Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ενώ αν σε δύσκολο μάθημα γράψεις κάτω από τις βλέψεις σου θα σ επηρεάσει λιγότερο ψυχολογικά; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Αρχικά...μου φάνηκε κάπως περίεργο το πρόγραμμα των φετινών Πανελλαδικών...
Τόσα χρόνια αν δεν κάνω λάθος δεν είχε αλλάξει καθολου το πρόγραμμα(όσον αφορά τη σειρά των μαθημάτων)...κια φέτος να τη η αλλαγή!:P
Η αλήθεια είναι οτι δεν μου άρεσε το πρόγραμμα σας....καλύτερα να δίνατε στην αρχη τα δύσκολα μαθήματα (μαθηματικά και φυσ κατ)...και μετα να δίνατε τα ελαφριά μαθηματα(βιοχημεια/ηλεκτρολογια/αεππ/αοδε)....ώστε να φύγει το πολύ αγχος και να ξεκουραστείτε...εγώ θυμάμαι πέρυσι ότι είχα κρατήσει δυνάμεις μέχρι τα μαθηματικα κατ...και μολις εδωσα και μαθ κατ...ηταν σαν να ειχα τελειωσει τις πανελλήνιες γιατι οποιος ξερει την υλη της χημειας-βιοχημειας και της ηλεκτρολογιας ΔΕΝ υπάρχει λόγος για άγχος και να ανησυχείς!:P
Ποποοοο παιδιααααα!!
Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι είμαστε πολύ κοντά στις Πανελλήνιες!!
Με έχει πιάσει τρελή νευρικότητα!
Και το πρόγραμμα είναι πραγματικά τέλειο γιατι και εμείς του αοθ δεν θα περιμένουμε κανα 4ημερο όπως τις
υπόλοιπες χρονιές για να τελειώσουμε!Αν και θα μπορούσαν να κάνουν ένα switch στη φυσική και στα μαθηματικά γενικής
αλλά παει στο καλό!
πίστεψε με δεν είστε ΠΟΛΥ κοντά στις Πανελλήνιες...ΠΟΛΥ κοντά σημαίνει να είναι μια εβδομάδα πτιν την έναρξη των εξετάσεων..
Δεν υπάρχει λόγος αγχους....σιγά ένα πρόγραμμα ανακοινώθηκε...μην καταναλώνετε δυνάμεις στο αγχος απο τωρα....δεν αξιζει...έχετε ακομα 3 μήνες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ενώ αν σε δύσκολο μάθημα γράψεις κάτω από τις βλέψεις σου θα σ επηρεάσει λιγότερο ψυχολογικά; :|

NAI...
Σκεψου.. (ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ)
αν το 80% γραφει >18 και εγω 14-15 στα μαθηματικα γενικης και
αν το 20% γραφει πανω απο 18 στα μαθηματικα κατευθυνσης και εγω γραψω 10...


αυτο που θέλω να πω ειναι...οτι σε ενα δυσκολο μαθημα...ΠΟΛΛΟΙ δεν θα τα εχουν παει τοοσοο καλα,ενω σε ενα ευκολο ΟΠΩΣ και να το κανεις...θα ναι μεγαλυτερο το ποσοστο των μαθητων που έχουν πάει καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
χημεία-βιοχημεία,ηλεκτρολογία δίνουν στα γενικά ή στα επαλ;
Νόμιζα πως το δίνουν μόνο τα επαλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
χημεία-βιοχημεία,ηλεκτρολογία δίνουν στα γενικά ή στα επαλ;
Νόμιζα πως το δίνουν μόνο τα επαλ.
Το κλασσικό παιχνίδι που παίζεται δυστυχώς στα λύκεια της χώρας...:/:
Η χημεία-βιοχημεία και η ηλεκτρολογία είναι μαθήματα κατεύθυνσης των ΓΕΛ και συγκεκριμένα της τεχνολογικης κατεύθυνσης Α κύκλου!
Για τα ΕΠΑΛ δεν ξέρω με σιγουριά....για αυτο και δεν παίρνω θέση!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balhhh

