Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Έτσι νομίζω κι εγώ ότι μέχρι 16000 μπορώ να βγάλω.Κενά δεν έχω,απλός φοβάμαι..κοίτα εγώ στρωμένη δουλειά έχω,που πάει και καλά,οι δικοί μου ασχολούνται με το εμπόριο,αλλά ΘΈΛΩ να σπουδάσω.Δεν μου αρέσει η δουλειά των δικών μου.Και δεν τα παρατάω.ΠΟΤΈ.Υπάρχουν άτομα που έχουν γράψει,αλλά είναι εξαιρέσεις.Έχω ακούσει και άλλη περίπτωση,πολύ χειρότερη.Ένα παιδί,από το χωριό μου,οι γονείς του ήταν αλκοολικοί,τα αδέρφια του ναρκομανείς,αλλά αυτός διάβαζε,διάβαζε όλη μέρα.Δίνει την πρώτη φορά,χωρίς φροντιστήρια παρακαλώ,και πιάνει 17000 μόρια.Ήθελε να πάει Χημικός Μηχανικός ή Φυσιοθεραπευτής που περνούσε.Συζητούσε με τον Θείο μου,και του έλεγε ο Θείος μου πως δεν θα έχει και τόσο καλή αποκατάσταση σαν χημικός μηχανικός.Ξαναδίνει την δεύτερη χρονιά,και πιάνει 19200..πέρασε ΣΑΣΣ και τώρα είναι διοικητής στην Θάσο.Αυτά είναι μεγάλα παραδείγματα..

*ΣΑΣΣ Ιατρικό

Για το 19200 είναι εξαιρέσεις.Για 16-17000 μόρια δεν είναι εξαιρέσεις,είναι πολλοί απλά δεν τους ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Δεν ξέρω νιώθω ότι έκανα λάθος επιλογή...ΈΠΡΕΠΕ να πάω ε.παλ..βλέπεις τότε οι καθηγητές μας έλεγαν,α εσύ έχεις 16 θα πας γενικό.αν είναι δυνατόν.Πάντως έχω πάρει την απόφασή μου να μην πάρω απολυτήριο για να πάω ε.παλ και να χάσω 2 χρόνια.Δεν βρίσκω άλλη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Δεν ξέρω νιώθω ότι έκανα λάθος επιλογή...ΈΠΡΕΠΕ να πάω ε.παλ..βλέπεις τότε οι καθηγητές μας έλεγαν,α εσύ έχεις 16 θα πας γενικό.αν είναι δυνατόν.Πάντως έχω πάρει την απόφασή μου να μην πάρω απολυτήριο για να πάω ε.παλ και να χάσω 2 χρόνια.Δεν βρίσκω άλλη λύση.

Την άποψη μου στην είπα.Συζήτα το με τους δικούς σου να δεις τι θα σου πουν.Ελπίζω να κάνεις τη σωστή επιλογή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ και για την άποψή σου και για τον χρόνο σου.Να'σαι καλά!Ναι φυσικά και θα το συζητήσω και με τους δικούς μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Bingo95 μήν βάζεις όρια.

Το "μέχρι 16κ μπορώ να φτάσω" είναι πέρα για πέρα λάθος.

Βάλε στόχο σχεδόν το απόλυτο,δούλεψε σκληρά και θα ανταμειφθείς.

Αν όντως δεν έχεις κενά τότε δεν είναι ακατόρθωτο να γράψεις 19κ.

Κάνε λίγα ιδιαίτερα κυρίως στα μαθήματα που τα έχεις ανάγκη και νιώθεις μεγαλύτερη ανασφάλεια.

Στην τεχνολογική, σε 3-4 μαθήματα και χωρίς ιδιαίτερα μπορείς με δουλειά να πιάσεις το απόλυτο.Δεν έχουν ιδιαίτερη δυσκολία.

Καλή επιτυχία σε ο,τι και αν κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Καλησπέρα!Ναι αλλά από την στιγμή που ξέρω τις δυνατότητές μου,σου λέω ότι ΔΕΝ γίνεται να γράψω παραπάνω.Αυτό για μένα είναι το απόλυτο.Το άριστα πως το λένε.Καλά είναι τα όνειρα αλλά στα μέτρα μας..Δεν ξέρω θα δω τι θα κάνω,έχω και το ενδεχόμενο αυτό που θέλω περισσότερο,δηλαδή,να μην πάρω απολυτήριο,να πάω δευτέρα ε.παλ,να πάρω ειδικότητα,και μετά να δώσω στην τρίτη με την α ομάδα.Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως να'σαι καλά!

