Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Προς θετικούς:
Τα μαθήματα κατεύθυνσης της Β' είναι απαραίτητα για την κατανόηση των πανελληνίως εξαταζόμενων μαθημάτων της Γ';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Προς θετικούς:
Τα μαθήματα κατεύθυνσης της Β' είναι απαραίτητα για την κατανόηση των πανελληνίως εξαταζόμενων μαθημάτων της Γ';

μαθηματικα κατ, και αλγεβρα να ξερεις τα βασικα απο κωνικες τομες ευθειες και διανυσματα ,και τριγωνομετρια πολυωνημα και λογαριθμους .Επισης να διαβασεις καλα και χημεια γενικης (η κατ δεν θα σου χρειαστει) αλλα η γενικης χρειαζεται για την οργανικη της γ. Απο φυσικη δεν χρειαζεσαι τιποτα, η υλη της γ ειναι τελειως διαφορετικη απο την β , με εξαιρεση το πρωτο κεφαλαιο της φυσικης γενικης που καλο θα ηταν να γνωριζεις τους τυπους σχετικα με πυκνωτες και ρευμα ,αλλα και να μη τους ξερεις δεν τρεχει τιποτα τους μαθαινεις επιτοπου.
Καλο ειναι παντως να διαβαζεις τα παντα ανεξαρτητα αν θα σου χρειαστουν η οχι στην γ ,γιατι ετσι μπαινεις στο κλιμα του διαβασματος και αποκτας σωστο τροπο σκεψης για την επιληση των ασκησεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
μαθηματικα κατ, και αλγεβρα να ξερεις τα βασικα απο κωνικες τομες ευθειες και διανυσματα ,και τριγωνομετρια πολυωνημα και λογαριθμους .Επισης να διαβασεις καλα και χημεια γενικης (η κατ δεν θα σου χρειαστει) αλλα η γενικης χρειαζεται για την οργανικη της γ. Απο φυσικη δεν χρειαζεσαι τιποτα, η υλη της γ ειναι τελειως διαφορετικη απο την β , με εξαιρεση το πρωτο κεφαλαιο της φυσικης γενικης που καλο θα ηταν να γνωριζεις τους τυπους σχετικα με πυκνωτες και ρευμα ,αλλα και να μη τους ξερεις δεν τρεχει τιποτα τους μαθαινεις επιτοπου.
Καλο ειναι παντως να διαβαζεις τα παντα ανεξαρτητα αν θα σου χρειαστουν η οχι στην γ ,γιατι ετσι μπαινεις στο κλιμα του διαβασματος και αποκτας σωστο τροπο σκεψης για την επιληση των ασκησεων
Είμαι στη Γ΄ και θεωρητικός, γι' αυτό ρώτησα. :P
Αυτό με τη Φυσική ήταν μεγάλη ανακούφιση. Χημεία ΓΠ ήταν αρκετά αγαπητή. Ελπίζω τα περί κώνων να είναι εύκολα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είμαι στη Γ΄ και θεωρητικός, γι' αυτό ρώτησα. :P
Αυτό με τη Φυσική ήταν μεγάλη ανακούφιση. Χημεία ΓΠ ήταν αρκετά αγαπητή. Ελπίζω τα περί κώνων να είναι εύκολα. :P
Θα αλλάξεις κατεύθυνση or something;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Έχω ξεκινησει επανάληψη όλα τα μαθήματα που έκανα στα θερινά!! Δεν νομίζω ότι έχω κενά απλα απ ότι διαβάζω τα παιδια λαμβάνουν και περισσότερο υλικό και ασκησεις για να λύσουν..
καλε ετσι οπως το ειπες νομιζα οτι δεν ειχες κανει ουτε θερινα, αν και παλι δεν θα ειχες προβλημα! κι εγω 5 εβδομαδες εχω κανει θερινα και ξεκιναω στις 11 φροντ. μην ακουμε πραγματα χωρις λογικη!;) (κι εγω θετικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Παιδιά διαβάζω ότι οι περισσότεροι έχετε ήδη ξεκινησει φροντηστηρια... Εγω ξεκιναω Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου και έχω αγχωθει κάπως :( μήπως είναι αργά?:hmm:
Και εγώ 3 σεπτεμβρίου αρχίζω φυσική(γεν-κατ) και 17 του μηνός μαθηματικά για να σου φύγει το άγχος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Και εγώ 3 σεπτεμβρίου αρχίζω φυσική(γεν-κατ) και 17 του μηνός μαθηματικά για να σου φύγει το άγχος:P
οχι αγχος!!! δινεις φυσικη γενικης??εχεις βοηθημα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
οχι αγχος!!! δινεις φυσικη γενικης??εχεις βοηθημα??
Ακόμα δεν έχω πάρει θα δω τι θα μου πει και ο φροντιστής και βλέπουμε..Εσυ έχεις ρωτήσει και τι απάντηση πήρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχω πάρει θα δω τι θα μου πει και ο φροντιστής και βλέπουμε..Εσυ έχεις ρωτήσει και τι απάντηση πήρες;
εδω μεσα?με εχουν γραψει:redface::P
ειχα κοιταξει παντως ενα του σαββαλα και δεν με ενθουσιασε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
εδω μεσα?με εχουν γραψει:redface::P
ειχα κοιταξει παντως ενα του σαββαλα και δεν με ενθουσιασε:whistle:
α εσύ έκανες και καλοκαιρινά φυσική γεν ε πως σου φάνηκε το μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
α εσύ έκανες και καλοκαιρινά φυσική γεν ε πως σου φάνηκε το μάθημα;
ναι εκανα.εχω τελειωσει σχεδον το 1ο κεφ. πολυ ωραια, δεν εχω μετανιωσει την επιλογη μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακόμα. :redface:
Νομίζω έχεις δικαίωμα αλλαγής κατεύθυνσης μέχρι τις αρχές Οκτωβρίου.

