Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
είναι και αυτό μια άποψη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Και τα μαθηματικα καλα ειναι αλλα θελουν το χρονο τους.Σαν χαζογκομενες ειναι..
Απ την μια σου χαμογελουν και σε γοητευουν και απ την αλλη σκαρωνουν πλανες πισω μας και μας γεμιζουν εμποδια.

Αν μη τι αλλο ομω εχει γοητεια η προσπαθεια να τα τιθασευσουμε εστω και λιγο


λιγο περιεργη παρομοιωση
ομως τα μαθηματικα εχουν μια αλλοκοτη ομορφια...Μια συμμετρια και σου αφηνουν μια εκπληκτικη αισθηση αφου λυσεις μια ασκηση,εναν γριφο, που ειναι σχεδον εθιστικη
τι λεω ο ανθρωπος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
λιγο περιεργη παρομοιωση
ομως τα μαθηματικα εχουν μια αλλοκοτη ομορφια...Μια συμμετρια και σου αφηνουν μια εκπληκτικη αισθηση αφου λυσεις μια ασκηση,εναν γριφο, που ειναι σχεδον εθιστικη
τι λεω ο ανθρωπος:D

πςςςςς!!!:clapup:

Επρεπε να με δεις σημερα.Ειχα μια ασκηση και την παλευα απο εδω την παλευα απο εκει τιποτα..Πηγαινα να φαω ην σκεφτομουν,εκανα βιολογια κατ την σκεφτομουν.Οποτε μετα απο κανενα διωρο μου βγηκε η ατιμη...
Απ τις φωνες σηκωθηκε στο ποδι το σπιτι!
Fuck yeah:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
πςςςςς!!!:clapup:

Επρεπε να με δεις σημερα.Ειχα μια ασκηση και την παλευα απο εδω την παλευα απο εκει τιποτα..Πηγαινα να φαω ην σκεφτομουν,εκανα βιολογια κατ την σκεφτομουν.Οποτε μετα απο κανενα διωρο μου βγηκε η ατιμη...
Απ τις φωνες σηκωθηκε στο ποδι το σπιτι!
Fuck yeah:redface:

για αυτο με πορωνουν τα μαθηματικα...να'ξερες ποσες ιδεες μου εχουν ερθει την στιγμη που πεφτω για υπνο:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Παιδιά, στην ιστορία κατεύθυνσης που βρίσκεστε; Εμείς μόλις τελειώσαμε το προσφυγικό. Μας μένει το Κρητικό και Ποντιακό ζήτημα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Έδωσα πέρυσι πανελλήνιες. Ένα χρόνο μετά η ζωή μου μοιάζει ΤΟΣΟ διαφορετική!! Σας γράφω απλώς για να σας πω, να μην το βάζετε κάτω. Οι πανελλήνιες για εμένα ήταν πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία γιατί διάβασα πολύ και τελικά δεν μπήκα στη σχολή που ήθελα! Και να που είμαι στη Γλασκώβη σπουδάζοντας Μοριακή Βιολογία που ήταν το μεγαλύτερο μου όνειρο! Είμαι ευτυχισμένη..
Οι πανελλήνιες διδάσκουν πολλά πράγματα και σε κάνουν πιο ώριμο (ειδικά αν έχεις. ένα σοβαρό σκοπό). Ό,τι και να γίνει τον Μάιο, θα δείτε ότι τίποτα δεν τελειώνει εκεί και όλοι εμείς οι απόφοιτοι το συνειδητοποιούμε τώρα! Να προσπαθείτε πάντοτε για το καλύτερο και αν δεν έρθει, να ξέρετε ότι πάντα υπάρχει κάτι που θα σας αναταμείψει για την προσπάθεια σας!
Σας εύχομαι ολόψυχα καλό κουράγιο και δύναμη..Ξέρω ότι οι επόμενοι μήνες είναι οι μήνες του ''φορτσαρίσματος'' . Καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
- Αγάπη μου, έλα να ολοκληρώσουμε τη σχέση μας.
- Δεν γίνεται. Το αόριστο ολοκλήρωμα είναι εκτός ύλης.

