[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Το καλοκαίρι τώρα εγώ θα κάνω 22 ώρες (τεχνολογική με μαθηματικά γεν. και αοθ) το χειμώνα απο ότι ξέρω θα κάνουμε γύρω στις 16 ώρες.
:confused:

https://ischool.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=46006&stc=1&d=1340529704
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • wtf_940611_480x300.jpg
    wtf_940611_480x300.jpg
    74.6 KB · Εμφανίσεις: 180

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
μιας και λετε για ωρες.
τη χρονια αυτη ηξερα ενα κοριτσι που περσι το καλοκαιρι εκανε:
10 ωρες μαθημα. κατ.
10 ωρες φυσικη κατ.
3 ωρες ΑΕΠΠ
4 ωρες εκθεση
2 ωρες βιολογια
ΣΥΝΟΛΟ:29 ΩΡΕΣ...μου το λεγε και δν το πιστευα.νομιζα οτι με κοροιδευε.
δεν νομιζω οτι υπαρχει παιδι απο εδω που να την εχει ξεπερασει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
μιας και λετε για ωρες.
τη χρονια αυτη ηξερα ενα κοριτσι που περσι το καλοκαιρι εκανε:
10 ωρες μαθημα. κατ.
10 ωρες φυσικη κατ.
3 ωρες ΑΕΠΠ
4 ωρες εκθεση
2 ωρες βιολογια
ΣΥΝΟΛΟ:29 ΩΡΕΣ...μου το λεγε και δν το πιστευα.νομιζα οτι με κοροιδευε.
δεν νομιζω οτι υπαρχει παιδι απο εδω που να την εχει ξεπερασει:D
Ελεος! Έζησε η κοπέλα με 6 ωρες μάθημα κάθε μέρα? Εγώ είμαι 13-14 ώρες πιο κάτω και παραπονιέμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ειδατε που υπαρχουν και χειροτερααααα;;;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
μιας και λετε για ωρες.
τη χρονια αυτη ηξερα ενα κοριτσι που περσι το καλοκαιρι εκανε:
10 ωρες μαθημα. κατ.
10 ωρες φυσικη κατ.
3 ωρες ΑΕΠΠ
4 ωρες εκθεση
2 ωρες βιολογια
ΣΥΝΟΛΟ:29 ΩΡΕΣ...μου το λεγε και δν το πιστευα.νομιζα οτι με κοροιδευε.
δεν νομιζω οτι υπαρχει παιδι απο εδω που να την εχει ξεπερασει:D

Παντα στη τσαντα της θα εβρισκες 1 κουτι λεξοτανιλ και 2 λιτρα gatorade!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
μιας και λετε για ωρες.
τη χρονια αυτη ηξερα ενα κοριτσι που περσι το καλοκαιρι εκανε:
10 ωρες μαθημα. κατ.
10 ωρες φυσικη κατ.
3 ωρες ΑΕΠΠ
4 ωρες εκθεση
2 ωρες βιολογια
ΣΥΝΟΛΟ:29 ΩΡΕΣ...μου το λεγε και δν το πιστευα.νομιζα οτι με κοροιδευε.
δεν νομιζω οτι υπαρχει παιδι απο εδω που να την εχει ξεπερασει:D
Και πως πιστεύει οτι έγραψε;

Εγώ το καλοκαίρι έκανα 15 και το χειμώνα 16 (+ 1 ώρα φυσική γενικής) και μου φαίνονταν υπεραρκετές. Μη σας πω οτι με λιγότερες απο 10 μπορεί να τα είχα πάει και καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ειδατε που υπαρχουν και χειροτερααααα;;;;:)
Συγνώμη ρε συ αλλά αυτό είναι βλακεία της κοπέλας και του καθενός που δέχεται αυτά τα ωράρια. Να μου λέγανε εμένα θα κάνεις 10 ώρες φυσική και άλλες 10 μαθηματικά θα τους έλεγα ''Χάρηκα για τη γνωριμία, αντίο σας! '' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εμεις κανουμε
5 Μαθηματικα κατ
4 Φυσικη
2 Εκθεση
2 Προγ/ο
και καθολου τα γενικης
Σας κοροιδευουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Mετρον αριστον αυτο λεω εγω (Μην φωναζουν και οι αποκατω=P)
Eγω κανω 3X1.5=4.5 ωρες μαθηματικα κατευθυνση
4 ωρες φυσικη κατευθυνση
3 χημεια κατ και 3 βιολογια κατευθυνσης
1.5 εκθεση και βιολογια γενικης δεν εχω συζητησει ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
μεγαλη διαφορα το κεφαλαιο γραμμα απ το μικρο οντως :/::P

Λάθος είναι η ύπαρξη του πάν. Αποτελεί υπερβολή. Το σωστό είναι μέτρον άριστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis721

Νεοφερμένος

Ο Giannis721 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Εύχομαι καλή δύναμη και επιτυχία σε όλους!
Εγώ ξεκίνησα θερινά την Πέμπτη και τελειώνω 27/7
Κάνω 6 ώρες Μαθ. Κατ
6 ώρες Φυσ. Κατ
2 ώρες ΑΕΠΠ
και 2 ώρες Έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
αύριο θα πάω να πάρω πρόγραμμα και να επιβεβαιώσω το πότε ξεκινάμεε ακριβώς (για τεταρτη λέγεται βασικα) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Λάθος είναι η ύπαρξη του πάν. Αποτελεί υπερβολή. Το σωστό είναι μέτρον άριστον.

