Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Jose 13

Νεοφερμένος

Ο Jose 13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εμενα στο φροντιστηριο μου ειπαν να προσεξω πρωτα πρωταγορα και πολιτικα και μετα πολιτεια για ηθικα μου ειπε απλα να τα ξερεις ικανοποιητικα.Αλλα και στη λογοτεχνια κουλο βαλαν ποιος περιμενε κρητικο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
μην κοιτάτε τι έβαλαν πέρσι και πρόπερσι παιδιά..τα πάντα είναι μέσα στην υλη. Είδατε τι έγινε και στην Λογοτεχνία
Καλά στη λογοτεχνία βγαίναν έξω και κλαίγονταν γιατί δεν διάβασαν τον κρητικό και τα θέματα που τους έβαλαν ήταν βατά (τα παιδιά το είπαν αυτό για τα θέματα).

Πάντως εγώ τους το είπα ότι θα πέσει κρητικός ή μοσχούλα:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jose 13

Νεοφερμένος

Ο Jose 13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ευτυχως μου ηρθε μια αναλαμπη κατα τις 12 και λεω δε το διαβαζεις ποτε δε ξερεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ευτυχως μου ηρθε μια αναλαμπη κατα τις 12 και λεω δε το διαβαζεις ποτε δε ξερεις :P
O κρητικός πάντως είναι ένα κείμενο το οποίο είχαν δυνατότητα να βάλουν άλλο κομμάτι από αυτό που είχαν βάλει το '11 και έτσι δεν έγινε; Ήταν χαζό νομίζω να πει κάποιος ότι δεν παίζει να πέσει. Όπως θεωρία χαζό να πει κάποιος στα μαθηματικά πχ έπεσε πέρσι αυτή η απόδειξη ή o ορισμός άρα δεν πέφτει φέτος. Δεν τους απαγορεύει κάνεις να βάλουν τα ίδια και χάνονται πολλές μονάδες έτσι :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faeton

Νεοφερμένος

Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ποτέ μην ποντάρετε ότι δεν θα βάλουν κάτι που έχει πέσει στις εξετάσεις ή στον ΟΕΦΕ. Μπορεί και να το κάνουν επίτηδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καλά στη λογοτεχνία βγαίναν έξω και κλαίγονταν γιατί δεν διάβασαν τον κρητικό και τα θέματα που τους έβαλαν ήταν βατά (τα παιδιά το είπαν αυτό για τα θέματα).

Πάντως εγώ τους το είπα ότι θα πέσει κρητικός ή μοσχούλα:pfff:
δυστυχώς φταίνε αποκλειστικά οι ίδιοι και ένα 5% τα φροντιστήρια..από την στιγμή που υπάρχει στην ύλη είναι σαν όλα τα υπόλοιπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Σκατά με μέλι. Και μαρεσει που αδιαπραγμάτευτα πήρα μαθηματικά για να μην παπαγαλίζω τη βιολογία και τώρα θα με κάψουν. Δεν ήθελα άλλη παπαγαλία την τύχη μου τη χορεύτρια. :P Αμα αφήσω κανέναν γνωστό μου να πάρει μαθηματικά από δω και μπρος να μου τρυπηθεί η μύτη. :P:P:P

