Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
ειλικρινα ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ..... Πιο μαυρα χριστουγεννα δεν περασα ποτε στη ζωη μου...τωρα θα φαω και παλι παω για διαβασμα... κ τ κακο ειναι πως δεν μπορω να κανω αλλιως..δεν μπορω να κατσα ησυχη αμα ξερω πως εχω τοσα πολλα να κανω....
Παιδιά δεν υπάρχει λόγος τόσο μεγάλου άγχους. Δυστυχώς πέρσι ήμουν κι εγώ από εκείνους κι εκείνες που είχαν υπερβολικό άγχος -με ό,τι συνεπάγεται αυτό στον τρόπο μελέτης- και το οποίο μάλιστα μου δημιούργησε διάφορα προβλήματα κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Και το αποτέλεσμα; Να μην περάσω στην πόλη μου. Ευτυχώς εμένα μου κόστισε μόνο την πόλη κι όχι τη σχολή που επιθυμούσα, αλλά όταν το άγχος ξεπερνά τα λογικά πλαίσια διακυβεύεται ακόμα κι ίδια η σχολή.

Οι πανελλήνιες, μολονότι τις μεγαλοποιούμε πολλές φορές, δεν έχουν τίποτα το διαφορετικό να επιδείξουν από τις ενδοσχολικές εξετάσεις. Όποιος μελετά μεθοδικά κι ελέγχει το άγχος του είναι σχεδόν σίγουρο, αν όχι σίγουρο, ότι θα περάσει εκεί που θέλει! Πιθανότατα υπάρχουν στιγμές που χρειάζεται να ξενυχτίσετε λίγο παραπάνω για το διάβασμα και σίγουρα το διάστημα των 15 αυτών ημερών είναι πολύτιμο για κάλυψη κενών κι επαναλήψεις, αλλά το σημαντικότερο όλων είναι όλα αυτά να γίνονται με μέτρο (όσοι έχουν μπει Αριστοτέλη καταλαβαίνουν τι εννοώ ;) ). Δώστε στους εαυτούς σας λίγα περιθώρια ξεκούρασης για να γεμίσετε τις μπαταρίες. Θα διαπιστώσετε κι οι ίδιοι στο διάστημα των εξετάσεων πόσο σημαντικό έως απαραίτητο είναι το να μην πηγαίνετε να γράφετε εξαντλημένοι!! Σας μιλάω εκ πείρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Μεταφραστών εννοείς το τμήμα Διεθνών κ Ευρωπαϊκών Σπουδών; Εγώ, Φιλολογία.
οχι εννοω το τμημα μεταφρασης και διερμηνειας στη κερκυρα.. αα κοριτσι εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
όχι ρε φίλε! δε βλέπεις την καρτέλα που λέει: " Ο " ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αα δε το παρατηρησα σορρυ .........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Κοριτσια ψυχραιμια! Μια δυσκολη φαση ειναι. Θα περασει! πωπω εισαι σε πολυ καλη φαση με την υλη σου! Μπραβο!! θελω να περασω στα παραιατρικα του τριτου πεδιου...αισθητικη και κοσμητολογια αθηνας. εσυ?
Doina προσεξε μονο μην αγχωθεις γιατι μετα οσο και να τρεχεις την υλη θα αισθανεσαι οτι δεν προχωρας και δεν θα τα μαθαινεις και καλα! εσυ που θες να περασεις;

Δεν αγχωνομαι,απλα θελω να προλαβω αυτες τις μερες να κανω μια γερη επαναληψη γιατι αν και δεν εχω κανενα μαθημα κενο γιατι διαβαζα καθημερινα..βλεπω οτι τα εχω ξεχαζει καπως..γι'αυτο.. και ειναι τοσα πολλα και κουραζομαι η αληθεια ειναι..
Διοικηση Επιχειρησεων Αθηνα ,θελω ..και μετα οπου να ΄ναι..αλλα διοικηση επιχειρησεων μονο :clapup:
:P ωραια η σχολη που στοχευεις..και μια συμμαθητρια θελει να περασει αισθητικη κ κοσμητολογια αθηνα..

