Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Φέτος αυτό δεν μπορεί να γίνει. Σίγουρα θα κάνουμε απουσίες μετά τα μέσα Απριλίου μιας και είναι αργά το Πάσχα, αλλά και πάλι ναι δίκαιο έχεις.

Εγω προσωπικά αρχές Απρίλη(Απο 25 Μάρτη εκεί μάλλον) θα ξεκινήσω να τις ξοδεύω....δεν έχω κάνει ούτε μία ακόμα....!Ενα μήνα μπορώ να λείψω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ούτε να αρρωστήσουμε δεν μπορούμε δηλαδή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Παιδιά ο Νοέβριος εδώ και χρόνια έχει χαρακτηριστεί ως ο πιο δύσκολος μήνας για τα παιδιά τις Γ' Λυκείου και όπως βλέπουμε αποδεικνίεται. Πάμε γερά να περάσει αυτός ο μήνας και μετά χαλαρώνουν τα πράγματα.

Eκτός αν στο σχολείο υπάρχει κατάληψη, όπως σε εμάς τώρα:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγω προσωπικά αρχές Απρίλη(Απο 25 Μάρτη εκεί μάλλον) θα ξεκινήσω να τις ξοδεύω....δεν έχω κάνει ούτε μία ακόμα....!Ενα μήνα μπορώ να λείψω...

Κοίτα έχουμε 50 αδικαιολόγητες το οποίο σημαίνει απουσίες 1,5 βδομάδας. Μετά έχουμε άλλες 64 δικαιολογημένες με χαρτί ιατρού ή γονέα που είναι άλλες 2 βδομάδες. Δηλαδή περίπου 3-4 βδομάδες. Επειδή μετά το Πάσχα θα έχουμε 2 βδομάδες αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να αρχίσουμε απο μέσα Απρίλη.

Eκτός αν στο σχολείο υπάρχει κατάληψη, όπως σε εμάς τώρα:clapup:

Νοέμβριο μήνα; Έχετε αιτήματα ή έτσι κάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Παιδιά,ΑΟΔΕ σελίδα 55 1η παράγραφος εκεί που κάνει αναφορές στην αρχαιότητά ,δεν νομίζω να πρεπει να το μάθω ε? Πείτε τι σας έχουν πει οι καθηγητές σας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Γράψε απο την αντίδραση του Γεώργιου....κανονικά θέλει απο κει που λέει "Η ιδέα άνηκε...."αλλά μας έχουν πει εμάς οτι είναι καλό να τους εισάγεις και στην όλη κατάσταση που οδήγησε στην αρχή της δεδηλωμένης.... εξάλλου το παραπάνω δεν πειράζει(και στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι και άσχετο....)
Στο φροντιστήριο μου έκοψε μονάδες που έγραψα τόσο εκτενή απάντηση. Αρκεί,μου είπε, να γράφεις το τι είναι, πότε κι από ποιον. Αν και στο σχολείο η καθηγήτρια μας λέει αυτό που έγραψες :hmm:
Εγω προσωπικά αρχές Απρίλη(Απο 25 Μάρτη εκεί μάλλον) θα ξεκινήσω να τις ξοδεύω....δεν έχω κάνει ούτε μία ακόμα....!Ενα μήνα μπορώ να λείψω...

Εγώ έχω κάνει ηδη 4 και προγραμματίζω άλλες 20 :cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο μου έκοψε μονάδες που έγραψα τόσο εκτενή απάντηση. Αρκεί,μου είπε, να γράφεις το τι είναι, πότε κι από ποιον. Αν και στο σχολείο η καθηγήτρια μας λέει αυτό που έγραψες :hmm:

Σωστό και το πρώτο αλλά πιστεύω πως το δεύτερο διασφαλίζει τη σωστή απάντηση....δεν ρισκάρεις δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά?
Η φωτοτύπιση 200 σελίδων πόσο κοστίζει περίπου? Συμφέρει περισσότερο από το να πάρεις βοήθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Παιδιά,ΑΟΔΕ σελίδα 55 1η παράγραφος εκεί που κάνει αναφορές στην αρχαιότητά ,δεν νομίζω να πρεπει να το μάθω ε? Πείτε τι σας έχουν πει οι καθηγητές σας. :)

Εγώ έμαθα μόνο αυτό που είχε πει ο Σωκράτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά?
Η φωτοτύπιση 200 σελίδων πόσο κοστίζει περίπου? Συμφέρει περισσότερο από το να πάρεις βοήθημα?

