Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
συμφωνώ οτί είναι κ θέμα ψυχραιμίας κ αυτοπεποίθησης, αλλά που να την βρεις κ αυτήν?? :P

Aν τώρα αισθάνεσαι τόσο απαισιόδοξα, σε λίγο καιρό που θα είσαι φοιτήτρια (με το καλό) και θα πρέπει να αντιμετωπίσεις πιο αγχωτικές καταστάσεις, τι θα κάνεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Είστε έτοιμοι? Πως τα πάτε με τις επαναλήψεις?

εγώ έχω πιάσει ιστορία κ βιολογία αυτήν την εβδομάδα, την επόμενη λογοτεχνία έκθεση, μεγάλη βδομάδα φουλ γνωστό κ την λαμπροβδομάδα (αν την λέω σωστά :P) Άγνωστο κ Λατινικά. Δεν ξέρω αν με συμφέρει να τα πιάσω έτσι αλλά μέχρι τώρα με έχει βολέψει κ με βοηθάει να συγκεντρωθώ στην επανάληψη κ να τα τελειώσω πιο εύκολα κ γρήγορα. Από τις 13 κ μετά θα πιάνω κανονικά κάθε μάθημα πριν το γράψουμε για τα τελευταία. Ουφ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Aν τώρα αισθάνεσαι τόσο απαισιόδοξα, σε λίγο καιρό που θα είσαι φοιτήτρια (με το καλό) και θα πρέπει να αντιμετωπίσεις πιο αγχωτικές καταστάσεις, τι θα κάνεις; :P

Ας γίνω φοιτήτρια κ θα βρω εγώ τρόπους τότε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασιλης Σ.

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλημερα σας παιδια και καλη επιτυχια να εχουμε.Κανενας της τεχνολογικης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
εγώ έχω πιάσει ιστορία κ βιολογία αυτήν την εβδομάδα, την επόμενη λογοτεχνία έκθεση, μεγάλη βδομάδα φουλ γνωστό κ την λαμπροβδομάδα (αν την λέω σωστά :P) Άγνωστο κ Λατινικά. Δεν ξέρω αν με συμφέρει να τα πιάσω έτσι αλλά μέχρι τώρα με έχει βολέψει κ με βοηθάει να συγκεντρωθώ στην επανάληψη κ να τα τελειώσω πιο εύκολα κ γρήγορα. Από τις 13 κ μετά θα πιάνω κανονικά κάθε μάθημα πριν το γράψουμε για τα τελευταία. Ουφ :worry:
Δεν είχα σκεφτεί να τα χωρίσω σε εβδομάδες.. :P Πιο γρήγορα βγαίνουν έτσι, πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δεν είχα σκεφτεί να τα χωρίσω σε εβδομάδες.. :P Πιο γρήγορα βγαίνουν έτσι, πιστεύω...

Βασικά άρχισα με το να τα διαβάζω έτσι όπως ήταν στο πρόγραμμα πριν, αλλά δεν ξέρω αγχώθηκα γιατί μου φάνηκε πολύ από δω κ από κει κ δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ. Ενώ άμα πιάνεις ένα, το πολύ δυο κ ασχοληθείς έχει μια αρχή, μια μέση κ ένα τέλος :P Με βοήθησε πολύ να συγκεντρωθώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,260 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να σας αγχώσω, το καλύτερο είναι να έχετε τελειώσει τα πάντα μέχρι την άλλη Κυριάκη, ούτως ώστε να κάνετε τελικές επαναλήψεις τις βδομάδες του Πάσχα που απομένουν. Δεν ξέρω κατά πόσο αποτελεσματικό θα είναι να να διαβάσετε τώρα π.χ. ιστορία και να την ξαναπιάσετε δύο μέρες πριν δώσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να σας αγχώσω, το καλύτερο είναι να έχετε τελειώσει τα πάντα μέχρι την άλλη Κυριάκη, ούτως ώστε να κάνετε τελικές επαναλήψεις τις βδομάδες του Πάσχα που απομένουν. Δεν ξέρω κατά πόσο αποτελεσματικό θα είναι να να διαβάσετε τώρα π.χ. ιστορία και να την ξαναπιάσετε δύο μέρες πριν δώσετε.

