Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
γιατι λενε οτι αν πεθανει συμμαθητης σου παιρνεις επιπλεον μορια?

τα μορια δηλαδη μας νοιαζουν ? δεν ειναι οδυνηρο το να πεθαινει ενα νεο παιδι?πως μπορουν να σκεφτονται τα μορια καποιοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
γιατι λενε οτι αν πεθανει συμμαθητης σου παιρνεις επιπλεον μορια?
jesus . .πληρωσε κανεναν hitman ;)

Κλειστε τα αυτακια σας στα παντα , τελικη ευθεια ηρθε επιτελους ! Παμε δυνατα και κερναω μοχιτος (με νερο και δυοσμο ΜΟΝΟ) καβαλα ! xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Από τις 3 το μεσημέρι προσπαθώ να διαβάσω τον υβριδισμό και δεν μπορώ με τίποτα να συγκεντρωθώ. Μια νευριάζω με τα μαθηματικά, μια σκέφτομαι ότι σε 2 μέρες τελειώνει αυτό το μαρτύριο. Πραγματικά θέλω να τελειώνουμε και ότι γίνει έγινε. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Από τις 3 το μεσημέρι προσπαθώ να διαβάσω τον υβριδισμό και δεν μπορώ με τίποτα να συγκεντρωθώ. Μια νευριάζω με τα μαθηματικά, μια σκέφτομαι ότι σε 2 μέρες τελειώνει αυτό το μαρτύριο. Πραγματικά θέλω να τελειώνουμε και ότι γίνει έγινε. :/:
Πλάκα σπας! Εγώ κοιμήθηκα στις δύο και ξύπνησα πριν λίγο :hehe:

Βτω θα δω πάρα πέντε και θα κάνω επανάληψη τις αντιδράσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
γιατι λενε οτι αν πεθανει συμμαθητης σου παιρνεις επιπλεον μορια?

τα μορια δηλαδη μας νοιαζουν ? δεν ειναι οδυνηρο το να πεθαινει ενα νεο παιδι?πως μπορουν να σκεφτονται τα μορια καποιοι?

Στο δημοτικό , συμμαθητής πέθανε μπροστά στα μάτια μας .. Μαζευτήκαμε 18 Ιουνίου 2008 για σοκολάτα και μετά μπάνιο στη θάλασσα με την δασκάλα , για να την χαιρετήσουμε και να κάνουμε το επόμενο βήμα στη ζωή μας , να πάμε γυμνάσιο .. Ε μπήκαμε στη θάλασσα και .... .... .....

Πφφφ πουτάνα ζωή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πλάκα σπας! Εγώ κοιμήθηκα στις δύο και ξύπνησα πριν λίγο :hehe:

Βτω θα δω πάρα πέντε και θα κάνω επανάληψη τις αντιδράσεις...
Nαι και εγώ θα κοιμόμουν, άλλωστε μετά από κάθε μάθημα κοιμάμαι λίγο. Αλλά σήμερα με το που ξάπλωσα πλάκωσαν όλοι οι θόρυβοι: αυτοκίνητα, φωνές, σκυλιά, κουδούνια, τηλέφωνα οπότε από το να κάθομαι στο κρεβάτι να συγχιζομαι εφτιαξα μια κούπα καφε και το ριξα στο διάβασμα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Και ρεύμα να μην έχει, και ακραία καιρικά φαινόμενα να έχει, τα θέματα θα σταλθούν.

Μέσω φαξ, όπως στέλνονταν παλαιότερα.

Εμάς μας έκλεψαν όλους τους υπολογιστές του σχολείου και περιμέναμε δέκα ώρες για να μας φέρει περιπολικό τα θέματα από άλλο σχολείο