φραση απο τον μαθηματικο μας: στο τελος (με τα ολοκληρωματα) θα ολοκληρωσουμε την σχεση μας με τα μαθηματικα. (ή κατι τετοιο) καθολου υπονοουμενο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalchemist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
θετικοπουλα βοηθεια > μπορει καποιος να βοηθησει λιγο στην ασκηση 19.56 του σαλτερη ????????

δεν μου βγαινουν τα β και γ υποερωτηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
θετικοπουλα βοηθεια > μπορει καποιος να βοηθησει λιγο στην ασκηση 19.56 του σαλτερη ????????

δεν μου βγαινουν τα β και γ υποερωτηματα
Κοίταξα την εκφώνηση, δεν προσπάθησα να την λύσω οπότε θα σου πω γενικά πράγματα.
για το β, κάνε την σχέση n(D1)+n(D2)= n(D3), έπειτα βάζοντας μολ= όγκος*συγκέντρωση. Εφαρμόζεις εξίσωση χέντερσον, θα βγεί κάτι της μορφής log([A-]/[HA])= ένας αριθμός. Τις συγκεντρώσεις από τα δύο αυτά δεν θα τις βρεις σαν αριθμό, από την αρχική εξίσωση και αφού γράψεις ιοντισμούς κτλ, πρέπει να έχουν μόνο όγκους ως άγνωστο. Βγαίνει η αναλογία όγκων. ;)
για το γ, απλά κάνεις πίνακα κι εφαρμόζεις την Ka του ΗΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Λογοτεχνία παίζει πολύ Αμάρτημα και Παπαδιαμάντης...

Κι εμάς αυτά μας λένε. Επειδή τις 2 προηγούμενες χρονιές έπεσαν ποιήματα, φέτος μας λένε ή Αμάρτημα, ή Παπαδιαμάντης, ή οι προσφυγικοί συνοικισμοί.

Αμάρτημα ή ο ματάκιας (Παπαδιαμάντης) μου λένε..

Για αρχαία τώρα... δε ξέρω, χωρίς να μου έχουν πει κάτι εγώ πιστεύω φέτος ότι θα παίξει Πρωταγόρας 5 - 6 ενότητα διαφορετικά Πολιτικά 15 - 16.

Λογοτεχνία σε μένα όλοι λένε για τον Αναγνωστάκη και τον Εγγονόπουλο, εγώ έχω ένα προαίσθημα για τα Αντικλείδια...
Αρχαία, μας λένε Πρωταγόρα από 5-7 ενότητα... αλλά κι εγώ πιστεύω σαν εναλλακτική τα Πολιτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Παιδιά, στην ιστορία κατεύθυνσης που βρίσκεστε; Εμείς μόλις τελειώσαμε το προσφυγικό. Μας μένει το Κρητικό και Ποντιακό ζήτημα. ;)

στο σχολείο πού είστε ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Λογοτεχνία σε μένα όλοι λένε για τον Αναγνωστάκη και τον Εγγονόπουλο, εγώ έχω ένα προαίσθημα για τα Αντικλείδια...
Αρχαία, μας λένε Πρωταγόρα από 5-7 ενότητα... αλλά κι εγώ πιστεύω σαν εναλλακτική τα Πολιτικά

δεν νομίζω 3η συνεχόμενη χρονιά ποίημα. Φέτος το κόβουμε οι περισσότεροι για πεζό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
δεν νομίζω 3η συνεχόμενη χρονιά ποίημα. Φέτος το κόβουμε οι περισσότεροι για πεζό.

