Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Παρεπιμπτόντως σήμερα έπεσε στα χέρια μου κάτι εξαιρετικά ενδιαφέρον:
Δίνει ότι
Ζητάει την f'(0)
αυτοι οι συμβολισμοι στα ορια του ολοκληρωματος τι ειναι;;;ποτε δεν τους εχω καταλαβει..:redface:
.........
και ΝΑΙ!!ολα τα μαθηματα τα ειχα διαβασει μεχρι στιγμης τετοιες νυχτερινες ωρες εκτος απο το αοδε!!!
σειρα του λοιπον σημερααααα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αυτοι οι συμβολισμοι στα ορια του ολοκληρωματος τι ειναι;;;ποτε δεν τους εχω καταλαβει..:redface:
.........
και ΝΑΙ!!ολα τα μαθηματα τα ειχα διαβασει μεχρι στιγμης τετοιες νυχτερινες ωρες εκτος απο το αοδε!!!
σειρα του λοιπον σημερααααα:P
,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΚΑ9191

Νεοφερμένος

Ο ΚΑΚΑ9191 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σας έχουν πάρει τηλέφωνο για το καρτελάκι???

cosx είναι το συνx και sinx είναι το ημx νομίζω...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
αυτοι οι συμβολισμοι στα ορια του ολοκληρωματος τι ειναι;;;ποτε δεν τους εχω καταλαβει..:redface:
.........
και ΝΑΙ!!ολα τα μαθηματα τα ειχα διαβασει μεχρι στιγμης τετοιες νυχτερινες ωρες εκτος απο το αοδε!!!
σειρα του λοιπον σημερααααα:P

cosx συνx

sinx ημx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Σας έχουν πάρει τηλέφωνο για το καρτελάκι???

cosx είναι το συνx και sinx είναι το ημx νομίζω...!!!
εμενα δεν με εχουν παρει...ουτε και κανενα αλλο παιδι απο την πολη μου...:hmm:
απο οσο γνωριζω τουλαχιστον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΚΑ9191

Νεοφερμένος

Ο ΚΑΚΑ9191 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ξεφτέρια όλοι είμαστε...:D:D:D

εμενα δεν με εχουν παρει...ουτε και κανενα αλλο παιδι απο την πολη μου...:hmm:
απο οσο γνωριζω τουλαχιστον....

οκ ευχαριστώ ..

https://www.youtube.com/watch?v=9iELQauX-ig

https://www.youtube.com/watch?v=jcAJ_4zLSx0&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

~Dream~

Νεοφερμένος

Η ~Dream~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!! Ξερετε πως γίνονται αυτα τα διαγράμματα??

https://www.freeimagehosting.net/4wds6
https://www.freeimagehosting.net/gvhyg
https://www.freeimagehosting.net/r3rz9
https://www.freeimagehosting.net/jbb3y
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Όταν λες ΜΟΝΟΣ;
Τι εννοείς με το μόνος;
Χωρις φιλους χωρις τιποτα.Ενω εσυ ξερεις οτι οι φιλοι σου σπουδαζουν σε καποια ακρη της Ελλαδος και πινουν ξενυχτανε αυτην την βραδια εσυ καθεσαι και διαβαζεις ΑΟΔΕ για τις επιχειρησης και τον fayol...ωραια αισθηση ε?

Παρεπιμπτόντως σήμερα έπεσε στα χέρια μου κάτι εξαιρετικά ενδιαφέρον:
Δίνει ότι
Ζητάει την f'(0)
Ευκολακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Χωρις φιλους χωρις τιποτα.Ενω εσυ ξερεις οτι οι φιλοι σου σπουδαζουν σε καποια ακρη της Ελλαδος και πινουν ξενυχτανε αυτην την βραδια εσυ καθεσαι και διαβαζεις ΑΟΔΕ για τις επιχειρησης και τον fayol...ωραια αισθηση ε?