Να αγχωθώ που έγραψα μιάμιση σελίδα στην κάθε ερμηνευτική; Επικεντρώθηκα πολύ σε αυτό που μου ζητούσε και μόνο και έβαλα όλα τα σχόλια του βιβλίου που ταίριαζαν άμεσα ή έμμεσα. Ήθελα βλέπετε να έχω χρόνο για να επενδύσω στο άγνωστο :Ρ
Διάνοια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
https://panelladikes.gr/panelladikes/καλύτερες-οι-επιδόσεις-φέτος-στις-πανελλαδικές
Παιδακια μην δωσετε σημασια στα πρωτα! Ειναι πολυ νωρις ακομα για τετοια στοιχεια! Την τελευταια παραγραφο κοιταξτε μονο αν ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μην δίνετε σημασία σε ό,τι μαλακία γράφει ο κάθε δημοσιογράφος σε κάθε εφημερίδα ή λέει σε κάθε κανάλι.
Κάθε χρόνο τις ίδιες μαλακίες λένε για να ασχολείται με κάτι ο κόσμος ή να αγοράζει τις εφημερίδες τους.
Οι βάσεις δεν πέφτουν.Πάντα υπάρχουν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν κάποιοι που γράφουν 100.

Τώρα αν σας έτσουξε το 4 θέμα στην φυσική και το κάθε τέταρτο θέμα, σταματήστε να ψάχνετε δικαιολογίες για την αποτυχία σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Μην δίνετε σημασία σε ό,τι μαλακία γράφει ο κάθε δημοσιογράφος σε κάθε εφημερίδα ή λέει σε κάθε κανάλι.
Κάθε χρόνο τις ίδιες μαλακίες λένε για να ασχολείται με κάτι ο κόσμος ή να αγοράζει τις εφημερίδες τους.
Οι βάσεις δεν πέφτουν.Πάντα υπάρχουν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν κάποιοι που γράφουν 100.

Τώρα αν σας έτσουξε το 4 θέμα στην φυσική και το κάθε τέταρτο θέμα, σταματήστε να ψάχνετε δικαιολογίες για την αποτυχία σας.
την τελευταια σου προταση,σορρυ,αλλα δεν θα την σχολιασω καν!
το αρθρο νομιζω μιλαει για ανοδο ή στασιμοτητα βασεων. τα πρωτα στοιχεια δειχνουν να εχουν μειωθει τα γραπτα κατω απο την βαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
την τελευταια σου προταση,σορρυ,αλλα δεν θα την σχολιασω καν!
το αρθρο νομιζω μιλαει για ανοδο ή στασιμοτητα βασεων. τα πρωτα στοιχεια δειχνουν να εχουν μειωθει τα γραπτα κατω απο την βαση...

Δεν με ενδιαφέρει κανένας από τους πιθανούς σχολιασμούς σου.Εγώ είπα πως έχουν τα πράγματα.
Κάθε χρόνο η ίδια κλάψα και η ίδια βαβούρα με τα γραπτά κάτω από τη βάση γίνεται.Ακόμα να καταλάβεις γιατί ;

Συγνώμη κιόλας, αλλά βλέπω τον κάθε μαθητή της δευτεροβάθμιας εξίσωσης να εκφέρει άποψη για την δυσκολία στα μαθηματικά ή την φυσική.Έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δεν με ενδιαφέρει κανένας από τους πιθανούς σχολιασμούς σου.Εγώ είπα πως έχουν τα πράγματα.
Κάθε χρόνο η ίδια κλάψα και η ίδια βαβούρα με τα γραπτά κάτω από τη βάση γίνεται.Ακόμα να καταλάβεις γιατί ;

Συγνώμη κιόλας, αλλά βλέπω τον κάθε μαθητή της δευτεροβάθμιας εξίσωσης να εκφέρει άποψη για την δυσκολία στα μαθηματικά ή την φυσική.Έλεος.
Αν δεν ξερεις προσωπικα τον καθενα μας, σε παρακαλω κρατα την αποψη σου για τον εαυτο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν με ενδιαφέρει κανένας από τους πιθανούς σχολιασμούς σου.Εγώ είπα πως έχουν τα πράγματα.
Κάθε χρόνο η ίδια κλάψα και η ίδια βαβούρα με τα γραπτά κάτω από τη βάση γίνεται.Ακόμα να καταλάβεις γιατί ;

