Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Σας παίρνουν ώρα να τα κάνετε επανάληψη;
Εγώ έβγαλα σε μία μέρα Ιωάννου και ποιήματα (τα μικρά) και μου φάνηκε περίεργο. :hmm:
τι εννοεις μια μερα;;απο ενα 3ωρο μου πηρε το καθενα περιπου(αναγνωστακης-εγγονοπουλος μαζι αυτα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
τι εννοεις μια μερα;;απο ενα 3ωρο μου πηρε το καθενα περιπου(αναγνωστακης-εγγονοπουλος μαζι αυτα)
Μία ώρα χοντρικά το καθένα, δηλ. πες 7ωρο συνολικά.
Μέσα σε ένα 3ωρο τι κάνεις για το καθένα; Τι σου τρώει χρόνο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Μία ώρα χοντρικά το καθένα, δηλ. πες 7ωρο συνολικά.
Μέσα σε ένα 3ωρο τι κάνεις για το καθένα; Τι σου τρώει χρόνο; :hmm:
επειδη τα βαριεμαι γρηγορα παιρνω ας πουμε την πολυδουρη την διαβαζω περναει καμια ωρα μετα την αφηνω,και μετα θα το κανω αλλες 2 φορες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μία ώρα χοντρικά το καθένα, δηλ. πες 7ωρο συνολικά.
Μέσα σε ένα 3ωρο τι κάνεις για το καθένα; Τι σου τρώει χρόνο; :hmm:

Κοιτα,μην υποτιμας τα ποιηματα.Εχουν μικρο μεγεθος,αλλα εντοπιζεται απο τους μαθητες,δυσκολια στο να εντοπισουν τα γνωρισματα σε αυτα.Πχ στον εγγο-αναγνω και παυλο,που ισχυει ο υπερρεαλισμος(+ τα ατομικα τους γνωρισματα) καποιους μπερδευει να τα βρουνε στους στιχους και να τα αναπτυξουν επαρκως.Επισης,τα παραλληλα κειμενα στα ποιηματα ειναι ενα hard κομματι τους.Οταν και το παραλληλο ειναι ποιημα,τοτε καλεισαι να βρεις ομοιοτητες περιεχομενου,και κυριολεκτικα πρεπει να ξεζουμισεις καθε στιχο,για να βγαλεις νοημα.Αυτο βεβαια ειναι το αγαπημενο μου σημειο :redface:

Ας μην τα καταδικαζουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Κοιτα,μην υποτιμας τα ποιηματα.Εχουν μικρο μεγεθος,αλλα εντοπιζεται απο τους μαθητες,δυσκολια στο να εντοπισουν τα γνωρισματα σε αυτα.Πχ στον εγγο-αναγνω και παυλο,που ισχυει ο υπερρεαλισμος(+ τα ατομικα τους γνωρισματα) καποιους μπερδευει να τα βρουνε στους στιχους και να τα αναπτυξουν επαρκως.Επισης,τα παραλληλα κειμενα στα ποιηματα ειναι ενα hard κομματι τους.Οταν και το παραλληλο ειναι ποιημα,τοτε καλεισαι να βρεις ομοιοτητες περιεχομενου,και κυριολεκτικα πρεπει να ξεζουμισεις καθε στιχο,για να βγαλεις νοημα.Αυτο βεβαια ειναι το αγαπημενο μου σημειο :redface:

Ας μην τα καταδικαζουμε :P
εγω παντως πονταρω φετος σε αναγνωστακη-εγγονοπουλο,εκτος αυτου αποτελουν μακραν το καλυτερο διδακτικο υλικο που εχουμε στα κειμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Κοιτα,μην υποτιμας τα ποιηματα.Εχουν μικρο μεγεθος,αλλα εντοπιζεται απο τους μαθητες,δυσκολια στο να εντοπισουν τα γνωρισματα σε αυτα.Πχ στον εγγο-αναγνω και παυλο,που ισχυει ο υπερρεαλισμος(+ τα ατομικα τους γνωρισματα) καποιους μπερδευει να τα βρουνε στους στιχους και να τα αναπτυξουν επαρκως.Επισης,τα παραλληλα κειμενα στα ποιηματα ειναι ενα hard κομματι τους.Οταν και το παραλληλο ειναι ποιημα,τοτε καλεισαι να βρεις ομοιοτητες περιεχομενου,και κυριολεκτικα πρεπει να ξεζουμισεις καθε στιχο,για να βγαλεις νοημα.Αυτο βεβαια ειναι το αγαπημενο μου σημειο :redface:

Ας μην τα καταδικαζουμε :P
Δεν αντιλέγω και ούτε εγώ τα υποτιμώ. Απλά όντως τόσο χρόνο χρειάστηκα προκειμένου να τα βγάλω, εκτός εάν κάνω κάτι λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Δεν αντιλέγω και ούτε εγώ τα υποτιμώ. Απλά όντως τόσο χρόνο χρειάστηκα προκειμένου να τα βγάλω, εκτός εάν κάνω κάτι λάθος.
μην μετρας με βαση τον χρονο αλλιως μαθαινει ο καθενας,εγω ιστορια το β κεφαλαιο το βγαζω ας πουμε σε 1 περιπου και κατι και η αλλη στο φροντιστηριο σε 5,δεν σημαινει κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Εγώ έχω βαλει αυριο 9 το πρωι με 10 το βραδυ το 5ο κεφ. ιστοριας :P
13 ώρες για 10 σελίδες;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
εγω παντως πονταρω φετος σε αναγνωστακη-εγγονοπουλο,εκτος αυτου αποτελουν μακραν το καλυτερο διδακτικο υλικο που εχουμε στα κειμενα

Και εγω.Και σε παυλο.
Το πιο ηλιθιο επιχειρημα που εχω ακουσει,ειναι οτι δεν θα μπουν επειδη ειναι ''αριστεροι''.Ας πει σε αυτους,καποιος,οτι οι περισσοτεροι κριτικοι(ακαδημαικοι) της λογοτεχνιας,αλλα και οι ιδιοι οι ποιητες,ειχαν φιλελευθερες και ''αριστερες'' ιδεες.Πχ ο Μαρωνιτης,που εχει γραψει εξαισιες πηγες στα κειμενα,και τον εχουμε στον Παυλο,στον εγγο και στον Αναγνω, τον συνελλαβαν στην χουντα και τον βασανισαν,και αλλοι,οπως ο Λινος Πολιτης κτλπ.
Μακαρι να πεσουν,οντως αποτελουν το καλυτερο διδακτικο υλικο.

Δεν αντιλέγω και ούτε εγώ τα υποτιμώ. Απλά όντως τόσο χρόνο χρειάστηκα προκειμένου να τα βγάλω, εκτός εάν κάνω κάτι λάθος.

Μπα.Απλως εμενα με πωρωνουν,και επιτηδες τρωω χρονο σε αυτα,επειδη την βρισκω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το τέταρτο κεφάλαιο της βιολογίας με έχει σπάσει τα νεύρα. Όλο το ξεχνάω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Σας παίρνουν ώρα να τα κάνετε επανάληψη;
Εγώ έβγαλα σε μία μέρα Ιωάννου και ποιήματα (τα μικρά) και μου φάνηκε περίεργο. :hmm:

:eek: Μα, πώς; Με ποιον τρόπο τα διαβάζεις; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εμένα μου έχει μείνει μόνο Πρωταγόρας και λογοτεχνία,που περιμένω τον οεφέ, όλα τα άλλα απλά περάσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Μία ώρα χοντρικά το καθένα, δηλ. πες 7ωρο συνολικά.
Μέσα σε ένα 3ωρο τι κάνεις για το καθένα; Τι σου τρώει χρόνο; :hmm:
Μια χαρα εισαι.Δε νομιζω οτι χρειαζονται και παραπανω...ισως ο Αναγνωστακης και ο Εγγονοπουλος θελουν λιγο παραπανω αν διαβαζεις και κανα παραλληλο, αλλα τα υπολοιπα ποιηματα και ο Ιωαννου δε θελουν πανω απο μια ωρα το καθενα μη τρελαθουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Μια χαρα εισαι.Δε νομιζω οτι χρειαζονται και παραπανω...ισως ο Αναγνωστακης και ο Εγγονοπουλος θελουν λιγο παραπανω αν διαβαζεις και κανα παραλληλο, αλλα τα υπολοιπα ποιηματα και ο Ιωαννου δε θελουν πανω απο μια ωρα το καθενα μη τρελαθουμε..

Η αλήθεια είναι ότι, κάθε φορά που διαβάζω μέχρι εξαντλήσεως, δεν αποδίδω καθόλου (ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι κουράζομαι). Αντίθετα, όταν κάνω επανάληψη με χαλαρούς ρυθμούς, τα πάω καλύτερα απ'ότι αναμένω. Αλλά στη δεύτερη περίπτωση νιώθω τύψεις και αβεβαιότητα για το αποτέλεσμα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Εγώ άρχισα Κείμενα με Κρητικό και μετά έπιασα Αμάρτημα, ζαλίστηκα και τα παράτησα άλλη μέρα.. :P για αρχή λατινικά ιστορία και αρχαία τα άλλα από βδομάδα! μου έχει μείνει και η κwλοβιολογία να πούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι, κάθε φορά που διαβάζω μέχρι εξαντλήσεως, δεν αποδίδω καθόλου (ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι κουράζομαι). Αντίθετα, όταν κάνω επανάληψη με χαλαρούς ρυθμούς, τα πάω καλύτερα απ'ότι αναμένω. Αλλά στη δεύτερη περίπτωση νιώθω τύψεις και αβεβαιότητα για το αποτέλεσμα. :/:
Νιώθεις μειονεκτικά απέναντι σε όσους κάνουν φροντιστήριο, αυτό είναι όλο.

Να είσαι σίγουρος για τον εαυτό σου. Αν δεν είσαι, τότε είναι λογικό να μην καταφέρεις πολλά και είναι κρίμα. Έχει πολλές δυνατότητες!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Έβαλα μια μέρα για κρητικο και κεμαλ μαζι ν κανω. Λιγο είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Με τη λογοτεχνία τι κάνετε;

Την Κυριακή γράφω τα ποιήματα και τον Ιωάννου. Το διάβασμα θα είναι Παρασκευή βράδυ μετά τις 8, Σάββατο βράδυ μετά τις 8 και Κυριακή μέχρι το απόγευμα. Θα βγάλω και Κρητικό όσο προλάβω.

Ποντιακό έχω για την Παρασκευή και τέλος, στις εξετάσεις ξανά.

Αρχαία γράφω Μεγάλη Τετάρτη Αριστοτέλη και Τρίτη μετά το Πάσχα Πλάτωνα.

Μεγάλη Πέμπτη και Μεγάλη Παρασκευή έχω βιολογία, για να γράψω Μεγάλο Σάββατο πρωί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Έβαλα μια μέρα για κρητικο και κεμαλ μαζι ν κανω. Λιγο είναι?
εξαρταται ποσο τα χεις δουλεψει,εμενα ας πουμε αυτα θα μου επερναν ενα 3ωρο στο ατομο ειναι
υ.γ. την παρασκευη τελευταια μερα στο σχολειο,απεριγραπτο συναισθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
εξαρταται ποσο τα χεις δουλεψει,εμενα ας πουμε αυτα θα μου επερναν ενα 3ωρο στο ατομο ειναι
υ.γ. την παρασκευη τελευταια μερα στο σχολειο,απεριγραπτο συναισθημα
Έχεις και ενδοσχολικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top