεν τρώνε την θέση κάποιου που πραγματικά ήθελε την συγκεκριμένη σχολή;
Εκείνος που στόχευε ιατρική και μπαίνει με 17 μαθηματικό διαφέρει;

Από την στιγμή που του αρέσουν τα μαθηματικά για ποιο λόγο να μην μπει στο μαθηματικό, να μάθει κάποια πράγματα για τον εαυτό του και να ξανά δώσει την άλλη χρονιά αν γουστάρει;

edit:

Προσωπικά στο μηχανογραφικό μου σκέφτομαι να βάλω μόνο μία σχολή.Αν δεν μπω θα ξανά δώσω.Και ο λόγος που το σκέφτομαι αυτό, είναι αυτό για το οποίο είμαι αντίθετος τόση ώρα(μόνο που εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να πάω).Το θέμα είναι όμως, ότι αν το παιδί που θα του "δώσω" την θέση μου, το άξιζε πραγματικά.Που το ξέρω εγώ ότι δεν θα μπει ματωμένος από το ξύσιμο στην σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι,πολλές φορές,στην χώρα μας ειδικότερα οι περισσότεροι που σπουδάζουν δεν ακολουθούν επαγγελματικά αυτό που σπούδασαν και μπορεί να κάνουν κάτι άλλο που να τους επιφέρει περισσότερα χρήματα.Για παράδειγμα είδα προχθές στις ειδήσεις έναν τύπο είχε σπουδάσει μάρκετινγκ και επειδή εδώ επαγγελματικά δεν την έβγαζε έφυγε έξω,και έκανε μαγαζί με ντόνατς και χεζόταν στο τάλιρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dafni-Eva K

Νεοφερμένος

Η Dafni-Eva K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μόλις σήμερα κατάλαβα ότι το άγνωστο που έπεσε στα αρχαία κατεύθυνσης μας το είχανε δώσει στο σχολείο και εμείς επειδή ήταν τελευταίες μέρες βαριόμασταν κ δεν το κάναμε... δηλαδή πόσο άτυχοιιιι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Μόλις σήμερα κατάλαβα ότι το άγνωστο που έπεσε στα αρχαία κατεύθυνσης μας το είχανε δώσει στο σχολείο και εμείς επειδή ήταν τελευταίες μέρες βαριόμασταν κ δεν το κάναμε... δηλαδή πόσο άτυχοιιιι! :P

αυτός ήταν ένας μόνιμος φόβος μου, να πέσει κείμενο που μου το είχαν φέρει και να μην το είχα δουλέψει καλά ή και καθόλου... "ευτυχώς" δεν επαληθεύτηκε... ούτε καν! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dafni-Eva K

Νεοφερμένος

Η Dafni-Eva K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
αυτός ήταν ένας μόνιμος φόβος μου, να πέσει κείμενο που μου το είχαν φέρει και να μην το είχα δουλέψει καλά ή και καθόλου... "ευτυχώς" δεν επαληθεύτηκε... ούτε καν! :P


το καταλάβαμε σήμερα και δεν το πιστεύαμε... είναι τραγικόοοοο!
Μας έφαγε ο ΄΄ Αλκιβιάδης΄΄ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,819 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι,πολλές φορές,στην χώρα μας ειδικότερα οι περισσότεροι που σπουδάζουν δεν ακολουθούν επαγγελματικά αυτό που σπούδασαν και μπορεί να κάνουν κάτι άλλο που να τους επιφέρει περισσότερα χρήματα.Για παράδειγμα είδα προχθές στις ειδήσεις έναν τύπο είχε σπουδάσει μάρκετινγκ και επειδή εδώ επαγγελματικά δεν την έβγαζε έφυγε έξω,και έκανε μαγαζί με ντόνατς και χεζόταν στο τάλιρο..

Αυτό έχει να κάνει με τις ικανότητες που έχει ένας άνθρωπος. Ελάχιστοι συμπατριώτες νέοι..θα τολμούσαν το ελεύθερο εμπόριο σε τομέα άσχετο με τις σπουδές τους. Οι περισσότεροι θέλουν να σπουδάζουν κάτι με έναν αυτοσκοπό. Δεν σπουδάζουν για να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι, να αναπτύξουν ικανότητες να προχωρήσουν τη ζωή τους σε πιο δημιουργικά πλαίσια..κτλ. Η νοοτροπία του "έτοιμου" ακόμη υπάρχει. Δεν μας βρίσκει δουλειά το κράτος..λες και φταίει το Φυσικό γι' αυτό. Στο εξωτερικό βλέπει κανείς νέους με τεχνικά επαγγέλματα ή και με μη εμπορικές επιστήμες να δραστηριοποιούνται σε υγιείς τομείς της οικονομίας. Στην χώρα μας, βουλιάζουμε στη χαβούζα της μιζέριας..εμμένοντας στην μονόπλευρη κριτική του πολιτικού συστήματος και στους τηλε-πολέμους Χ.Α.-λοιπών κομμάτων με στόχο τον αποπροσανατολισμό της κοινής γνώμης.