Συγνώμη κιόλας, αλλά βλέπω τον κάθε μαθητή της δευτεροβάθμιας εξίσωσης να εκφέρει άποψη για την δυσκολία στα μαθηματικά ή την φυσική.Έλεος.
Και φυσικά θα έπρεπε να ξέρεις ότι υπάρχουν παιδιά που γαμήθηκαν στην κυριολεξία στο διάβασμα και με αυτά που έβαλαν πήγε χαμένη όλη ή χρόνια; Να φανταστώ όχι για σένα όποιος δεν έγραψε μαθηματικά φυσική είναι ένας μέτριος μαθητής που δεν ξέρει τι του γίνεται. Σωστά;
Και στην τελική δεν είσαι σε θέση να κρίνεις το σύνολο των μαθητών. Θες να με πεις ότι ας πούμε τα παιδιά που δεν έκαναν φροντιστήριο (και δεν ανήκουν στην κατηγορία των πολύ συγκεκριμένων ατόμων που γράφουν άριστα) έκαναν αντίστοιχο μάθημα στο σχολείο; Μπα ρε φίλε.

Μίλησα με μαθηματικούς από όλους την ίδια απάντηση πήρα. Αίσχος ήταν τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Άντε κ το τελευταίο μάθημα!!!! Άντε να τελειώνουμε κ να περάσουμε εκεί που θέλουμε!!!!! Το αίσθημα που βγαίνεις από το τελευταίο μάθημα κ συνειδητοποιείς: "δηλαδή συγνώμη, εγώ τώρα πάω σπίτι κ δεν έχω διάβασμα????" είναι απερίγραπτο!!! Πάμε γερά παιδιά!!!! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αν δεν ξερεις προσωπικα τον καθενα μας, σε παρακαλω κρατα την αποψη σου για τον εαυτο σου.
Η άποψή μου κοπελιά, είναι άποψή μου και δεν έχει να κάνει με κανέναν σας προσωπικά.

Και φυσικά θα έπρεπε να ξέρεις ότι υπάρχουν παιδιά που γαμήθηκαν στην κυριολεξία στο διάβασμα και με αυτά που έβαλαν πήγε χαμένη όλη ή χρόνια; Να φανταστώ όχι για σένα όποιος δεν έγραψε μαθηματικά φυσική είναι ένας μέτριος μαθητής που δεν ξέρει τι του γίνεται. Σωστά;
Και στην τελική δεν είσαι σε θέση να κρίνεις το σύνολο των μαθητών. Θες να με πεις ότι ας πούμε τα παιδιά που δεν έκαναν φροντιστήριο (και δεν ανήκουν στην κατηγορία των πολύ συγκεκριμένων ατόμων που γράφουν άριστα) έκαναν αντίστοιχο μάθημα στο σχολείο; Μπα ρε φίλε.

Μίλησα με μαθηματικούς από όλους την ίδια απάντηση πήρα. Αίσχος ήταν τα θέματα.
Προφανώς και υπάρχουν άτομα που μπορούσαν να γράψουν 100 και πήραν το πουλάκι.Αυτό δεν σημαίνει ότι τους θεωρώ άσχετους ή ηλίθιους ή δεν ξέρω και εγώ τι.
Εμένα η διαφωνία μου είναι στο γεγονός ότι τα θέματα ήταν άθλια.
Ξανά είπα και θα το ξανά πω, μπράβο στην επιτροπή που έβγαλε τα θέματα.Θέματα που απαιτούσαν κρητική σκέψη, γνώσεις και ευελιξία.Οι 8 του β3 ήταν όντως άθλιο λάθος, αλλά μπήκε και τελειώνει εκεί.

Και στο κάτω, κάτω εσύ ολόκληρη την χρονιά μιλάς για μια αδυναμία σου στα μαθηματικά.Προφανώς ό,τι και να σου βάζανε τα ίδια θα έλεγες.Οπότε για ποιο λόγο να κάτσω να συνεχίσω;

Μίλησα με μαθηματικούς από όλους την ίδια απάντηση πήρα. Αίσχος ήταν τα θέματα.
Εμένα πάλι ο καθηγητής μου, μου είπε ότι μπορούσαν να είναι και πιο δύσκολα.
Προφανώς οι μαθηματικοί που μίλησες, ήθελαν να δικαιολογήσουν την αποτυχία των μαθητών τους και ρίχνουν ευθύνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alexalchemist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
να ρωτησω κατι ακυρο με τη συζητηση σας , ο αριθμος εισακτεων εχει βγει? ακουσα οτι στο 2ο πεδιο εχει 2πλασιαστει ο αριθμος σε πολλα τμηματα(περιεργο μ φανηκε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Η άποψή μου κοπελιά, είναι άποψή μου και δεν έχει να κάνει με κανέναν σας προσωπικά.