ναι αλλά τα πεζά έχουν πέσει όλα εκτόΣ από τουΣ προσφυγικούΣ συνοικισμούΣ. Τα δύο ποιήματα δεν έχουν πέσει ποτέ. άσε που όλο εκπλήξειΣ περιμένουμε κι όλο τα ίδια κάνουν. Αν και θα με συνέφερε να πέσει πεζό, ειδικά το αμάρτημα που το έχω εξαντλήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
ναι αλλά τα πεζά έχουν πέσει όλα εκτόΣ από τουΣ προσφυγικούΣ συνοικισμούΣ. Τα δύο ποιήματα δεν έχουν πέσει ποτέ. άσε που όλο εκπλήξειΣ περιμένουμε κι όλο τα ίδια κάνουν. Αν και θα με συνέφερε να πέσει πεζό, ειδικά το αμάρτημα που το έχω εξαντλήσει!

ούτε η Πολυδούρη έχει πέσει ποτέ, δε σημαίνει οτι θα την βάλουν.
Φαντάζεσαι να βάλουν Κρητικό; Εχουν το δικαίωμα, πχ κάποια άλλη στροφή... ΣΦΑΓΗ !
Οπως έγινε φέτος και με τα ηθικα νικομάχεια. 4 συνεχόμενες χρονιές είχαν πέσει. Εκαναν ένα διάλειμμα και μετά πάλι ηθικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ούτε η Πολυδούρη έχει πέσει ποτέ, δε σημαίνει οτι θα την βάλουν.
Φαντάζεσαι να βάλουν Κρητικό; Εχουν το δικαίωμα, πχ κάποια άλλη στροφή... ΣΦΑΓΗ !
Οπως έγινε φέτος και με τα ηθικα νικομάχεια. 4 συνεχόμενες χρονιές είχαν πέσει. Εκαναν ένα διάλειμμα και μετά πάλι ηθικά.

Πόσο τον σιχαίνομαι τον Κρητικό! Κι όλοι δηλαδή... Έχω γεμίσει ένα ολόκληρο θέμα σημειώσειΣ + φωτοτυπίεΣ+ σχολείου
+ φροντιστηριακό... και πάλι ο φόβοΣ κι ο τρόμοΣ μου είναι!
Έτσι και βάλουν πάλι ηθικά νικομάχεια (στα αρχαία) τι να πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Λογοτεχνία σε μένα όλοι λένε για τον Αναγνωστάκη και τον Εγγονόπουλο, εγώ έχω ένα προαίσθημα για τα Αντικλείδια...
Αρχαία, μας λένε Πρωταγόρα από 5-7 ενότητα... αλλά κι εγώ πιστεύω σαν εναλλακτική τα Πολιτικά
Λίγο χλωμό το βλέπω να πέφτουν και τα δύο μαζί σε στυλ συνδυαστικό πάντως...όχι απίθανο όμως:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Λίγο χλωμό το βλέπω να πέφτουν και τα δύο μαζί σε στυλ συνδυαστικό πάντως...όχι απίθανο όμως:hmm:

νομίζω ότι αυτά μόνο μαζί πέφτουν, από ό,τι μου έχουν πει δηλαδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Λίγο χλωμό το βλέπω να πέφτουν και τα δύο μαζί σε στυλ συνδυαστικό πάντως...όχι απίθανο όμως:hmm:

Αυτά μαζί πάνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδιά πως πάτε με την ύλη σε σχολείο- φροντιστήριο? Δηλαδή σας έχει περάσει το σχολείο σε κάποιο μάθημα? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινα_95

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδιά πως πάτε με την ύλη σε σχολείο- φροντιστήριο? Δηλαδή σας έχει περάσει το σχολείο σε κάποιο μάθημα? :)

Μονο στη βιολογια κατευθυνσης ειμαστε λιγο πιο πισω στην υλη σε σχεση με το σχολειο.Στα υπολοιπα μαθηματα ομως ειμαστε αρκετα πιο μπροστα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top