Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
δες του 2012 εχουν πλακα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Με τι κριτηριο???
Ειναι δυσκολες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Απο το 2008 και απο το 2010 της εμε!
Εχεις δικιο! Δεν ειπα απο που...
δεν πειραζει...
και τα φετινα της ΕΜΕ ειναι πολυ ωραια...:)
Διαβάστε θεωρία, απορώ πως λύνετε ασκήσεις χωρίς να έχετε μάθει καλά τη θεωρία του βιβλίου:hmm:.
αμα καποιος δεν ξερει την αποδειξη του ΘΕΤ π.χ. δεν σημαινει οτι δεν μπορει να το εφαρμοσει σε ασκησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ααα αποδείξεις;
Αν και βοηθάει ο τρόπος σκέψης, δεν εννοούσα αυτές, αλλά διατυπώσεις θεωρημάτων, ορισμούς(πχ κυρτότητα)που πρέπει να τα ξέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ευκολη δεν νομιζω να βρεις στα θεματα τις ΕΜΕ. Αλλα ανετα καποια απο αυτες με λιγοτερα υποερωτηματα(γτ οι περισοτερες εχουν 6-7) θα μπορουσανε να ειναι θεμα 4ο πανελληνιων ;)(κ τσιμπημενο κιολας) Οποτε αξιζει να δεις αρκετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Άντε να λύσουμε, να ξεκινήσουμε
και τους βαρέθηκα, δεν τους μπορώ
να ξενυχτίσουμε και να μεθύσουμε
να τους ξεχάσουμε όλους εδώ...................... :whistle: :whistle: :whistle: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ευκολη δεν νομιζω να βρεις στα θεματα τις ΕΜΕ. Αλλα ανετα καποια απο αυτες με λιγοτερα υποερωτηματα(γτ οι περισοτερες εχουν 6-7) θα μπορουσανε να ειναι θεμα 4ο πανελληνιων ;)(κ τσιμπημενο κιολας) Οποτε αξιζει να δεις αρκετα!
Δεν ηθελα να το παιξω εξυπνη! Εχεις δικιο!
Εννοεις να τα λυσω ή να τα δω λυμενα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Βασικα γιατι λυνετε απο την ΕΜΕ?Χασιμο χρονου ειναι.Αυτοι που θα βγαλουν τα θεματα ξερετε τι βιλιο εχουν ανοιχτο??Ουτε του Μπαρλα ουτε του Μαρλα ουτε του Κριστιαν Καρεμπε ουτε της ΕΜΕ ουτε τιποτα.Το σχολικο εχουν ανοιχτο και βαζουνε..Αυτα για την ΕΜΕ ΞΕΜΕ ΤΡΕΜΕ ειναι βλακειες.Καθιστε καντε ολα τα θεματα στο σχολικο απο την Β' Ομαδα και Γ' Ομαδα και αφηστε τα εξωσχολικα επιτελους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Οχι δεν ειπα οτι το παιξες εξυπνη. Εγω προτιμω να τα λυνω οσα μπορω και οτι δεν μπορω να βγαλω βλεπω την λυση του για να μου μεινει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Σωστοι ειστε και οι δυο!
Εγω Νικο εχω κανει ολες τις ασκησεις του σχολικου! Και τωρα απλα διευρυνω τις γνωσεις μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Σωστοι ειστε και οι δυο!
Εγω Νικο εχω κανει ολες τις ασκησεις του σχολικου! Και τωρα απλα διευρυνω τις γνωσεις μου...
Τις γνωσεις σου θα τις διευρυνεις στο πανεπιστημιο.Προς το παρον κανε αυτο που εχεις να κανεις και διαβασε απο το σχολικο θεωρια ασκησεις.Αφηστε τα σουξου μουξου μανταλακια ΕΜΕ και μαλακιες αυτα ειναι υεπρβολες και ασκοπες χασιμο χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Τις γνωσεις σου θα τις διευρυνεις στο πανεπιστημιο.Προς το παρον κανε αυτο που εχεις να κανεις και διαβασε απο το σχολικο θεωρια ασκησεις.Αφηστε τα σουξου μουξου μανταλακια ΕΜΕ και μαλακιες αυτα ειναι υεπρβολες και ασκοπες χασιμο χρονου
Με επεισες! Θα ξανακοιταξω τις ασκησεις του σχολικου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Με επεισες! Θα ξανακοιταξω τις ασκησεις του σχολικου!
Αιντε να δουμε.Ξανα και ξανα και ξανα και ξανα και ξανα και ξανα.Τελικα μονο η Θεωρητικη ειναι η κατευθυνση χωρις υπερβολες.Οτι διαβαζουν το διαβαζουν απο το βιβλιο τα σχολικα τους και μονο απο εκει...εμεις ολο μεσα στις υπερβολες ειμαστε.Να αγοραζουμε ενα σωρο βοηθηματα και να κανουμε ασκησεις ασχετες και να ξεχναμε στο τελος οτι ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ αυτα που βαζουν τα βαζουν απο το σχολικο μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Εγώ σήμερα θέλω να βγάλω:

