Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

victoriaki

Νεοφερμένος

Η victoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
να ρωτησω κατι????θα δωδω για 2η φορα πανελληνιες!μηπως ξερετε τις ημερομηνιες για τις αιτησεις συμμετοχης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
να ρωτησω κατι????θα δωδω για 2η φορα πανελληνιες!μηπως ξερετε τις ημερομηνιες για τις αιτησεις συμμετοχης??


Μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες θα γίνουν, απ'όσο ξέρω. Καλύτερα να ρωτίσεις στο σχολείο που θα δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα.. :confused:

:hmm: Εμάς είπαν στα παιδιά που θα δηλώσουν ειδικές κατηγορίες να φέρνουν τα χαρτιά τους. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Χμμμ έδωσαν αιτήσεις σε εσάς ή μόνο αυτό σας είπαν;
είμαι απόφοιτη κι εγώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Αιτήσεις ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει να δίνουν θαρρώ.Στο σάιτ του υπουργείου δεν έχει βγει εγκύκλιος.
Για τις ειδικές κατηγορίες έχει βγει κάτι .
Το ερώτημά μου είναι το εξής: Απαιτείται η αναμονή σε επιτροπές και τέτοια για να παρει κανείς τη γνωμάτευση ή οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

victoriaki

Νεοφερμένος

Η victoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
a οκ!!ευχαριστω πολυ!!!κ καλη επιτυχια σε οσους-ες δινουν!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Χμμμ έδωσαν αιτήσεις σε εσάς ή μόνο αυτό σας είπαν;
είμαι απόφοιτη κι εγώ!!

Αυτό που σου είπα μας είπαν και απο εκεί συμπαιρένω ότι έρχεται και καιρός και για τις δικές μας αιτήσεις. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Παιρνετε βαθμους και αγχωνεστε να φανταστω . . . ετσι?
Μόνο για το βαθμό στην έκθεση ανησυχούσα εγώ αλλά ντάξυ καλός ήταν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalchemist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
παιδια να σας ρωτησω κατι αξιζει να παρω φυσικη γενικης για να εξεταστω πανελλαδικα ... θυμαμαι καποια πραγματα απο περσι ...δν μ φανηκαν δυσκολα ... αλλα το θεμα ειναι οτι στις πανελλαδικες του 2012 εξεταστηκα στη βιολογια γενικης (17.8) αλλα μισω την παπαγαλια :( τ λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
παιδια να σας ρωτησω κατι αξιζει να παρω φυσικη γενικης για να εξεταστω πανελλαδικα ... θυμαμαι καποια πραγματα απο περσι ...δν μ φανηκαν δυσκολα ... αλλα το θεμα ειναι οτι στις πανελλαδικες του 2012 εξεταστηκα στη βιολογια γενικης (17.8) αλλα μισω την παπαγαλια :( τ λετε?


Όχι είσαι ηδη διαβασμένος στην βιολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ρε παιδια εχω μεγαλο προβ..μολις τωρα αναρωτηθηκα κατι σχετικα με τους πολυτεκνους στις πανελλαδικες
εγω ειμαι μελος πολυτεκνης οικογενειας ομως τα αλλα μου 3 αδελφια εχουν κλεισει τα 23 χρονια και δεν εχουν δικαιωματα πολυτεκνικοτητας
τωρα δηλ εγω δεν πιανομαι?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ρε παιδια εχω μεγαλο προβ..μολις τωρα αναρωτηθηκα κατι σχετικα με τους πολυτεκνους στις πανελλαδικες
εγω ειμαι μελος πολυτεκνης οικογενειας ομως τα αλλα μου 3 αδελφια εχουν κλεισει τα 23 χρονια και δεν εχουν δικαιωματα πολυτεκνικοτητας
τωρα δηλ εγω δεν πιανομαι?:worry:


Όχι.
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ
αα) «ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΙ ΚΑΙ ΤΕΚΝΑ ΑΥΤΩΝ», σύμφωνα με το άρθρο 1 του Ν. 1910/1944 (ΦΕΚ. 229 Α"), όπως αντικαταστάθηκε με την παράγραφο 1 του άρθρου 6 του Ν. 3454/2006 είναι:
1. όσοι είναι γονείς και έχουν τη γονική μέριμνα και επιμέλεια τεσσάρων τουλάχιστον τέκνων από ένα ή περισσότερους γάμους ή νομιμοποιηθέντων ή νομίμως αναγνωρισθέντων ή υιοθετημένων, τα οποία είναι άγαμα και δεν έχουν συμπληρώσει το εικοστό τρίτο (23&ο) έτος της ηλικίας τους ή σπουδάζουν σε αναγνωρισμένες τριτοβάθμιες σχολές πανεπιστημιακής και τεχνολογικής εκπαίδευσης και αναγνωρισμένα εκπαιδευτικά ιδρύματα της ημεδαπής ή της αλλοδαπής ή εκπληρώνουν τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις και δεν έχουν συμπληρώσει το εικοστό πέμπτο (25ο) έτος της ηλικίας τους. Στα τέκνα αυτά συνυπολογίζονται και αυτά με οποιαδήποτε αναπηρία σε ποσοστό εξήντα επτά τοις εκατό (67%) και άνω ισοβίως, ανεξαρτήτως ηλικίας και οικογενειακής κατάστασης.
[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
''1. όσοι είναι γονείς και έχουν τη γονική μέριμνα και επιμέλεια τεσσάρων τουλάχιστον τέκνων ''
εδω λεει για τους πολυτεκνους οχι για τα μελη πολυτεκνων :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Το βάζω και εδώ, σε περίπτωση που το θέλει κάποιος. Τι στο διάλο, εγώ τα καταλαβαίνω λάθος; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Η πολυτεκνική ιδιότητα διατηρείται ισοβίως σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 3 του άρθρου 6 του ν. 3454/2006 (Α΄ 75).
αυτο δηλ τι σημαινει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Η πολυτεκνική ιδιότητα διατηρείται ισοβίως σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 3 του άρθρου 6 του ν. 3454/2006 (Α΄ 75).
αυτο δηλ τι σημαινει??

Δεν ξέρω. Κάτω το ακυρώνει αυτό που λέει, ίσως εννοεί κάτι άλλο. Κανένας πολύτεκνος που γνωρίζει;;

Βασικά δεν είναι για όλους τους πολύτεκνους ισοβίως και το ξεκαθαρίζει με τα bold. Ισοβίως είναι για τα τέκνα με αναπηρία 67%+πάνω. Το λέει στο κομμάτι που παρέθεσα και πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
καποιος αλλος που να γνωριζει δεν υπαρχει εδω μεσα?????

αμα παω στο διευθυντη του σχολειου μ θα μ διαφωτισει καθολου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
παιδια να σας ρωτησω κατι αξιζει να παρω φυσικη γενικης για να εξεταστω πανελλαδικα ... θυμαμαι καποια πραγματα απο περσι ...δν μ φανηκαν δυσκολα ... αλλα το θεμα ειναι οτι στις πανελλαδικες του 2012 εξεταστηκα στη βιολογια γενικης (17.8) αλλα μισω την παπαγαλια :( τ λετε?

Εγω πάντως απο βιολογία πήρα μαθηματικά και δεν τ έχω μετανιώσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristakoooos

Νεοφερμένος

Ο xristakoooos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μήπως υπάρχει κανείς που δίνει δεύτερη χρονιά για να μου πεί πώς αντιμετωπίζει τις δυο μεγαλύτερες απειλές, κούραση - βαρεμάρα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top