[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

voulitcaa

Νεοφερμένος

Η voulitcaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
τι εννοεις η ύλη ειναι ένα κεφάλαιο?
η υλη που βγαζεις στο καλοκαιρινο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

Η Ελισσάβετ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως ξέρετε αν στη βιολογία κατ. είναι απαραίτητο να αποστηθίζουμε και τις εικόνες και τα πινακάκια με τις χρονολογίες ή μόνο τα κείμενα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως ξέρετε αν στη βιολογία κατ. είναι απαραίτητο να αποστηθίζουμε και τις εικόνες και τα πινακάκια με τις χρονολογίες ή μόνο τα κείμενα;;;
νομιζω πως ειναι εκτος υλης! αλλα ας μιλησει και καποιος παλιος!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως ξέρετε αν στη βιολογία κατ. είναι απαραίτητο να αποστηθίζουμε και τις εικόνες και τα πινακάκια με τις χρονολογίες ή μόνο τα κείμενα;;;

μονο τα κειμενα,τα υπολοιπα ειναι εκτος υλης(καλο ειναι να τους ριξεις μια ματια βεβαια καλου κακου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
η υλη που βγαζεις στο καλοκαιρινο

δεν ειναι στανταρ αυτο :worry:
τα λατινικα δεν εχουν κεφαλαια, ουτε και τα κείμενα ιστορία θα μπούμε και 2ο κεφάλαιο εμείς ενώ αρχαια γραμματική και άγνωστο βγάζεις αρκετή ύλη. Πάντως είτε κάνεις καλοκαιρίνα είτε όχι καλό είναι να αρχίσειςτο διάβασμα απο μόνη σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voulitcaa

Νεοφερμένος

Η voulitcaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
δεν ειναι στανταρ αυτο :worry:
τα λατινικα δεν εχουν κεφαλαια, ουτε και τα κείμενα ιστορία θα μπούμε και 2ο κεφάλαιο εμείς ενώ αρχαια γραμματική και άγνωστο βγάζεις αρκετή ύλη. Πάντως είτε κάνεις καλοκαιρίνα είτε όχι καλό είναι να αρχίσειςτο διάβασμα απο μόνη σου:)
ετσι μου ειπαν στο δικο μου φροντιστηριο..ναι θα ξεκινησω μονη μου και οτι γινει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως ξέρετε αν στη βιολογία κατ. είναι απαραίτητο να αποστηθίζουμε και τις εικόνες και τα πινακάκια με τις χρονολογίες ή μόνο τα κείμενα;;;

νομιζω πως ειναι εκτος υλης! αλλα ας μιλησει και καποιος παλιος!:whistle:

μονο τα κειμενα,τα υπολοιπα ειναι εκτος υλης(καλο ειναι να τους ριξεις μια ματια βεβαια καλου κακου)

Από τα κεφάλαια 5,7,8,9 καλό είναι να μάθεις τους πίνακες. Βοηθάνε. Βέβαια όχι παπαγαλία, αλλά να έχεις μία ιδέα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Από τα κεφάλαια 5,7,8,9 καλό είναι να μάθεις τους πίνακες. Βοηθάνε. Βέβαια όχι παπαγαλία, αλλά να έχεις μία ιδέα. :)

Δεν αξιζει να μαθει τους πινακες ,δεν προκειται να την εξετασει κανεις εκει ,ειναι εκτος υλης,μια αναγνωση φτανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ααα παιδουδια που τωρα αρχισατε προετοιμασια, απο τωρα μου ξενυχτατε???? γρηγορα υπνο!!! χορταστε υπνο τωρα που προσφερεται απλοχερα γιατι σε κανα 3μηνο θα κουτουλατε δεξια και αριστερα στους τοιχους απο την νυστα!!γρηγοραααααααααααα υπνοοοοοοοοοοο:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIkolas99827