Φυσική ftw!!!:clapup:
Το '12 δυσκόλεψαν τη φυσική γεν. και αδίκηθηκε ό μικρός αριθμός ατόμων που την επέλεξε που σημειοτέον επειδή είναι μικρός δε μπόρεσε να επιρεάσει την κινητικότητα των βάσεων σε κανένα πεδίο.Ο πολύ καλά προετοιμασμένος γράφει(18-20 σε αυτό το μάθημα μετρά και η αντίληψη όχι η παπαγαλία αλλά σημασία έχει το διάβασμα) αν και μπορει να βρεθεί στο 16-17(αγχος, λάθη, δυσκολία θεμάτων) πιο έυκολα από ότι στη βιολ. γεν. αν και νομίζω πιο δύσκολα από ότι στα μαθ. γεν. , λιγότερο διαβασμένος μπορεί να βρεθεί και στο 12-15 παρακάτω οι αδιάβαστοι. Γενικά νομίζω οτί τα επιλεγόμενα που παίρνουν λίγοι ή τους ανεβάζουν πολύ ή τους ρίχνουν σε επίπεδα να χάσεις σχολή (εξαρτάται και τι έκανες στα υπόλοιπα)
Βιολογία όσο και να θέλουν για τον πολύ καλα προετοιμασμένο δεν μπορούν να τα δυσκολέψουν (18-20 ή 17 σε περίπτωση άγχους δυσκολίας). Ο λιγότερο προετοιμασμένος ένα 13-16 το γράφει μόνο οι αδιάβαστοι που δεν μάθαιναν απ' έξω αλλά πασάλειφαν θα ζοριστούν.
Μαθηματικά γενικής είδατε και φέτος ότι μπορούν να γίνουν απαιτητικά και δύσκολα βέβαια δεν είναι κατεύθυνσης ο πολύ καλά προετοιμασμένος γράφει(18-20 σε αυτό το μάθημα μετρά και η αντίληψη όχι η παπαγαλία αλλά σημασία έχει το διάβασμα) αν και μπορει να βρεθεί στο 16-17(αγχος, λάθη, δυσκολία θεμάτων) πιο έυκολα από ότι στη βιολ. γεν. , λιγότερο διαβασμένος μπορεί να βρεθεί και στο 10-14 παρακάτω οι αδιάβαστοι.
Ιστορία όπως η φυσική αλλά πιο βαρύ μάθημα άλλωστε πολύ λιγότεροι την παίρνουν άλλωστε υπάρχει πιο εύκολο θεωρητικό μάθημα η βιολογία που την.
Αυτή είναι αποψή μου δεν λέω ότι ισχύει ο καθένας άλλωστε διαλέγει με βάση την επιθυμία την κρίση και τις ικανότητες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
δυστυχώς φταίνε αποκλειστικά οι ίδιοι και ένα 5% τα φροντιστήρια..από την στιγμή που υπάρχει στην ύλη είναι σαν όλα τα υπόλοιπα
Ρε συ εγώ νομίζω ότι και στα φροντιστήρια δεν θα το διακινδύνευαν να πουν αυτό μη το διαβάζετε.. Άλλο να πουν κάτι να το προσέξουν τα παιδιά πιο πολύ. Ακριβώς μπορεί να πέσει ότι είναι στην ύλη όσες φορές φορές και να έχει πέσει στο παρελθόν(πχ ηθικά στα αρχαία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Το '12 δυσκόλεψαν τη φυσική γεν. και αδίκηθηκε ό μικρός αριθμός ατόμων που την επέλεξε που σημειοτέον επειδή είναι μικρός δε μπόρεσε να επιρεάσει την κινητικότητα των βάσεων σε κανένα πεδίο.Ο πολύ καλά προετοιμασμένος γράφει(18-20 σε αυτό το μάθημα μετρά και η αντίληψη όχι η παπαγαλία αλλά σημασία έχει το διάβασμα) αν και μπορει να βρεθεί στο 16-17(αγχος, λάθη, δυσκολία θεμάτων) πιο έυκολα από ότι στη βιολ. γεν. αν και νομίζω πιο δύσκολα από ότι στα μαθ. γεν. , λιγότερο διαβασμένος μπορεί να βρεθεί και στο 12-15 παρακάτω οι αδιάβαστοι. Γενικά νομίζω οτί τα επιλεγόμενα που παίρνουν λίγοι ή τους ανεβάζουν πολύ ή τους ρίχνουν σε επίπεδα να χάσεις σχολή (εξαρτάται και τι έκανες στα υπόλοιπα)
Βιολογία όσο και να θέλουν για τον πολύ καλα προετοιμασμένο δεν μπορούν να τα δυσκολέψουν (18-20 ή 17 σε περίπτωση άγχους δυσκολίας). Ο λιγότερο προετοιμασμένος ένα 13-16 το γράφει μόνο οι αδιάβαστοι που δεν μάθαιναν απ' έξω αλλά πασάλειφαν θα ζοριστούν.
Μαθηματικά γενικής είδατε και φέτος ότι μπορούν να γίνουν απαιτητικά και δύσκολα βέβαια δεν είναι κατεύθυνσης ο πολύ καλά προετοιμασμένος γράφει(18-20 σε αυτό το μάθημα μετρά και η αντίληψη όχι η παπαγαλία αλλά σημασία έχει το διάβασμα) αν και μπορει να βρεθεί στο 16-17(αγχος, λάθη, δυσκολία θεμάτων) πιο έυκολα από ότι στη βιολ. γεν. , λιγότερο διαβασμένος μπορεί να βρεθεί και στο 10-14 παρακάτω οι αδιάβαστοι.
Ιστορία όπως η φυσική αλλά πιο βαρύ μάθημα άλλωστε πολύ λιγότεροι την παίρνουν άλλωστε υπάρχει πιο εύκολο θεωρητικό μάθημα η βιολογία που την.
Αυτή είναι αποψή μου δεν λέω ότι ισχύει ο καθένας άλλωστε διαλέγει με βάση την επιθυμία την κρίση και τις ικανότητες του.
Βιολογια,ιστορια,φυσικη,μαθηματικα παει απο το ''ευκολοτερο'' στο ''δυσκολοτερο'' ( με την αποψη οτι 'αν εχεις διαβασει,γραφεις') πιστευω...
*ξεχασες και την επιλογη με βαση το πεδιο που θελει να ανοιξει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Βιολογια,ιστορια,φυσικη,μαθηματικα παει απο το ''ευκολοτερο'' στο ''δυσκολοτερο'' ( με την αποψη οτι 'αν εχεις διαβασει,γραφεις') πιστευω...
*ξεχασες και την επιλογη με βαση το πεδιο που θελει να ανοιξει;)
Σε αυτό επιρρεάζονται κυρίως οι βάσεις 5ου που ανοίγουν με επιλογής μάλλον αλλα διαφωνώ στο ότι η ιστορία είναι δεύτερη ευκολότερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Σε αυτό επιρρεάζονται κυρίως οι βάσεις 5ου που ανοίγουν με επιλογής μάλλον αλλα διαφωνώ στο ότι η ιστορία είναι δεύτερη ευκολότερη.
δεν εχω προσωπικη αποψη, αλλα το ειπα απο αποψη οτι αν εχεις διαβασει γραφεις...
με βαση το διαβασμα θα εβαζα φυσικη,μαθηματικα,βιολογια,ιστορια
(εγω εδινα φυσικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Πω πραγματικά αυτή η μετάφραση του 20 στα πολιτικά μου χει σπάσει τα νεύρα πόσες φορές το έβγαλα πάντα κάπου κολλάω.. Ελπίζω Πρωταγόρας φέτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
δεν εχω προσωπικη αποψη, αλλα το ειπα απο αποψη οτι αν εχεις διαβασει γραφεις...
με βαση το διαβασμα θα εβαζα φυσικη,μαθηματικα,βιολογια,ιστορια
(εγω εδινα φυσικη)