antonisd95 νομίζω ότι δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Δυστυχώς όπως ανέφερε και ο συνάδελφος Dias, υπάρχουν νομοθετικά κενά που δημιουργούν ασάφειες στις επιλογές των υποψηφίων. Το σύστημα εισαγωγής στα Πανεπιστήμια στην χώρα μας υπολειτουργεί: υπάρχει μια πελατειακή νοοτροπία από όλους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι,πολλές φορές,στην χώρα μας ειδικότερα οι περισσότεροι που σπουδάζουν δεν ακολουθούν επαγγελματικά αυτό που σπούδασαν και μπορεί να κάνουν κάτι άλλο που να τους επιφέρει περισσότερα χρήματα.Για παράδειγμα είδα προχθές στις ειδήσεις έναν τύπο είχε σπουδάσει μάρκετινγκ και επειδή εδώ επαγγελματικά δεν την έβγαζε έφυγε έξω,και έκανε μαγαζί με ντόνατς και χεζόταν στο τάλιρο..
Mα δεν είναι λάθος το να μην ακολουθήσει κάποιος αυτό που σπούδασε....

Και εγώ , αν αποφοιτούσα και μου λέγαν "πάρε και διεύθυνε το σουβλατζίδικο του Κυρ Βαγγέλη που βγάζει σταθερό τζίρο κάτι δεκάδες χιλιάδες ευρώ τον μήνα" θα άφηνα το οποιοδήποτε finance/statistical/informatics κλάδο που θα είχα στραφεί.

Φυσικά και προτιμάω τα χρήματα.Το λέω ξεκάθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Mα δεν είναι λάθος το να μην ακολουθήσει κάποιος αυτό που σπούδασε....

Και εγώ , αν αποφοιτούσα και μου λέγαν "πάρε και διεύθυνε το σουβλατζίδικο του Κυρ Βαγγέλη που βγάζει σταθερό τζίρο κάτι δεκάδες χιλιάδες ευρώ τον μήνα" θα άφηνα το οποιοδήποτε finance/statistical/informatics κλάδο που θα είχα στραφεί.

Φυσικά και προτιμάω τα χρήματα.Το λέω ξεκάθαρα.

Δηλαδή το όνειρό σου είναι να κάνεις οτιδήποτε ώστε να βγάλεις χρήματα; Θα άφηνες τα πάντα για να κάνεις μια χαμαλοδουλειά ώστε να τα βγάζεις;
Δεν λέω, δεν ξέρεις ποτέ πως τα φέρνει η ζωή.Η δουλειά άλλωστε δεν είναι ντροπή.

Είσαι όμως από τα ανθρωπάκια που πιστεύουν ότι τα χρήματα είναι πάνω απ'όλα ; Πιστεύεις ότι αυτά θα σου φέρουν την ευτυχία σου;

Συγνώμη για το "ανθρωπάκια", αλλά κατά την γνώμη μου εκείνοι που έχουν τέτοιες απόψεις ναι, είναι ανθρωπάκια.

edit: Μη σου πω playmobil.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Mα δεν είναι λάθος το να μην ακολουθήσει κάποιος αυτό που σπούδασε....

Και εγώ , αν αποφοιτούσα και μου λέγαν "πάρε και διεύθυνε το σουβλατζίδικο του Κυρ Βαγγέλη που βγάζει σταθερό τζίρο κάτι δεκάδες χιλιάδες ευρώ τον μήνα" θα άφηνα το οποιοδήποτε finance/statistical/informatics κλάδο που θα είχα στραφεί.

Φυσικά και προτιμάω τα χρήματα.Το λέω ξεκάθαρα.


Στο λεω και εγω ξεκαθαρα,δεν πειραζει.Αυτο φυσικα μας λεει οτι στον κλαδο σου δεν ησουν και απο τους καλυτερους,ετσι,καλυτερα που μας αδειασες την επιστημονικη ''καρεκλα''.Αμα αγαπουσες αυτο που εκανες,θα καθοσουν και δεν θα γινοσουν ερμαιο παρομοιων ρηχων δολωματων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν είπα οτι δεν αγαπάω αυτό το σπουδάζω.Αυτό δεν είναι κάτι που μπορείς να το κρίνεις απο ένα ποστ....

