Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ρε παιδιά πως την παλεύεται τη λογοτεχνία; Κυριολεκτικά τη μισώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και εγώ τελειώσαμε τους παπαδιαμάντηδες και λέγαμε δόξα τω θεώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Μήπως γιατί τα λες προφορικά και κομπλάρεις; Μη σε αγχώνει αυτό. Στο τέλος γραπτά θα δώσεις. Δε θα έχεις κανέναν πάνω απο το κεφάλι σου να σε κοιτάζει πχ περίεργα.

Δεν είναι ανησιχυτικό αυτό:P
λετε? βασικα δεν ειναι τοσο το προφορικο...μαλλον δεν τα ηξερα τελικα και τοσο καλα...λετε να φταιει οτι προσπαθουσα να τα πω ακριβως οπως στο βιβλιο λεξη προς λεξη? τα ειχα καταλαβει ομως...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Θετικόπουλα στη βιολογία κατ χρησιμοποιείτε κάποιο βοήθημα? Και αν ναι ποιο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Θετικόπουλα στη βιολογία κατ χρησιμοποιείτε κάποιο βοήθημα? Και αν ναι ποιο? :)

Του καθηγητή μου αλλά δεν το θεωρώ και πολύ καλό. Στην επανάληψη λέω να πάρω αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Ρε παιδιά πως την παλεύεται τη λογοτεχνία; Κυριολεκτικά τη μισώ.

Έλα καλέ που τη μισείς. Έχει βέβαια και κουφά κείμενα (Κρητικός, Πολυδούρη...) αλλά δεν είναι και τόσο απεχθής. Τα σχόλια ομολογώ πως είναι κουραστικά αλλά πάλι το μάθημα είναι ωραίο. Διαφωνώ βέβαια που εξετάζεται πανελλαδικώς αλλά τι να κάνουμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Του καθηγητή μου αλλά δεν το θεωρώ και πολύ καλό. Στην επανάληψη λέω να πάρω αυτό.
Το έχω! Είναι πολύ καλό αλλά δεν νομίζω ότι κάνει για επανάληψη. Εχει πααααρα πολλές λυμένες ασκήσεις και μετά από κάθε σχεδον λυμένη έχει παρόμοιες άλυτες για εξάσκηση. Εχει επίσης πολλά πολλαπλής και Σ-Λ και τα θέματα εξετάσεων ανα κεφάλαιο. Γενικα οι ασκήσεις του είναι απλές με μέτριες και το γεγονός ότι για κάθε άλυτη υπάρχει μια σχεδον ίδια λυμένη τις κάνει πιο έυκολες. Για επανάληψη λογικά θα θέλεις κατι πιο δύσκολο. ;)

Εγω ψ'αχνω κάτι κυρίως για τον Μεντελ γιατι κοντεύω να μάθω απ' έξω όλες τις ασκήσεις από το 400, έχω πάει στο 8ο κεφάλαιο και ακόμα δυσκολεύομαι πάρα πολύ στο 5ο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το έχω! Είναι πολύ καλό αλλά δεν νομίζω ότι κάνει για επανάληψη. Εχει πααααρα πολλές λυμένες ασκήσεις και μετά από κάθε σχεδον λυμένη έχει παρόμοιες άλυτες για εξάσκηση. Εχει επίσης πολλά πολλαπλής και Σ-Λ και τα θέματα εξετάσεων ανα κεφάλαιο. Γενικα οι ασκήσεις του είναι απλές με μέτριες και το γεγονός ότι για κάθε άλυτη υπάρχει μια σχεδον ίδια λυμένη τις κάνει πιο έυκολες. Για επανάληψη λογικά θα θέλεις κατι πιο δύσκολο. ;)

Εγω ψάχνω κάτι κυρίως για τον Μεντελ γιατι κοντεύω να μάθω απ' έξω όλες τις ασκήσεις από το 400, έχω πάει στο 8ο κεφάλαιο και ακόμα δυσκολεύομαι πάρα πολύ στο 5ο. :(

Δλδ εσύ τι θα πρότινες για επανάληψη;

Γιατί δεν ψάχνεις στο νετ για ασκήσεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δλδ εσύ τι θα πρότινες για επανάληψη;

Γιατί δεν ψάχνεις στο νετ για ασκήσεις; :hmm:
Είναι ενα, απο το οποίο μας κανει ασκησεις στο σχολείο και το λένε ''Τετραδιο προςτοιμασιας για τις εξετασεις''. Εχει καλες ασκήσεις και συνδιαστικές ερωτήσεις. ;) Βασικά και το 400 είναι πολύ καλό βιβλίο απλά αν νομίζεις οτι εχει 400 ασκήσεις για λύση μόνο και σκοπεύεις να το πάρεις για αυτο don't. :P Εγώ το χρησιμοποιώ για τα πολλαπλής και για να διαβάζω πως πρεπει να είναι δομημένη μια απάντηση.

