Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τι ορισμούς ρε σεις στη Χημεία...?? Αφού μόνο πολλαπλής και σουλου βάζουν... Δεν μπορώ να διαβάσω:D
Επαναληπτικές πέρσυ είχε 2-3 αποδείξεις
Θα μου πεις επαναληπτικές, πέρσυ κι αποδείξεις αλλά ποτέ δεν ξες
Όλα είναι δυνατά σε αυτές τις Πανελλήνιες...

ps. Ούτε εγώ διάβασα ορισμούς, στο περίπου τους ξέρω
Όπως και τις αποδείξεις
Αλλά αυτά δεν τα λέμε παραέξω μην τα δει κανένας απ την ΚΕΕ κι αποφασίσει να μας χτυπήσει εκεί που πονάμε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κυριάκος1204

Νεοφερμένος

Ο κυριάκος1204 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Για τους φίλους θετικούς (όπως και εγώ) τους προτείνω να διαβάσουν μόνο την απόδειξη της αλογονοφορμικής και τους 3 νόμους στο 1 κεφάλαιο. ΑΕΕ HUND PAULI.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Αποδείξεις εννοούμε την εξίσωση Χέντερσον- Χάσελμπαχ, το νόμο αραίσωσης του Ostwald και αυτά στην αρχή με

[H3O+] * [OH-] = 10^(-14) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyingcircus

Νεοφερμένος

Η Νασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Νεο μέλος εδω και δίνω και εγω αυριο επιτελους το τελευταιο μαθηματακι...!:clapup:

Λοιπόν, είμαι θετική κατεύθυνση, απόφοιτη και δίνω για 2η (και τελευταια) φορα. :P
Συγκριτικά με πέρσυ:
1. Εκθεση = Δυσκολούτσικο κείμενο αρα και λιγο ζορι στην περίληψη αλλα εύκολες ασκήσεις και θέμα έκθεσης. Πάνω κάτω στα ίδια με τα περσινα φαντάζομαι...

2. Βιολογία Γ.Π.= Πιο δύσκολα μου φάνηκαν απο το περσινά αν και στο περσινο έκανα την πατάτα με το τελευταίο διάγραμμα... :whistle:

3. Φυσική = Ειλικρινά μου φάνηκαν ευκολότερα απο το περσινά (πέρα απο το περιβόητο υποερώτημα του Γ θεματος) αλλά μπορεί και να είναι γιατί φέτος την φυσικά την "κατείχα" λίγο περισσοτερο σαν αντικείμενο.

4. Μαθηματικά = Νομίζω οτι τα φετινά ήταν πιο δύσκολα αλλα δεν το λέω και πάλι με σιγουρια γιατί δεν είμαι καθόλου των μαθηματικών... :P (πέρυσι με λιγα λόγια πατωσα) οποτε με εναν χρόνο επιπλεον δουλείας έγραψα λιιιγο καλυτερα.

5. Βιολογία Κ. = βατά διαβαθμισμένα θέματα που ήθελαν όμως και κριση και γραψιμο...! Αλλα κατι μου λεει οτι εχω γραψει λιγο χειροτερα απο περυσι... :worry:

(σημειωση: ολα είναι προσωπικές μου εκτιμήσεις οποτε μην παρετε τιποτα ως δεδομενο! :P)

Αιντε να δούμε και με την Χημεία τι θα γινει! :)
Καλοό κουράγιο, σχεδόν τελειωσαν οι πανελληνιες του 2012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Για τους θετικούς:πολύ ωραίο σάιτ που ανακάλυψα με ωραία μεθοδολογία και παρατηρήσεις το arnos!
https://www.arnos.gr/lymena-themata-...--/874-----/1528----/1850------.html?start=28
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
αααχ Παναγιά μου δεν μπορώ άλλο!!!... τόση ώρα και έχω βγάλει μόνο το 1ο κεφάλαιο... τώρα θα πάω οργανική
και θα αφήσω για το τέλος Οξέα-βασεις ιοντική ισορροπία...
δεν είμαι καλά... διαβάζω, διαβάζω και δεν τα συγκρατώ!!!
έπρεπε τελικά να διαβάσω από χθες... δεν θα προλάβω :(
(ή τουλάχιστον θα προλάβω... αλλά χωρίς ασκήσεις)

Επαναληπτικές πέρσυ είχε 2-3 αποδείξεις
Θα μου πεις επαναληπτικές, πέρσυ κι αποδείξεις αλλά ποτέ δεν ξες
Όλα είναι δυνατά σε αυτές τις Πανελλήνιες...

ps. Ούτε εγώ διάβασα ορισμούς, στο περίπου τους ξέρω
Όπως και τις αποδείξεις
Αλλά αυτά δεν τα λέμε παραέξω μην τα δει κανένας απ την ΚΕΕ κι αποφασίσει να μας χτυπήσει εκεί που πονάμε... :P
Ούτε εγώ ξέρω ορισμούς... μη μου λέτε τέτοια... μη μου λέτε τέτοια xD

Για τους φίλους θετικούς (όπως και εγώ) τους προτείνω να διαβάσουν μόνο την απόδειξη της αλογονοφορμικής και τους 3 νόμους στο 1 κεφάλαιο. ΑΕΕ HUND PAULI.
Α και εγώ πιστεύω στην αλογονοφορμική... να μας πουν να τη κάνουμε αναλυτικά