Όσοι είναι χρόνια στο ischool και με ξέρουν , γνωρίζουν αν αγαπάω ή οχι αυτο που σπουδάζω.

Αλλά ναι, δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ οτι είμαι απο τα "ανθρωπάκια" όπως λετε και εσείς που προτιμάνε τα ΠΟΛΛΑ χρήματα απο την επαγγελματική καταξίωση....

Αν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο (και αυτό επιδιώκω) θα είναι ευχής έργον :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν είπα οτι δεν αγαπάω αυτό το σπουδάζω.Αυτό δεν είναι κάτι που μπορείς να το κρίνεις απο ένα ποστ....

Όσοι είναι χρόνια στο ischool και με ξέρουν , γνωρίζουν αν αγαπάω ή οχι αυτο που σπουδάζω.

Αλλά ναι, δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ οτι είμαι απο τα "ανθρωπάκια" όπως λετε και εσείς που προτιμάνε τα ΠΟΛΛΑ χρήματα απο την επαγγελματική καταξίωση....

Αν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο (και αυτό επιδιώκω) θα είναι ευχής έργον :)

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν αγαπάς αυτό που κάνεις ή όχι.Οι δηλώσεις σου δείχνουν ότι αγαπάς περισσότερο τα χρήματα.Δεν με ενδιαφέρει, δικαίωμά σου.


Απλά πιστεύω πως στην ζωή πάνω απ'όλα πέρα από μορφωμένους και καλούς επαγγελματίες, έχουμε ανάγκη ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν αγαπάς αυτό που κάνεις ή όχι.Οι δηλώσεις σου δείχνουν ότι αγαπάς περισσότερο τα χρήματα.Δεν με ενδιαφέρει, δικαίωμά σου.


Απλά πιστεύω πως στην ζωή πάνω απ'όλα πέρα από μορφωμένους και καλούς επαγγελματίες, έχουμε ανάγκη ανθρώπους.
Δεν εννοούσα ακριβώς αυτό.Επιδιώκω τον συνδυασμό και των δύο.

Μέσα σους στόχους μου ναι, είναι να βγάλω αρκετά χρήματα όπως και οι περισσότεροι θαρρώ πως επιδιώκουν (άσχετα αν δεν το καταφέρνουν).

Και ναι, πράξεις επιστημόνων όπως αυτή του Perelman όσο τρομερές ηθικά και αν είναι, εγώ ΔΕΝ θα μπορούσα να τις κάνω (αρνήθηκε μεγάλη χρηματική αμοιβή 1 εκατομμυρίου απο το CMI και δήλωσε πως δεν τον ενδιαφέρει η δόξα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν εννοούσα ακριβώς αυτό.Επιδιώκω τον συνδυασμό και των δύο.
Μέσα σους στόχους μου ναι, είναι να βγάλω αρκετά χρήματα όπως και οι περισσότεροι θαρρώ πως επιδιώκουν (άσχετα αν δεν το καταφέρνουν).

Και ναι, πράξεις επιστημόνων όπως αυτή του Perelman όσο τρομερές ηθικά και αν είναι, εγώ ΔΕΝ θα μπορούσα να τις κάνω (αρνήθηκε μεγάλη χρηματική αμοιβή 1 εκατομμυρίου απο το CMI και δήλωσε πως δεν τον ενδιαφέρει η δόξα).

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου σ'αυτό το σημείο.Ας σου έρθουν όλα όπως επιθυμείς.;)

Αγαπητέ nPb η απάντηση στο γιατί φτάσαμε σ'αυτο το σημείο, την οποία ψάχνεις, υπάρχει στο παραπάνω μήνυμα.Η απάντηση στο γιατί όλα για την πάρτη μας, υπάρχει και αυτή στο παραπάνω μήνυμα.Γενικά στο παραπάνω μήνυμα κρύβονται πολλές απαντήσεις.

υ.γ.
Φυσικά και ξέρω για τον Perelman.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου σ'αυτό το σημείο.Ας σου έρθουν όλα όπως επιθυμείς.;)

Αγαπητέ nPb η απάντηση στο γιατί φτάσαμε σ'αυτο το σημείο, την οποία ψάχνεις, υπάρχει στο παραπάνω μήνυμα.Η απάντηση στο γιατί όλα για την πάρτη μας, υπάρχει και αυτή στο παραπάνω μήνυμα.Γενικά στο παραπάνω μήνυμα κρύβονται πολλές απαντήσεις.

