[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 11 5.0%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 23 10.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 21 9.5%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 6 2.7%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 26 11.7%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 20 9.0%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 28 12.6%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 7.2%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 26 11.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ε ναι οκ δεν χάλασε και o κόσμος άλλα σκέφτομαι ότι το πιο πιθανό είναι να δώσω και του χρόνου και βαριέμαι μόνο που το σκέφτομαι...αλλά δεν πειράζει ;ρ

Χααχαχααα, κι εγώ μάλλον το ίδιο θα κάνω και όντως ψιλοβαριέμαι αυτή την στιγμή, αλλά φαντάζομαι ότι τώρα που θα έρθει το καλοκαίρι και δεν θα έχουμε τίποτα να κάνουμε κάποια στιγμή θα το βαρεθούμε κι αυτό και θα θέλουμε να έχουμε κάτι να ασχολούμαστε, οπότε θα έχουμε τα μαθήματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Ε ναι οκ δεν χάλασε και o κόσμος άλλα σκέφτομαι ότι το πιο πιθανό είναι να δώσω και του χρόνου και βαριέμαι μόνο που το σκέφτομαι...αλλά δεν πειράζει ;ρ
Και εγω μεχρι πριν κανα μηνα ελεγα αν δεν τα παω καλα θα ξεναδωσω και τετοια και μου ελεγαν οι καθηγητες μου οτι ολοι το λενε αλλα στο τελος ενα πολυ μικρο ποσοστο ξαναδινει,εγω ομως ημουνα σιγουρη...;)
Αν με ρωτησεις τωρα ομως....απαπα δεν τα περναω αλλη μια χρονια αυτα!!!!!Οχι οχι οχι...:D
Θα παω γερμανια το καλοκαιρι και ελπιζω πως θα δεχτει κανενα πανεπιστημιο εκει και μπορεσω τελικα να σπουδασω βιολογια:redface::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χααχαχααα, κι εγώ μάλλον το ίδιο θα κάνω και όντως ψιλοβαριέμαι αυτή την στιγμή, αλλά φαντάζομαι ότι τώρα που θα έρθει το καλοκαίρι και δεν θα έχουμε τίποτα να κάνουμε κάποια στιγμή θα το βαρεθούμε κι αυτό και θα θέλουμε να έχουμε κάτι να ασχολούμαστε, οπότε θα έχουμε τα μαθήματα:P
Αυτό που σκέφτομαι ως θετικό με το μα δίνεις δεύτερη χρόνια είναι ότι δεν έχεις να πηγαίνεις σχολείο όλη τη χρόνια που σε τρώει πολύ χρόνο άρα ίσως μπορείς να ασχοληθείς πιο πολύ.. Πραγματικά πιστεύω ότι θα είχα αποδώσει καλύτερα αν δεν είχα το σχολείο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Καλά, αν έχεις τέτοια δυνατότητα σου το προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα να πας στο εξωτερικό. Αλλά για όσους δεν έχουν ή δεν θέλουν να φύγουν στο εξωτερικό και παράλληα θέλουν κάτι πολύ, νομίζω το να ξαναδώσουν είναι μονόδρομος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλά να είμαι μωρέ και θα ξαναδώσω δεν πειράζει.. Πιστεύω ότι αξίζει γιατί θέλω πολύ να σπουδάσω βιολογία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Αυτό που σκέφτομαι ως θετικό με το μα δίνεις δεύτερη χρόνια είναι ότι δεν έχεις να πηγαίνεις σχολείο όλη τη χρόνια που σε τρώει πολύ χρόνο άρα ίσως μπορείς να ασχοληθείς πιο πολύ.. Πραγματικά πιστεύω ότι θα είχα αποδώσει καλύτερα αν δεν είχα το σχολείο..