Ιωάννου (προσφυγικούς και κεμάλ)
Εισαγωγή Πολιτείας
Πρωταγόρα την 7 και Πολιτεία 1,2,3
Το μισό κρητικό και όλο τον παρευξείνιο
Άγνωστο επανάληψη
Και έχω 4-7 μάθημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Νικο δες τα θεματα πανελληνιων 2011 και πες μου που βρισκονται στο σχολικο και δεν θα ασχοληθω με κανενα αλλο εξωσχολικο θεμα. Εχεις δικιο οτι πρεπει να δουμε και αυτες αλλα αμα ηταν μονο αυτες γτ παμε φροντιστηριο ή ιδιαιτερα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Νίκο μην ασχολείσαι με τίποτε άλλο πέραν του σχολικού βιβλίου στα μαθηματικά.
Κάν' το για μια ολόκληρη χρονιά αυτό να δούμε τι θα πάρεις...

Αγαπημένη μου χαρουλίτα, διάβασε θεωρία
Είναι ένα πρωινό μόνο
Δεν ξες σε τι κατάσταση θα είσαι το τελευταίο ΣΚ κι αν θα μπορείς να τα μάθεις καλά ή αν δε θα έχεις πρόβλημα με κάποιο κομμάτι της θεωρίας
Παράτα τις ασκήσεις για μια μέρα και δες θεωρία
Εγώ το έκανα πάντως για να είμαι safe

Μαθηματικά για την επανάληψη διάβασα τη θεωρία του σχολικού, είδα μερικές λυμένες απ αυτές που μου έκανε ο καθηγητής μου (επιλεγμένες από μπάρλα, μαυρίδη, παπαδάκη κι μερικά άλλα λιγότερο γνωστά) και μετά ξεκίνησα να λύνω ΟΕΦΕ και επαναληπτικές.
Δεν έχω αφιερώσει πολύ χρόνο στα μαθηματικά στην επανάληψη γιατί οι φυσικοχημείες με έχουν στριμώξει.
Αλλά και να είχα δε νομίζω ότι θα έκανα κάτι διαφορετικό από επαναληπτικές κι ΟΕΦΕ.

Όσο για την ΕΜΕ πιστεύω είναι too much.
Ξέρω τη φιλοσοφία τους και δεν πιστεύω να έχουμε πανελλήνιες σε τέτοιο επίπεδο.
Χάσιμο χρόνου θεωρώ αυτά τα θέματα, ίσως μόνο να αξίζουν μια ανάγνωση (ανάγνωση, όχι λύση) από κάποιον που έχει την πολυτέλεια του χρόνου.
Τα θέματα κατά τη γνώμη μου φέτος στα μαθηματικά θα είναι δύσκολα, πολλά και θεωρητικά.