Δεν το προτείνω το πρόγραμμα μου, απλά λέω πως με βολεύει... Έχω βάλει να αρχίσω με μαθήματα στα οποία είμαι πιο καλή κ να τελειώσω με αυτά που με αγχώνουν περισσότερο. :P Ότι βολεύει τον καθένα βασικά κ όπως λειτουργεί ο καθένας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Πηρα καρτελακιιι...χαχαχ :P:) κριμα που δεν θα γραψω στο σχολειο μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Studentpro

Νεοφερμένος

Η Studentpro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά αγχώνομαιι εγώ πως δεν θα καταφέρω να τα θυμάμαι όλα στην ιστορία .... εσείς πως τα διαβάζετε;κάποιο τιπ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Παιδιά αγχώνομαιι εγώ πως δεν θα καταφέρω να τα θυμάμαι όλα στην ιστορία .... εσείς πως τα διαβάζετε;κάποιο τιπ;:hmm:

Θυμάμαι τότε που έδινα πανελλήνιες και είχαμε ύλη από 2 βιβλία της ιστορίας γενικής στην Γ', ο καθηγητής μας είχε πει να υπογραμμίζουμε τις λέξεις-κλειδιά (ημερομηνίες, σημαντικές ονομασίες, σημαντικές φυσιογνωμίες με ιδιαίτερο πολιτικό-ιστορικό ρόλο, αίτια-αποτελέσματα, σημαντικές μάχες,..) ανά σελίδα μαθήματος και μετά να φτιάχνουμε πλαγιότιτλους δίπλα από την παράγραφο στο κενό περιθώριο. Έτσι κωδικοποιούσαμε την ατελείωτη ύλη. Φυσικά, είχαμε λιώσει στην συνεχή επανάληψη με συνεχή επαναφορά γνώσεων από παλιά μαθήματα! σε ανύποπτο χρόνο (τακτική εξέτασης του καθηγητή εκτός από την κλασική εξέταση του καθημερινού μαθήματος). Εννοείται ότι παράλληλα, αναλύαμε και πηγές..Αυτό που θυμάμαι είναι ότι ένα μάθημα γίνεται λιγότερο επίπονο όταν το προσεγγίσεις με κατάλληλο τρόπο. Αν στο μυαλό σου έχεις δημιουργήσει αρνητική διάθεση (λόγω προσωπικών αιτιών) μετά είναι δύσκολο να συγκεντρωθείς και να ξεπετάξεις την ύλη. Όλα μια ιδέα είναι απλά την ώρα που ασχολείσαι μαζί τους φαντάζουν άλυτα προβλήματα! Νομίζω ότι ήμασταν υπερβολικά ψαρωμένοι. :P:redface:

Στην ιστορία σημαντικά είναι: ημερομηνίες, αίτια-αποτελέσματα ιστορικών γεγονότων, κοινωνικά γεγονότα με επιδράσεις στην ανθρώπινη ιστορία (π.χ. οικονομικές επαναστάσεις), σημαντικές προσωπικότητες με άμεσο ή έμμεσο ρόλο σε ένα ιστορικό γεγονός, πόλεμοι με οικονομικά-κοινωνικά αποτελέσματα, συνθήκες από πολιτικά συνέδρια μετά από μεγάλες πολεμικές συγκρούσεις ή διπλωματικά αδιέξοδα ή πολιτικές επαναστάσεις,..αυτά πάνω κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Studentpro

Νεοφερμένος

Η Studentpro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ είσαι τόσο καλή !!!
Αυτό με τους πλαγιότιτλους είναι πολύ καλό, στις αρχές το έκανα αλλα μετά ... Ας ελπίσουμε να τα καταφέρω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
ουπςς!! :redface::D


(μου άλλαξες φύλο) :P

ναι μωρέ καλά θα πας, μην αγχώνεσαι! ;) αρκεί να το πιστέψεις ότι οι πανελλήνιες είναι απλά μια εξέταση και όχι εθνικό γεγονός όπως το ανάγουν κάθε χρόνο τα Ελληνικά ΜΜΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Studentpro

Νεοφερμένος

Η Studentpro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
:)Συγνώμη, είναι οι πρώτες μέρες που έγινα εδώ μέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασιλης Σ.

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αγγελε πως τα πας με φυσικη μαθηματικα κατε??Αρχησες επαναληψεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Παιδια ενας κωδικος ειναι :P πολυ χαμο κανετε για το τιποτα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
:)Συγνώμη, είναι οι πρώτες μέρες που έγινα εδώ μέλος.

εντάξει, απλά περισσότερο το έγραψα ως χιούμορ..;):P (χρειαζόμαστε λίγο το γέλιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
ουπςς!! :redface::D



(μου άλλαξες φύλο) :P

ναι μωρέ καλά θα πας, μην αγχώνεσαι! ;) αρκεί να το πιστέψεις ότι οι πανελλήνιες είναι απλά μια εξέταση και όχι εθνικό γεγονός όπως το ανάγουν κάθε χρόνο τα Ελληνικά ΜΜΕ
Βασικά είναι παραπάνω από μια συνηθισμένη εξέταση, είναι πως να το πώ...ένα εθνικό γεγονός!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Βασικά είναι παραπάνω από μια συνηθισμένη εξέταση, είναι πως να το πώ...ένα εθνικό γεγονός!;)

Όσοι θέλουν να το βλέπουν έτσι. Αλλά έχουμε μιλήσει αλλού για το θέμα αυτό._ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top