[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 11 5.0%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 23 10.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 21 9.5%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 6 2.7%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 26 11.7%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 20 9.0%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 28 12.6%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 7.2%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 26 11.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν περνάω με τίποτα φέτος το πήρα απόφαση.. Άλλα θα παλέψω στα άλλα δύο να κάνω ότι καλύτερο μπορώ..

Κοίτα τα μαθήματα που έμειναν και μετά βλέπεις..μην προδικάζεις τίποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Προσπαθηστε μεχρι τελους, ποτε δε ξερετε τι γινεται. Επισης οπου και αν περασετε να το κυνηγησετε αυτο που θα κανετε, και να μιλατε με τους καθηγητες, ειδικα αν ειναι νεοι και ανοιχτοι, να ψαχνετε ευκαιριες παντου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κοίτα τα μαθήματα που έμειναν και μετά βλέπεις..μην προδικάζεις τίποτα..
Απλά με τα μαθηματικά έχω πρόβλημα και τα πράγματα είναι πολύ σκούρα.. Άλλα θα δείξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Προσπαθηστε μεχρι τελους, ποτε δε ξερετε τι γινεται. Επισης οπου και αν περασετε να το κυνηγησετε αυτο που θα κανετε, και να μιλατε με τους καθηγητες, ειδικα αν ειναι νεοι και ανοιχτοι, να ψαχνετε ευκαιριες παντου...

σόρυ που ενοχλώ απλά ξέρεις περίπου σε ποιες τιμες κυμαινονται τα μεταφορικά ?? (αεροπλάνο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Δεν περνάω με τίποτα φέτος το πήρα απόφαση.. Άλλα θα παλέψω στα άλλα δύο να κάνω ότι καλύτερο μπορώ..
μια χαρά περνάς. Μπορεί να μην περνάς ιατρική ή φαρμακευτική,ούτε να έπιασες 19.800,αλλά περνάς. Τόσες σχολές υπάρχουν και ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ δεν ξέρεις πού θα πάει η βάση της δικής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Απλά με τα μαθηματικά έχω πρόβλημα και τα πράγματα είναι πολύ σκούρα.. Άλλα θα δείξει..

Το ιδιο προβλημα εχουμε ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
σόρυ που ενοχλώ απλά ξέρεις περίπου σε ποιες τιμες κυμαινονται τα μεταφορικά ?? (αεροπλάνο)

Ναι, πηγαινε-ελα, για Αθηνα (αν και για Θεσσαλονικη νομιζω περιπου το ιδιο ειναι) απο 95 στην καλυτερη! μεχρι 115. Για Αθηνα οσες φορες εχω παει ηταν 100 ευρω. Για πλοιο ειναι 36 πηγαινε-ελα γιατι θα ναι φοιτητικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
μαθηματικα και φυσικη όλοι εχουν -.- μακαρι να εφτανε μονο το διαβασμα παιδια !!

Ναι, πηγαινε-ελα, για Αθηνα (αν και για Θεσσαλονικη νομιζω περιπου το ιδιο ειναι) απο 95 στην καλυτερη! μεχρι 115. Για Αθηνα οσες φορες εχω παει ηταν 100 ευρω. Για πλοιο ειναι 36 πηγαινε-ελα γιατι θα ναι φοιτητικο.

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες (καρατσιμπημένο το αεροπλάνο), να'σαι καλά καλη συνεχεια των σπουδών σου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Ευχαριστω, καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
μια χαρά περνάς. Μπορεί να μην περνάς ιατρική ή φαρμακευτική,ούτε να έπιασες 19.800,αλλά περνάς. Τόσες σχολές υπάρχουν και ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ δεν ξέρεις πού θα πάει η βάση της δικής σου.
Καταρχήν δεν είπα ότι θέλω να περάσω φαρμακευτική ή ιατρική και να έβγαζα 19 πάλι βιολογία θα δήλωνα. Απλά με αυτά που έχω γράψει και με αυτά που έχω μπροστά μου για να βγάλω 17 και κάτι πρέπει να γράψω και στα δύο είκοσι που δεν γίνεται. Και η βιολογία 16 δεν πέφτει so..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καταρχήν δεν είπα ότι θέλω να περάσω φαρμακευτική ή ιατρική και να έβγαζα 19 πάλι βιολογία θα δήλωνα. Απλά με αυτά που έχω γράψει και με αυτά που έχω μπροστά μου για να βγάλω 17 και κάτι πρέπει να γράψω και στα δύο είκοσι που δεν γίνεται. Και η βιολογία 16 δεν πέφτει so..

