Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Σκέφτομαι να βάλω κάτω τη μαμά μου και να της πω όλα τα κεφάλαια.
Εγώ αυτό το κάνω απ'την αρχή της χρονιάς..!! (για ΑΟΔΕ κ ΑΟΘ) Κ μπορώ να πω ότι με έχει βοηθήσει αρκετά!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Aπο το τιποτα!
Δεν ξερω, νομιζω πως Βιολογια δεν θα γραψω καλα! Δεν την ξερω παπαγαλια! Την εχω μαθει με δικα μου λογια και ναι την εχω κατανοησει! Ομως δεν αισθανομαι σιγουρη! Και μην βιαστει κανενας να μου πει αγχος γιατι ολη την χρονια αυτο πιστευα! Θα προσπαθησω εκεινες τις δυο μερες να κανω μια καλη επαναληψη και οτι καταφερω...
Συμπασχουσα! Κι εγω με τη Βιολογια εχω ενα ψιλοαγχος αν και η Φυσικη ειναι το παλουκι... Ο καθηγητης μου μου ειπε οτι ειναι προτιμοτερο να τα πεις με δικα σου λογια παρα να να μαθεις παπαγαλια και να κολλησεις σε μια λεξη! Βεβαια η παγιδα ειναι οτι πρεπει να συνδυαζεις κομματια απο πολλα κεφαλαια... Αιντε γεια δηλαδη! Το σιγουρο παντως ειναι οτι θα εχει πολυ 2ο και 6ο κεφαλαιο... Τι να πω... Καλη μας επιτυχια!
Εγώ αυτό το κάνω απ'την αρχή της χρονιάς..!! (για ΑΟΔΕ κ ΑΟΘ) Κ μπορώ να πω ότι με έχει βοηθήσει αρκετά!!:)

Εγω αυτο το εκανα στο δημοτικο με την ιστορια αλλα η δικια μου μαμα ειναι τοσο αγχωτικη που αμα κολλουσα σε ενα σημειο επρεπε να ξαναδιαβασω ολη τη σελιδα 10 φορες! Αμα εκανα ετσι και με τη Βιολογια ακομα δε θα'χα τελειωσει!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Εγω αυτο το εκανα στο δημοτικο με την ιστορια αλλα η δικια μου μαμα ειναι τοσο αγχωτικη που αμα κολλουσα σε ενα σημειο επρεπε να ξαναδιαβασω ολη τη σελιδα 10 φορες! Αμα εκανα ετσι και με τη Βιολογια ακομα δε θα'χα τελειωσει!:/:
η δικιά μου πραγματικά με κυνήγαγε απ'το δημοτικό για να διαβάσουμε μαζί αλλά ποτέ δεν καθόμουν..φέτος που της
το ζήτησα από μόνη μου έβαλα τους όρους μου κ είναι όλα κομπλε..!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
η δικιά μου πραγματικά με κυνήγαγε απ'το δημοτικό για να διαβάσουμε μαζί αλλά ποτέ δεν καθόμουν..φέτος που της
το ζήτησα από μόνη μου έβαλα τους όρους μου κ είναι όλα κομπλε..!!:)
Καλο αυτο αν σε βοηθαει... Εγω παλι κλεινω το βιβλιο και τα λεω στον εαυτο μου! Αν και δεν το εχω με την παπαγαλια βοηθαει αρκετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ουφφφ τελειωσα αλλη μια επαναληψη Βιολογια Γ.Π.Σημερα εκανα ολη την οικολογια αλλα δεν ξερω μαλλον ο εγκεφαλος μου δεν με υπακουει γιατι ειχα συνεχεια κατι κενα αερος και κοιτουσα με ενα απλανες βλεμα εξω απο το παραθυρο η κοιτουσα τα νυχια μου και μετα παλι ξαναρχιζα.Αν ειχατε ενα βιντεο θα λεγατε παει αυτος το εχασε...τι σκατα μπορει να ειναι???
Δεν της εκανα την χαρη την τελειωσα την επαναληψη 2ο κεφαλαιο ειπα 1ο-2ο μαζι και παμε τωρα αυριο που ξημερωνει αλλη μια τελεια μερα να κανουμε επαναληψη την εξελιξη!!!!Εγω παιδια δεν τα μαθαινω παπαγαλια παρολο που τα λεω οπως ειναι μεσα.Βασικα δεν ξερω ΚΑΝ πως ειναι η παπαγαλια οποτε δεν ξερω αν αυτο που κανω και τα μαθαινω ειναι παπαγαλια :P :P ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ αχχχχ δεν ειμαι καλα...αντε απο αυριο 3 μερες!!!!!

