[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 11 5.0%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 23 10.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 21 9.5%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 6 2.7%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 26 11.7%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 20 9.0%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 28 12.6%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 7.2%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 26 11.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Καλημεραα!!
Ποια η γνωμη σας για τη ΣΑΣΣ (αεροπορια-στρατιωτικες σχολες)?
ακουω οτι δεν αξιζει γιατι θα χασω τη φοιτητικη ζωη, θα χαραμισω τα χρονια μου καθως θα μετακινουμε συνεχεια και θα συναναστρεφομαι με ατομα χαμηλου επιπεδου...
ανεξαρτητα το γεγονος οτι θα εχω αποκατασταση και καμια εγνοια για το οικονομικο, γενικα η σχολη και η σταδιοδρομια θα ειναι καλη?
Και αλλο το πεζικο και αλλο η αεροπορια..σωστα?:hmm:
Aυτά μπορεί να σου συμβούν και αν περάσεις σε κάποια άλλη σχολή που ενδεχομένως δεν σου ταιριάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Καλημεραα!!
Ποια η γνωμη σας για τη ΣΑΣΣ (αεροπορια-στρατιωτικες σχολες)?
ακουω οτι δεν αξιζει γιατι θα χασω τη φοιτητικη ζωη, θα χαραμισω τα χρονια μου καθως θα μετακινουμε συνεχεια και θα συναναστρεφομαι με ατομα χαμηλου επιπεδου...
ανεξαρτητα το γεγονος οτι θα εχω αποκατασταση και καμια εγνοια για το οικονομικο, γενικα η σχολη και η σταδιοδρομια θα ειναι καλη?
Και αλλο το πεζικο και αλλο η αεροπορια..σωστα?:hmm:
Όπως τα λες.
+ στρατιωτική εκπαίδευση, η οποία, όμως, δε συγκρίνεται με αυτήν άλλων στρατιωτικών σχολών (βλ. Ευελπίδων).
Ελάχιστες εξόδους στην αρχή (1-2 ημέρες εβδομαδιαίως), περισσότερες με την πάροδο των ετών (όσον αφορά τη διάρκεια φοίτησης).
Αυτά, αναφορικά με τις υπόλοιπες στρατιωτικές σχολές (στρατολογικό, ψυχολογία, οικονομικό, φαρμακευτικό, ιατρικό, κτηνιατρικό τμήμα). Νομίζω ότι δεν υπάρχει τμήμα αεροπορίας.

Υγ. Όταν λες «χαμηλού επιπέδου»;
Υγ.2 Είναι ΣΣΑΣ, όχι ΣΑΣΣ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasia Pit.

Νεοφερμένος

Η Vasia Pit. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εννοω ,ξερεις, στο στρατο θα φας στη μαπα από τον πλεον απαλευτο φανταρο μεχρι το πιο βλιμα καραβανα.. αλλα θελω να επιβεβαιωσω οτι η ΣΣΑΣ ειναι πολεμικη αεροπορια και οχι πεζικο..δηλαδη τα πραγμαρα ειναι πολυ πιο cool ...λεω εγω τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Πολλά έχω στο νου μου. Επαγγελματική αποκατάσταση ή πραγματικό ενδιαφέρον; Αθήνα ή να κάνω υποχώρηση και να πάω αλλού;
Θα δείξει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Πολλά έχω στο νου μου. Επαγγελματική αποκατάσταση ή πραγματικό ενδιαφέρον; Αθήνα ή να κάνω παραχώρηση και να πάω αλλού;
Θα δείξει.....

Συνδυασμός των δύο, αν γίνεται να υπάρξει.
Εννοείται πως, αν δεν υπάρχει οικονομικό θέμα, δεν υπάρχει λόγος να σκάσεις για την Αθήνα. Υπάρχουν τόσες περιοχές (βλ. Θεσσαλονίκη, Πάτρα κλπ) που είναι εξίσου «ωραίες». Αν, βέβαια, σου κάτσει ΚΑΙ η σχολή που θέλεις ΚΑΙ η Αθήνα, τότε είσαι άρχοντας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Πολλά έχω στο νου μου. Επαγγελματική αποκατάσταση ή πραγματικό ενδιαφέρον; Αθήνα ή να κάνω παραχώρηση και να πάω αλλού;
Θα δείξει.....
Ποια είναι η επαγγελματική αποκατάσταση και ποιο το πραγματικό ενδιαφέρον; Αθήνα ή πού αλλού; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Ποια είναι η επαγγελματική αποκατάσταση και ποιο το πραγματικό ενδιαφέρον; Αθήνα ή πού αλλού; :P