ΥΓ. Χαρουλίτα θέλω την υπογραφή σου πίσω, ΤΩΡΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Αιντε να δουμε.Ξανα και ξανα και ξανα και ξανα και ξανα και ξανα.Τελικα μονο η Θεωρητικη ειναι η κατευθυνση χωρις υπερβολες.Οτι διαβαζουν το διαβαζουν απο το βιβλιο τα σχολικα τους και μονο απο εκει...εμεις ολο μεσα στις υπερβολες ειμαστε.Να αγοραζουμε ενα σωρο βοηθηματα και να κανουμε ασκησεις ασχετες και να ξεχναμε στο τελος οτι ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ αυτα που βαζουν τα βαζουν απο το σχολικο μας...
Κοιτά εγω πιστεύω ότι εάν κάποιος θέλει το 20 στα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ θα πρέπει να τις δει αυτές τις ασκησεις

Εάν κάποιος εχει σκοπό να παει στο 15-17 συμφωνώ ότι για να το πιάσει δε θα χρειαστεί να λύσει τέτοια ερωτήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Νίκο μην ασχολείσαι με τίποτε άλλο πέραν του σχολικού βιβλίου στα μαθηματικά.
Κάν' το για μια ολόκληρη χρονιά αυτό να δούμε τι θα πάρεις...
Αγαπημένη μου χαρουλίτα, διάβασε θεωρία
Είναι ένα πρωινό μόνο
Δεν ξες σε τι κατάσταση θα είσαι το τελευταίο ΣΚ κι αν θα μπορείς να τα μάθεις καλά ή αν δε θα έχεις πρόβλημα με κάποιο κομμάτι της θεωρίας
Παράτα τις ασκήσεις για μια μέρα και δες θεωρία
Εγώ το έκανα πάντως για να είμαι safe

Μαθηματικά για την επανάληψη διάβασα τη θεωρία του σχολικού, είδα μερικές λυμένες απ αυτές που μου έκανε ο καθηγητής μου (επιλεγμένες από μπάρλα, μαυρίδη, παπαδάκη κι μερικά άλλα λιγότερο γνωστά) και μετά ξεκίνησα να λύνω ΟΕΦΕ και επαναληπτικές.
Δεν έχω αφιερώσει πολύ χρόνο στα μαθηματικά στην επανάληψη γιατί οι φυσικοχημείες με έχουν στριμώξει.
Αλλά και να είχα δε νομίζω ότι θα έκανα κάτι διαφορετικό από επαναληπτικές κι ΟΕΦΕ.

Όσο για την ΕΜΕ πιστεύω είναι too much.
Ξέρω τη φιλοσοφία τους και δεν πιστεύω να έχουμε πανελλήνιες σε τέτοιο επίπεδο.
Χάσιμο χρόνου θεωρώ αυτά τα θέματα, ίσως μόνο να αξίζουν μια ανάγνωση (ανάγνωση, όχι λύση) από κάποιον που έχει την πολυτέλεια του χρόνου.
Τα θέματα κατά τη γνώμη μου φέτος στα μαθηματικά θα είναι δύσκολα, πολλά και θεωρητικά.

ΥΓ. Χαρουλίτα θέλω την υπογραφή σου πίσω, ΤΩΡΑ!!!
Θα αφιερωσω την σημερινη μερα για θεωρια, αν και δεν ξερω αν ειναι αρκετη!Τα φοβαμαι πολυ τα μαθηματικα μωρε! Και πιστευω οτι το θεμα επαναληψη σε αυτο το μαθημα ειναι καπως ρευστη!
Οσο για την υπογραφη, τι να πω... Με φαγατε τοσες μερες! Σημερα την εβγαλα και βλεπω ποσο απεγνωσμενα την ζητατε. Για αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εν πάσει περιπτώσει, μην ξεχνάτε το βιβλίο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Κοιτά εγω πιστεύω ότι εάν κάποιος θέλει το 20 στα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ θα πρέπει να τις δει αυτές τις ασκησεις

Εάν κάποιος εχει σκοπό να παει στο 15-17 συμφωνώ ότι για να το πιάσει δε θα χρειαστεί να λύσει τέτοια ερωτήματα.

θεστε ψηλα τον πηχη αν πατε για 15 θα γραψετε 10....αναλογα τα θεματα βεβαια αλλα αν ειναι σαν τα περσινα αυτο θα γινει...:worry:
να εχετε υψηλους στοχους για να μην πεσετε απο κατω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top