Δεν μπορώ χωρίς ιδιαίτερα,και δεν έχω και την δυνατότητα,τι να κάνω δηλαδή;Εγώ φταίω που υπάρχει η παραπαιδεία στην Ελλάδα και το κράτος είναι μπουρδέλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Καλησπέρα!Ναι αλλά από την στιγμή που ξέρω τις δυνατότητές μου,σου λέω ότι ΔΕΝ γίνεται να γράψω παραπάνω.Αυτό για μένα είναι το απόλυτο.Το άριστα πως το λένε.Καλά είναι τα όνειρα αλλά στα μέτρα μας..Δεν ξέρω θα δω τι θα κάνω,έχω και το ενδεχόμενο αυτό που θέλω περισσότερο,δηλαδή,να μην πάρω απολυτήριο,να πάω δευτέρα ε.παλ,να πάρω ειδικότητα,και μετά να δώσω στην τρίτη με την α ομάδα.Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως να'σαι καλά!

Δεν μπορώ χωρίς ιδιαίτερα,και δεν έχω και την δυνατότητα,τι να κάνω δηλαδή;Εγώ φταίω που υπάρχει η παραπαιδεία στην Ελλάδα και το κράτος είναι μπουρδέλο;

Καταλαβαίνω το γεγονός να μην έχεις την δυνατότητα για φροντιστήριο ή για ιδιαίτερα.Δεν είσαι ο μοναδικός άλλωστε.Καταλαβαίνω επίσης ότι το κράτος είναι μπουρδέλο.

Βλέπω ότι μάλλον έχεις κάνει την επιλογή σου.Να πας β επάλ και να συνεχίσεις από εκεί.Και αυτό γιατί πιστεύεις ότι δεν μπορείς.Σαν να έχεις παραδώσει τα όπλα.

Με νευριάζει αφάνταστα να βλέπω άτομα στην ηλικία μου να λένε "Δεν μπορώ".Μπορεί όπως λες να γνωρίζεις τον εαυτό σου.Ναι το δέχομαι.Γνωρίζεις τα χαρακτηριστικά σου σαν άτομο και τον χαρακτήρα σου.Χωρίς παρεξήγηση όμως, δεν μπορείς να ξέρεις ότι δεν μπορείς να φτάσεις σε ένα επίπεδο χ από την στιγμή που δεν έχεις προσπαθήσει για να φτάσεις εκεί.
Βάλε ένα στόχο.Ξεσκίσου.Και έχεις ένα ολόκληρο χρόνο ή δύο για να ξεσκίζεσαι ώστε να τον πετύχεις.

Βρες τι είναι αυτό που σε κάνει χαρούμενο, και ξεκίνα.Πήγαινε επάλ πήγαινε όπου θες, αλλά μην λες "Δεν μπορώ".Για να γίνει το θαύμα, πρέπει εσύ ο ίδιος να πιστέψεις στο θαύμα.

Καλή σου επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Παιδιά για να πάω σε κάποιο πανεπιστήμιο της Κύπρου ποιά είναι η διαδικασία?