1 μήνας ακόμα έμεινε, υπομονή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Παρεπιμπτόντως σήμερα έπεσε στα χέρια μου κάτι εξαιρετικά ενδιαφέρον:
Δίνει ότι
Ζητάει την f'(0)

εγω το βρηκα -1 εσπασα και παραγωγισα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
εγω το βρηκα -1 εσπασα και παραγωγισα
γνωριζεις οτι το ημιτονο και το συνημιτονο περνει τιμες μεχρι 1 οποτε το σπας και μετα παραγωγιζεις και το βρισκεις το αποτελεσμα.Υπαρχουν και πιο δυσκολα απο αυτα φιλε djimijm τους φραπεδες να τους χτυπας αλλου οχι σε εμενα. :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.


Αυτο που λεει ο χαουζ,θα μπορουσαμε να το συνδυασουμε με την ενοτητα 5 του πρωταγορα
Συγκεκριμενα σε αυτη την ενοτητα ο πρωταγορας κανει λογο παλι για την πολιτικη αρετη και αναφερει οτι αν ενα ατομο προσποιειται οτι ειναι δικαιο ακομη και αν δεν ειναι, το θεωρουν λογικο.Ολοι πρεπει να λενε οτι μετεχουν της πολιτικης αρετης και οτι ειναι δικαιοι.Ετσι ο σοφιστακος μας βγαζει το συμπερασμα οτι ολοι οι ανθρωποι,θεωρουν οτι ο καθενας μετεχει στην πολιτικη αρετη και ειναι δικαιοι.Αυτος ομως ειναι λαθος.Στις προτασεις του ο πρωταγορας χρησιμοποιει το ''πρεπει'',δηλαδη αμα λεγαμε συμφωνα με τον σοφιστη οτι ολοι οι ανθρωποι πρεπει να βοηθουν τους φτωχους και τους πεινασμενους,θα ηταν λαθος να βγαζαμε το συμπερασμα οτι δεν υπαρχουν φτωχοι και πεινασμενοι.Ετσι και εδω ο χαουζ λεει οτι το να θελουμε να πιστεψουμε το καλυτερο για τους ανθρωπους,δεν το κανει και πραγματικοτητα ταυροχρονα.Ο συλλογισμος του σοφιστη ειναι λαθος,διοτι το μονο που καταφερε ηταν να μας αποδειξει οτι πρεπει ολοι να κατεχουν την δικαιοσυνη και την πολιτικη αρετη,και οχι την καθολικοτητα της.

ΥΓ:Ποιος πρωταγορας,εδω ο χαουζ τους εχει ξεπερασει ολους

To γ.....ς και ψόφησε!
Ποιος είναι ο χάουζ;;


... φιλε djimijm τους φραπεδες να τους χτυπας αλλου οχι σε εμενα. :) :)

χαχαχ. έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
εγω το βρηκα -1 εσπασα και παραγωγισα
γνωριζεις οτι το ημιτονο και το συνημιτονο περνει τιμες μεχρι 1 οποτε το σπας και μετα παραγωγιζεις και το βρισκεις το αποτελεσμα.Υπαρχουν και πιο δυσκολα απο αυτα φιλε djimijm τους φραπεδες να τους χτυπας αλλου οχι σε εμενα. :) :)

Και το xt πάνω στον εκθέτη πως το ξεφορτωθήκατε;
Ας γράψει κάποιος τη λύση στο λατεχ να τη δω κι εγώ ο άσχετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λογικά μετά το xt το θέτεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λογικά μετά το xt το θέτεις...
Θα μείνει xdt=du
To xdt πού θα το βρεις;
Εκεί έχω κολλήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Μετά θα το γράψεις dt=du/x και μετα θα βγάλεις το 1/χ έξω απ' το ολοκλήρωμα σαν σταθερά...Διορθώστε με αν τα 'χω μπερδέψει.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Επιτρέπεται να διαιρέσεις με χ όταν το χ μπορεί να πάρει τη μηδενική τιμή; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μετά θα το γράψεις dt=du/x και μετα θα βγάλεις το 1/χ έξω απ' το ολοκλήρωμα σαν σταθερά...Διορθώστε με αν τα 'χω μπερδέψει.:redface:
Μάλλον όχι
Αλλά θέτωντας xt=u θα προκυψει t=u/x
Κι ο εκθέτης έχει ένα t^2
Οπότε κύκλο κάνουμε έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top