Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ναι,ευχαριστως! ειναι 3 βιβλία του σαββαλα λεγεται πειστικός λόγος .Ο Γ τόμος δεν περιέχει θέματα αλλά ασκήσεις,ο Α περιεχει περισσοτερο θεματα από την α λυκειου και β ενω ο Β τομος περιλαμβανει τα δικα μας θεματα....οποτε αν θες μονό τα θεματα της τριτης θα σου προτεινα να παρεις τον Β τομο;).Εμενα με εχει βοηθησει πολυ!!!!:) μπορεις να δεις τις αρχικες σελιδες του βιβλιου και τι περιλαμβανουν σε αυτήν την διεύθυνση https://www.savalas.gr/index.php?subs=13
επισης ενα πολυ καλο βιβλιο ειναι του σαλλαγιανη και αυτο ειναι 3 τομοι, https://www.dardanos.gr/categories.asp?catid=67
εσυ διαλεγεις!!!προσωπικα θεωρω οτι τα βιλια αυτα βοηθανε περισσοτερο απο το να διαβασεις εφημεριδα.......δν ξερω οτι σε βολευει καλυτερα!!:worry: ελπιζω να σε βοηθησα!!:)
με την διαφορα οτι η εφημεριδα υπαρχει σχεδον καθε εβδομαδα ουτως ή αλλως στο σπιτι;) (απο οικομονικη αποψη talking)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

victoriaki

Νεοφερμένος

Η victoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
καλησπερα!!!οπως εχω ξαναπει δινω για 2η φορα!!πηρα τηλ στο υπουργειο κ μ ειπαν οτι μετα τις 15 θα αρχισουν οι αιτησεισ!!αλλα ποτε αρχιζουν οι πανελληνιες??21 μαιου???
Ευχομαι καλη δυναμη κ καλη επιτυχια σε ολους!!!!!!!!!!!!
:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
καλησπερα!!!οπως εχω ξαναπει δινω για 2η φορα!!πηρα τηλ στο υπουργειο κ μ ειπαν οτι μετα τις 15 θα αρχισουν οι αιτησεισ!!αλλα ποτε αρχιζουν οι πανελληνιες??21 μαιου???
Ευχομαι καλη δυναμη κ καλη επιτυχια σε ολους!!!!!!!!!!!!
:hug:
Εδω καλα καλα δεν σου ειπαν την ακριβη ημερομηνια των αιτησεων θα σου πουν για τις πανελληνιες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

victoriaki

Νεοφερμένος

Η victoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σωστα!!γιαυτο ρωταω εσας γτ πιο πανω λεει οτι εμειναν 99 μερες για τις πανελλαδικεσ.......:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αυτό δεν ισχύει.-
πλάκα σπας τώρα:|

δεν έχει περάσει τόσο γρήγορα καμία άλλη χρονιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
εσάς στην κατεύθυνση σας έβαλαν σε όλα 20; :P
Ναι :) Αν και το θεμα ειναι τι 8α γραψουμε...λιγο μας βοηθουν οι βαθμοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
θα θελα να ρωτησω απο γαλλικη φιλολογια βγαινεις 3εναγος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
θα θελα να ρωτησω απο γαλλικη φιλολογια βγαινεις 3εναγος???
Οχι...θα πρεπει να τελειωσεις την σχολη ξεναγων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Στη βιολογία γενικής (την οποία δίνω και τη διαβάζω μόνη μου) εφόσον πια έχω τελειώσει την ύλη, που να εστιάσω από άποψη ασκήσεων; Υπάρχουν στο διαδικτυο ασκησεις για το 4ο κυρίως θέμα τις οποίες να μπορείτε να μου προτείνετε; Μέχρι στιγμής πάντως έχω γράψει δύο διαγωνίσματα στο Α' κεφ. , ένα στο Β' και κανένα (ακόμη) στο Γ' (μου τα ετοιμάζει και διορθώνει ένας καθηγητής στο σχολείο.) Επειδή δεν ξέρω πώς εξασκούνται όσοι πηγαίνουν φροντιστήριο, πάντα ανησυχώ μήπως παραμελώ κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Έχεις κάποιο βοήθημα; Εγώ διαβάζω και από το βοήθημα του Σαββάλα, πραγματικά δεν με καλύπτει κανένα άλλο βοήθημα περισσότερο. Έχει πολλές ασκήσεις για εξάσκηση και φυσικά τις λύσεις. Πάντως βιολογία άνετα μπορείς να γράψεις πολύ καλά, και άριστα ακόμα χωρίς φροντιστήριο.

Αν και κάνω μαθήματα, αυτή είναι η άποψη μου. :)

Επειδή δεν ξέρω πώς εξασκούνται όσοι πηγαίνουν φροντιστήριο, πάντα ανησυχώ μήπως παραμελώ κάτι.