https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...729-mhchanografiko-deltio-scholwn-kypros.html μέχρι πέρυσι θυμάμαι ότι έμπαινες από πανελλαδικές. Έχω ακούσει πολλούς που θέλουν να πάνε ψυχολογία στην Κύπρο ας πούμε με πανελλαδικές, επειδή εκεί έχει κλινική ψυχολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Ξέρει κανένας πότε βγαίνουν τα μόρια που γράψαμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Απ οτι ξερω το τελευταιο 10ημερο του Ιουνιου βγαινουν οι βαθμοι δλδ το τι γραψαμε σε καθε μαθημα και τα υπολιγιζεις εσυ μετα τα μορια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Δεν είναι έτσι φίλε Αντώνη.Δεν παρατάω τίποτα.Θα μάχομαι για να πάω εκεί που θέλω,έχω πείσμα.Δεν μπορώ.Το δεν μπορώ είναι σχετικό..εννοώ ότι δεν υπάρχει δυνατότητα,πως το λένε,και φοβάμαι την αποτυχία,γιατί είμαι άνθρωπος ευαίσθητος,άτομο που κατασπαράσσουν πολλοί και πολλοί με κάθε τρόπο και εκεί έξω στην αγορά εργασίας αργότερα.Ξεσκιζόμουν πέρσι,διάβαζα,γιατί είχα απογοητεύσει και τον πατέρα μου στην πρώτη που δεν έγραψα καλά στις εξετάσεις και έπαθε και έμφραγμα.Τον στόχο μου θα τον σκεφτώ καλύτερα τώρα το καλοκαίρι που θα έχω και χρόνο.Σ'ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σου,να'σαι καλά,και σ'εσένα εύχομαι καλή επιτυχία ότι και να κάνεις.Νομίζω ότι σαν άνθρωποι στο άνθος της ενηλικίωσης δεν έχουμε τόσο καλή κριτική σκέψη,γιατί δεν διαθέτουμε την ανάλογη ωριμότητα σαν άτομα ακόμα.Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις.Έτσι νομίζω εγώ.Την επιλογή μου την έχω κάνει.Δεν βλέπω άλλη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν είναι έτσι φίλε Αντώνη.Δεν παρατάω τίποτα.Θα μάχομαι για να πάω εκεί που θέλω,έχω πείσμα.Δεν μπορώ.Το δεν μπορώ είναι σχετικό..εννοώ ότι δεν υπάρχει δυνατότητα,πως το λένε,και φοβάμαι την αποτυχία,γιατί είμαι άνθρωπος ευαίσθητος,άτομο που κατασπαράσσουν πολλοί και πολλοί με κάθε τρόπο και εκεί έξω στην αγορά εργασίας αργότερα.Ξεσκιζόμουν πέρσι,διάβαζα,γιατί είχα απογοητεύσει και τον πατέρα μου στην πρώτη που δεν έγραψα καλά στις εξετάσεις και έπαθε και έμφραγμα.Τον στόχο μου θα τον σκεφτώ καλύτερα τώρα το καλοκαίρι που θα έχω και χρόνο.Σ'ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σου,να'σαι καλά,και σ'εσένα εύχομαι καλή επιτυχία ότι και να κάνεις.Νομίζω ότι σαν άνθρωποι στο άνθος της ενηλικίωσης δεν έχουμε τόσο καλή κριτική σκέψη,γιατί δεν διαθέτουμε την ανάλογη ωριμότητα σαν άτομα ακόμα.Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις.Έτσι νομίζω εγώ.Την επιλογή μου την έχω κάνει.Δεν βλέπω άλλη λύση.

Σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου.

Προσπάθησε για το καλύτερο και ό,τι γίνει.Μην ξεχάσεις όμως να ζήσεις την ζωή σου.

Στην ζωή υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα από σχολές,πανεπιστήμια,βαθμοί,μόρια,χρήματα,γυναίκες,σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Τίποτα να'σαι καλά!;) Πραγματικά έχεις δίκιο,η ζωή δυστυχώς είναι μία και μικρή,και φεύγοντας δεν παίρνεις τίποτα μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κλεψύδρα

Νεοφερμένος

Ο Κλεψύδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τα 6 θανάσιμα (για τους μαθητές) λάθη του υπουργείου παιδείας στις φετινές πανελλαδικές:
https://www.nez.gr/archives/13206
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debbieduck

Νεοφερμένος

Η debbieduck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδιά για 3ο πεδίο πώς το κόβετε για τις βάσεις?Ενδιαφέρομαι για βιοτεχνολογία λάρισσας και τσίμα τσίμα αν μου φτάνουν τα μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Παιδιά για 3ο πεδίο πώς το κόβετε για τις βάσεις?Ενδιαφέρομαι για βιοτεχνολογία λάρισσας και τσίμα τσίμα αν μου φτάνουν τα μόρια!

για 3ο πεδιο πιστευω οτι θα παραμεινουν στα ιδια περιπου.η βιολογια ηταν ευκολη φετος...παντως αποκλειεται να αυξηθουν,αλλα ποτε δεν ξερεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια ηθελα να ρωτησω τι πιστευετε οτι θα γινει με τις σχολες πληροφορικης κ ιδιαιτετερα μ'αυτη στο ΕΚΠΑ που στοχευω?? Περσι που υποτίθεται βαλανε δυσκολα θεματα(καμια σχεση βεβαια με τα φετινα) η σχολη αναιβήκε 200 μορια(περιπου:16.600-16.800)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
άμα δεν ακούσουμε εισακτέους,λυπάμαι,δε μπορούμε να σου λύσουμε την απορία.
ΟΛΟΙ μας απορούμε για τις σχολές που θέλουμε,αλλάαα..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
άμα δεν ακούσουμε εισακτέους,λυπάμαι,δε μπορούμε να σου λύσουμε την απορία.
ΟΛΟΙ μας απορούμε για τις σχολές που θέλουμε,αλλάαα..............

LOL! Λες και ο αριθμός εισακτέων είναι ο μοναδικός παράγοντας που καθορίζει την άνοδο ή την πτώση των μορίων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
LOL! Λες και ο αριθμός εισακτέων είναι ο μοναδικός παράγοντας που καθορίζει την άνοδο ή την πτώση των μορίων. :P
O πιο σημαντικός είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top