Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Δεν λες παλι καλα που χουμε βιβλια γτ σε λιγο καιρο δεν το βλεπω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Πες και αλλα!
ανίδεους, μαζοχιστές και πάσχοντες από κάποιο σύνδρομο διανοητικής καθυστέρησης, όπως Down, cri-du-chat, φαινυλκετονουρία (εμπλούτισα τη λέξη "καθυστερημένους")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Συνεχισε, καλα το πας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Όταν θα πάω να διαβάσω βιολογία, θα έχω μεγαλύτερη έμπνευση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν σας πιστευω! Ειστε θρασυτατοι!
Πως τολματε να ζητατε βιβλια τετοιες εποχες???

Χαχα, οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.
Χθες ξενύχτησα πρώτη φορά. Μέχρι τις 5μιση. Φυσικά το πρωί, στη Γενική Παιδεία έριξα κάτι ωραιότατους ύπνους. :P
Και απο ότι φαίνεται δε θα το ξανακάνω. Μέχρι τις 2 άλλη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
μπορεί καποιος να ποσταρει link με ολες τις αποδειξεις που ειναι εντος ύλης στα Μαθηματικα Κατ σε pdf ;
https://www.pde.gr/index.php?topic=23781.0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αλλά, κατά πρώτον πέρσυ δε βάλανε καθόλου από 7-8-9.
Δε γίνεται να μην ξαναβάλουν.
Πέρσυ έβαλαν πολλαπλής νομίζω από αυτά τα κεφάλαια.

Το 8ο το ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ. Όσο κι αν το διαβάσω δεν μπορώ να θυμάμαι όλες τις λεπτομέρειες. :/:
Επίσης, σιχαίνομαι την πρώτη στήλη της σελίδας 40 που μιλάει για τη ρύθμιση της γονιδιακής έκφρασης στους ευκαρυωτικούς οργανισμούς. :/:

Το 4ο μου αρέσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η σελίδα 40 είναι ζόρικη!!
ΣΟΣ είναι και στο 8ο κεφάλαιο εκείνα τα βήματα για την κατασκευή ανθρώπινων πρωτεϊνών από βακτήρια (συγκεκριμένα λέει για την ινσουλίνη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λοιπόν...Αφήστε με να πω τον πόνο μου λίγο!!:P
Από κει που δεν μπορούσα να κοιμηθώ με την ησυχία μου συνεχόμενες ώρες,ξαφνικά ο εγκέφαλός μου αρνείται να συνεργαστεί και να ξυπνήσει!!Από τότε που άνοιξαν τα σχολεία ξανά και πλέον δεν πάω,είναι σαν να κάνει το προσωπικό του πάρτυ...:redface:Σήμερα ας πούμε,ξύπνησα πριν από μισή ώρα...(κι είχα κοιμηθεί στις 2!Όχι ιδιαίτερα αργά...)Άντε να κάνεις διάβασμα της προκοπής με τόσο ύπνο!!
Τεσπα,δεν πρέπει να πτοούμαι!!Πρέπει να φτιάξω ένα πρόγραμμα καλό και,μάλλον,δυνατό...:/:
Τα τρία ερχόμενα Σάββατα γράφω με τη σειρά προσομοίωσης:Χημεία-Βιοχημεία,Ηλεκτρολογία,Φυσική.
Οπότε λέω σήμερα να ασχοληθώ σοβαρά με Χημεία..Πιστεύω ως το βράδυ να 'χω βγάλει όλη τη θεωρία και τα θέματα των Πανελλαδικών της δεκαετίας...Κι ίσως και ορισμένες ασκήσεις του βιβλίου που είναι καλές.
Χμμ...Το θέμα είναι πότε θα βγάλω όλη τη Βιοχημεία??:hmm:Αύριο το πρωί θα χάσω 2-3 ώρες(φωτογραφίες για το απολυτήριο,σε συνδυασμό με βόλτα ή με ποδήλατα ή με τα πόδια...;))Και το απόγευμα 5 με 10 μάθημα...Άρα άντε να προλάβω να βγάλω το 1/3 της Βιοχημείας....Η υπόλοιπη την Παρασκευή!!
Κι από Κυριακή πρέπει ν' αρχίσει επαναληψη Φυσική!!Καλή όμως,δε γίνεται άλλο!!Κάτι πρέπει να κάνω και με το στερεό!!Μ' ενοχλεί να λύνω οτιδήποτε από τα υπόλοιπα και σ' αυτό να σκαλώνω τόσο...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Eπειδη και εγω πανω κατω τα ιδια παθαινω στην φυσικη, μπορει καποιες να μας βοηθησει???
Με κανενα Link για παραδειγμα οπου θα τα εξηγει ωραια...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η ρύθμιση της γονιδιακής έκφρασης στη σελίδα 40 καθώς και το γενετικό υλικό των ευκαρυωτικών οργανισμών (το κομμάτι πριν τον καρυότυπο και μετά τα πλασμίδια) είναι ΜΑΚΡΑΝ τα πιο κακογραμμένα κι από τα πιο δύσκολα στην αποστήθιση κομμάτια του βιβλίου
Το 8 είναι πολύ ωραίο κεφάλαιο, εξαιρετικά ενδιαφέρον αφού σχετίζεται με την Ιατρική
Το θεωρώ πολύ ΣΟΣ για φετός
Έχει μονοκλωνικά, έχει βήματα παραγωγής ινσουλίνης, έχει στάδια γονιδιακής θεραπείας όπως και διάφορες σάλτσες μαζί με την χαρτογράφηση στο τέλος
Το ωραιότερο κεφάλαιο είναι το 4 και μετά το 6
Το μόνο κακό με το 4 είναι ότι τα γράφει με τέτοιον τρόπο που αν δε σου ζητηθεί σωστά κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να γράψεις όλο το κεφάλαιο για να είσαι καλυμένος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
απτις 10:30 μεχρι τωρα εχω καταφερει να αποστιθησω μονο 2 σελιδες WTF! δεν μπορω να αποστιθησω τιποτα πια xS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
@dimijim To 8 με δυσκολεύει αρκετά. Δεν ξέρω, δεν έχω καθόλου αυτοπεποίθηση για το συγκεκριμένο κεφάλαιο. :/
Το 2ο και το 4ο κεφάλαιο είναι τα αγαπημένα μου κεφάλαια. Στο 4ο με είχαν δυσκολέψει οι δύο παράγραφοι που αναφέρονται στη cDNA βιβλιοθήκη και στην υβριδοποίηση γιατί έχω πρόβλημα με την αποστήθιση αλλά γενικώς, τα αγαπώ πολύ αυτά τα κεφάλαια.