Προφανώς και υπάρχουν άτομα που μπορούσαν να γράψουν 100 και πήραν το πουλάκι.Αυτό δεν σημαίνει ότι τους θεωρώ άσχετους ή ηλίθιους ή δεν ξέρω και εγώ τι.
Εμένα η διαφωνία μου είναι στο γεγονός ότι τα θέματα ήταν άθλια.
Ξανά είπα και θα το ξανά πω, μπράβο στην επιτροπή που έβγαλε τα θέματα.Θέματα που απαιτούσαν κρητική σκέψη, γνώσεις και ευελιξία.Οι 8 του β3 ήταν όντως άθλιο λάθος, αλλά μπήκε και τελειώνει εκεί.

Και στο κάτω, κάτω εσύ ολόκληρη την χρονιά μιλάς για μια αδυναμία σου στα μαθηματικά.Προφανώς ό,τι και να σου βάζανε τα ίδια θα έλεγες.Οπότε για ποιο λόγο να κάτσω να συνεχίσω;

Εμένα πάλι ο καθηγητής μου, μου είπε ότι μπορούσαν να είναι και πιο δύσκολα.
Προφανώς οι μαθηματικοί που μίλησες, ήθελες να δικαιολογήσουν την αποτυχία των μαθητών τους και ρίχνουν ευθύνες.
εχει βουιξει ο τοπος οτι ειναι τα πιο δυσκολα των τελευταιων χρονων παντως...θα δειξουν τα στατιστικα στο τελος...

να ρωτησω κατι ακυρο με τη συζητηση σας , ο αριθμος εισακτεων εχει βγει? ακουσα οτι στο 2ο πεδιο εχει 2πλασιαστει ο αριθμος σε πολλα τμηματα(περιεργο μ φανηκε)
νομιζω πως δεν εχει βγει ακομα γιατι ειναι να ψηφιστουν κατι διαταγματα...εικασιες λενε πως αυξανονται στα αει 2ου-4ου και μειωνονται στα τει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalchemist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
εχει βουιξει ο τοπος οτι ειναι τα πιο δυσκολα των τελευταιων χρονων παντως...θα δειξουν τα στατιστικα στο τελος...


νομιζω πως δεν εχει βγει ακομα γιατι ειναι να ψηφιστουν κατι διαταγματα...εικασιες λενε πως αυξανονται στα αει 2ου-4ου και μειωνονται στα τει

δν ξερω ...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εχει βουιξει ο τοπος οτι ειναι τα πιο δυσκολα των τελευταιων χρονων παντως...θα δειξουν τα στατιστικα στο τελος...

Στις δέσμες βάζανε πολύ πιο δύσκολα για τα τότε δεδομένα, αλλά ας μην το αναλύσουμε και αυτό.

Κάθε χρόνο πέφτουν πιο δύσκολα από τα προηγούμενα χρόνια, γιατί έχουν βγει καινούριες ασκήσεις, καινούρια βιβλία,υπάρχουν τα θέματα της προηγούμενης χρονιάς και γενικά ο μαθητής έχει προετοιμαστεί καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Στις δέσμες βάζανε πολύ πιο δύσκολα για τα τότε δεδομένα, αλλά ας μην το αναλύσουμε και αυτό.

Κάθε χρόνο πέφτουν πιο δύσκολα από τα προηγούμενα χρόνια, γιατί έχουν βγει καινούριες ασκήσεις, καινούρια βιβλία,υπάρχουν τα θέματα της προηγούμενης χρονιάς και γενικά ο μαθητής έχει προετοιμαστεί καλύτερα.
Καιρος να αλλαξουν τα πραγματα λοιπον(ακουυυς υπουργειο????)γιατι προβλεπω τις επομενες χρονιες τα παιδια να μην μπαινουν καν στις αιθουσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top