Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
παιδες ελατε στο τσατ, αν έχετε όρεξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Επίσης, οι περισσότεροι απο 'δω θα έχουν γράψει 19.999 μόρια. Γι' αυτό μην απογοητεύεστε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
@Δήμος : Πολύ ωραίο το ποστ σου. Ναι υπάρχουν και αυτά τα σχολεία.Το ξέρω και εγώ , το ξέρεις και εσύ, το ξέρει και η κάθε πέτρα. Το ζήτημα είναι ότι είναι τόσο οργανωμένη η όλη υπόθεση σε σημείο να σε αηδιάζει.Ρουσφέτι για να μπεις στην σχολή, ρουσφέτι για να πιάσεις δουλεία, ρουσφέτι για τα πάντα. Γι ' αυτό είμαστε άξιοι της μοίρας μας σαν λαός κιόλας.

Ο άλλος "μύθος" είναι ότι τα θέματα ΔΕΝ διαρέουν.Εκτός από τις φορές που αποδεδειγμένα έχουν πιαστεί πρόσωπα να έχουν πληροφορηθεί για τα θέματα πριν τις εξετάσεις, υπάρχουν και πάρα πολλές -κατά πολύ περισσότερες- φορές που δεν έχουν φανερωθεί οι "πληροφοριοδότες". Και αυτό είναι λογικό. Οι καθηγητές/Πανεπιστημιακοί που τα βάζουν είναι άνθρωποι,δεν είναι γεννήτορες τυχαίων θεμάτων. Και εγώ αν ήμουν καθηγητής/Πανεπιστημιακός θα έλεγα στο παιδί μου/στο ανήψι μου/στον τάδε τι θα ήθελα να βάλω.Οπότε διαρρέουν με κάποιο τρόπο.

Το κακό με την όλη υπόθεση (a.k.a Πανελλήνιες) , είναι ότι καταλαβαίνεις πόσο ασήμαντες πραγματικά είναι ,μετά από κανένα 6μηνο αφού τελειώσουν.Οι Πανελλήνιες ΔΕΝ καθορίζουν το μέλλον,ΔΕΝ σου εξασφαλίζουν χρήματα και ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξει το σύστημα παπαγαλίας που έχουμε για εισαγωγή...

Καλά αποτελέσματα σε όλους σας για αύριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
πολυ αγχος....... πολυ αγχος..... θελω να δω αυριο τετοια ωρα τι θα γραφετε..... εγω περσι ειχα μια χαρα μια μερα πριν βγουν οι βαθμοι, χωρις να ξερω πως τα πηγα... ειχα περασει πολυ ομορφα εκεινη τη μερα και την εχω χαραγμενη μεσα μου σαν την τελευταια μερα της παλιας μου ζωης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
πολυ αγχος....... πολυ αγχος..... θελω να δω αυριο τετοια ωρα τι θα γραφετε..... εγω περσι ειχα μια χαρα μια μερα πριν βγουν οι βαθμοι, χωρις να ξερω πως τα πηγα... ειχα περασει πολυ ομορφα εκεινη τη μερα και την εχω χαραγμενη μεσα μου σαν την τελευταια μερα της παλιας μου ζωης

Για να πέρασες ιατρική, ε πανω κάτω ήξερες οτι είχες πάει καλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolakis1995

Νεοφερμένος

Ο manolakis1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν ακούγεται καθόλου γελοίο! πόσο ,άλλον όταν είσαι σε χωριό!!! Και εγώ δεν γουστάρω με την καμμία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
βασικα΄ναι για τα αγορια κυρώις που θέλουν να μείνουν ξύπνιοι, είναι η καλύτερη επιλογή:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Για να πέρασες ιατρική, ε πανω κάτω ήξερες οτι είχες πάει καλα :P

καλα κοιτα ηξερα οτι δεν εγραψα 16000 αλλα δεν ελεγα ξερω ακριβως που θα παω.... ασε που ηλπιζα και σε λιγο καλυτερα ( κανα 200 μορια που δεν ξερω γιατι χαθηκαν αλλα αλλη ιστορια) γιατι ηθελα και συγκεκριμενη πολη..... αλλα ναι πανω κατω μπορεις να πεις οτι περιμενα 18000+....

Δημος συμφωνω αφανταστα μαζι σου, σε διπλανο νομο συμβαινει αβερτα αυτο που λες

Επισης τα θεματα θελετε δεν θελετε διαρρεουν ανετοτατα, οπως και οι βαθμοι και οι βασεις... Σην αθηνα τουλαχιστον θα υπαρχουν αρκετοι που ξερουν μερες τι εγραψαν..

