[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Tην Δευτερα γραφω Διαγωνισμα Βιολογιας και με εχει πιασει μια οξεια βαρεμαρααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
να σας ρωτησω εσας που κανετε φροντιστηρια/ιδιαιτερα...οι φρονιστες σας δεν σας δινουν δικα τους βοηθηματα ?
Δίνου φωτοτυπίες-φυλλάδια με σημειώσεις δικές τους ή άλλων και φωτοτυπίες ασκήσεις από διάφορα βοηθήματα όμως έχουμε πάρει και βοηθήματα σε όλα.

λιγο περιεργη κατανομη ωρων στα γενικης παιδεια θα ελεγα:/:
για τα μαθηματα που μπορει να δωσεις πανελληνιες το λεω. κοινωνιολογια, αγγλικα και επιλογη 2 ωρες, αλλα φυσικη και βιολογια 1?:hmm:και επισης, δεν θα επρεπε και τα 4 γενικης παιδειας πανελλαδικως εξεταζομενα μαθηματα να διδασκονται ιδιες ωρες(2)?:confused:
Οι έξυπνοι έκριναν ότι τόσες ωρες χρειάζεται κάθε μάθημα. Δεν λογαριάζουν όμως πόσο εύκολα χάνονται οι ώρες σε μονόωρα μαθήματα...

Tην Δευτερα γραφω Διαγωνισμα Βιολογιας και με εχει πιασει μια οξεια βαρεμαρααααααααααααααα
Καλό κουράγιο! :P 1ο κεφάλαιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Κι εμείς χάσαμε αρκετά μαθήματα στην Βιολογία Γενικής Παιδείας, σε μια περίοδο μάλιστα είχαμε ένα μήνα να κάνουμε Βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
ααααα τοσο καλα.
εμάς το σχολείο πέρσι είχε 2 μήνες κατάληψη σχεδον κρίμα για τα παιδιά που δεν πήγαιναν φροντιστήριο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
ααααα τοσο καλα.
εμάς το σχολείο πέρσι είχε 2 μήνες κατάληψη σχεδον κρίμα για τα παιδιά που δεν πήγαιναν φροντιστήριο :/

Πράγματι. Στην δική μας κατάληψη(διάρκεια:3 ημέρες) υπέγραψαν και αρκετά παιδιά που δεν έκαναν φροντιστήριο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ενταξει,εβγαλα το 75%..
Καλα ειναι!Τα υπολοιπα αυριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ααααα τοσο καλα.
εμάς το σχολείο πέρσι είχε 2 μήνες κατάληψη σχεδον κρίμα για τα παιδιά που δεν πήγαιναν φροντιστήριο :/
Βασικα πιο πολυ ειναι 'αδικο' για αυτους που δεν κανουν φροντ!!
Ενταξει,εβγαλα το 75%..
Καλα ειναι!Τα υπολοιπα αυριο!
μπραααβο Αδαμαντια!!:D
η ωρα που γυρισα σπιτι ειναι απλα...ασχολιαστη!!:redface::whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Καθηστε διαβαστε αυτη η εποχη ειναι πολυ σημαντικη ωστε να μη πιεστειτε αργοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria s.

Νεοφερμένος

Η maria s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Για βιολογία θέλω μόνο για ασκήσεις για να μπορώ να συνηθίσω στις ασκήσεις και να μην τις αφήσω για το τέλος. Για μένα είναι πολύ σημαντικό αυτό, δεν θέλω να αφήσω πουθενά κενά. Σχετικά με τη θεωρία ναι, συμφωνώ πως το βιβλίο θα μπορέσει να με καλύψει αλλα για τις ασκήσεις δεν είμαι τόσο σίγουρη:hmm: Για την ιστορία αυτό το βοήθημα είναι καλό; https://www.booksandthecity.gr/frontend/biblionet_book.php?bookid=129940

