Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
καλα παντως αν ειναι να ειναι ετσι η κατασταση, θα επρεπε στην γ' λυκειου να κανουμε μονο τα μαθηματα που δινουμε πανελληνιες!

Ναι...μας έφαγε η....ολοκληρωμένη παιδεία που μας προσφέρει το κράτος....τζάμπα γίνονται τα μαθήματα αυτά πιστεύω(γενική παιδεία)
Βέβαια τώρα μιλάμε εκ τους ασφαλούς...μπορεί να μας κεντρίσει το ενδιαφέρον κάποιο μάθημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Εγω δεν πιστευω οτι δεν πρεπει να γινονται..ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ!:D
Απλα θα επρεπε κατ'εμε να διδασκονται με εναν πιο ενδιαφερον τροπο,να μην μενουν στη θεωρια..
Εμενα το καθε μαθημα φετος που εμαθε και κατι διαφορετικο (και ας μην διαβαζα καθολου)μονο και μονο αυτα που ακουγα απτην ταξη!
Ε του χρονου και να θελω να διαβαζω σπιτι της γενικης(που δεν θα το κανα-δεν αλλαζω ευκολα συνηθειες μιας ζωης:P)
δεν θα προλαβαινω!
Αλλα τουλαχιστον μεσα στην ταξη θα παρακολουθω(εκτος και αν κοιμαμαι)γιατι το πηρα αποφαση απο περυσι.
Μεσα στην ταξη δεν μπορω να διαβασω για τν κατευθυνση με τιποτα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ρε παιδιά ας μην το παρακάνουμε. Άκου εκεί τα γενικής δεν χρειάζονται. Να μιωθούν οι ώρες τους ναι αλλά όχι και να εξαλιφθούν. Και την μία ώρα αρχαία που θα κάνεις που ξέρεις μπορεί να μάθεις κάτι χρήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Εγω δεν πιστευω οτι δεν πρεπει να γινονται..ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ!:D
Απλα θα επρεπε κατ'εμε να διδασκονται με εναν πιο ενδιαφερον τροπο,να μην μενουν στη θεωρια..
Εμενα το καθε μαθημα φετος που εμαθε και κατι διαφορετικο (και ας μην διαβαζα καθολου)μονο και μονο αυτα που ακουγα απτην ταξη!
Ε του χρονου και να θελω να διαβαζω σπιτι της γενικης(που δεν θα το κανα-δεν αλλαζω ευκολα συνηθειες μιας ζωης:P)
δεν θα προλαβαινω!
Αλλα τουλαχιστον μεσα στην ταξη θα παρακολουθω(εκτος και αν κοιμαμαι)γιατι το πηρα αποφαση απο περυσι.
Μεσα στην ταξη δεν μπορω να διαβασω για τν κατευθυνση με τιποτα!:P
μεγα λαθος.αλλαξε αποφαση:D:D:D:D.εγω το καλυτερο διαβασμα στ αλατινικα το εκανα στα θρησκευτικα και στην κοινωνιολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
εσενα ισως σε βολευε!:Pστα μαθηματα που δεν φωναζαν οταν μας εβλεπαν να διαβαζουμε..πχ δικαιο..ε εγω δεν μπορουσα να συγκεντρωθω γιατι ειχαμε ωραιες συζητησεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
εσενα ισως σε βολευε!:Pστα μαθηματα που δεν φωναζαν οταν μας εβλεπαν να διαβαζουμε..πχ δικαιο..ε εγω δεν μπορουσα να συγκεντρωθω γιατι ειχαμε ωραιες συζητησεις!:P
κι εγω στο μαθημα της πληροφορικης ο θεος να οτ κανει:D:D:D:Dπαντα ελεγα οτι θα διαβασω λογοτεχνια και τελικα πιαναμε μασαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
τι πιανατε λεει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
οτι μαθαμε μαθαμε ομως! ας ειχαν 1-2 ωρες συζητησης αντι για μαθημα, να τους παραδεχομουν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ναι αλλα για να γινει συζητηση πανω στο αντικειμενο του μαθηματος θα πρεπει να εχουμε διδαχθει τα βασικα:)..εμεις παντως σε ολα τα μαθηματα συζητουσαμε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Ναι αλλα για να γινει συζητηση πανω στο αντικειμενο του μαθηματος θα πρεπει να εχουμε διδαχθει τα βασικα:)..εμεις παντως σε ολα τα μαθηματα συζητουσαμε!:D
δεν εννοουσα απαραιτητα στο αντικειμενο του μαθηματος...;) ααα εμεις στα αρχαια. μαθημα ζητημα να ειχαμε κανει 2-3 φορες ολη την χρονια! λεγαμε για τα πολιτικα,για την εκπαιδευση κ.ο.κ. ασχετα που ακομα και τοτε μονο 2-3 ατομα προσεχαν-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ε ναι κλασσικαα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
κι εγω στο μαθημα της πληροφορικης ο θεος να οτ κανει:D:D:D:Dπαντα ελεγα οτι θα διαβασω λογοτεχνια και τελικα πιαναμε μασαλια
αν και δεν το συνηθιζω ειπα να χρησιμοποιησηω μια φορα μια ιδιωματικη φραση της περιοχης πεστ την και χωριατικη
πιανω μασαλια=πιανω κουβεντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
τελειωνω τα μαθηματα καθομαι και εχω τυψεις νιωθετε κατι αναλογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
τελειωνω τα μαθηματα καθομαι και εχω τυψεις νιωθετε κατι αναλογο?
Όχι, γιατί να νιώσω τύψεις ενώ έχω τελειώσει τα μαθήματα; Εντελώς παράλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
τελειωνω τα μαθηματα καθομαι και εχω τυψεις νιωθετε κατι αναλογο?