Το φωτοτυπίο στο οποίο πάω εγώ είναι για πάνω απο 100 σελίδες 0,05 ευρώ άρα για 200 σελίδες 10 ευρώ και κανα 2-3 ευρώ η βιβλιοδεσία φτάνουμε στα 13 ευρώ. Συμφέρει αλλά να ξέρεις ότι είναι παράνομο.

Υποσημείωση: Οι τιμές αυτές ισχύουν για μαυρόασπρες εκτυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά?
Η φωτοτύπιση 200 σελίδων πόσο κοστίζει περίπου? Συμφέρει περισσότερο από το να πάρεις βοήθημα?

Περίπου δέκα φαντάζομαι δεν έχω βγάλει ποτέ τόσες σελίδες πριν από έναν μηνά έβγαλα περίπου 20+ σελίδες και έδωσα 1 και κάτι αλλά ήταν ασκήσεις από ένα άλλο σχολείο και δεν μου είπαν τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ λέω πως συμφέρει το βοήθημα, γιατί και θα είναι πιο ωραίο εμφανισιακά από μέσα, αλλά και πιο εύκολα θα το βρίσκεις ανάμεσα στα βιβλία σου :P
Δεν έχουν μεγάλη διαφορά τιμής έτσι κι αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το ξέρω ότι είναι παράνομο.
Απλά ψάχνοντας ιδέες για να γράψω μια εκθεση βρήκα κάτι γαμάτες σημειώσεις από ένα ιδιωτικό σχολείο. Καμια σχέση με τα ψωροφυλλάδια που μας έχουν δώσει στο φροντιστήριο. Και επειδή δεν με βολεύει να διαβάζω από την οθόνη γιατί θέλω να υπογραμμίζω έλεγα να το εκτυπώσω. Βοήθημα δεν θέλω γιατί το φυλλάδιο με τα θέματα που έχω είναι από διάφορα βοηθήματα.
Ενιγουει ευχαριστώ παιδιά! Αυριο μεθάυριο θα πάω να ρωτήσω στα βιβλιοπωλεία κοντά στο σχολείο μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το ξέρω ότι είναι παράνομο.
Απλά ψάχνοντας ιδέες για να γράψω μια εκθεση βρήκα κάτι γαμάτες σημειώσεις από ένα ιδιωτικό σχολείο. Καμια σχέση με τα ψωροφυλλάδια που μας έχουν δώσει στο φροντιστήριο. Και επειδή δεν με βολεύει να διαβάζω από την οθόνη γιατί θέλω να υπογραμμίζω έλεγα να το εκτυπώσω. Βοήθημα δεν θέλω γιατί το φυλλάδιο με τα θέματα που έχω είναι από διάφορα βοηθήματα.
Ενιγουει ευχαριστώ παιδιά! Αυριο μεθάυριο θα πάω να ρωτήσω στα βιβλιοπωλεία κοντά στο σχολείο μου. :)

Εάν υπάρχουν στο ιντερνετ δεν είναι παράνομο.