Ειδα πιο πανω μια ερωτηση που λεει αν εδινα αυριο θα ημουν ετοιμος.Εγω οφειλω να πω πως ναι.Ουτως η αλλως ξερω τον εαυτο μου μεχρι που θα φτασει 3 μερες παραπανω δεν θα ακταφερω τιποτα εχω σκυλοβαρεθει.Ειδικα Βιολογια ΑΟΔΕ ειμαι ετοιμος εδω και ενα μηνα και βαριεμαι να τα ξανακοιταξω.Τωρα απλα για να περασε η ωρα ΑΟΔΕ τα γραφω σε μια κολλα για να μου μεινουν...Φυσικη μεχρι 3ο θεμα το εχουμε ανετα.Αλλα 4ο δεν ξερω δεν εχω πολλες βλεψεις αλλοστε θα προσπαθησω για το καλυτερο απλα να μην χασω ολες τις μοναδες απο το καθε υποερωτημα.Για τα μαθηματικα παμε για κατι καλο αν συνεργαστουν βεβαια και τα θεματα :P :P Εκθεση πανετοιμος!

BRING IT ON BITCHES!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
[
Καλο αυτο αν σε βοηθαει... Εγω παλι κλεινω το βιβλιο και τα λεω στον εαυτο μου! Αν και δεν το εχω με την παπαγαλια βοηθαει αρκετα!
επίσης όταν τα έχω μάθει πολύ καλά με βοηθάει να τα γράφω..κούραση βέβαια κ θέλει κ χρόνο αλλά βοηθάει..!!! ο καθένας με τον τρόπο του!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΑΙΔΙΑ.!
ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ,ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ΚΥΡΙΩΣ.Σας αφιερωνω αυτο τωρα για να ηρεμησουμε
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rog8ou-ZepE#!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Καλο αυτο αν σε βοηθαει... Εγω παλι κλεινω το βιβλιο και τα λεω στον εαυτο μου! Αν και δεν το εχω με την παπαγαλια βοηθαει αρκετα!

Εγω δεν μπορουσα να τα λεω στον εαυτο μου...δεν ξερω πως ακριβως να το πω αλλα ''καταλαβαινω'' ποτε τα εχω μαθει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Πωωωωω σήμερα τα νεύρα μου ο μαθηματικός μας στο φροντιστήριο άρχισε να μας λέει θέματα από τη μαθηματική εταιρία άμα το κάνει αυτό και την κυριακή πριν γράψουμε και μου μαμίσει την ψυχολογία θα τον πάρει και θα τον σηκώσει μα το θεό... :mad:

Παρηγορίστε με κάποιος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Πωωωωω σήμερα τα νεύρα μου ο μαθηματικός μας στο φροντιστήριο άρχισε να μας λέει θέματα από τη μαθηματική εταιρία άμα το κάνει αυτό και την κυριακή πριν γράψουμε και μου μαμίσει την ψυχολογία θα τον πάρει και θα τον σηκώσει μα το θεό... :mad:

Παρηγορίστε με κάποιος :P

Ναι τα ιδια θα κανει και την Κυριακη!!!
Ειναι περιεργοι οι μαθηματικοι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Ναι τα ιδια θα κανει και την Κυριακη!!!
Ειναι περιεργοι οι μαθηματικοι:D

χ0α0χα0χ0α0χα0 εντάξει τώρα που με παρηγόρισες πάω να διαβάσω χημεία.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ψαρεψα το παρακατω αρθρο που αφορα τις πανελληνιες και ειπα να το ποσταρω εδω. ολο και σε καποιον θα φανει χρησιμο;)

