Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τελευταία μέρα στο σχολείο σήμερα. :D

Μπαίνει ο μ****ας ο φυσικός την 1η ώρα στην τάξη και αρχίζει: ''Τελείωσαν τα ψέματα, την Παρασκευή πέφτουν οι μάσκες, οσοι αξίζετε θα γράψετε. Εδώ κρίνονται όλα. '' :wall:

Μπαίνει τη 2η ο μαθηματικός. Χειραψία σε όλους, ευχές, συμβουλές, αστειάκια μας έδωσε και κάποια θεματα θεωρίας. Φεύγοντας μας είπε ότι θα έρθει την άλλη Δευτέρα το πρωί πριν γράψουμε να μας ευχηθεί καλή επιτυχία :D

Κάποιοι άνθρωποι θα μου λείψουν πραγματικά τώρα που τελειώνω, κάποιοι άλλοι να πάνε να χαθούνε. :)
Καλά μερικοί καθηγητές είναι έλεος δεν το συζητώ..

Πάντως εμείς αν και οι καθηγητές που έχουμε στην κατεύθυνση, εκτός του βιολόγου, κάνουν αίσχος μάθημα δίνουν καλές συμβουλές..

Εύα αύριο και μεθαύριο γενικά δεν θα πάτε σχολείο ή εσύ δεν θα ξαναπάς; Γιατί εμάς είπαν μέχρι την τετάρτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Καλά μερικοί καθηγητές είναι έλεος δεν το συζητώ..

Πάντως εμείς αν και οι καθηγητές που έχουμε στην κατεύθυνση, εκτός του βιολόγου, κάνουν αίσχος μάθημα δίνουν καλές συμβουλές..

Εύα αύριο και μεθαύριο γενικά δεν θα πάτε σχολείο ή εσύ δεν θα ξαναπάς; Γιατί εμάς είπαν μέχρι την τετάρτη.
Σε εμάς όλοι κάνουν καλό μάθημα ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ και αν σε συμπαθούν. Φωτεινή εξαίρεση ο συγκεκριμένος μαθηματικός που εκτός απο πολύ καλός στη δουλειά του έχει απίστευτη όρεξη και ενέργεια. :D

Εμας απουσίες από ότι έμαθα σήμερα έχουν σταματήσει να μας περνάνε από την Τετάρτη πριν κλείσουμε.:P Σήμερα είπε ο διευθυντής ότι δεν χρειάζεται να ξαναπάμε ως την Παρασκευή. Ειχε έρθει πολύς κόσμος κυρίως να μάθει τι ώρα πρέπει να είμαστε εκεί και να βγάλουμε φωτογραφία την ύλη για τις ενδοσχολικες. Γενικά κανείς δεν θα ξαναπάει αφού μας το είπε επίσημα ο διευθυντής. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αν δε στο λέει η άσκηση( ότι όντως μπορείς να αλλάξεις πρόσωπο και χρόνο) δεν το κάνεις. Προσπάθησε να βρεις πρόταση με τον συγκεκριμένο τύπο που σου δίνεται:)

thank you! και κατι ακομα .. :PPPP στην παραγραφο, χρησιμοποιουμε αυτουσια την φραση π μας δινεται ή την αλλαζουμε???? :hmm: γιατι 2 καθηγητες μ ειπαν διαφορετικα πραγματα και μπερδευτηκα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σε εμάς όλοι κάνουν καλό μάθημα ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ και αν σε συμπαθούν. Φωτεινή εξαίρεση ο συγκεκριμένος μαθηματικός που εκτός απο πολύ καλός στη δουλειά του έχει απίστευτη όρεξη και ενέργεια. :D

Εμας απουσίες από ότι έμαθα σήμερα έχουν σταματήσει να μας περνάνε από την Τετάρτη πριν κλείσουμε.:P Σήμερα είπε ο διευθυντής ότι δεν χρειάζεται να ξαναπάμε ως την Παρασκευή. Ειχε έρθει πολύς κόσμος κυρίως να μάθει τι ώρα πρέπει να είμαστε εκεί και να βγάλουμε φωτογραφία την ύλη για τις ενδοσχολικες. Γενικά κανείς δεν θα ξαναπάει αφού μας το είπε επίσημα ο διευθυντής. :P
Άντε ρε σε καλό σχολείο είσαι στο δικό μας από μάθημα είναι πάρε τον έναν και βάρα τον άλλον :hehe:

Καλά εμάς σιγά μη μας χαρίσουν απουσίες.. Αν και βλακεία είναι αυτό κατά τη γνώμη μου γτ εδώ και πόσο καιρό μάθημα δεν γίνεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Άντε ρε σε καλό σχολείο είσαι στο δικό μας από μάθημα είναι πάρε τον έναν και βάρα τον άλλον :hehe:

Καλά εμάς σιγά μη μας χαρίσουν απουσίες.. Αν και βλακεία είναι αυτό κατά τη γνώμη μου γτ εδώ και πόσο καιρό μάθημα δεν γίνεται..
Καλά μην νομίζεις. Το ότι μπορούν όλοι να κάνουν μάθημα δεν πάει να πει ότι γίνεται κιόλας. Και παίζει μεγάλο ρόλο η συμπάθεια ειδικά για τον λατρεμένο μου φυσικό... :/:;) Το σχολείο θεωρειται καλό γιατί έχει καλούς μαθητές, οι καλοί καθηγητές είναι 6-7 στους 50. :P

Ναι με τις απουσίες δεν έχουμε θέμα. Και οι ίδιοι οι υπέυθυνοι τμημάτων γλιτώνουν αρκετές και άλλη μια φορά σε μια γιορτή είπαν ότι αν εμείς οι τελειόφοιτοι δεν πάμε δεν θα περαστούν οι απουσίες μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
στην παραγραφο, χρησιμοποιουμε αυτουσια την φραση π μας δινεται ή την αλλαζουμε????

Αυτουσια,ως προκειμενη.Μετα,την αναλυεις,με τον δικο σου τροπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλά μην νομίζεις. Το ότι μπορούν όλοι να κάνουν μάθημα δεν πάει να πει ότι γίνεται κιόλας. Και παίζει μεγάλο ρόλο η συμπάθεια ειδικά για τον λατρεμένο μου φυσικό... :/:;) Το σχολείο θεωρειται καλό γιατί έχει καλούς μαθητές, οι καλοί καθηγητές είναι 6-7 στους 50. :P

Ναι με τις απουσίες δεν έχουμε θέμα. Και οι ίδιοι οι υπέυθυνοι τμημάτων γλιτώνουν αρκετές και άλλη μια φορά σε μια γιορτή είπαν ότι αν εμείς οι τελειόφοιτοι δεν πάμε δεν θα περαστούν οι απουσίες μας. :)
Εγώ πιστεύω ότι αν o καθηγητής έχει όρεξη μάθημα θα κάνει. Εμάς o φυσικός και o μαθηματικός με το ζόρι έρχονται στο σχολείο :P O χημικός άσε καλύτερα για να βαράς ενέσεις είναι το μάθημα του. Να φανταστείς μαθηματικά το κεφάλαιο με της παραγωγούς το τελειώσαμε τέλη μαρτίου γιατί τις περισσότερες φορές δεν κάναμε μάθημα.

Τώρα αν σε πω ότι στις γιορτές μας κουβαλούσαν 11 η ώρα το πρωί στο σχολείο και βάζαν και 7 απουσίες σε όποιον έλειπε τι λες; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι αν o καθηγητής έχει όρεξη μάθημα θα κάνει. Εμάς o φυσικός και o μαθηματικός με το ζόρι έρχονται στο σχολείο :P O χημικός άσε καλύτερα για να βαράς ενέσεις είναι το μάθημα του. Να φανταστείς μαθηματικά το κεφάλαιο με της παραγωγούς το τελειώσαμε τέλη μαρτίου γιατί τις περισσότερες φορές δεν κάναμε μάθημα.