Παιδιά δεν υπάρχει λόγος τόσο μεγάλου άγχους. Δυστυχώς πέρσι ήμουν κι εγώ από εκείνους κι εκείνες που είχαν υπερβολικό άγχος -με ό,τι συνεπάγεται αυτό στον τρόπο μελέτης- και το οποίο μάλιστα μου δημιούργησε διάφορα προβλήματα κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Και το αποτέλεσμα; Να μην περάσω στην πόλη μου. Ευτυχώς εμένα μου κόστισε μόνο την πόλη κι όχι τη σχολή που επιθυμούσα, αλλά όταν το άγχος ξεπερνά τα λογικά πλαίσια διακυβεύεται ακόμα κι ίδια η σχολή.

Οι πανελλήνιες, μολονότι τις μεγαλοποιούμε πολλές φορές, δεν έχουν τίποτα το διαφορετικό να επιδείξουν από τις ενδοσχολικές εξετάσεις. Όποιος μελετά μεθοδικά κι ελέγχει το άγχος του είναι σχεδόν σίγουρο, αν όχι σίγουρο, ότι θα περάσει εκεί που θέλει! Πιθανότατα υπάρχουν στιγμές που χρειάζεται να ξενυχτίσετε λίγο παραπάνω για το διάβασμα και σίγουρα το διάστημα των 15 αυτών ημερών είναι πολύτιμο για κάλυψη κενών κι επαναλήψεις, αλλά το σημαντικότερο όλων είναι όλα αυτά να γίνονται με μέτρο (όσοι έχουν μπει Αριστοτέλη καταλαβαίνουν τι εννοώ ;) ). Δώστε στους εαυτούς σας λίγα περιθώρια ξεκούρασης για να γεμίσετε τις μπαταρίες. Θα διαπιστώσετε κι οι ίδιοι στο διάστημα των εξετάσεων πόσο σημαντικό έως απαραίτητο είναι το να μην πηγαίνετε να γράφετε εξαντλημένοι!! Σας μιλάω εκ πείρας!

:clapup: σωστα τα οσα λες ! να προσπαθησουμε να τα τηρησουμε ..αν κ λιγο δυσκολο αυτες τις εβδομαδες να κανεις κ επαναληψη + γεμισμα μπαταριων.. εγω προσωπικα..αδυνατω! τωρα οι αλλοι..μπορει να ειναι σε αλλο λεβελ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Παιδιά δεν υπάρχει λόγος τόσο μεγάλου άγχους. Δυστυχώς πέρσι ήμουν κι εγώ από εκείνους κι εκείνες που είχαν υπερβολικό άγχος -με ό,τι συνεπάγεται αυτό στον τρόπο μελέτης- και το οποίο μάλιστα μου δημιούργησε διάφορα προβλήματα κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Και το αποτέλεσμα; Να μην περάσω στην πόλη μου. Ευτυχώς εμένα μου κόστισε μόνο την πόλη κι όχι τη σχολή που επιθυμούσα, αλλά όταν το άγχος ξεπερνά τα λογικά πλαίσια διακυβεύεται ακόμα κι ίδια η σχολή.