υ.γ.
Φυσικά και ξέρω για τον Perelman.
Όταν ωριμάσεις/δουλέψεις για να βγάλεις λεφτά και πάνω απ' όλα δεις τι "παίζεται" στην κοινωνία, θα χρειαστεί να αναθεωρήσεις πολλές απόψεις σου "αγαπητέ" ηθικέ άνθρωπε Αντώνη και να επιλέξεις και μέσα σε όλα αυτά σε ποιά πλέυρά θές να είσαι.Όσο ηθικό/ανήθικο και αν είναι.

υ.γ.
Σου είπε κανένας οτι δεν ξέρεις για τον Perelman; Aπαντάς σε κάποιον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Όταν ωριμάσεις/δουλέψεις για να βγάλεις λεφτά και πάνω απ' όλα δεις τι "παίζεται" στην κοινωνία, θα χρειαστεί να αναθεωρήσεις πολλές απόψεις σου "αγαπητέ" ηθικέ άνθρωπε Αντώνη και να επιλέξεις και μέσα σε όλα αυτά σε ποιά πλέυρά θές να είσαι.Όσο ηθικό/ανήθικο και αν είναι.

υ.γ.
Σου είπε κανένας οτι δεν ξέρεις για τον Perelman; Aπαντάς σε κάποιον;

Ξεκινώντας τόνισα ότι ποτέ δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή.Όπως επίσης τόνισα ότι το επάγγελμα όποιο και αν είναι αυτό, δεν είναι ντροπή.
Εκεί που στάθηκα ήταν το γεγονός ότι θα παράταγες τα πάντα για να βγάλεις χρήματα.Δικαίωμά σου, εμένα προσωπικά δεν μου πέφτει λόγος.

Ο χαρακτήρας και οι ηθικές αξίες ενός ανθρώπου, από μια ηλικία και μετά, αν υπάρχουν γερά θεμέλια δεν αλλάζουν.

υ.γ.
Όχι δεν απαντάω κάπου.Έτσι το είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Όταν ωριμάσεις/δουλέψεις για να βγάλεις λεφτά και πάνω απ' όλα δεις τι "παίζεται" στην κοινωνία, θα χρειαστεί να αναθεωρήσεις πολλές απόψεις σου "αγαπητέ" ηθικέ άνθρωπε Αντώνη και να επιλέξεις και μέσα σε όλα αυτά σε ποιά πλέυρά θές να είσαι.Όσο ηθικό/ανήθικο και αν είναι.

υ.γ.
Σου είπε κανένας οτι δεν ξέρεις για τον Perelman; Aπαντάς σε κάποιον;

Ενισταμαι.Σε ποιο λεξικο, να το δω και εγω,αναφερεται οτι η ωριμοτητα επερχεται μεσω της δουλειας?:confused:
Επειδη δηλαδη εσυ εχεις απαξιωσει καθε ανθρωπινη αξια και δε μπορεις να δεις περα απο το κερδος και τα υλικα αγαθα,ειμαστε εμεις ανωριμοι?Λυπαμαι,αλλα...ο ζυγος του λαθους και της ανωριμοτητας,γερνει προς το μερος του χαρακτηρα που περιγραφεις ο ιδιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Ενισταμαι.Σε ποιο λεξικο, να το δω και εγω,αναφερεται οτι η ωριμοτητα επερχεται μεσω της δουλειας?:confused:
Επειδη δηλαδη εσυ εχεις απαξιωσει καθε ανθρωπινη αξια και δε μπορεις να δεις περα απο το κερδος και τα υλικα αγαθα,ειμαστε εμεις ανωριμοι?Λυπαμαι,αλλα...ο ζυγος του λαθους και της ανωριμοτητας,γερνει προς το μερος του χαρακτηρα που περιγραφεις ο ιδιος.

Σωστά όλα αυτά αλλά δε νομίζω να το εννοούσε έτσι.Αλλά όπως και να έχει η εργασία συμβάλει σαφώς στην ωριμότητα.Μαθαίνεις να εκτιμάς κάποια πράγματα να αγωνίζεσαι,να επικοινωνείς να συνεργάζεσαι και άλλα πολλά τα οποία πιστεύω ότι γνωρίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Ενισταμαι.Σε ποιο λεξικο, να το δω και εγω,αναφερεται οτι η ωριμοτητα επερχεται μεσω της δουλειας?:

Στο ΑΟΔΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis_Methana

Νεοφερμένος

Ο Antonis_Methana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδια καμια ιδεα ποτε μαθαινουμε αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
teλικα οντως δν ισχυουν οι μεταγραφες.. ρωτησε ενας φιλος μ που ενδιαφεροταν σε μια υπηρεσια... τσαμπα η ειδικη κατηγορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top