https://www.bat.uoi.gr/
κοίτα και αυτό το τμήμα λόγω ονόματος (οχι καθαρό βιολογικό) και λόγω θέσης Ιωαννινα δεν έχει τοσο μεγάλη βάση και κατ εμέ είναι το πιο αδικημένο τμήμα που υπάρχει καθώς είναι καλύτερο (το θεωρώ) από το καθαρό βιολογικό. Αν θέλεις βιολογιά και δεν την πιάνεις και πιάνεις αυτή την σχολή δηλωσέ την πήγαινε και δε θα το μετανιώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Παιδιά μην απογοητευτείτε αν δεν πετύχετε αυτό που πιστεύετε ότι μπορεί να είναι το όνειρό σας ή αυτό που θέλετε μέσω των πανελληνίων εξετάσεων. Ένα Πανεπιστημιακό πτυχίο ή πτυχίο ΤΕΙ δεν αποτελεί ορόσημο επιλογών για την μελλοντική σας πορεία. Υπάρχουν αρκετοί άνθρωποι με πλούσιο βιογραφικό, καλή επαγγελματική εξέλιξη και αρκετά φαινομενικά ασύνδετες σπουδές διότι απλά εργάστηκαν μεθοδικά σε όλη την πορεία του εργασιακού βίου. Μπορεί το πρώτο πτυχίο τους να μην έχει σχέση με το επαγγελματικό αποτέλεσμα όμως μέσω σκληρής δουλειάς οδήγησε στην επιτυχία ή σε μια αξιοπρεπή ζωή, διότι κακά τα ψέματα, κανένας μέσω των σπουδών δεν πλούτισε. Οπότε αυτό που θα πρέπει να καλλιεργήσετε σαν άνθρωποι, είναι η θέληση για συνεχή βελτίωση μέσω της δουλειάς. Εκεί πάσχουμε ως κοινωνία. Καλώς ή κακώς τα πτυχία τους από μόνα τους δεν λένε πολλά πράγματα αλλά ούτε προκαθορίζουν καριέρες, διότι μια επιτυχημένη πορεία είναι λιγάκι υποκειμενικό θέμα: ο κάθε άνθρωπος ορίζει διαφορετικά τον όρο επιτυχία στον εργασιακό βίο του. Επίσης ως φοιτητές θα αναθεωρήσετε πολλά πάνω σε μια επιστήμη, κυρίως όταν θα σας δοθεί η ευκαιρία να έρθετε σε επαφή με ανθρώπους ή και τομείς ειδίκευσης που αυτή τη στιγμή αγνοείτε. :) Οι εικόνες που αποκτήσατε, από το σχολείο για τις επιστήμες δεν είναι μάλλον και τόσο αξιόπιστες γι' αυτό ακολουθείστε αυτό που λέει η ψυχή σας και φυσικά, ρισκάρετε. Το risk management υπάρχει και στη ζωή..και αποτελεί κινητήριο δύναμη προόδου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Για να πιάσω ένα 17 και κάτι πρέπει να γράψω στα άλλα δύο είκοσι. Πάει η βιολογία.. Άντε και του χρόνου!

Εγώ στο θέλω θα μείνω με αυτά που έχω γράψει πάντως..


Δεν περνάω με τίποτα φέτος το πήρα απόφαση.. Άλλα θα παλέψω στα άλλα δύο να κάνω ότι καλύτερο μπορώ..
Θα σε δειρω εσενα!! ειπαμε δεν ξερεις τι εχουν γραψει και οι υπολοιποι! εξαλλου σκεψου και το 10% του χρονου;)

Παιδια το σχεδιο αθηνα απο οτι ξερω εχει οριστικοποιηθει και περιμενουμε τα διαταγματα(για να βγουν και οι εισακτεοι), αλλα τα καινουρια τμηματα λοιγικα δεν θα πρεπει να φτιαξουν καποια ιστοσελιδα για να μπορουμε να δουμε το προγραμμα σπουδων τους?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
HMMY αλλά αποκλείεται μετά την φυσική....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
https://www.bat.uoi.gr/
κοίτα και αυτό το τμήμα λόγω ονόματος (οχι καθαρό βιολογικό) και λόγω θέσης Ιωαννινα δεν έχει τοσο μεγάλη βάση και κατ εμέ είναι το πιο αδικημένο τμήμα που υπάρχει καθώς είναι καλύτερο (το θεωρώ) από το καθαρό βιολογικό. Αν θέλεις βιολογιά και δεν την πιάνεις και πιάνεις αυτή την σχολή δηλωσέ την πήγαινε και δε θα το μετανιώσεις.
Πολυ καλο προγραμμα, περιπου ιδιο με καθαρου Βιολογικου. (Μονο η 5ετης φοιτηση με χαλασε). Ως εναλλακτικη ειναι πολυ καλη επιλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Θα σε δειρω εσενα!! ειπαμε δεν ξερεις τι εχουν γραψει και οι υπολοιποι! εξαλλου σκεψου και το 10% του χρονου;)

Το 10% δεν έχει καταργηθεί; Νομίζω ισχύει μόνο για όσους έδωσαν μέχρι και πέρσι (2011-2012).


Πάντως gate, πράγματι δεν ξέρεις πώς έχουν γράψει οι άλλοι, ούτε τι θα γίνει με τις βάσεις, οπότε μην αγχώεσαι, προσπάθεις όσο μπορείς ε και μετά ότι γίνει, σιγά δεν χάλασε κι ο κόσμος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Το 10% δεν έχει καταργηθεί; Νομίζω ισχύει μόνο για όσους έδωσαν μέχρι και πέρσι (2011-2012).


Πάντως gate, πράγματι δεν ξέρεις πώς έχουν γράψει οι άλλοι, ούτε τι θα γίνει με τις βάσεις, οπότε μην αγχώεσαι, προσπάθεις όσο μπορείς ε και μετά ότι γίνει, σιγά δεν χάλασε κι ο κόσμος:)
ααα δεν το ξερω αυτο.αν ισχυει με συγχωρειτε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το 10% δεν έχει καταργηθεί; Νομίζω ισχύει μόνο για όσους έδωσαν μέχρι και πέρσι (2011-2012).

Μου φαίνεται ότι ισχύει το 10%, απλά μόνο για 2 χρόνια από την χρονιά που έδωσες πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Εγώ στο θέλω θα μείνω με αυτά που έχω γράψει πάντως..

Μην απογοητεύεσαι!
Ναι μην απογοητευεσε!!!!!:):)Ποτε δεν ξερεις!!:thumbup:
Ακου τους δυο ''αισιοδοξους'' αιγοκερους...:P:D...που ειναι ακριβως στην ιδια κατασταση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ε ναι οκ δεν χάλασε και o κόσμος άλλα σκέφτομαι ότι το πιο πιθανό είναι να δώσω και του χρόνου και βαριέμαι μόνο που το σκέφτομαι...αλλά δεν πειράζει ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top