καλό είναι το κάνω στο φροντιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Επιτέλους τελειωσε η θερινη προετοιμασια! Καιρος να ξεκουραστουμε λίγο! Οσον αφορα την υλη περίπου τι ποσοστο βγαινει το καλοκαιρι σε κάθε μαθημα; Για Θεωρητική κατευθυνση με μαθηματα επιλογης Μαθηματικά Γ.Π. και Α.Ο.Θ. ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

janeee

Νεοφερμένος

Η janeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια απο θετικη πως σας φαινονται?? που ειστε στην υλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Παιδια απο θετικη πως σας φαινονται?? που ειστε στην υλη?
Την παλευουμε!:)
μαθηματικα: τελος μιγαδικοι, συναρτησεις μεχρι συνθεση (μπορει και λιγο παρακατω)
φυσικη: τελος ταλαντωσεις
χημεια: τελος 1ο κεφ.
βιολογια: τελος 1ο κεφ., αρχη 2ου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδια απο θετικη πως σας φαινονται?? που ειστε στην υλη?
Μια χαρά! Μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές μου αρέσουν όλα εκτός τα μαθηματικά κατ στα οποία το μόνο κομμάτι που συμπάθησα ήταν η σύνθεση. :P
Εκθεση έχω κάνει τρόπους πειθούς-συλλογιστική πορεία απο θεωρία και από θέματα εκπαίδευση, βια-τρομοκρατία και εργασία.
Μαθηματικά γπ είμαι στη διάμεσο από στατιστική και στα όρια από συναρτήσεις (παράλληλα τα κάνω)
Μαθηματικά κατ τελειώνω τους μιγαδικούς και κάνω ασκήσεις στη σύνθεση συναρτήσεων (και αυτα παραλληλα τα κάνω)
Φυσική σε λίγο θα γράψω διαγώνισμα στις ταλαντώσεις μέχρι τισ κρούσεις και στο επόμενο μπαίνω ηλεκτρικές
Χημεία είμαστε στον περιοδικό πίνανα (κεφ 5 από το σαλτερη)
Βιολογία επανάληψη και ασκήσεις στο 1ο κεφάλαιο. Στο επόμενο μπαίνουμε στο 2ο.
Αυτά! :)




Πριν λίγο σκεφτόμουν τι λέγαμε το χειμώνα για τα καλοκαιρινά. Λέγαμε ότι θα πηγαίνουμε στο μάθημα με μαγιό, μετα εισιτήρια και κατευθείαν θάλασσα. Το βράδυ διάβασμα. Και αυτό λέει θα ήταν το καθημερινό πρόγραμμα... Συμπληρώνονται αισίως 4 εβδομάδες μαθημάτων ( άλλες 2 μείνανε :clapup:) και αυτό δεν έχει γίνει ποτέ. Δεν λέω, θάλασσα πάω αλλά σπάνια παρεοκατάσταση. Δεν γίνεται να συμπίπτουν οι ώρες πάντα... Φέτος έχω βγει πολύ λιγότερες φορές από τα άλλα καλοκαίρια. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Μια χαρά! Μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές μου αρέσουν όλα εκτός τα μαθηματικά κατ στα οποία το μόνο κομμάτι που συμπάθησα ήταν η σύνθεση. :P
Εκθεση έχω κάνει τρόπους πειθούς-συλλογιστική πορεία απο θεωρία και από θέματα εκπαίδευση, βια-τρομοκρατία και εργασία.
Μαθηματικά γπ είμαι στη διάμεσο από στατιστική και στα όρια από συναρτήσεις (παράλληλα τα κάνω)
Μαθηματικά κατ τελειώνω τους μιγαδικούς και κάνω ασκήσεις στη σύνθεση συναρτήσεων (και αυτα παραλληλα τα κάνω)
Φυσική σε λίγο θα γράψω διαγώνισμα στις ταλαντώσεις μέχρι τισ κρούσεις και στο επόμενο μπαίνω ηλεκτρικές
Χημεία είμαστε στον περιοδικό πίνανα (κεφ 5 από το σαλτερη)
Βιολογία επανάληψη και ασκήσεις στο 1ο κεφάλαιο. Στο επόμενο μπαίνουμε στο 2ο.
Αυτά! :)




Πριν λίγο σκεφτόμουν τι λέγαμε το χειμώνα για τα καλοκαιρινά. Λέγαμε ότι θα πηγαίνουμε στο μάθημα με μαγιό, μετα εισιτήρια και κατευθείαν θάλασσα. Το βράδυ διάβασμα. Και αυτό λέει θα ήταν το καθημερινό πρόγραμμα... Συμπληρώνονται αισίως 4 εβδομάδες μαθημάτων ( άλλες 2 μείνανε :clapup:) και αυτό δεν έχει γίνει ποτέ. Δεν λέω, θάλασσα πάω αλλά σπάνια παρεοκατάσταση. Δεν γίνεται να συμπίπτουν οι ώρες πάντα... Φέτος έχω βγει πολύ λιγότερες φορές από τα άλλα καλοκαίρια. :(
εμεις εκθεση δεν εχουμε κανει θεμα. εχουμε τελειωσει σχεδον την θεωρια και γραφουμε τεστ την τριτη!