Νεοφερμένος

Ο balhhh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γι' αυτό υπάρχουν οι λιποδιαλύτες. Σε 1 μήνα θα είστε όπως πριν :)
εχεισ κατι στο μυαλο σ?αν ναι πεσ τ μου γτ 8α σκασω...μ αγχωνει κ αυτο τ 8εμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Όσοι πάνε τεχνολογική Α, είναι πολύ κωλόφαρδοι. Γενικά, από ενδιαφέρον μαθήματα πιστεύω πως ισχύει ΤΕΧΝ Α> ΘΕΤ> ΤΕΧΝ Β> ΘΕΩΡ (λολ) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Πως διαλέγει κάποιος κύκλο; Γιατί εμάς τα παιδιά στην τεχνολογική δίνουν το ίδιο όλοι.
(ΑΟΔΕ-ΑΕΠΠ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ε αυτό είναι το πρόβλημα. Επίσης, εγώ δεν την δήλωσα καν γιατί ήξερα πως κανένα κοντινό φροντιστήριο δεν κάνει βιοχημεια+ ηλεκτρολογία, άρα και να γινόταν η κατεύθυνση αυτή, θα τραβούσα πολύ ζόρι με τις μετακινήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Πως διαλέγει κάποιος κύκλο; Γιατί εμάς τα παιδιά στην τεχνολογική δίνουν το ίδιο όλοι.
(ΑΟΔΕ-ΑΕΠΠ)
Αυτό είναι το θέμα!!!
ότι τα σχολεία δεν ενημερώνουν τους μαθητες για την υπαρξη της τεχνολογικής Α, επειδη πολύ απλά δεν τους συμφερει αφού θα χρειαστουν νέους καθηγητες και στα σχολεία και στα φροντ, αίθουσες κτλπ
Η επιλογή ειναι πολύ απλή....
Αντι να επιλέξεις θεωρητική/θετική κατεύθυνση κατα την δήλωση της κατεύθυνσης στην αρχη της χρονιας της Γ λυκειου...διαλέγεις "Τεχνολογική Α κύκλου" !;)
Τα μαθήματα της συγκεκριμενης κατευθυνσης ειναι πολύ ευκολα και κυριως ενδιαφέροντα!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
εχεισ κατι στο μυαλο σ?αν ναι πεσ τ μου γτ 8α σκασω...μ αγχωνει κ αυτο τ 8εμα

Μη τυχόν και πάρεις μέσα στις πανελλαδικές λιποδιαλύτες. Κάτσε να τελειώσουν και έχεις χρόνο να τα κοιτάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Γιατί τόση γκρίνια; Υποτίθεται πως όλη την χρονιά για τις πανελλήνιες προετοιμαζόμαστε, οι 1-2 μέρες επανάληψη μας μάραναν; :P


Όχι! Απλά αν δεν βρει οτιδήποτε να γκρινιάξει ο κόσμος, κάτι δεν πάει καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
NAI...
Σκεψου.. (ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ)
αν το 80% γραφει >18 και εγω 14-15 στα μαθηματικα γενικης και
αν το 20% γραφει πανω απο 18 στα μαθηματικα κατευθυνσης και εγω γραψω 10...


αυτο που θέλω να πω ειναι...οτι σε ενα δυσκολο μαθημα...ΠΟΛΛΟΙ δεν θα τα εχουν παει τοοσοο καλα,ενω σε ενα ευκολο ΟΠΩΣ και να το κανεις...θα ναι μεγαλυτερο το ποσοστο των μαθητων που έχουν πάει καλα...
Λύση:
Δε μιλάς με συμμαθητές σου για τα μαθήματα και δεν ανοίγεις για κανέναν λόγο τηλεόραση και pc για τις ενδεικτικές λύσεις.

Μην κλαίτε τη μοίρα σας ενώ υπάρχει προφανής λύση στο πρόβλημά σας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Λύση:
Δε μιλάς με συμμαθητές σου για τα μαθήματα και δεν ανοίγεις κανέναν λόγο τηλεόραση και pc για τις ενδεικτικές λύσεις.

Μην κλαίτε τη μοίρα σας ενώ υπάρχει προφανής λύση στο πρόβλημά σας:P

Εγω διαφωνώ!
Με συμμαθητές και αυτα ,αν δε θες ,μην το συζήτας και επίσης αυτοί που λένε τις λύσεις στην tv δεν ειναι παντα αξιόπιστοι,ωστόσο ,θεωρω, ότι με τους καθηγητές σου,πρεπει να συζητας τι έχεις γράψει,για να ξέρεις που βρίσκεσαι περίπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγω διαφωνώ!
Με συμμαθητές και αυτα ,αν δε θες ,μην το συζήτας και επίσης αυτοί που λένε τις λύσεις στην tv δεν ειναι παντα αξιόπιστοι,ωστόσο ,θεωρω, ότι με τους καθηγητές σου,πρεπει να συζητας τι έχεις γράψει,για να ξέρεις που βρίσκεσαι περίπου.
Εμείς λέμε για την ψυχολογία των εξετάσεων.