Οδηγίες για την τελική ευθεία των εξετάσεων

Λανθασμένη τακτική η αναζήτηση SOS θεμάτων

Οι μαθητές πρέπει τις ημέρες που μεσολαβούν μεταξύ των εξεταζόμενων μαθημάτων να επαναλαμβάνουν με ηρεμία και προγραμματισμό την ύλη που μελέτησαν καθ' όλη την περίοδο της προετοιμασίας τους και να μην αναλώνουν τα ψυχικά και σωματικά αποθέματά τους στη μελέτη νέων θεμάτων ή την επίλυση εξαιρετικά πολύπλοκων ασκήσεων. Λανθασμένη τακτική αποτελεί επίσης η αναζήτηση SOS θεμάτων και η ενασχόληση των υποψηφίων μόνο με αυτά.
Η πολυετής μας εμπειρία στις Πανελλαδικές Εξετάσεις αποδεικνύει ότι τα θέματα ανακυκλώνονται διαρκώς, ότι όλα τα σημεία της εξεταστέας ύλης είναι πιθανά θέματα στις εξετάσεις, ενώ συχνά συμβαίνει θέματα που τα είδαμε στο παρελθόν στις Πανελλαδικές να επαναλαμβάνονται την επόμενη χρονιά με διαφορετική διατύπωση ή υπό διαφορετική λογική. Τις συμβουλές προς τους υποψηφίους δίνει η καθηγήτρια Νότα Λαζαράκη των φροντιστηρίων «Πουκαμισάς»:
Σημαντικό είναι οι υποψήφιοι κατά τη διάρκεια των εξετάσεων να αφιερώνουν τον σωστό χρόνο για την ανάπαυσή τους, δεδομένου ότι ο καλός ύπνος πριν από την κάθε γραπτή εξέταση μεγιστοποιεί την απόδοση του εγκεφάλου στη νοητική διεργασία που απαιτεί η αξιολόγηση.
Επιπλέον, πρέπει οι υποψήφιοι να συνειδητοποιήσουν ότι η υπερβολική, διαρκής και πολύωρη μελέτη, χωρίς προγραμματισμένα διαλείμματα, δεν βελτιώνει την απόδοση αλλά αντίθετα τη μετριάζει. Την ημέρα της εξέτασης, θεμιτό είναι να μην ασχοληθεί ο υποψήφιος με κανένα σημείο της ύλης όσο κατευθύνεται προς το εξεταστικό κέντρο και κατά τη διάρκεια της αναμονής των θεμάτων. Το διάστημα αυτό πρέπει να μείνει κενό από πνευματική προσπάθεια, ώστε ξεκούραστος ο υποψήφιος να καταθέσει το μέγιστο των δυνατοτήτων του κατά τη διάρκεια της αξιολόγησης.
Προσοχή ιδιαίτερη απαιτείται τον χρόνο αναμονής των θεμάτων, οπότε και η αγωνία των υποψηφίων κορυφώνεται. Συνήθης αντίδραση των υποψηφίων κατά τη διάρκεια αναμονής των θεμάτων είναι η προσπάθεια και η αδυναμία ανάκλησης τυχαίων σημείων της ύλης.
Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει αυτό να επηρεάσει την ψυχολογία τους, αφενός διότι είναι φυσιολογική αντίδραση και αφετέρου διότι κατά τη γραπτή αξιολόγηση ο εγκέφαλος λειτουργεί αφαιρετικά, συνεπώς όταν έρθουν τα θέματα και ο υποψήφιος καταπιαστεί με ένα ένα από αυτά χωριστά, η ανάκληση μνήμης θα είναι πολύ εύκολη.
ΤΙ ΚΑΝOYME OTAN ΔΟΘΟΥΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ
Μόλις έρθουν τα θέματα, ο υποψήφιος πρέπει να συγκεντρωθεί σε αυτά και να μην επιτρέψει σε τίποτε να αποσπάσει την προσοχή του, να διαβάσει μία φορά προσεκτικά όλα τα ζητήματα, ενώ ταυτόχρονα θα κρατά κάποιες πρόχειρες σημειώσεις, στις οποίες θα ανατρέξει αργότερα. Αμέσως μετά, προτείνεται ο υποψήφιος να επεξεργαστεί τα θέματα που γνωρίζει πολύ καλά και με κλιμάκωση να ασχοληθεί στο τέλος με όποιο θέμα φαίνεται δύσκολο ή δυσνόητο.
Δεδομένου ότι στα περισσότερα μαθήματα οι υποψήφιοι εξετάζονται σε τέσσερα θέματα, ο μέσος χρόνος που πρέπει να αφιερώσουν σε κάθε θέμα είναι περίπου 45 λεπτά της ώρας. Όμως, κάποια από τα θέματα θα φανούν στους προετοιμασμένους υποψηφίους πολύ απλά, συνεπώς ο χρόνος που θα απομείνει για τα απαιτητικά θέματα είναι αρκετός.
Σε κάθε περίπτωση, ο χρυσός κανόνας είναι να μην επιμείνει ο υποψήφιος για μεγάλο χρονικό διάστημα σε κάποιο θέμα που φαίνεται ότι δεν μπορεί άμεσα να επιλύσει, γιατί αυτό θα επιφέρει δύο αρνητικά: πρώτον, θα μειωθεί ο χρόνος που θα απομείνει για να αφιερώσει στα άλλα θέματα και, δεύτερον, η εμμονή στο ίδιο θέμα κατά κανόνα μειώνει τις πιθανότητες για την επίλυσή του. Συνεπώς, εάν ο υποψήφιος «κολλήσει» σε κάποιο θέμα, το αφήνει για λίγο, ασχολείται με τα υπόλοιπα και επανέρχεται σε αυτό αργότερα.
Πώς απαντάμε στις ερωτήσεις
Κατά την απάντηση ενός θέματος, πρέπει με προσοχή να σημειώνονται σωστά οι αριθμοί των ερωτημάτων του (λόγου χάρη, Θέμα 2ο, Α.), κυρίως όταν αυτά δεν απαντώνται με τη σειρά που δίνονται στις εκφωνήσεις.
Η σαφής διάκριση των ερωτημάτων και υποερωτημάτων είναι πολύ σημαντική και συμβαίνει συχνά οι υποψήφιοι να χάνουν πολύτιμες μονάδες από θέματα που απάντησαν μεν, αλλά με λάθος αρίθμηση ή με ακαταστασία στο γραπτό τους. Άλλωστε, οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν διαρκώς στο μυαλό τους ότι η άρτια αρχιτεκτονική του γραπτού (τάξη, αισθητική, ευανάγνωστες απαντήσεις) υποσυνείδητα προϊδεάζει θετικά τον βαθμολογητή.
Τα ερωτήματα πρέπει να απαντώνται με σαφήνεια και πληρότητα. Πολλοί διαβασμένοι μαθητές συμβαίνει να χάνουν μονάδες, διότι σε κάποιο θέμα θεώρησαν ότι μέρος μίας απάντησης ή αιτιολόγησης είναι αυτονόητη.
Αιτιολόγηση
Τίποτε δεν θεωρείται αυτονόητο στις Πανελλαδικές και ό,τι ζητείται στις εκφωνήσεις πρέπει να αιτιολογηθεί επακριβώς. Συχνά, άλλωστε, στα θέματα εμπεριέχεται η έκφραση «να εξηγήσετε» ή «να περιγράψετε».