Νεοφερμένος

Ο NIkolas99827 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
μπορεις να κανεις και το αλλο παρε 1-2 φιλους σου συνεννοηθειτε κ συμφωνηστε να βγαλετε ενα μαθημα το καλοκαιρι παρτε εναν καθηγητη να κανετε ολοι μαζί ιδιαίτερα κ βγαλτε 1 μα8ημα να φυγει το καλοκαιρι να εχετε 5 το χειμωνα κ παραλληλα καντε κ λιγο απ τα υπολοιπα στο φροντ
καποια στιγμη θα κουραστειτε μετα τις γιορτες
άμα εχετε προχωρησει στην υλη δεν θα εχετε το αγχος των υπολοιπων κ ειναι σημαντικο αυτο

η ιδεα του νικολα ειναι απλα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ!!!!δν μπορω να καταλαβω την μανια των θερινων....βοηθανε αλλα δν αξιζει να σκιστειτε στ διαβασμα γιατι θα επελθει γρηγορα μεγαλη κοπωση!!!!!!ενω με αυτο τον τροπο συνδυαζετε και πολυτιμη δουλιτσα αλλα και την απαραιτητη ξεκουραση!!!!


Απλώς είπα αυτό που έκανα με 2 ακόμα φίλους μου...και μας βγήκε πιο οικονομικά καί ξέραμε ότι είχαμε 6 μαθήματα για το χειμώνα (δίναμε και αοθ).
Είναι μεγάλη υπόθεση να φύγει ενα δύσκολο μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Δεν αξιζει να μαθει τους πινακες ,δεν προκειται να την εξετασει κανεις εκει ,ειναι εκτος υλης,μια αναγνωση φτανει

Συμφωνώ! Γι' αυτό είπα να μην τους μάθει απ' έξω. Αλλά να μην τους παρατήσει. Έτσι έκαναν το 2011 και έπεσαν τρόποι κληρονομικότητας χαρακτηριστικών του μοσχομπίζελου (5ο κεφάλαιο 1η σελίδα).

Στην τελική για τον άριστο μαθητή που θα μάθει όλο το βιβλίο δε νομίζω να είναι κόπος να αφιερώσει 1 ώρα στο τέλος να τους διαβάσει...

Δεν είναι κρίμα να χάσει έτσι κάποιος μόρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Θα σου φανεί παράξενο, αλλά το καλοκαίρι βγάζεις πολύ πιο λίγη δουλειά από το χειμώνα που έχεις και το σχολείο.

οχι ενταξει το ξερω αυτο απλως εννοω τουλαχιστον για μενα οτι βαριεμαι το καλοκαιρι υπεραρκετα και δν θα ηταν κακο να εκανα μθημα και να διαβαζα και τπτ θα ελαφρυνθει καπως το προγραμμα τον χειμωνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ξεκίνησα τα θερινά και τρόμαξα!Ειδικά με Πρωταγόρα και Ιστορία.Πώς γίνεται να μάθουμε παπαγαλία όλα αυτά; :confused: Ήμουν πάντα καλή μαθήτρια αλλά φοβάμαι ότι δε θα τα καταφέρω....:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Ξεκίνησα τα θερινά και τρόμαξα!Ειδικά με Πρωταγόρα και Ιστορία.Πώς γίνεται να μάθουμε παπαγαλία όλα αυτά; :confused: Ήμουν πάντα καλή μαθήτρια αλλά φοβάμαι ότι δε θα τα καταφέρω....:/