Αν δε θέλεις να ξέρεις έναν ενδεχόμενο κακό βαθμό και πιστεύεις ότι θα επηρεάσει την ψυχολογία σου, καλό είναι να περιμένεις να τελειώσουν οι εξετάσεις και μετά να μιλήσεις με καθηγητές/συμμαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εμείς λέμε για την ψυχολογία των εξετάσεων.

Αν δε θέλεις να ξέρεις έναν ενδεχόμενο κακό βαθμό και πιστεύεις ότι θα επηρεάσει την ψυχολογία σου, καλό είναι να περιμένεις να τελειώσουν οι εξετάσεις και μετά να μιλήσεις με καθηγητές/συμμαθητές.

Ισχύει ομως και το αντίστροφο,μπορει να θεωρείς ότι δεν έχεις γράψει κάπου καλα και συζητώντας το θεμα να αποδεικνύεται ότι η κατάσταση δεν ειναι και τοσο τραγική οσο νομίζεις. Γιατι να αγχωνεσαι άδικα ?
Τελος πάντων,σε αυτήν την περιπτωση ο καθένας πράττει όπως νομίζει ότι ειναι καλύτερο για την ψυχολογία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Αν δε θελετε να χαλασει η ψυχολογια σας...ΜΗΝ ΜΠΕΙΤΕ ISCHOOL!!!!
Θυμαμαι περσι ολη η Ελλάδα είχε πατωσει φυσικη, και εδω ολοι εγραφαν κατι 18-19...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Γενικά το να δεις πως έγραψες έχει το κακό ότι μπορεί να τα σκάτωσες(ενώ πίστευες ότι έγραψες καλά) και να σου χαλάσει η διάθεση ή να χαρείς επειδή έγραψες πολύ καλά και να ενθαρρυνθείς.Την πιθανότητα να νομίζεις ότι έγραψες χάλια και τελικά να έγραψες καλά την αποκλείω καθώς είναι ένα πολύ σπάνιο φαινόμενο.Συνήθως γίνεται το αντίθετο.Πάντως κατά την προσωπική μου γνώμη καλύτερο είναι να μη μιλήσεις με κανέναν και να συνεχίσεις με τις εξετάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Εγω θα εσκαγα αν δεν εμπαινα στο ιντερνετ να δω τους βαθμους...βασικα δεν μιλουσα με.συμμαθητες γιατι θα με αγχωναν...εμπαινα στο ιντερνετ κ εβλεπα πως τα πηγα..κ προσπαθουσα να ειμαι ηρεμη οτι κ αν εβλεπα..τωρα αν πιστευετε οτι θα σας αγχωσουν οι απαντησεις μην τα βλεπετε..καλη επιτυχια σε ολους...ειδα πως βγηκε το προγραμμα σημερα..εμεις περσι στις 21/5 αρχισαμε...καλη επιτυχια σε ολους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Εγω χαρηκα που προτελευταια ειναι τα μαθηματικα.
απο την μια θα ηταν καλο να ειναι στην αρχη για να ξεμπερδευουμε, αλλα απο την αλλη καλυτερα να μην απογοητευτουμε απο την αρχη αν πεσουν δυσκολα;)

εεε κοιτα...
Ναι ειναι θετικο που είναι νωρις τα ευκολα...
αλλα σκέψου και ποοοοσο αρνητικα μπορει να επιδράσει αυτο...
πχ δευτερο μαθημα εμεις(τεχνολογικη) γραφουμε μαθηματικα γενικης (παμε για βαθμο>18).Αν γράψω άσχημα,θα παιξει ρολο στην ψυχολογία για τα υπόλοιπα μαθηματα...

Εκ πρώτης αποψης...καλο μου φαίνεται εμενα :P
κι εγω που πονταρω στην φυσικη γενικης, φοβαμαι πως θα με επιρρεασει αν δεν γραψω καλα:/:

Το κλασσικό παιχνίδι που παίζεται δυστυχώς στα λύκεια της χώρας...:/:
Η χημεία-βιοχημεία και η ηλεκτρολογία είναι μαθήματα κατεύθυνσης των ΓΕΛ και συγκεκριμένα της τεχνολογικης κατεύθυνσης Α κύκλου!
Για τα ΕΠΑΛ δεν ξέρω με σιγουριά....για αυτο και δεν παίρνω θέση!;)
ααααααχ. που τετοια τυχη!τοσο αδικο.πολυ παραπανω διαβασμα η θετικη απο τεχν α πιστευω:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top