Σίγουρα είναι πολύ πιο ξεκούραστα απ'την φετινή διαδικασία που έχεις να παρακολουθήσεις και το σχολείο και τα φροντηστήρια και να βγάλεις την ύλη που δεν την έχεις ξαναδεί στην ζωή σου. Η δεύτερη χρονιά φαντάζομαι είναι πολύ πιο εύκολη, γιατί έχεις βγάλει ήδη την ύλη τουλάχιστον μια φορά και έχεις κάποιες βασικές γνώσεις. Επίσης έχεις όλο σου το πρωινό ελεύθερο να διαβάσεις τότε, και μετά το απόγευμα αφού έχεις τελειώσει το διάβασμα (σε παίρνει να διαβάσεις ακόμα και 10 ώρες και σκέψου να το κάνεις αυτό κάθε μέρα, τι αστέρι θα γίνεις), κάνεις ό,τι θες, ξέρω γω, πας γυμναστήριο, καμιά βόλτα, σινεμά, πολλά πράγματα. Και σου μένει και χρόνος για ύπνο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σίγουρα είναι πολύ πιο ξεκούραστα απ'την φετινή διαδικασία που έχεις να παρακολουθήσεις και το σχολείο και τα φροντηστήρια και να βγάλεις την ύλη που δεν την έχεις ξαναδεί στην ζωή σου. Η δεύτερη χρονιά φαντάζομαι είναι πολύ πιο εύκολη, γιατί έχεις βγάλει ήδη την ύλη τουλάχιστον μια φορά και έχεις κάποιες βασικές γνώσεις. Επίσης έχεις όλο σου το πρωινό ελεύθερο να διαβάσεις τότε, και μετά το απόγευμα αφού έχεις τελειώσει το διάβασμα (σε παίρνει να διαβάσεις ακόμα και 10 ώρες και σκέψου να το κάνεις αυτό κάθε μέρα, τι αστέρι θα γίνεις), κάνεις ό,τι θες, ξέρω γω, πας γυμναστήριο, καμιά βόλτα, σινεμά, πολλά πράγματα. Και σου μένει και χρόνος για ύπνο:)
Ακριβώς αυτό! Πραγματικά φέτος γυρνούσα από το σχολείο και μετά βίας διάβαζα κουρέλι γινόμουν από την κούραση :/ Αμάν αυτό το σχολείο όλο προβλήματα είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Καλά, αν έχεις τέτοια δυνατότητα σου το προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα να πας στο εξωτερικό. Αλλά για όσους δεν έχουν ή δεν θέλουν να φύγουν στο εξωτερικό και παράλληα θέλουν κάτι πολύ, νομίζω το να ξαναδώσουν είναι μονόδρομος:)
Σωμφωνω σε αυτο!!
Οντως ισως επειδη εγω εχω αυτη τη δυνατοτητα να παω εξωτερικο εχω αποκλεισει τελειως την ιδεα του να ξαναδινω δευτερη φορα αλλα για οσους δεν μπορουν το καταλαβαινω πως θα κανουν τα παντα για να πραγματοποιησουν το ονειρο τους!!!
Παρ ολα αυτα ας γραψουμε πρωτα και βλεπουμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Σωμφωνω σε αυτο!!
Οντως ισως επειδη εγω εχω αυτη τη δυνατοτητα να παω εξωτερικο εχω αποκλεισει τελειως την ιδεα του να ξαναδινω δευτερη φορα αλλα για οσους δεν μπορουν το καταλαβαινω πως θα κανουν τα παντα για να πραγματοποιησουν το ονειρο τους!!!
Παρ ολα αυτα ας γραψουμε πρωτα και βλεπουμε ;)

Μια ερώτηση,
Πώς γίνεται όλοι στο φόρουμ και όχι μόνο να θέλουν να σπουδάσουν το όνειρό τους και με βάση τις επίσημες στατιστικές 3 στους 10 παίρνει πτυχίο Πανεπιστημίου; :P :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Χααχαχααα, κι εγώ μάλλον το ίδιο θα κάνω και όντως ψιλοβαριέμαι αυτή την στιγμή, αλλά φαντάζομαι ότι τώρα που θα έρθει το καλοκαίρι και δεν θα έχουμε τίποτα να κάνουμε κάποια στιγμή θα το βαρεθούμε κι αυτό και θα θέλουμε να έχουμε κάτι να ασχολούμαστε, οπότε θα έχουμε τα μαθήματα:P
Τι θελεις εσυ ειρηνη(?)?βιολογια?