Και το πιο σωστό είναι μηδέν άγαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia95

Νεοφερμένος

Η vasia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
γεια σας παιδια! και εγώ ξεκινάω αυριο...όλα τα μαθηματα κατ. και βιολογια επιλογης. Θα ηθελα να μου προτείνετε καποιο καλό βοηθημα για γνωστό κ' λογοτεχνία. Πιστευετε ότι η βιολογία και η ιστορία δε χρειαζονται βοήθημα?(- πολλοι λένε ότι αρκει να ξερεις το βιβλίο απ'εξω και ανακατωτα!)
ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
γεια σας παιδια! και εγώ ξεκινάω αυριο...όλα τα μαθηματα κατ. και βιολογια επιλογης. Θα ηθελα να μου προτείνετε καποιο καλό βοηθημα για γνωστό κ' λογοτεχνία. Πιστευετε ότι η βιολογία και η ιστορία δε χρειαζονται βοήθημα?(- πολλοι λένε ότι αρκει να ξερεις το βιβλίο απ'εξω και ανακατωτα!)
ευχαριστω εκ των προτερων

Για την ιστορία, όχι πολλοί λένε, πρέπει να τη μάθεις απέξω και ανακατωτά. Αν κάνεις όμως φροντιστήριο ιστορία θα σου προτείνει ο καθηγητής κάποιο βοήθημα ή μπορεί και καθόλου, αν σου κάνει πηγές από διάφορα βιβλία. Εγώ βοήθημα δεν είχα στην ιστορία, γιατί μου έδινε άλλα βιβλία γεμάτα με πηγές.

Για βιολογία δεν μπορώ να πω δεν την είχα, πάντως και εκεί η θεωρία είναι ακριβώς ό,τι γράφει το βιβλίο + τις ασκήσεις/διαγράμματα .
Λογοτεχνία φέτος είχα τη σειρά των Αδελφών Μπουκόρου - Σαββάλας (και είμαι υπερ-ικανοποιημένη) και αρχαία τη σειρά από το Μεταίχμιο (+ διάβαζα όλα τα σχόλια από το ψηφιακό βοήθημα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia95

Νεοφερμένος

Η vasia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολύ για την απαντησή...
δεν γνώριζα για το ψηφιακό βοήθημα. Είναι πακέτο με το βοήθημα από το μεταιχμιο ή αναφέρεσαι σε καποιο άλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Για Αρχαία (γνωστό) πιστεύω πως από τα καλύτερα βοηθήματα που υπάρχουν είναι αυτά της Ελληνοεκδοτικής (2 τόμοι-Πλάτωνας και Αριστοτέλης). Είναι πολύ αναλυτικό, χωρίς όμως να πλατειάζει και να κουράζει. Έχει και κριτήρια αξιολόγησης μετά από κάθε ενότητα έτσι ώστε ο μαθητής να βλέπει μόνος του τι έχει κατανοήσει. Στο Άγνωστο φυσικά η Γραμματική του Οικονόμου η οποία είναι απαραίτητη και για Συντακτικό συστήνω στο Συντακτικό της Αρχαίας Ελληνικής των Εκδ. Ζήτη. Έχει αρκετές ασκήσεις και δεν έχει πολλές και κουραστικές λεπτομέρειες όπως αυτό του Μπαχαράκη. Για Λογοτεχνία πολύ καλά βοηθήματα είναι των εκδόσεων Μεταίχμιο αλλά και του Σαββάλα. Του Σαββάλα όμως έχουν πάρα πολλές λεπτομέρειες και ο μαθητής κουράζεται εύκολα. Αυτό τουλάχιστον αντιμετώπισα εγώ. Για Λατινικά πολύ καλό βοήθημα είναι του Παπαθανασίου (Μεταίχμιο) και για ασκήσεις συνακτικού ένα νέο βιβλίο που βρήκα πρόσφατα απο τις εκδόσεις Ζήτη( Παπακώστας- Αθανασιάδου). Τέλος για Ιστορία δεν νομίζω να χρειάζεται βοήθημα, με τον όρο να έχεις καλές σημειώσεις για τον τρόπο ανάλυσης των πηγών. Για Βιολογία προτείνω ανεπιφύλακτα της Ελληνοεκδοτικής (Καμινέλλης) που περιέχει μια μεγάλη ποικιλία ασκήσεων. Ελπίζβ να βοήθησα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολύ για την απαντησή...
δεν γνώριζα για το ψηφιακό βοήθημα. Είναι πακέτο με το βοήθημα από το μεταιχμιο ή αναφέρεσαι σε καποιο άλλο?

Το ψηφιακό βοήθημα είναι δωρεάν από το υπουργείο παιδείας. Είναι μια ιστοσελίδα, μια πολλή αξιόλογη προσπάθεια.
https://www.study4exams.gr
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top