εγω ποτε δεν γουσταρα να καθομαι μες τις ωρες σε μια παραλια ουτε να ειμαι καθε βραδυ βολτα, οποτε δεν εχω ζοριστει ιδιαιτερα σε αυτο το κομματι:) αλλα 'εννοειται' πως και σπιτι που καθομαι δεν τρελενομαι στο διαβασμα:redface::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εμεις εκθεση δεν εχουμε κανει θεμα. εχουμε τελειωσει σχεδον την θεωρια και γραφουμε τεστ την τριτη!
Α καλό και έτσι! ;) Μετά συνεχόμενα θέματα και πολλές ασκήσεις κάθε είδους! Μια χαρά! :D
εγω ποτε δεν γουσταρα να καθομαι μες τις ωρες σε μια παραλια ουτε να ειμαι καθε βραδυ βολτα, οποτε δεν εχω ζοριστει ιδιαιτερα σε αυτο το κομματι:) αλλα 'εννοειται' πως και σπιτι που καθομαι δεν τρελενομαι στο διαβασμα:redface::whistle:
Καλά ούτε εγώ είμαι τόσο του έξω, απλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση ότι αλλλα λέγαμε άλλα γίνονται. Συν το ότι υπάρχει μια διάσπαση παρέας χωρίς λόγο και εγώ κλασσικά έχω βρεθεί στη μέση και δεν ξέρω ποιόν να υποστηρίξω. :/:
Τεσπα, ας πάω να γράψω το διαγώνισμα μου τώρα... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Μηπως ξερει καποιος θεωρητικος ποια κειμενα ειναι εκτος υλης (συμφωνα με την περσινη γτ η δικια μας δεν εχει βγει)στα λατινικα ?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Μηπως ξερει καποιος θεωρητικος ποια κειμενα ειναι εκτος υλης (συμφωνα με την περσινη γτ η δικια μας δεν εχει βγει)στα λατινικα ?? :)

Απ'όσο θυμάμαι, εκτός ύλης είναι τα: 21,26,33,35,39,50.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Α καλό και έτσι! ;) Μετά συνεχόμενα θέματα και πολλές ασκήσεις κάθε είδους! Μια χαρά! :D

Καλά ούτε εγώ είμαι τόσο του έξω, απλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση ότι αλλλα λέγαμε άλλα γίνονται. Συν το ότι υπάρχει μια διάσπαση παρέας χωρίς λόγο και εγώ κλασσικά έχω βρεθεί στη μέση και δεν ξέρω ποιόν να υποστηρίξω. :/:
Τεσπα, ας πάω να γράψω το διαγώνισμα μου τώρα... :(
ναι η λογικη ειναι να εχουμε τελειωσει την θεωρια στα θερινα ωστε ολη την χρονια να γραφουμε διαγωνισματα χωρις να λεμε 'αυτο δεν το εχουμε κανει'. μας το ειχαν προτινει και απο το σχολειο :)
οι φιλοι πρεπει να καταλαβαινουν. αν οχι, μην ασχολεισαι;) καλο θα ηταν αυτην την χρονια να εχεις φιλους με κοινους στοχους που να σε καταλαβαινουν:)
Μηπως ξερει καποιος θεωρητικος ποια κειμενα ειναι εκτος υλης (συμφωνα με την περσινη γτ η δικια μας δεν εχει βγει)στα λατινικα ?? :)
η υλη εχει βγει! https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ναι η λογικη ειναι να εχουμε τελειωσει την θεωρια στα θερινα ωστε ολη την χρονια να γραφουμε διαγωνισματα χωρις να λεμε 'αυτο δεν το εχουμε κανει'. μας το ειχαν προτινει και απο το σχολειο :)
οι φιλοι πρεπει να καταλαβαινουν. αν οχι, μην ασχολεισαι;) καλο θα ηταν αυτην την χρονια να εχεις φιλους με κοινους στοχους που να σε καταλαβαινουν:)

η υλη εχει βγει! https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html

Α ωραια δεν το ξερα ....ευχαριστω πλ !!:)

Απ'όσο θυμάμαι, εκτός ύλης είναι τα: 21,26,33,35,39,50.
οκ ευχαριστω πλ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Α ωραια δεν το ξερα ....ευχαριστω πλ !!:)
τιποτα:) βαριουνται πολυ για να κατσουν να αλλαξουν και την υλη!;) (τουλαχιστον στην θετικη.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top