Με αυτόν τον τρόπο ζητείται από τους υποψηφίους η πλήρης ανάλυση ενός φαινομένου, μίας έννοιας κ.λπ.
Ωστόσο, πλεονασμοί, υπερβολικές αναλύσεις ή άσχετες πληροφορίες πρέπει να αποφεύγονται, διότι ενέχουν τον κίνδυνο για βαθμολογική ποινή, εάν εμπεριέχουν λάθη ή θεωρηθούν ως αποτέλεσμα της ακρισίας του υποψηφίου.
Οι εκφωνήσεις των θεμάτων των Πανελλαδικών είναι κατά κανόνα σαφείς και συνεπώς δεν είναι δύσκολο οι υποψήφιοι, αφού διαβάσουν προσεκτικά τις εκφωνήσεις, να κατανοήσουν την ακριβή έκταση των απαντήσεών τους.
Μετά το τέλος των απαντήσεών τους και δεδομένου ότι υπάρχει χρόνος στη διάθεσή τους, είναι σημαντικό οι υποψήφιοι να επανεξετάσουν όσα έγραψαν προκειμένου να διορθώσουν κάποια λεπτά σημεία, όπως εκφράσεις ή αριθμητικές πράξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Πωπω... Ιδιαιτερα στην ιστορια δεν νομιζω οτι θα τα καταφερω να μην ανοιξω τ βιβλιο το πρωινο της 30ης Μαιου :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Πωωωωω σήμερα τα νεύρα μου ο μαθηματικός μας στο φροντιστήριο άρχισε να μας λέει θέματα από τη μαθηματική εταιρία άμα το κάνει αυτό και την κυριακή πριν γράψουμε και μου μαμίσει την ψυχολογία θα τον πάρει και θα τον σηκώσει μα το θεό... :mad:

Παρηγορίστε με κάποιος :P
Χαλαρα ρε.Τα περισσοτερα απο αυτα τα θεματα ειναι τραβηγμενα για πανελληνιες.Εγω προσπαθησα αυτα του 2012 και οταν ελυνα ενα θεμα χωρις να κοιταξω τη λυση εκανα παρτυ.Ωστοσο,μπορεις να επωφεληθεις μονο κοιταζοντας τις λυσεις ,γιατι ολο και καποια λυση θα σου μεινει στο μυαλο.