Πώς τα πηγαίνεις πού στοχεύεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάτι μου λέει ότι θα πέσουν πάλι ηθικά, ενότητες 3-4 (που δεν έχουν πέσει ποτέ) για δύο λόγους : α) ακούγονται πολύ πρωταγόρας και πολιτικά και φέτος βάζουν όλα τα αντισός β) θέλουν να κάψουν τα ηθικά και να τα βγάλουν από την ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κάτι μου λέει ότι θα πέσουν πάλι ηθικά, ενότητες 3-4 (που δεν έχουν πέσει ποτέ) για δύο λόγους : α) ακούγονται πολύ πρωταγόρας και πολιτικά και φέτος βάζουν όλα τα αντισός β) θέλουν να κάψουν τα ηθικά και να τα βγάλουν από την ύλη.
Θα καεί κόσμος αν βάλουν ηθικά. Λίγοι θα τα περιμένουν πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate.ampa

Νεοφερμένος

Η kate.ampa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγω παλι πιστευω οτι κανεις δεν περιμενει πολιτεια φετος!!επεσε και το '11 αλλα και στον ΟΕΦΕ φετος..πιο πολλοι θα "καουν" με την Πολιτεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα καεί κόσμος αν βάλουν ηθικά. Λίγοι θα τα περιμένουν πιστεύω.

Γι' αυτό μπορεί να το κάνουν...όπως έγινε και στη λογοτεχνία;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γι' αυτό μπορεί να το κάνουν...όπως έγινε και στη λογοτεχνία;).
Έτσι. Ειδικά στη λογοτεχνία είναι που δεν το περίμενε κάνεις.. Αλλά σε όσους δεν το διάβασαν κακό του κεφαλιού τους δεν τους έφταιγε κάνεις εδώ που τα λέμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έτσι. Ειδικά στη λογοτεχνία είναι που δεν το περίμενε κάνεις.. Αλλά σε όσους δεν το διάβασαν κακό του κεφαλιού τους δεν τους έφταιγε κάνεις εδώ που τα λέμε..

Σίγουρα δεν τους έφταιγε κανείς...Επιλογές είναι αυτές. Ρισκάρεις και ό,τι γίνει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Τα Ηθικά θα με υποδεχτούν αύριο το πρωί. Τα βλέπω να 'ρχονται. Αν πέσει και καμία ενότητα της Πολιτείας, θα κλάψει πολύς κόσμος. Δεν παίζει να την έχει ανοίξει άνθρωπος. Ωστόσο, αν πέσουν τελικά Πολιτικά, η "καλύτερη" ενότητα για να πατώσουν όλοι οι θεωρητικοί της χώρας είναι η 11η. Δεν έχει ακουστεί στο ελάχιστο όλη τη χρονιά και τα σχόλια της είναι αμέτρητα. Όσον αφορά το άγνωστο, κάτι μου λέει ότι θα δούμε λανθάνων υποθετικό λόγο. Δε βαριέσαι! Καλή μας επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top