δεν προλαβαίνω :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
ερώτηση: κατά ποσο είναι εφικτό κάποιος να γράψει προγραμματισμό 17-18 ++ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδια ισχυει οτι απο φετος μπορουμε να βλεπουμε τους βαθμους που γραψαμε ονλαιν με τον κωδικο μας αλλα πριν πανε στο σχολειο? Γιατι ακουσα κατι οτι δημοσιευεται καθε ενα διαγωνισμα που διορθωνεται.. Γνωριζετε κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοο ondine, βεβαια δεν εχω ακουσει κατι.
Στο προγραμματισμο μονο απο το Θεμα Α κ Β μπορεις να φτασεις στο 12 ευκολα, αφου πανελληνιες δεν βαζουν τραγικα πραγματα.
Και μετα αν παρεις 3 απο το Γ και 2 απο το Δ φθανεις ευκολα στο 17.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ερώτηση: κατά ποσο είναι εφικτό κάποιος να γράψει προγραμματισμό 17-18 ++ ?

Εξαρτατε απο το ποσο καλα ξερει την θεωρια και το καταποσων εχει την δυνατοτιτα να αντιλαμβανετε την ασκηση και να μπορει να την λυση...!
Προσωπικα δεν το θεωρω δυσκολο να γραψεις τετοιους βαθμους, αλλα υπαρχουν παιδια τα οποια δεν μπορουν να μπουν στην λογικη μιας ασκησης και να καταφερουν να γραψουν σε κωδικα αυτο που θελουν να κανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depth.hunter

Νεοφερμένος

Η depth.hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
γνωριζει κανεις αν το ποσοστο των μαθητων που θα δωσουν αοθ αυξηθηκε ή μειωθηκε σε συγκριση με περυσι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
BTW DrHouse, με τέτοια θέματα στην θετική δεν θα μου φανεί παράξενο αν πιάσεις ιατρική.

Αν θα την πιάσει αυτός και θα μείνω απέξω εγώ της θετικής,θα κάψω,τη βουλή,το σύριζα και όλες τις επιτροπές.


Χάαααααααααααααααααααουζ νο οφενς. :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Σοβαρα, ολα θα τα πουμε φετος με τις εισαγωγες των φοιτητων στις σχολες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
έχω ανάγκη ένα καλο βαθμό αύριο.. 17.5 +
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
έχω ανάγκη ένα καλο βαθμό αύριο.. 17.5 +
Εγώ αύριο θέλω να χτυπήσω τον καλύτερο βαθμό μου φέτος. Η θεωρεία είναι το πρόβλημα, με τις ασκήσεις καλά τα πάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Θα χτυπησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγω αυριο παω για μια αξιοπρεπεη εμφανιση ενος ατομου που δεν πηγε ποτε φροντιστηριο σε αυτο το μαθημα και τα εκανε ολα μονος του εως τωρα!!!

Οσο για αυτα που ειπαν πιο πανω τα παλικαρια.Ηθελα να σχολιασω οτι στην δημοσιευση στο ι σχουλ εχουμε γυρω στα 60 σαινια που εγραψαν 20αρι οι στατιστικες λοιπον αγαπητα μου παιδια λενε οτι μονο το 80% ειναι κατω απο την βαση το υπολοιπο 20% απο αυτο το 20% το 1% ΜΟΝΟ εγραψε το Δ4 και το Γ4 ! Οποτε καταλαβαινετε τι αηδια πεφτει απο κομπλεξικους εδω περα.I smell θεωρητικη δουλειες σε αυτο το poll.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Nope απλά είχε πλάκα το emoticon.

Εγώ αύριο θέλω να χτυπήσω τον καλύτερο βαθμό μου φέτος. Η θεωρεία είναι το πρόβλημα, με τις ασκήσεις καλά τα πάω.

Εγω θελω να πετυχω καθαρο 100. Αλλα ειμαι ο κλασικο βλακας που θα κανω καποια απροσεξια και επομενος θα χασω, ακομα και στην καλητερη 1 μοριο...

Εγω αυριο παω για μια αξιοπρεπεη εμφανιση ενος ατομου που δεν πηγε ποτε φροντιστηριο σε αυτο το μαθημα και τα εκανε ολα μονος του εως τωρα!!!

Στο συγκεκριμενο μαθημα δεν νομιζω οτι χρειαζεσε φροντιστιριο για να τα πας καλα! Ενας φιλος μου δεν πηγενε φρονστιριο, δεν διαβαζε μονος του και προσεχε στην ταξη (βεβαια ειχαμε πολυ καλο καθηγητη στο σχολειο) και εγραψε 18 αν δεν απατωμαι. Και χωρις κανενα ιδιετερο διαβασμα.
Ουτος η αλλως ασκησεις δουλευεις μονος σου, η θεωρια δεν ειναι τιποτα ιδιετερο και θελω να πιστευω πως δεν υπαρχουν καθηγητες τοσο @@ που να μην σου λυσουν τις αποριες σου, αν εχεις.
Και μπορεις να βρεις και μπολικο υλικο στο internet για το συγκεκριμενο μαθημα και δεν ειναι τα περιεργα των μαθηματικων και τις φυσικης ωστε να μην καταλαβεις που κινουνται και να πρεπει να σου δειξει καποιος καθηγητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Εγώ αύριο θέλω να χτυπήσω τον καλύτερο βαθμό μου φέτος. Η θεωρεία είναι το πρόβλημα, με τις ασκήσεις καλά τα πάω.
κάπως έτσι και εγώ την θεωρία φοβάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
να δωσω και το αυριανο μαθημα και θα μου φυγει ενα βαρος. Το αοθ δεν το φοβαμαι. Παω για 20αρι.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top