Παρεπιπτώντος μπορείς να μου στείλεις και εμένα το λινκ με μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το ξέρω ότι είναι παράνομο.
Απλά ψάχνοντας ιδέες για να γράψω μια εκθεση βρήκα κάτι γαμάτες σημειώσεις από ένα ιδιωτικό σχολείο. Καμια σχέση με τα ψωροφυλλάδια που μας έχουν δώσει στο φροντιστήριο. Και επειδή δεν με βολεύει να διαβάζω από την οθόνη γιατί θέλω να υπογραμμίζω έλεγα να το εκτυπώσω. Βοήθημα δεν θέλω γιατί το φυλλάδιο με τα θέματα που έχω είναι από διάφορα βοηθήματα.
Ενιγουει ευχαριστώ παιδιά! Αυριο μεθάυριο θα πάω να ρωτήσω στα βιβλιοπωλεία κοντά στο σχολείο μου. :)
και μενα μπορεις να μου το στειλεις πλιζζ γιατι δεν παω φροντιστηριο και θελω καλες σημειωσεις ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Παιδιά,ΑΟΔΕ σελίδα 55 1η παράγραφος εκεί που κάνει αναφορές στην αρχαιότητά ,δεν νομίζω να πρεπει να το μάθω ε? Πείτε τι σας έχουν πει οι καθηγητές σας. :)
Κανένα σημείο της ύλης δε πρέπει να μένει αδιάβαστο. Απλά στο συγκεριμένο που αναφέρεις, δε χρειάζεται να αφιερώσεις χρόνο αντίστοιχο με άλλα αποσπάσματα όπως π.χ. τις λειτουργίες του μάνατζμεντ
Ακόμα και αν δεν είναι πιθανό να ζητηθεί ως ερώτηση ανάπτυξης, μπορεί όμως να δοθεί ερώτηση κλειστού τύπου από το συγκεκριμένο. Η ερώτηση θα βαθμολογείται με 4-6 μονάδες και θα αναρωτιέσαι αν είναι σωστή ή λανθασμένη. Είναι κρίμα να ρισκάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Κοίτα έχουμε 50 αδικαιολόγητες το οποίο σημαίνει απουσίες 1,5 βδομάδας. Μετά έχουμε άλλες 64 δικαιολογημένες με χαρτί ιατρού ή γονέα που είναι άλλες 2 βδομάδες. Δηλαδή περίπου 3-4 βδομάδες. Επειδή μετά το Πάσχα θα έχουμε 2 βδομάδες αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να αρχίσουμε απο μέσα Απρίλη.
Δεν ισχύει ότι έχεις και κάποιες παραπάνω απουσίες αν βγάζεις μέσο όρο πάνω από 15??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν ισχύει ότι έχεις και κάποιες παραπάνω απουσίες αν βγάζεις μέσο όρο πάνω από 15??

Αυτό πρώτη φορά το ακούω! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Δεν ισχύει ότι έχεις και κάποιες παραπάνω απουσίες αν βγάζεις μέσο όρο πάνω από 15??

Αυτό είμαι σίγουρη ότι ίσχυε στο γυμνάσιο.. Στο λύκειο συζητάνε την περίπτωσή σου οι υπεύθυνοι καθηγητές και ο σύλλογος γονέων & κηδεμόνων και αν συμφωνήσουν έχει καλώς . Δεν θα σας συνιστούσα να το ρισκάρετε . Τουλάχιστον σε μας έτσι γίνεται. Αν μπεις στο νοσοκομείο κλπ κλπ τότε δεν τίθεται θέμα. Εγώ που νοσηλεύτηκα στα μέσα τις χρονιάς στο τέλος είχα γύρω στις 160 απουσίες πάνω κάτω και δεν υπήρχε πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SW-Estel

Νεοφερμένος

Η SW-Estel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο μου έκοψε μονάδες που έγραψα τόσο εκτενή απάντηση. Αρκεί,μου είπε, να γράφεις το τι είναι, πότε κι από ποιον. Αν και στο σχολείο η καθηγήτρια μας λέει αυτό που έγραψες :hmm:

Γράφε ολοκληρωμένες απαντήσεις. Στο τέλος κανείς δεν πρόκειται να σου κόψει τίποτα επειδή έκανες μια (όχι άσχετη) εισαγωγή.
By the way, κι εμάς πέρσυ για το συγκεκριμένο κομμάτι και στο σχολείο και στο φροντιστήριο μας είπαν να ξεκινάμε από την αρχή της παραγράφου και να την γράφουμε μέχρι το τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top