Κάνε ό,τι επιθυμείς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Νομίζω έχεις δικαίωμα αλλαγής κατεύθυνσης μέχρι τις αρχές Οκτωβρίου.

Κάνε ό,τι επιθυμείς:D
Ναι, το ξέρω. Αν αλλάξω, θα το κάνω εξ αρχής. Οψόμεθα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
ναι εκανα.εχω τελειωσει σχεδον το 1ο κεφ. πολυ ωραια, δεν εχω μετανιωσει την επιλογη μου! :D
Εγώ αύριο θα αρχίσω με φυσική έχω βρει μια κάτι σαν θεωριτική εργασία στο ιντερνετ και την κατέβασα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ναι, το ξέρω. Αν αλλάξω, θα το κάνω εξ αρχής. Οψόμεθα. :D


Συγγνωμη αλλα εσυ δεν ηθελες νομικη ή φιλολογια;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Συγγνωμη αλλα εσυ δεν ηθελες νομικη ή φιλολογια;:P
Και Ιατρική/Κτηνιατρική ήθελα. Απλώς δεν το έλεγα, για να μην με πάρετε με τις λεμονόκουπες, μιας και είμαι θεωρητική. :P
Αν είχα λογαριασμό στην Α, θα βλέπατε το δίλημμά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Και Ιατρική/Κτηνιατρική ήθελα. Απλώς δεν το έλεγα, για να μην με πάρετε με τις λεμονόκουπες, μιας και είμαι θεωρητική. :P
Αν είχα λογαριασμό στην Α, θα βλέπατε το δίλημμά μου.

Σε καταλαβαινω απολυτα,πιστεψε με:P
Αρα σκεφτεσαι να αλλαξεις τωρα κατευθ? Παντως θα πρεπει να βιαστεις αν ειναι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Και Ιατρική/Κτηνιατρική ήθελα. Απλώς δεν το έλεγα, για να μην με πάρετε με τις λεμονόκουπες, μιας και είμαι θεωρητική. :P
Αν είχα λογαριασμό στην Α, θα βλέπατε το δίλημμά μου.

Πάρε όποια σου είναι πιο εύκολη και έχεις πιθανότητες για μπόλικα μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Σε καταλαβαινω απολυτα,πιστεψε με:P
Αρα σκεφτεσαι να αλλαξεις τωρα κατευθ? Παντως θα πρεπει να βιαστεις αν ειναι:/:
Επιτέλους, βρέθηκε κάποιος. :P
Θα πάω στο φροντιστήριο που είχα γραφτεί πέρυσι (μέχρι μέσα Σεπτέμβρη ήμουν στη θετική), για να ρωτήσω αν με εντατικά μαθήματα μπορώ να φθάσω το επίπεδο των μαθητών και να προσχωρήσω σε κάποιο γκρουπάκι. Αν είναι δυνατό να περάσω εκεί που θέλω, είμαι διατεθειμένος να δώσω και δεύτερη φορά.

@βίνυ
Δύσκολο να το κρίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top