θα τα καταφερεις μη φοβασαι ;) απλα μην αφηνεις πουθενα κενα λεγοντας ''εε μωρε θα το μαθω μετα εχουμε καιρο'' τραγικο λαθος γιατι τρεχεις και δε φτανεις!!! και να κανεις πολλες επαναληψεις σε ο,τι μαθαινεις...ειδικα εισαγωγη γνωστο,ιστορια και βιολογια(αν εχεις επιλεξει) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Το ''οχι αγχος'' ειναι μια μεγαλη κουβεντα.
Εγω θα σου πω το εξης:
Eχουμε 9 μηνες μπροστα μας(χωρις τα καλοκαιρινα) μην αρχισεις το ..κακο αγχος απο τωρα...(διαφερει απο το αποικοδομητικο αγχος )...
Θα κανεις κακο στον εαυτο σου αδικα.Αν κανεις οσα σου λενε οι καθηγητες σου,αν διαβαζεις και τα κατανοεις και στο τελος λες<<Εγω ετσι πως τα ξερω αυτα ειμαι ευχαριστημενη με τον εαυτο μου,τα ξερω καλα>> εισαι σε καλο δρομο...
Οχι αγχος απο τωρα...
Και εγω αυτα κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
μη μασας στο τελος ποτε δεν ξερεις τι θα γινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Παιδια ολα με μετρο και ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ διαβασμα...Δεν εχει νοημα να καθεσαι 3-4 ωρες πανω απο κατι και να μην το καταλαβαινεις.Κανε ενα διαλλειμα,φαε ενα φρουτο:redface: και μετα πηγαινε διαβασε το...
Οσον αφορα τα Μαθηματικα Κατευθυνσης εχω βγαλει (+με επαναληψη) ολες τις συναρτησεις(δηλαδη μεχρι και αντριστοφη συναρτηση) και τωρα κανουμε μιγαδικους.

Οι αντιστροφη συναρτηση,οι μονοτονες,τα 1-1 δεν ειναι πολυ ωραια...?Μου αρεσουν πολυ...Σε παιδευουν στην αρχη αλλα μετα ειναι το κατι αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ξεκίνησα τα θερινά και τρόμαξα!Ειδικά με Πρωταγόρα και Ιστορία.Πώς γίνεται να μάθουμε παπαγαλία όλα αυτά; :confused: Ήμουν πάντα καλή μαθήτρια αλλά φοβάμαι ότι δε θα τα καταφέρω....:/
σιγα ρε με τις τοσες επαναληψεις που θα τα κανουμε θα τα κατεχουμε χωρις προβλημα και τουλαχιστον τα πρωτα 2 που εχω κανει ιστορια ειναι ευκολα 1.30 ωρα μ πηρε το καθενα και τα εμαθα απ εξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZinaM

Νεοφερμένος

Η Ζήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Μαθηματικά εξαρτάται από το κεφάλαιο απ'το οποίο ξεκινάς. Φυσική πάντως στόχος των περισσότερων καλοκαιρινών προγραμμάτων είναι να ολοκληρωθούν οι ταλαντώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Παιδια ολα με μετρο και ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ διαβασμα...Δεν εχει νοημα να καθεσαι 3-4 ωρες πανω απο κατι και να μην το καταλαβαινεις.Κανε ενα διαλλειμα,φαε ενα φρουτο:redface: και μετα πηγαινε διαβασε το...
Οσον αφορα τα Μαθηματικα Κατευθυνσης εχω βγαλει (+με επαναληψη) ολες τις συναρτησεις(δηλαδη μεχρι και αντριστοφη συναρτηση) και τωρα κανουμε μιγαδικους.

Οι αντιστροφη συναρτηση,οι μονοτονες,τα 1-1 δεν ειναι πολυ ωραια...?Μου αρεσουν πολυ...Σε παιδευουν στην αρχη αλλα μετα ειναι το κατι αλλο
εκανες και τον χειμωνα ή τωρα το καλοκαιρι 1η φορα?

σιγα ρε με τις τοσες επαναληψεις που θα τα κανουμε θα τα κατεχουμε χωρις προβλημα και τουλαχιστον τα πρωτα 2 που εχω κανει ιστορια ειναι ευκολα 1.30 ωρα μ πηρε το καθενα και τα εμαθα απ εξω
εγω σκεφτομαι πως και στην Β' οταν ξεκινησα μαθηματικα κατευθυνσης μου φαινονταν λιγο περιεργα και οταν τα ξανακοιταζα τον ιουνιο για τις εξετασεις μου φαινονταν πολυ ευκολα..ολα τριβη θελουν!:) οσο ασχολεισαι θα ασχολειθουν και αυτα μετα μαζι σου!;) δεν χρειαζεται αγχος επειδη τωρα στην αρχη δεν καταλαβαινεις κατι, πρεπει να πισμωνεις και να συνεχιζεις να προσπαθεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top