Εμένα η καθηγήτρια μου μου βγάζει πολύ συχνά διαγωνίσματα για επανάληψεις ώστε να μην μένουν κενά και να μην ξεχνάω την ύλη. Μου δίνει δικές τις ασκήσεις και κάνω ασκήσεις και από το βοήθημα (πολλαπλής επιλογής, συμπλήρωσης κενού, ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ 4ο ΘΕΜΑ και όλα τα σχετικά), λύνω θέματα πανελληνίων κτλ.

Δε ξέρω αν ξεχνάω κάτι γιατί είμαι κουρασμένη αυτή τη στιγμή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα για τις πανελλήνιες του 2013. Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει...
1. Ξέρουμε μήπως πότε αρχίζουν οι δηλώσεις για συμμετοχή; :/:
2. Ισχύει ή όχι τελικά η βάση του 10;
3. Οι ειδικές κατηγορίες (π.χ. τρίτεκνοι) ισχύουν και φέτος χωρίς τα ηλικιακά όρια κλπ.;
4. Έδωσα πανελλήνιες το 2012 και έχω περάσει σε κάποια σχολή. Αν ξαναδώσω φέτος, κάνω μηχανογραφικό, αλλά δεν περάσω σε κάποια σχολή από αυτές που δήλωσα, στη σχολή που έχω ήδη περάσει το 2012 μπορώ να συνεχίσω κανονικά; Ή φαίνεται κάπου και με διαγράφουν αυτόματα και από τη σχολή που είμαι ήδη φοιτητής τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Στη βιολογία γενικής (την οποία δίνω και τη διαβάζω μόνη μου) εφόσον πια έχω τελειώσει την ύλη, που να εστιάσω από άποψη ασκήσεων; Υπάρχουν στο διαδικτυο ασκησεις για το 4ο κυρίως θέμα τις οποίες να μπορείτε να μου προτείνετε; Μέχρι στιγμής πάντως έχω γράψει δύο διαγωνίσματα στο Α' κεφ. , ένα στο Β' και κανένα (ακόμη) στο Γ' (μου τα ετοιμάζει και διορθώνει ένας καθηγητής στο σχολείο.) Επειδή δεν ξέρω πώς εξασκούνται όσοι πηγαίνουν φροντιστήριο, πάντα ανησυχώ μήπως παραμελώ κάτι.

Κατέβασε θέματα περασμένων ετών από ημερήσια, εσπερινά,(+επαναληπτικές) και εξασκήσου. Παρε και ακνα βοήθημα να λύνεις από εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_za

Νεοφερμένος

Η maria_za αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας παιδια δινω ξανα πανελληνιες κ εχω μια απορια.Ισχυει οτι μετα απο δυο χρονια που εχεις τελειωσει τ σχολειο κ δωσεις ξανα πανελληνιες,μετρανε μονο τ γραπτα κ χανεις 600 μορια σε καθε μαθημα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Γεια σας παιδια δινω ξανα πανελληνιες κ εχω μια απορια.Ισχυει οτι μετα απο δυο χρονια που εχεις τελειωσει τ σχολειο κ δωσεις ξανα πανελληνιες,μετρανε μονο τ γραπτα κ χανεις 600 μορια σε καθε μαθημα??

Μετράνε μόνο τα γραπτά, και δε χάνεις καθόλου μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_za

Νεοφερμένος

Η maria_za αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μετράνε μόνο τα γραπτά, και δε χάνεις καθόλου μόρια.

ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
διαβαζετε περισσοτερο τα 2 μαθηματα βαρυτητας ή δεν κανετε διαχωρισμους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
διαβαζετε περισσοτερο τα 2 μαθηματα βαρυτητας ή δεν κανετε διαχωρισμους?

Μην παρεξηγηθείς αλλά...ήταν αυτή σοβαρή ερώτηση?Τι πάει να πει περισσότερο?Όλα πρέπει να διαβάζονται.Διαχωρισμοί δεν πρέπει να γίνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
θα σκ΄σω με αυτό το ανεφ , ειλικρινα :mpinelik: ουφ :/ εσεις πως το διαβάζετε ? εννοώ μαθαίνετε την θεωρία απ'εξω η εστιάζετε περισσότερο στις εφαρμογές ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Μην παρεξηγηθείς αλλά...ήταν αυτή σοβαρή ερώτηση?Τι πάει να πει περισσότερο?Όλα πρέπει να διαβάζονται.Διαχωρισμοί δεν πρέπει να γίνονται!
π.χ. εγω που εχω βαρυτητας μαθηματικα και φυσικη κατ. δεν ειναι προτιμοτερο να λυνω περισσοτερες ασκησεις σε αυτα απο το να κανω καθε φορα εκθεση?(το παραδειγμα τυχαιο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top