Παρεμπιπτόντως, έχω συνειδητοποιήσει πως πολλοί συμμαθητές μου έχουν πρόβλημα με την θεωρία της Βιολογίας Κατεύθυνσης ενώ παίζει να έχουν διαβάσει πολύ περισσότερο από εμένα. Μου φαίνεται παράξενο αυτό αλλά παράλληλα δεν μπορώ να μην χαίρομαι όταν βλέπω πως σε σύγκριση με άλλους τα ξέρω καλύτερα. Μου ανεβαίνει το ηθικό λίγο πριν τις Πανελλήνιες. :P

απτις 10:30 μεχρι τωρα εχω καταφερει να αποστιθησω μονο 2 σελιδες WTF! δεν μπορω να αποστιθησω τιποτα πια xS
Βγες έξω στο μπαλκόνι, κάτσε σε μία καρέκλα και άφησε το μυαλό σου να ξεκουραστεί για 20 λεπτάκια. Φάε κανένα φρουτάκι και πιάσε κάποιο άλλο μάθημα. Μετά από 1 ώρα, συνέχισε με το μάθημα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mόνο σε μένα αρέσει η σελίδα 40;Δεν αντέχω τους προκαρυωτικούς βέβαια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Mόνο σε μένα αρέσει η σελίδα 40;Δεν αντέχω τους προκαρυωτικούς βέβαια:P
Παίζει να είσαι ο μοναδικός. :P


Βασικά, δεν έχω πρόβλημα με τα οπερόνια. Έχω πρόβλημα με την τελευταία παράγραφο της πρώτης στήλης. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Bιολογια Γ.Π rulezzzzzzzzz καθομαι και βλεπω εσας τους παλαβους με Βιοχημειες και διασταυρωσεις.Ενω εγω εχω τον Δαρβινουλη μου το μυτητακι μου το βακτηριδιακι μου το πρωτοζωακι μου εχω το οικοσυστηματακι μου εχω το ανοσοβιολογικο συστηματακι μου εχω τους βιογεωχημικους μου κυκλους εχω την τρυπουλα του οζοντος εχω το φαινομενο του θερμοκηπιου...αχχχχχχχχ αδικη ζωη :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki49

Νεοφερμένος

Η Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Αν εξαιρέσεις το 2ο κεφάλαιο, ωραία είναι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αν εξαιρέσεις το 2ο κεφάλαιο, ωραία είναι :D
Γιατι το μισειτε??Εγω εκανα επαναληψη προσφατα και το λατρεψα για 10η φορα <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Bιολογια Γ.Π rulezzzzzzzzz καθομαι και βλεπω εσας τους παλαβους με Βιοχημειες και διασταυρωσεις.Ενω εγω εχω τον Δαρβινουλη μου το μυτητακι μου το βακτηριδιακι μου το πρωτοζωακι μου εχω το οικοσυστηματακι μου εχω το ανοσοβιολογικο συστηματακι μου εχω τους βιογεωχημικους μου κυκλους εχω την τρυπουλα του οζοντος εχω το φαινομενο του θερμοκηπιου...αχχχχχχχχ αδικη ζωη :P :P

έχεις ΑΟΔΕ όμως, έτσι δεν είναι;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top