Οι πανελλήνιες, μολονότι τις μεγαλοποιούμε πολλές φορές, δεν έχουν τίποτα το διαφορετικό να επιδείξουν από τις ενδοσχολικές εξετάσεις. Όποιος μελετά μεθοδικά κι ελέγχει το άγχος του είναι σχεδόν σίγουρο, αν όχι σίγουρο, ότι θα περάσει εκεί που θέλει! Πιθανότατα υπάρχουν στιγμές που χρειάζεται να ξενυχτίσετε λίγο παραπάνω για το διάβασμα και σίγουρα το διάστημα των 15 αυτών ημερών είναι πολύτιμο για κάλυψη κενών κι επαναλήψεις, αλλά το σημαντικότερο όλων είναι όλα αυτά να γίνονται με μέτρο (όσοι έχουν μπει Αριστοτέλη καταλαβαίνουν τι εννοώ ;) ). Δώστε στους εαυτούς σας λίγα περιθώρια ξεκούρασης για να γεμίσετε τις μπαταρίες. Θα διαπιστώσετε κι οι ίδιοι στο διάστημα των εξετάσεων πόσο σημαντικό έως απαραίτητο είναι το να μην πηγαίνετε να γράφετε εξαντλημένοι!! Σας μιλάω εκ πείρας!

Ημουν κι εγω ακριβως στην ιδια θεση με εσενα...εφτασαν οι πανελληνιες και ειχα ηδη κουραστει!Παλι καλα που εχασα μονο την πολη αλλιως τωρα θα ξαναδιαβαζα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Σήμερα δεν διαβάζουμε, υποδεχόμαστε τον καινούργιο χρόνο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Σήμερα θα υποδεχτούν τα κύτταρα του εγκεφάλου μου το 4ο κεφάλαιο στη Βιολογία κατεύθυνσης, ποιο '12 και πίπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ουπς. Πάω να σκίσω το διαγώνισμα στα κύματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και γω αν και δεν έχω τηρήσει το πρόγραμμα μου(βασικά είμαι τελείως off) θα κάτσω σήμερα και αύριο.Αν δε το κάνω με βλέπω με κατάθλιψη και ψυχοφάρμακα:P.Για αυτό ένα θα πω στους μελλοντικούς...Διαβάστε να περάσετε με τη μία εκεί που νομίζετε ότι θέλετε για να μην έχετε τα δικά μας.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ουπς. Πάω να σκίσω το διαγώνισμα στα κύματα...
Γιατί το καημένο..?:P
Αισθάνομαι σε μερικά μαθήματα ότι δεν είμαστε και πολύ καλά στην ύλη...π.χ. φυσική,κάναμε τα ηλεκτρομαγνητικά...μαθηματικά κάναμε ΘΜΤ(αλλά έχουμε αφήσει ρυθμό μεταβολής..)..Κυρίως σ' αυτά...Μήπως βλακείες λέω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Γιατί το καημένο..?:P
Αισθάνομαι σε μερικά μαθήματα ότι δεν είμαστε και πολύ καλά στην ύλη...π.χ. φυσική,κάναμε τα ηλεκτρομαγνητικά...μαθηματικά κάναμε ΘΜΤ(αλλά έχουμε αφήσει ρυθμό μεταβολής..)..Κυρίως σ' αυτά...Μήπως βλακείες λέω??
Επειδή σήμερα ΔΕ διαβάζουμε!
Καλά είσαι. Αν σκεφτείς πως έχεις περίπου 4 μήνες για να βγάλεις ένα κεφάλαιο φυσική και μισό(οι κρούσεις είναι μικρό κεφάλαιο),
και 1,5 κεφάλαιο ακόμα μαθηματικά. Εσύ απλά μελέτησε, η ύλη θα βγει στην ώρα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Επειδή σήμερα ΔΕ διαβάζουμε!
Καλά είσαι. Αν σκεφτείς πως έχεις περίπου 4 μήνες για να βγάλεις ένα κεφάλαιο φυσική και μισό(οι κρούσεις είναι μικρό κεφάλαιο),
και 1,5 κεφάλαιο ακόμα μαθηματικά. Εσύ απλά μελέτησε, η ύλη θα βγει στην ώρα της.

