Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

debbieduck

Νεοφερμένος

Η debbieduck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ανάλογα το μάθημα....Ας πούμε ότι τα βιβλια της ιστορίας,της κοινωνιολογίας,της ιστορίας και ο επιτάφιος γεμίζουν το συρταράκι κάτω από το θρανίο μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τις πρώτες ώρες της γενικής ύπνο. Μετά έλυνα ασκήσεις για την κατεύθυνση και το φροντιστήριο και μετά μιλούσα.
Μην σε νοιάζουν και τόσο οι ώρες της γενικής. Βαθμό θα πάρεις οπότε κομπλέ. Μαθηματικά έγραψα 9 στο διαγώνισμα και στον έλεγχο είχα 18 :clapup:
Α εσύ είχες πρώτες ώρες τα γενικής? Τι καλά! Εμείς έχουμε 1η,2η,3η ώρα κατεύθυνση και μετά γενική.
Εμείς μέχρι στιγμής διαβάζουμε για το φροντιστήριο, λυνουμε ή μάλλον ξαναλύνουμε τις ασκήσεις που μας βάζουν στην κατευθυνση, μιλάμε ή ζωγραφίζουμε ό ένας τα χέρια του άλλου. :P Καλά περνάμε! ;)
Δε με νοιάζουν ιδιαίτερα. Φέτος δικαιολογούμαι να έχω τελείως γραμμένα μαθήματα που δεν μου αρέσουν (βλέπε ιστορία).
Φυσική και Κοινωνιολογία όμως που προβλέπω ότι θα μου αρέσουν, θέλω να προσέχω και να διαβάζω που και που. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ρε δεν κάνω πλάκα όντως είναι κβαντική φυσική και αυτά είναι βασικές γνώσεις. Ρώτα τον φυσικό στο σχολείο σου και θα σου πει:)

Ακριβώς, βασικές.
Απέχουμε πολύ από τέτοιες γνώσεις όμως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
άαααντε ρε αλάνια! 7 μήνες και κτ ακόμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ανάλογα το μάθημα....Ας πούμε ότι τα βιβλια της ιστορίας,της κοινωνιολογίας,της ιστορίας και ο επιτάφιος γεμίζουν το συρταράκι κάτω από το θρανίο μου..
Θεωρω λαθος να υποτιμουνται τετοια μαθηματα,καθως ο στοχος του λυκειου πρεπει να ειναι η αποκτηση ολοκληρωμενης παιδειας και οχι η απομνημονευση, απο την πλειονοτητα των μαθητων, μεθοδολογιων για την εισαγωγη τους στην τριτοβαθμια εκπαιδευση.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasia_mgs

Νεοφερμένος

Η Athanasia_mgs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Για μαθηματικά κατεύθυνσης, πολύ καλό είναι του Μπάρλα, από τις εκδόσεις ελληνοεκδοτική..Τώρα για φυσική εγώ έχω Σαββάλα..

Του Μπάρλα είναι καλό αν έχεις καθηγητή να σου λύνει τις απορίες, όμως για να ζητά βοήθημα από εμάς, προφανώς δεν κάνει φροντιστήρια-ιδιαίτερα. Αλλιώς θα ρωτούσε εκείνους.
Τα βοηθήματα Στεργίου-Νάκης έχω ακούσει πως είναι κορυφαία για μαθηματικά πάντως.

Ο Μπάρλας ΔΕΝ εχει καλό βιβλίο. Αν μπορούσα να διαλέξω θα δούλευα από το Στεργίου και θα μου έβγαζε ο καθηγητής φωτοτυπίες τις ασκήσεις του Μπάρλα να τις κάνω στην επανάληψη. Μόνο οι ασκήσεις του αξίζουν, αν και στον Στεργιου έχω δει κάποιες πιο τσιμπημένες. Το πληρέστερο βοήθημα από όλες τις απόψεις είναι αυτό των Στεργίου-Νάκη. :)

Ευχαριστω πολυ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Θεωρω λαθος να υποτιμουνται τετοια μαθηματα,καθως ο στοχος του λυκειου πρεπει να ειναι η αποκτηση ολοκληρωμενης παιδειας και οχι η απομνημονευση, απο την πλειονοτητα των μαθητων, μεθοδολογιων για την εισαγωγη τους στην τριτοβαθμια εκπαιδευση.:hmm:
εσυ θες να πεις οτι οταν ησουν 3η λυκειου τα διαβαζες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Θεωρω λαθος να υποτιμουνται τετοια μαθηματα,καθως ο στοχος του λυκειου πρεπει να ειναι η αποκτηση ολοκληρωμενης παιδειας και οχι η απομνημονευση, απο την πλειονοτητα των μαθητων, μεθοδολογιων για την εισαγωγη τους στην τριτοβαθμια εκπαιδευση.:hmm:

Από την μία έχεις δίκιο, όμως από την άλλη είναι πάρα πολύ ζόρικα ήδη τα 6 ή 7 ανάλογα με τον καθένα, που δίνουμε στις πανελλαδικές εξετάσεις.. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να έχει χρόνο να τα διαβάζει επί καθημερινής βάσεως..Εγώ προσωπικά τους αφιερώνω 1 ώρα το πολύ κάθε Σάββατο..Για ν μην τα βρω εντελώς σκούρα στις ενδοσχολικές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Απο τον τελευταίο ΣΧΟΛΙΚΟ Σεπτέμβρη στον τελευταίο ΣΧΟΛΙΚΟ Οκτώβρη....7μιση μήνες ακόμα.....κουράγιο!!;););):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Ωρα για άγνωστο :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Παιδιά, δεν είναι εξαιρετικά βαρετός ο ''Κρητικός''? Ακόμα να τον τελειώσουμε στο σχολείο. Ανυπομονώ να μπούμε στον αγαπημένο μου Ιωάννου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Παιδιά, δεν είναι εξαιρετικά βαρετός ο ''Κρητικός''? Ακόμα να τον τελειώσουμε στο σχολείο. Ανυπομονώ να μπούμε στον αγαπημένο μου Ιωάννου :D
Κοβεις φλεβα.Αλλα και με τον Ιωαννου εγω ετοιμος ημουν να κανω χαρακιρι αλλα δεν ηθελα να λερωσω το βιβλιο.Δε παλευεται ο ανθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ώρα για ΦΥΣΙΚΗ!
My body is ready. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ώρα για γνωστό και βιολογία γενικής! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εσείς τι κάνετε στα γενικής? Προσέχετε, διαβάζετε, μιλάτε?
Στα μαθήματα γενικής κάνω άλλα μαθήματα(πχ φυσική, μαθηματικά κτλ..:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasia_mgs

Νεοφερμένος

Η Athanasia_mgs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ρε παιδια τη χημεια κατεύθυνσης ( εκτός απο το πέμπτο κεφαλαιο) δεν την μπορω καθόλου φέτος.. :mad:

Τι γίνεται τελοσπαντων;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ρε παιδια τη χημεια κατεύθυνσης ( εκτός απο το πέμπτο κεφαλαιο) δεν την μπορω καθόλου φέτος.. :mad:

Τι γίνεται τελοσπαντων;;:hmm:

Το πέμπτο είναι σαν την Β λυκείου :|
Πάντως το 1ο, κακώς δεν το μπορείς, τα σπάει :clapup:

Που έχετε φτάσει φυσική;

Κυκλώματα Thomson (LC :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasia_mgs

Νεοφερμένος

Η Athanasia_mgs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Ιστορία Κατεύθυνσης που βρίσκεστε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top