Τώρα αν σε πω ότι στις γιορτές μας κουβαλούσαν 11 η ώρα το πρωί στο σχολείο και βάζαν και 7 απουσίες σε όποιον έλειπε τι λες; :/
Δεν είναι μόνο θέμα όρεξης. Είχα καθηγητές που έκαναν μαθημα μόνο με τους φωστηρες της τάξης. Δηλαδή άμα δεν μπορούσες να λύσεις την άσκηση με 5 διαφορετικούς τρόπους και δεν πεταγόσουνα όλη την ώρα μέσα στο μάθημα να δείξεις ότι τα ξέρεις έκαναν σαν να μην υπάρχεις. Το ότι ο κύριος ταδε μπορεί να κάνει καλό μάθημα το πιστεύω, αλλά δεν με νοιάζει. Εμένα δεν μου πρόσφερε απολύτως τίποτα. :/: Για την ύλη μη σκας, και εμείς πολύ αργά την τελειωσαμε.

Για τις απουσίες, ε τι να πω, ηλίθιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Πηρα καρτελακι :P

Καλα,αυτοι οι μαλακες ποτε σκοπευουν να μας πουν αριθμο εισακτεων?Εγω ξυπνησα διοτι ηλπιζα οτι σημερα θα τους ανακοινωσουν :rant:
οντως το εχουν αργησει πολυ φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Αυτουσια,ως προκειμενη. Μετα,την αναλυεις,με τον δικο σου τροπο.

Δεν είναι απαραίτητο!!! Ο καθένας έχει τον τρόπο του. Αν πχ σου λέει σε 80 λέξεις παράγραφο και είναι 15 λέξεις η δοθείσα πρόταση-περίοδος, ε τότε χάνεις λέξεις.Εμένα και στο σχολείο και στο φροντιστήριο μου έχουν πει το αυτούσιο να το αποφεύγω. Και πέρυσι που έδωσα 10/10 πήρα στην ανάπτυξη. Δεν πρόλαβα καν να αρχίσω έκθεση από το άγχος, και με άριστα το 12 πήρα και από τους 2 βαθμολογητές 12.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητο!!! Ο καθένας έχει τον τρόπο του. Αν πχ σου λέει σε 80 λέξεις παράγραφο και είναι 15 λέξεις η δοθείσα πρόταση-περίοδος, ε τότε χάνεις λέξεις.Εμένα και στο σχολείο και στο φροντιστήριο μου έχουν πει το αυτούσιο να το αποφεύγω. Και πέρυσι που έδωσα 10/10 πήρα στην ανάπτυξη. Δεν πρόλαβα καν να αρχίσω έκθεση από το άγχος, και με άριστα το 12 πήρα και από τους 2 βαθμολογητές 12.

Καμια σχεση.Δεν μπορω να ακουω αυτη την παιδικη αποψη περι μετρησης των λεξεων.Δεν καθεσαι και μετρας τις λεξεις σαν να εισαι νηπιο,για να δεις αμα χανεις ή κερδιζεις.Εχεις εξαλλου το 10%+ που ισχυει για περιληψη-παραγραφο-εκθεση.Οταν κανουμε λογο για αυτουσιο,εννοουμε αυτουσια αναπτυξη,οχι παραθεση της προτασης που μας δινεται για σχολιασμο/αναπτυξη.Αυτουσιο το παραθετουμε.Κανονας.

Συγχαρητηρια για την ψυχραιμια σου.Αποτελεις παραδειγμα υποψοφιου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητο!!! Ο καθένας έχει τον τρόπο του. Αν πχ σου λέει σε 80 λέξεις παράγραφο και είναι 15 λέξεις η δοθείσα πρόταση-περίοδος, ε τότε χάνεις λέξεις.Εμένα και στο σχολείο και στο φροντιστήριο μου έχουν πει το αυτούσιο να το αποφεύγω. Και πέρυσι που έδωσα 10/10 πήρα στην ανάπτυξη. Δεν πρόλαβα καν να αρχίσω έκθεση από το άγχος, και με άριστα το 12 πήρα και από τους 2 βαθμολογητές 12.
Εισαι λαθος δεν χανεις με την αυτουσια παραθεση της δοθεισας προτασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Πέστε μου ότι και σεις όσο περνάει καιρός σας κολλάει ο Κρητικός 3-4-5 :whistle:

Την Παρασκευή αρχίζουμε και δεν έχω συνειδητοποιήσει την κατάσταση! ..Νίωθω ότι έχω μήνες μπροστά μου για να γράψω ...και παρόλο που δεν ξέρω μερικά πράγματα ακόμη καλά (βλέπε Ηθικά και Βιολογία) έχω την (λανθασμένη) εντύπωση ότι θα τα πάω καλάα ...:book:

Είμαι αναίσθητη ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πέστε μου ότι και σεις όσο περνάει καιρός σας κολλάει ο Κρητικός 3-4-5 :whistle:

Την Παρασκευή αρχίζουμε και δεν έχω συνειδητοποιήσει την κατάσταση! ..Νίωθω ότι έχω μήνες μπροστά μου για να γράψω ...και παρόλο που δεν ξέρω μερικά πράγματα ακόμη καλά (βλέπε Ηθικά και Βιολογία) έχω την (λανθασμένη) εντύπωση ότι θα τα πάω καλάα ...:book:

Είμαι αναίσθητη ? :confused:
Σε νιώθω κατερίνα.. Και εγώ έτσι είμαι νομίζω ότι θα τα πάω καλά αλλά ακόμα δεν τα ξέρω όλα τέλεια.

Φαντάσου ότι μαθηματικά τώρα τα βγάζω πρώτη φορά :P

Τώρα ξέρω γω ή αναισθησία είναι ή αισιοδοξία περισσότερη από τι φυσιολογικό :hehe:

Πάντως ότι είναι να γίνει θα γίνει, μόνο άγχος δεν χρειάζεται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
wtf man, έχω να μπω στο thread λίγες μέρες και έχετε γράψει 70 σελίδες! Άντε αφήστε το iSchool και διαβάστε ρε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Πέστε μου ότι και σεις όσο περνάει καιρός σας κολλάει ο Κρητικός 3-4-5 :whistle:

Την Παρασκευή αρχίζουμε και δεν έχω συνειδητοποιήσει την κατάσταση! ..Νίωθω ότι έχω μήνες μπροστά μου για να γράψω ...και παρόλο που δεν ξέρω μερικά πράγματα ακόμη καλά (βλέπε Ηθικά και Βιολογία) έχω την (λανθασμένη) εντύπωση ότι θα τα πάω καλάα ...:book:

Είμαι αναίσθητη ? :confused:
Κρητικος 4-5 πολυ δυνατα πανε με την καλυτερη διαθεση αυτο μετραει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Πέστε μου ότι και σεις όσο περνάει καιρός σας κολλάει ο Κρητικός 3-4-5 :whistle:

Την Παρασκευή αρχίζουμε και δεν έχω συνειδητοποιήσει την κατάσταση! ..Νίωθω ότι έχω μήνες μπροστά μου για να γράψω ...και παρόλο που δεν ξέρω μερικά πράγματα ακόμη καλά (βλέπε Ηθικά και Βιολογία) έχω την (λανθασμένη) εντύπωση ότι θα τα πάω καλάα ...:book:

Είμαι αναίσθητη ? :confused:

Χαχα αναίσθητη ίσως όχι, αισιόδοξη προφανώς ναι. Τα Ηθικά και την Βιολογία αν είναι τα μόνα πράγματα που δεν ξέρεις καλά με μερικές επαναλήψεις τα βγάζεις άνετα πέρα, φρόντισε πάντως να διατηρήσεις αυτήν την....αισιοδοξία ότι θα τα πας καλά και έτσι δεν θα είσαι αγχωμένη όταν θα γράφεις (σημαντικό πολύ αυτό, το νάσαι χαλαρή/χαλαρός).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πάλι βαρεμάρα με έπιασε:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
υπαρχει κανενας πολυτεκνος εδω?
για πειτε αν ειστε
να δω ποσους ανταγωνιζομαι

να μαι!!!!!!!!!! εξαρταται τ κατευθυνση εισαι και τ σχολη θελεισ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top