Εννοείται πως σήμερα, αύριο και μεθαύριο δε διαβάζετε ε, χρειάζεστε και ξεκούραση, είναι και αυτή απαραίτητη όπως το διάβασμα. Όποιοι σας έχουνε βάλει διαγώνισμα αυτές τις μέρες απλά να πάνε να πνιγούν, σίγουρα δε σας νοιάζονται.
Όσο για την ύλη, μην αγχώνεστε, ο χρόνος είναι άπειρος, δε νομίζω να υπάρχει άτομο όλα αυτά τα χρόνια που να μην κατάφερε σε 9 μήνες να βγάλει την ύλη των πανελλαδικών. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εννοείται πως σήμερα, αύριο και μεθαύριο δε διαβάζετε ε, χρειάζεστε και ξεκούραση, είναι και αυτή απαραίτητη όπως το διάβασμα. Όποιοι σας έχουνε βάλει διαγώνισμα αυτές τις μέρες απλά να πάνε να πνιγούν, σίγουρα δε σας νοιάζονται.
Όσο για την ύλη, μην αγχώνεστε, ο χρόνος είναι άπειρος, δε νομίζω να υπάρχει άτομο όλα αυτά τα χρόνια που να μην κατάφερε σε 9 μήνες να βγάλει την ύλη των πανελλαδικών. :P

Εκτός αν παραμεθαύριο γράφουμε φυσική:whistle::P.

Εγώ στο τσακ να μη βγαλω υλη φυσικής πέρσυ.Τι στο τσακ,πουδε την έβγαλα.Αλλά ήταν κακός προγραμματισμός και λίγο η καθυστέρηση μου σε κάποια κομμάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εκτός αν παραμεθαύριο γράφουμε φυσική:whistle::P.

Εγώ στο τσακ να μη βγαλω υλη φυσικής πέρσυ.Τι στο τσακ,πουδε την έβγαλα.Αλλά ήταν κακός προγραμματισμός και λίγο η καθυστέρηση μου σε κάποια κομμάτια.
:hmm: ποτέ δε φταίνε οι μαθητές απλά σας ματαθέτουν την ευθύνη έμμεσα χωρίς να το καταλάβετε. Αν η ύλη δε βγαίνει φταίει σε όλες τις περιπτώσεις ο φροντιστής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εντάξει,είναι κυρίως άγχος από αυτά που ακούς,ότι το στερεό και τα ολοκληρώματα είναι πολύ δύσκολα,καμία σχέση με τα προηγούμενα,και δεν ξέρω γω τι άλλο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Εγώ και εσύ παίζει να είμαστε οι μοναδικοί θεωρητικοί με επιλογή Μαθηματικά και ΑΟΘ μέσα στο forum. :P

Και εγώ είμαι εδώ θεωρητικός με Μαθηματικά και ΑΟΘ!! Χαχαχα!! Πόσοι είμαστε τώρα; Έλα να ανεβαίνουμε σιγά-σίγα :P Και παρεπιπτόντως σε καταλαβαίνω απόλυτα για την κατεύθυνσή μας! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εντάξει,είναι κυρίως άγχος από αυτά που ακούς,ότι το στερεό και τα ολοκληρώματα είναι πολύ δύσκολα,καμία σχέση με τα προηγούμενα,και δεν ξέρω γω τι άλλο.....

Τα ολοκληρωματα δεν ειναι πολυ πιο δυσκολα απο τον διαφορικο λογισμο ( ιδιας δυσκολιας θα ελεγα), Το στερεο απο την αλλη ειναι αρκετα πιο δυσκολο και απο κυματα και απο ταλαντωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Το στερεό και τα ολοκληρώματα είναι δύσκολα από την άποψη ότι θέλουνε και λίγη σκέψη, δεν είναι καθαρά μεθοδολογία όπως όλα τα υπόλοιπα. Γι' αυτό τους ακούτε όλους να κλαίνει όταν μπαίνουν σ' αυτά.

Εντωμεταξύ είπατε στερεό και θυμήθηκα ότι δε θυμάμαι τίποτα omg ))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Φαντάσου,εμένα ως τώρα τα μαθηματικά μου φαίνονται δύσκολα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top