Παίζει να βρω άλυτες, να τις προσπαθώ και μετά να μπορώ να βλέπω αναλυτική λύση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Είναι ενα, απο το οποίο μας κανει ασκησεις στο σχολείο και το λένε ''Τετραδιο προςτοιμασιας για τις εξετασεις''. Εχει καλες ασκήσεις και συνδιαστικές ερωτήσεις. ;) Βασικά και το 400 είναι πολύ καλό βιβλίο απλά αν νομίζεις οτι εχει 400 ασκήσεις για λύση μόνο και σκοπεύεις να το πάρεις για αυτο don't. :P Εγώ το χρησιμοποιώ για τα πολλαπλής και για να διαβάζω πως πρεπει να είναι δομημένη μια απάντηση.

Παίζει να βρω άλυτες, να τις προσπαθώ και μετά να μπορώ να βλέπω αναλυτική λύση?

Αυτό;

Τι να σου πω, δεν ξέρω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αυτό;

Τι να σου πω, δεν ξέρω. :/:
Ναι αυτο είναι. Από εκεί κανουμε ασκήσεις και στην επαναληψη θα μας κανει τις συνδιαστικες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Αρχίζει να μ' αρέσει το ποίημα της Πολυδούρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Έλα καλέ που τη μισείς. Έχει βέβαια και κουφά κείμενα (Κρητικός, Πολυδούρη...) αλλά δεν είναι και τόσο απεχθής. Τα σχόλια ομολογώ πως είναι κουραστικά αλλά πάλι το μάθημα είναι ωραίο. Διαφωνώ βέβαια που εξετάζεται πανελλαδικώς αλλά τι να κάνουμε ;)

Ξέρεις τι; Πιστεύω ότι με το να προσπαθούμε να αναλύσουμε το κάθετι σε ένα κείμενο, ποίημα χάνουμε όλη την ουσία και «κακοποιούμε» την τέχνη. Δεν είναι σωστό το ότι πρέπει να μάθουμε τόσα σχόλια για ένα κείμενο καθώς διαβάζοντας το άλλα σκέφτεσαι εσύ και άλλα εγώ. Διαφορετικά συναισθήματα θα έχω εγώ, διαφορετικά ο καθένας. Είναι σαν να βλέπεις μία φωτογραφία, τα ίδια σκεφτόμαστε; Όχι. ;)

Και γι' αυτούς τους λόγους: Πως είναι δυνατόν οι απαντήσεις μας να αξιολογηθούν; Είναι παράλογο. :redface:

Κατα τ' άλλα ωραίο μάθημα, αλλά όχι τόση ανάλυση ρε παιδί μου!! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Πως πάει το διάβασμα παιδιά;
Τα βγάζετε πέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Σχετικά καλά πάει. Αύριο έχει επανάληψη ΑΟΔΕ και θεωρία ΑΕΠΠ. Και αν μεινει χρόνος, αποδείξεις μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Σχετικά καλά πάει. Αύριο έχει επανάληψη ΑΟΔΕ και θεωρία ΑΕΠΠ. Και αν μεινει χρόνος, αποδείξεις μαθηματικά!

Έβγαλες την ύλη στο ΑΟΔΕ και στο ΑΕΠΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Αυτό;

Τι να σου πω, δεν ξέρω. :/:
Το ειχα παρει και εγω αυτο...
Ειναι καλο μπορω να πω! Εχει καποια πολυ εξυπνα...
Για επαναληψη παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Έβγαλες την ύλη στο ΑΟΔΕ και στο ΑΕΠΠ;

Στο ΑΟΔΕ μου μένουν οι τελευταίες 3 σελίδες, αλλά είπα να ρίξω μια ματιά στο 1ο κεφάλαιο για φρεσκάρισμα. Στο ΑΕΠΠ ναι..

btw, αν έγραφα πέρυσι φυσική θα έπιανα πάτο, κοιτώντας τα περσινά θέματα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Σχετικά καλά πάει. Αύριο έχει επανάληψη ΑΟΔΕ και θεωρία ΑΕΠΠ. Και αν μεινει χρόνος, αποδείξεις μαθηματικά!

Το κέρατό μου, έχουμε και θεωρία στην ΑΕΠΠ...όλο μαλακίες...:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top