Πολλά... πολλά.... πολλά έχω κατά νου. :(

Συνδυασμός των δύο, αν γίνεται να υπάρξει.
Εννοείται πως, αν δεν υπάρχει οικονομικό θέμα, δεν υπάρχει λόγος να σκάσεις για την Αθήνα. Υπάρχουν τόσες περιοχές (βλ. Θεσσαλονίκη, Πάτρα κλπ) που είναι εξίσου «ωραίες». Αν, βέβαια, σου κάτσει ΚΑΙ η σχολή που θέλεις ΚΑΙ η Αθήνα, τότε είσαι άρχοντας.:P

Για την περίπτωση μου μόνο η Αθήνα ενδείκνυται, που έχει τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Neapolitis ,κάτσε να γράψεις πρώτα και μετά τις Πανελλήνιες θα έχεις χρόνο να αποφασίσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Neapolitis ,κάτσε να γράψεις πρώτα και μετά τις Πανελλήνιες θα έχεις χρόνο να αποφασίσεις.:)

Όσο πιο ώριμη και γινομένη η απόφαση, τόσο το καλύτερο. Λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Όσο πιο ώριμη και γινομένη η απόφαση, τόσο το καλύτερο. Λάθος;
Μπορεί για αλλού να ξεκινήσεις και αλλού να καταλήξεις.:P

Εδώ δεν ξέρουμε αν θα ζούμε αύριο, που να ξέρουμε αν σε 9 μήνες θα θέλουμε την ίδια σχολή;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Μπορεί για αλλού να ξεκινήσεις και αλλού να καταλήξεις.:P

Εδώ δεν ξέρουμε αν θα ζούμε αύριο, που να ξέρουμε αν σε 9 μήνες θα θέλουμε την ίδια σχολή;:P
Και αυτό το αισιόδοξο ισχύει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Και αυτό το αισιόδοξο ισχύει :P
Να σου πώ την περίπτωσή μου, εγώ απο πέρυσι έλεγα πως θέλω να περάσω στην χ σχολή, που πέρασα τελικά. Ωστόσο πριν την έναρξη των Πανελληνίων μέχρι και λίγες μέρες μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων μου άρεσε και η ψ σχολή. Ρώτησα, έμαθα, αποφάσισα. Όμως απο την πολλή σκέψη, άγχος κτλπ υπέφερα μία εβδομάδα απο πονοκεφάλους. :P Δεν χρειάζεται επομένως και τόση σκέψη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
ΤΕΦΑΑ ΑΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loviously

Νεοφερμένος

Η loviously αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδαγωγικο θεσσαλονίκης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φιλολογία Αθήνας!!! :)
Ε οκ και Γιάννενα καλά θα ήταν, αλλά πιστεύω Αθήνα ακόμα καλύτερα!!!! :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι ακόμα σίγουρη για την απόφαση μου (και δεν νομίζω να είμαι ποτέ τελείως σίγουρη:P) θα πω Επιστήμη Διαιτολογίας-Διατροφής στο Χαροκόπειο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι ακόμα σίγουρη για την απόφαση μου (και δεν νομίζω να είμαι ποτέ τελείως σίγουρη:P) θα πω Επιστήμη Διαιτολογίας-Διατροφής στο Χαροκόπειο. :D

Πάρα πολύ καλό τμήμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι ακόμα σίγουρη για την απόφαση μου (και δεν νομίζω να είμαι ποτέ τελείως σίγουρη:P) θα πω Επιστήμη Διαιτολογίας-Διατροφής στο Χαροκόπειο. :D
αλλα δεν ελεγες παντως στην αρχη του καλοκαιριου?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saktop

Νεοφερμένος

Ο saktop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Μαθηματικό ή Πληροφορική Α.Π.Θ.
Για τρίτη επιλογή Φυσικό Α.Π.Θ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Κανεις δεν θελει αρχιτεκτονικη???(μονο 2-3 ατομα ξερω εδω μεσα) αυτο σημαινει πως μειωνεται η ζητηση ή οτι δεν καιγονται στο pc? :$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top