Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Με το βαριεμαι να αποτυχω, τι ακριβως εννοεις ;

Είναι ένα νέο είδος βαρεμάρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Είναι ένα νέο είδος βαρεμάρας.

Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα πέρα από το προφανές; :(
Τρόπος του λέγειν.Βάλε το μυαλό να δουλέψει και θα καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα πέρα από το προφανές; :(
Τρόπος του λέγειν.Βάλε το μυαλό να δουλέψει και θα καταλάβεις.

Δεν υπάρχει τρόπος να κατανοήσω την φράση "βαρεμάρα να αποτύχω". Επειδή συνήθως η βαρεμάρα συνδέεται με την αποτυχία οπότε είναι αντιλογία. Αλλά εντάξει ας μην το κάνουμε θέμα. Καλύτερα να βρεις κάτι που σε ενδιαφέρει ώστε να μην βαριέσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τρόπος να κατανοήσω την φράση "βαρεμάρα να αποτύχω". Επειδή συνήθως η βαρεμάρα συνδέεται με την αποτυχία οπότε είναι αντιλογία. Αλλά εντάξει ας μην το κάνουμε θέμα. Καλύτερα να βρεις κάτι που σε ενδιαφέρει ώστε να μην βαριέσαι.

;) Όπως το είπες.Συνήθως.Ευτυχώς δηλαδή που το είπες. ( αν και κατά λάθος)
Εγώ προσωπικά φυσικά και δεν βαριέμαι, γιατί ασχολούμαι μόνο με πράγματα που με κάνουν να νιώθω ευχάριστα.Η ζωή είναι πολύ μικρή για σπατάλη χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
;) Όπως το είπες.Συνήθως.Ευτυχώς δηλαδή που το είπες. ( αν και κατά λάθος)
Εγώ προσωπικά φυσικά και δεν βαριέμαι, γιατί ασχολούμαι μόνο με πράγματα που με κάνουν να νιώθω ευχάριστα.Η ζωή είναι πολύ μικρή για σπατάλη χρόνου.

Συνήθως, φυσικά. Το να πούμε "πάντα" δεν στέκει ακόμα και στα αποδεδειγμένα επιστημονικά θεωρήματα.

Πάντως καλό είναι να ασχολείσαι με πράγματα που σου αρέσουν. Συνήθως (να το πάλι) αναγκαζόμαστε να ασχολούμαστε και με πράγματα που δεν μας αρέσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
εγω δε βαριεμαι να αποτυχω ,

βαριεμαι να επιτυχω Ο_ο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θέλω να έρθουν οι διακοπές.. πάλι διάβασμα θα έχω αλλά δεν θα έχω σχολείο τουλάχιστον.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
αλλά δεν θα έχω σχολείο τουλάχιστον.. :/:

Κακά τα ψέμματα (και δυστυχώς) ....οι μαθητές της 3ης λυκείου (και φυσικά ούτε εγώ εξαιρούμαι) πηγαίνουν σχολείο ίσα-ίσα για να μην παίρνουν απουσίες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Δύσκολη η επανένταξη στο διάβασμα μετά την πενταήμερη.....απο αύριο άάάάντε να ξαναανοίξουμε βιβλίο.....:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Δύσκολη η επανένταξη στο διάβασμα μετά την πενταήμερη.....απο αύριο άάάάντε να ξαναανοίξουμε βιβλίο.....:(:(

ποιο μέρος αν επιτρέπεται;πως περάσατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κακά τα ψέμματα (και δυστυχώς) ....οι μαθητές της 3ης λυκείου (και φυσικά ούτε εγώ εξαιρούμαι) πηγαίνουν σχολείο ίσα-ίσα για να μην παίρνουν απουσίες....
Ακριβώς.. δηλαδή αν γινόταν δεν θα πηγαίναμε καν σχολείο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Κακά τα ψέμματα (και δυστυχώς) ....οι μαθητές της 3ης λυκείου (και φυσικά ούτε εγώ εξαιρούμαι) πηγαίνουν σχολείο ίσα-ίσα για να μην παίρνουν απουσίες....
Απαξιώνοντας εντελώς το σχολείο δεν αλλάζουμε κάτι στο όλο σύστημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Απαξιώνοντας εντελώς το σχολείο δεν αλλάζουμε κάτι στο όλο σύστημα...

Εμείς μαθητές είμαστε πάντως και όχι υπουργοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εμείς μαθητές είμαστε πάντως και όχι υπουργοί...
Ναι σίγουρα απλώς θέλω να πω ότι αν απαιτήσουμε και εμείς κάποια παραπάνω πράγματα-που στην ουσία τα δικαιούμαστε- μπορούμε να ελπίζουμε ότι θα αλλάξει έστω και λίγο η κατάσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παίδες δε ξέρω τι λέτε εσείς αλλά μην στηρίζεστε 100% στα φροντιστήρια γιατί οι καθηγητές των φροντιστηρίων δεν έχουν, οι περισσότεροι τουλάχιστον, την εμπειρία των καθηγητών του σχολείου. Αυτό τουλάχιστον έβλεπα πέρυσι στο σχολείο μου... Οι καθηγητές του σχολείου μου ήταν κλάσεις ανώτεροι από τους άλλους που γνώρισα που δούλευαν σε φροντιστήρια...

Απλά η γνώμη μου και μιλάω μόνο για τις κατευθύνσεις και όχι για τα γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ακριβώς.. δηλαδή αν γινόταν δεν θα πηγαίναμε καν σχολείο..

Αν ολοι οι μαθητες αποφασιζαν να μην πανε φροντιστηριο, αλλα απαιτουσαν απο τους καθηγητες τους, οι οποιοι στην πλειοψηφια ειναι διαθεσιμοι να βοηθησουν, να γινει σοβαρο μαθημα, τοτε πιστεψε με και η υλη μια χαρα θα εβγαινε και καλο μαθημα θα γινοταν, ενω θα πηγαιναν φροντιστηριο μονο οσοι ηταν πολυ αδυναμοι σε συγκεκριμενα μαθηματα. Οχι αβερτα οπως τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό. Το φροντιστήριο να συμπληρώνει το σχολείο και όχι να το παραμερίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
και οι καθηγητες να μην επαναπαυονται απο τα φροντζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αν ολοι οι μαθητες αποφασιζαν να μην πανε φροντιστηριο, αλλα απαιτουσαν απο τους καθηγητες τους, οι οποιοι στην πλειοψηφια ειναι διαθεσιμοι να βοηθησουν, να γινει σοβαρο μαθημα, τοτε πιστεψε με και η υλη μια χαρα θα εβγαινε και καλο μαθημα θα γινοταν, ενω θα πηγαιναν φροντιστηριο μονο οσοι ηταν πολυ αδυναμοι σε συγκεκριμενα μαθηματα. Οχι αβερτα οπως τωρα.
Καλά αν περίμενα να μάθω φυσική και χημεία από τους καθηγητές που έχουμε άστο καλύτερα.
Δε λέω ότι όλοι οι καθηγητές στα σχολεία είναι άχρηστοι(εμείς πχ έχουμε καλό βιολόγο και 2 καλούς φιλόλογους) αλλά δεν είναι όλοι τόσο ορεξάτοι για μάθημα, ξέρω τι λέω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top