Να πω περσινο παραδειγμα φιλου μου?Ηθελε ιατρικη,ομως παρολο που διαβαζε παρα πολυ, εβγαλε 17.200.Ειχε δηλωσει ολες τις ιατρικες και τελευταια την μοριακη βιολογια. Οταν βγηκαν οι βασεις και τελικα ειχε περασσει μοριακη,ελεγε κατευθειαν ''ξαναδινω!'' και μαλιστα ειχε βρει και καθηγητες.(ηταν δηλαδη αποφασισμενος.ενταξει αυτος λεει οτι η χρονια των πανελληνιων δεν τον κουρασε ιδιαιτερα οσες ωρες κι αν διαβαζε) Τελικα πηγε και γραφτηκε μοριακη.Και μετα απο λιγο καιρο που παρακολουθουσε μαθηματα(και μετα απο ενα χρονο) λεει οτι δεν το εχει μετανιωσει καθολου και οτι του αρεσει τρελα!
Γιαυτο σας λεω....ποτε δεν ξερετε!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Μια ερώτηση,
Πώς γίνεται όλοι στο φόρουμ και όχι μόνο να θέλουν να σπουδάσουν το όνειρό τους και με βάση τις επίσημες στατιστικές 3 στους 10 παίρνει πτυχίο Πανεπιστημίου; :P :hmm:
Απαντησε μου εσυ σε αυτο...:P:P
Μιας και εισαι φοιτητης.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Απαντησε μου εσυ σε αυτο...:P:P
Μιας και εισαι φοιτητης.... ;)

Δεν ξέρω. Απλά μου κάνει εντύπωση. Υποτίθεται ότι όποιος γίνεται φοιτητής γουστάρει αυτό που κάνει. Αλλιώς γιατί να μπει σε μια τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία; Υπάρχουν πολύ πιο ωραία πράγματα στη ζωή, από περιοδικές (ανά 3 μήνες) εξετάσεις, εργασίες και ατελείωτο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Απλά μου κάνει εντύπωση. Υποτίθεται ότι όποιος γίνεται φοιτητής γουστάρει αυτό που κάνει. Αλλιώς γιατί να μπει σε μια τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία; Υπάρχουν πολύ πιο ωραία πράγματα στη ζωή, από περιοδικές (ανά 3 μήνες) εξετάσεις, εργασίες και ατελείωτο διάβασμα.
Παιζει να εισαι απο τους ελαχιστους που μιλανε ετσι για την ''φοιτητικη ζωη''!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μια ερώτηση,
Πώς γίνεται όλοι στο φόρουμ και όχι μόνο να θέλουν να σπουδάσουν το όνειρό τους και με βάση τις επίσημες στατιστικές 3 στους 10 παίρνει πτυχίο Πανεπιστημίου; :P :hmm:
Επειδή οι 3/10 καταλήγουν να σπουδάζουν την 4η και βάλε επιλογή τους.

Υπάρχουν πολύ πιο ωραία πράγματα στη ζωή, από περιοδικές (ανά 3 μήνες) εξετάσεις, εργασίες και ατελείωτο διάβασμα.
Μεταξύ μας τώρα... :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Τι θελεις εσυ ειρηνη(?)?βιολογια?

Να πω περσινο παραδειγμα φιλου μου?Ηθελε ιατρικη,ομως παρολο που διαβαζε παρα πολυ, εβγαλε 17.200.Ειχε δηλωσει ολες τις ιατρικες και τελευταια την μοριακη βιολογια. Οταν βγηκαν οι βασεις και τελικα ειχε περασσει μοριακη,ελεγε κατευθειαν ''ξαναδινω!'' και μαλιστα ειχε βρει και καθηγητες.(ηταν δηλαδη αποφασισμενος.ενταξει αυτος λεει οτι η χρονια των πανελληνιων δεν τον κουρασε ιδιαιτερα οσες ωρες κι αν διαβαζε) Τελικα πηγε και γραφτηκε μοριακη.Και μετα απο λιγο καιρο που παρακολουθουσε μαθηματα(και μετα απο ενα χρονο) λεει οτι δεν το εχει μετανιωσει καθολου και οτι του αρεσει τρελα!
Γιαυτο σας λεω....ποτε δεν ξερετε!!!;)

Όχι, ιατρική αλλά μόνο στην Αθήνα (δεν έχουμε και ιδιαίτερα μεγάλη οικονομική δυνατότητα για άλλη πόλη, αλλά έτσι κι αλλώς, κι εγώ θέλω να μείνω στην Αθήνα γιατί μ'αρέσει πολύ :) ). Ε και επειδή στην φυσική έκανα μια τεράστια βλακεία, τώρα ότι και να γράψω στα υπόλοιπα δεν περνάω, οπότε ίσως δηλώσω το βιολογικό γιατί μ'αρέσει πολύ η Βιολογία (αν και την ιατρική την προτιμώ πολύ περισσότερο :redface:) ή σεμφε, γιατί μ'αρέσουν και η Φυσική και τα Μαθηματικά (άλλο που δεν τα διάβαζα φέτος:P). Θα δείξει κιόλας για το αν θα ξαναδώσω όμως, γιατί μπορεί τελικά εκεί που θα πάω να μου αρέσει καλύτερα από Ιατρική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Παιζει να εισαι απο τους ελαχιστους που μιλανε ετσι για την ''φοιτητικη ζωη''!:P