Είναι νωρίς ακόμη για να έχεις τύψεις. Ωστόσο, αν έτσι αισθάνεσαι, κλείσε τον υπολογιστή και άνοιξε τη γραμματική. Όλο και κάτι που δεν ξέρεις θα βρεις να μάθεις. Τι καλύτερο;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Είναι νωρίς ακόμη για να έχεις τύψεις. Ωστόσο, αν έτσι αισθάνεσαι, κλείσε τον υπολογιστή και άνοιξε τη γραμματική. Όλο και κάτι που δεν ξέρεις θα βρεις να μάθεις. Τι καλύτερο;:)
παντα κατι υπαρχει να μαθεις στην γραμματικη το μονο σιγουρο

Όχι, γιατί να νιώσω τύψεις ενώ έχω τελειώσει τα μαθήματα; Εντελώς παράλογο.
ειναι δεν μπορω να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
τελειωνω τα μαθηματα καθομαι και εχω τυψεις νιωθετε κατι αναλογο?
Προσωπικά αυτό το συναίσθημα το ένιωθα καθ' όλη σχεδόν τη διάρκεια της χρονιάς,όσο περνούσε ο καιρός και περισσότερο...Ήταν πιστεύω αυτό που μου έκανε το μεγαλύτερο "κακό",όχι τόσο ο φόρτος των μαθημάτων,όσο η ψυχολογική πίεση που ένιωθα πρώτα απ' τον εαυτό μου και μετά απ' τους υπόλοιπους...Πολύ άσχημο πράγμα,γιατί έτσι ούτε να διαβάσεις μπορείς (τώρα γιατί τα έχεις τελειώσει,αργότερα δεν θα τελειώνουν ποτέ,πάντα θα υπάρχει κάτι παραπάνω αλλά κάποιες φορές δε θα μπορείς άλλο),αλλά απ' την άλλη ούτε και ξεκουράζεσαι πραγματικά λόγω των τύψεων-σκέψεων...Αυτό μου έμεινε πιο έντονα απ' όλα με τις Πανελλήνιες!
Η λύση θεωρώ είναι να κάτσεις τώρα που είναι νωρίς,να συνειδητοποιηθείς λίγο,να μην πηγαίνεις στα τυφλά...Κατά τ' άλλα,κλείνε τ' αυτιά σου σε παράλογες απόψεις-απαιτήσεις τρίτων,και φτιάξε το πρόγραμμά σου όπως εσύ νομίζεις ότι σου πάει καλύτερα!!Χιλιοειπωμένη ατάκα,αλλά και η σωστότερη όλων: Οι Πανελλήνιες δεν είναι αγώνας ταχύτητας,αλλά αντοχής!!;)
Καλή επιτυχία!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Προσωπικά αυτό το συναίσθημα το ένιωθα καθ' όλη σχεδόν τη διάρκεια της χρονιάς,όσο περνούσε ο καιρός και περισσότερο...Ήταν πιστεύω αυτό που μου έκανε το μεγαλύτερο "κακό",όχι τόσο ο φόρτος των μαθημάτων,όσο η ψυχολογική πίεση που ένιωθα πρώτα απ' τον εαυτό μου και μετά απ' τους υπόλοιπους...Πολύ άσχημο πράγμα,γιατί έτσι ούτε να διαβάσεις μπορείς (τώρα γιατί τα έχεις τελειώσει,αργότερα δεν θα τελειώνουν ποτέ,πάντα θα υπάρχει κάτι παραπάνω αλλά κάποιες φορές δε θα μπορείς άλλο),αλλά απ' την άλλη ούτε και ξεκουράζεσαι πραγματικά λόγω των τύψεων-σκέψεων...Αυτό μου έμεινε πιο έντονα απ' όλα με τις Πανελλήνιες!
Η λύση θεωρώ είναι να κάτσεις τώρα που είναι νωρίς,να συνειδητοποιηθείς λίγο,να μην πηγαίνεις στα τυφλά...Κατά τ' άλλα,κλείνε τ' αυτιά σου σε παράλογες απόψεις-απαιτήσεις τρίτων,και φτιάξε το πρόγραμμά σου όπως εσύ νομίζεις ότι σου πάει καλύτερα!!Χιλιοειπωμένη ατάκα,αλλά και η σωστότερη όλων: Οι Πανελλήνιες δεν είναι αγώνας ταχύτητας,αλλά αντοχής!!;)
Καλή επιτυχία!:D
Καταρχην ευχαριστω οσο για το τελευταιο αν και λιγο στον αγωνα αρχιζω και το καταλαβαινω οσον αφορα απο αποψη ψυχολογικης πιεσης μεχρι τωρα τουλαχιστον ολα χαλαρα εφοσον ειμαι οκ στα μαθηματα θα δειξει παντως και παλι ευχαριστω ευχομαι καλη επιτυχια και σενα για τις βασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Καταρχην ευχαριστω οσο για το τελευταιο αν και λιγο στον αγωνα αρχιζω και το καταλαβαινω οσον αφορα απο αποψη ψυχολογικης πιεσης μεχρι τωρα τουλαχιστον ολα χαλαρα εφοσον ειμαι οκ στα μαθηματα θα δειξει παντως και παλι ευχαριστω ευχομαι καλη επιτυχια και σενα για τις βασεις
Να 'σαι καλά,θα τη χρειαστώ!;)Κι ό,τι χρειάζεστε κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας,ευχαρίστως να βοηθάμε οι παλιοί!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top