Τελος Ironboy συμφωνω πολυ με το τελευταιο που λες.. μετα απο 6 μηνες οι πανελληνιες θα ειναι αφορμη για να γελατε και θα καταλαβετε την υπεραξια που εχουν... ισως γι αυτο κι εμεις οι μεγαλυτεροι να σας σπαμε λιγο τα νευρα με την ευκολια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Νταξει,ειναι πια κοινο μυστικο οτι μεγαλα φροντιστηρια εχουν ,αν οχι ακριβως τα θεματα,τα "υποψηφια" κι επισης σε κατι ακριτικα νησια και χωριουδακια της επαρχιας ,που οκ θα τους επιτηρουν αναγκαστικα οι καθηγητες τους,γινεται της "επιφοιτησεως"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
και μετα σου λενε αξιοκρατικος διαγωνισμος οι πανελληνιες . παντου σηψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
επιτηδες το κανουν που τα αποτελεσματα βγαινουν στις 21 ιουνιου, τη μεγαλυτερη μερα του χρονου..ετσι για να ειναι ατελειωτο το μαρτυριο! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ότι νά'ναι...
Δεν ξέρω αν υπάρχουν οι "Μαρίες", όμως εξακριβωμένα ζουν ανάμεσά μας οι Δήμοι-Κατίνες. Είναι αυτοί που τη δική τους ανεπάρκεια τη φορτώνουν στο "σύστημα" και φαντασιώνονται θεωρίες συνομωσίας. Είναι αυτοί που έχουν "πηγές" τα λόγια που λέγονται στα μανάβικα. Είναι αυτοί που για να δικαιολογήσουν τους όχι καλούς βαθμούς τους, κλαψομουνιάζουν ότι αδικήθηκαν ενώ οι "άλλοι" ευνοήθηκαν λαθραία. Είναι αυτοί που αναζητούν άλλοθι για να πείσουν τους άλλους αλλά και τον εαυτό τους ότι η αξία τους δεν αναγνωρίζεται λόγω δολιότητας των άλλων. Είναι αυτοί που ισχυρίζονται ότι έχουν ατράνταχτα στοιχεία για την απάτη που παίζεται σε βάρος τους, αλλά δεν καταθέτουν στον εισαγγελέα, αλλά περιφέρονται από φόρουμ σε φόρουμ αεροκατηγορώντας.
Ξέρεις κύριε Δήμο Δήμου, ότι υπάρχουν παιδιά που δούλεψαν σκληρά και τώρα περιμένουν τους βαθμούς που θα τους στείλουν στη σχολή των ονείρων τους? Ξέρεις ότι υπάρχουν παιδιά που δεν περιμένουν καλούς βαθμούς, αλλά έχουν την τιμιότητα να παραδέχονται ότι δεν έκαναν ότι έπρεπε και δεν προσπαθούν να βρουν αποδιοπομπαίους τράγους? Ξέρεις ότι το να γράψεις αυτή την ώρα ένα τέτοιο μήνυμα, δεν αποδεικνύεις παρά μόνο τη δική σου μικρότητα.

Υ.Γ. Εύχομαι τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα αύριο σε όλους.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
GOOD LUCK ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Άριστο λέμε το 19-20.
Σα βαθμός το 18.5(σε οποιοδήποτε μάθημα) είναι πάρα πολύ καλός.Ακόμα και 20 να ήθελε δε θα έπρεπε να στενοχωριέται...

Οφφ τοπικ:Κάτι λάθος έγινε με τις παραθέσεις...


Το 19 ειναι 95/100 το 18.5 ειναι περιπου 94/100.... Σιγα μην ξεχωριζει τον καλο απο τον αριστο 1 μοριο.... Χαλαρωσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
σωπα ρε αυριο βγαινουν? νωρις . πωω θυμαμαι περσι αγχος μεχρι την τελευταια στιγμη ρε φιλε . τεσπα καλη επιτυχια σε ολα τα παιδακια κ μην μασατε τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.


Ας ακούσουμε κάνα καλό τραγούδι να περνάει η ώρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ξέρεις κύριε Δήμο Δήμου, ότι υπάρχουν παιδιά που δούλεψαν σκληρά και τώρα περιμένουν τους βαθμούς που θα τους στείλουν στη σχολή που τους έχει δείξει το φροντιστήριο,επειδή έχει πολλά μόρια? Ξέρεις ότι υπάρχουν παιδιά που δεν περιμένουν καλούς βαθμούς, αλλά έχουν την τιμιότητα να παραδέχονται ότι δεν έκαναν ότι έπρεπε και δεν προσπαθούν να βρουν αποδιοπομπαίους τράγους? Ξέρεις ότι το να γράψεις αυτή την ώρα ένα τέτοιο μήνυμα, δεν αποδεικνύεις παρά μόνο τη δική σου μικρότητα.

Fixed Dias.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.

Όντως.Δία είναι ουτοπικό αυτό που λες.Επαγγελματικός Προσανατολισμός δεν υπάρχει,σε ποια σχολή ονείρων λες ότι θα μπουν τα παιδιά;Οι περισσότεροι θα ακολουθήσουν τις εντολές και τα όνειρα της μαμάς/μπαμπά/φροντιστηρίων και όχι τα δικά τους.Στο κάτω-κάτω δεν μπορείς να ξέρεις αν κάποια σχολή είναι το όνειρο σου, αν δεν κάτσεις τουλάχιστον έναν χρόνο και πεις "με εκφράζει αυτή η σχολή.Γουστάρω αυτό που κάνω". Είναι θέμα τύχης η επιλογή της σχολής , αν θα σου βγει σε καλό ή όχι.Εγώ αυτό πιστεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Προς αποφυγην παρανοησεων.... αριστα θεωρειται καθε βαθμος μεταξυ 18,1-20 λιαν καλως απο 16,1-18 καλως απο 13,1-16 σχεδον καλως απο 10-13 και κακως/ανεπαρκως απο 10 και κατω... θα το δειτε στα στατιστικα αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
στη σχολή που τους έχει δείξει το φροντιστήριο,επειδή έχει πολλά μόρια? Fixed Dias.
Ξέρεις κι εσύ φίλε μου, ότι υπάρχουν παιδιά που δεν άκουσαν τις "συμβουλές" των άλλων και διάλεξαν τη σχολή που ήθελαν, ας είχαν και 2000 μόρια παραπάνω από όσα χρειάζονταν? Ξέρεις ότι τα παιδιά αυτά χαμογελούσαν όταν άκουγαν τις ατάκες "θα πάνε τα μόριά σου χαμένα" ή "η σχολή που θέλεις είναι ένα τίποτα" ή "ο Μαραντόνα δεν θα έπαιζε στη Γ εθνική" ? Ξέρεις ότι τα παιδιά αυτά σήμερα είναι ευτυχισμένα γιατί άκουσαν μόνο την καρδιά τους?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top