Ποια φοιτητική ζωή; :P Διακοπές πες καλύτερα. Δεν ξέρω πως έχετε στο μυαλό σας το Πανεπιστήμιο, αλλά να ξέρετε ότι η απεριόριστη "ελευθερία" στην διαχείριση του χρόνου σας είναι ένα δίκοπο μαχαίρι. Ναι υπάρχουν οι καλές στιγμές, η ψυχαγωγία, οι εκδρομές, το άφθονο σεξ,..και πολλά άλλα, όμως η ουσία είναι μια: η προετοιμασία για την εξεταστική περίοδο συν τις ενδιάμεσες απαιτήσεις του κάθε καθηγητή: παρουσίες στο εργαστήριο / στο μάθημα, εργασίες πάνω στο μάθημα με προθεσμία παράδοσης,.. τα οποία δεν ξέρω κατά πόσο είναι ελκυστικά. Μπορεί οι περισσότεροι μαθητές να έχουν στο μυαλό τους το Πανεπιστήμιο ως μια "αποδέσμευση" από τη μαμά, τον μπαμπά.. ευκαιρία να αγοράσουν μοδάτα και ακριβά ρούχα, να πουλάνε μούρη στον συγγενή τους που δεν μπόρεσε να περάσει,..Δεν βλέπω κανέναν να ανησυχεί για την ποιότητα των καθηγητών ή για το πόσο καλά θα είναι τα συγγράμματα που θα αποκτήσουν..κλπ. Γενικά υπάρχει μια αδιαφορία ή μάλλον άγνοια για μικρά καθημερινά προβλήματα που υπάρχουν επειδή καλώς ή κακώς μένουμε Ελλάδα.

ImEirini! Φυσική και Μαθηματικά δεν διδάσκονται μόνο στην ΣΕΜΦΕ. Δες σε σχετικά θέματα στο Φόρουμ. Υπάρχει μια λανθασμένη άποψη επ' αυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μίμης

Νεοφερμένος

Ο Μίμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω θελω να περασω στο τμημα Φυτικης Παραγωγης Γεωπονικού Πανεπιστημιου Αθηνας!! Το έχω ηδη εξασφαλίσει , ακομα και χαλια να παω στα αλλα.Καλη συνεχεια σε όλους σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
ImEirini! Φυσική και Μαθηματικά δεν διδάσκονται μόνο στην ΣΕΜΦΕ. Δες σε σχετικά θέματα στο Φόρουμ. Υπάρχει μια λανθασμένη άποψη επ' αυτού.
Τι σου κάνει ένα ΕΜΠ έέέέ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Τι σου κάνει ένα ΕΜΠ έέέέ;:P

Για να ανήκεις στους 3 (από τους 10) για να πάρεις πτυχίο, θα πρέπει στο μηχανογραφικό να κάνεις επιλογή με βάση τις πληροφορίες από μη ειδικούς. :P Αλλά είναι όπως πουλάει η εποχή: άσε τον άλλο να ζει το όνειρό του διότι η αλήθεια πονάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Καταρχάς για εσάς που είπατε ότι θα ξαναδώσετε,να το κάνετε.Είναι κρίμα να συμβιβαστείτε σε κάτι που δε σας αρέσει.Όμως μη θεωρείτε ότι η 2η χρονιά είναι εύκολη.Η 2η χρονιά-όσο χρόνο και να έχεις- είναι δύσκολη καθώς είναι πολύ πιο βαρετή από τη φετινή.Και όπως ξέρετε η βαρεμάρα αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα στο διάβασμα.Επίσης αν συμβιβαστείτε σε μια άλλη σχολή,πιθανό είναι να σας αρέσει.Ωστόσο κανένας, σε καμία περίπτωση, δε μπορεί να ισχυριστεί, ότι καλά έκανε που δεν προσπάθησε ξανά για το 1ο στόχο του, επειδή απλά του άρεσε η σχολή στην οποία κατέληξε.Το αν ήταν καλό ή όχι που δε μπήκατε στην πρώτη σας επιλογή δε θα το μάθετε ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top