ΥΓ:Το ξερω οτι ειμαι ο μονος αλλα γαμω την θεωρεια της εκθεσης:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η μαθηματική εταιρεία δεν κολλάει ούτε στο ελάχιστο για τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Πωπω... Ιδιαιτερα στην ιστορια δεν νομιζω οτι θα τα καταφερω να μην ανοιξω τ βιβλιο το πρωινο της 30ης Μαιου :/
Δε θα είσαι η μόνη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Κανε οτι σε βολευει. Εγω προσωπικα θα διαβασω χαλαρα εκθεση. Το προγραμμα ωραιο! Μια ερωτηση, μονο για τις μερες που δινουμε ειναι ή κ για τις ενδιαμεσες;

Αυτό το κάνεις τις μέρες που δίνεις, πχ Δευτέρα δίνουμε έκθεση άρα, Κυριακή θα κοιμηθείς 10:30-11 και τη δευτέρα θα ξυπνήσεις 6:30 με καφέ και κατά τς 8 σοκολάτα (μισή ουτε μπουκια παραπάνω θα σε βλέπω:mad:) χεχε καλή σου επιτυχία!

Υ.Γ. Δεν αρκεί να κοιμηθείς τη Κυριακή 11 το βράδυ, πρέπει να έχεις κάνει μια προετοιμασία από το Σάββατο δηλαδή μην τα σπάσεις μέχρι τς 7 στον Τσαλίκη το Σάββατο και να περιμένεις τη Κυριακή να κοιμηθείς σαν πουλάκι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτό το κάνεις τις μέρες που δίνεις, πχ Δευτέρα δίνουμε έκθεση άρα, Κυριακή θα κοιμηθείς 10:30-11 και τη δευτέρα θα ξυπνήσεις 6:30 με καφέ και κατά τς 8 σοκολάτα (μισή ουτε μπουκια παραπάνω θα σε βλέπω:mad:) χεχε καλή σου επιτυχία!

Υ.Γ. Δεν αρκεί να κοιμηθείς τη Κυριακή 11 το βράδυ, πρέπει να έχεις κάνει μια προετοιμασία από το Σάββατο δηλαδή μην τα σπάσεις μέχρι τς 7 στον Τσαλίκη το Σάββατο και να περιμένεις τη Κυριακή να κοιμηθείς σαν πουλάκι! :D


Μην αναλωσε σε προγραμματα. Ηρεμη να εισαι, μην περιμενεις να κανεις ολο το διαβασμα τις τελευτεες μερες... Τωρα πια μια τελευτεα ματια μενει μονο. Ενοειτε να κοιμασε νωρις ωστε να μπορεις να λειτουργεις το πρωΐ. Απο εκει και περα, οπως σου βγει... Αμα γουσταρεις και να κατσεις 2 ωρες να κοιτας το ταβανι καντο, δεν θα χασεις κατι μη διαβαζωντας, ισα-ισα θα ηρεμισεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Kαλημερα φονιαδες μου!!!!Σημερα το προγραμματακι μας εχει.
Βιολογια Γ.Π 2ο-3ο και μετα θα τα πω μια δυο φορες ολα μαζι..
Εχει ΑΕΠΠ θεωρια.
Εκθεση επισης Θεωρια και αν μεινει λιγος χρονος θα κανουμε και λιγα μαθηματικα φυσικη κανενα θεμα ετσι για ξεμουδιασμα του μυαλλου.Μην τον υπεφορτωσουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Η μαθηματική εταιρεία δεν κολλάει ούτε στο ελάχιστο για τις πανελλήνιες.

Διαφωνω. Εμπεριέχουν ερωτήματα που εύκολα θα έμπαιναν ως τα "δύσκολα" ενός
Διαγωνισματος

Που πάντα υπάρχουν πράγματα αρκετα δύσκολα, όπως το περσινό τρίτο θέμα με τα ΣΚ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top