Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Άμα συμφωνούσαμε όλοι,και ενδιαφέρον δε θα υπήρχε,αλλά και πρόβλημα θα ήταν τελικά...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιon

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Γιατί, βρε Ion, πρέπει να δίνεις εξηγήσεις για κάτι που θέλεις να κάνεις;
Προχώρα και μην ακούς κανένα και καμία! Η ζωή είναι δική σου και την κάνεις ότι θέλεις;)
Δεν είναι λογικό να μην βλέπουν όλοι από την ίδια οπτική γωνία , που βλέπεις εσύ τα πράγματα; Και εσύ έχεις δίκιο και όλοι οι υπόλοιποι, που έχουν "αντιρρήσεις". Διαφορά γωνίας, βλέπεις.:)
Βρε.. συζητηση να γινεται.. να λεει ο καθενας την αποψη του, εξαλου γιαυτο βρισκομαστε εδω μεσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
υπαρχουν παιδια απο δω που ξαναδινουν?εγω θα ξαναδωσω φετος και για να ειμαι ειλικρινης εχω αγχωθει παρα πολυ:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Κοιτάξτε πιστεύω ότι το πρόβλημα με τις πανελλαδικές είναι η σύνδεσή τους με το Λύκειο...Γιατί τρώμε πολύ πίεση. Τη δεύτερη χρονιά που έδωσα, που είχα μόνο το φροντιστήριο ήταν cool...(σε σχέση με την 1η χρονιά).

Καθόμουν και σκεφτόμουν πώς θα μπορούσε να είναι το σύστημα και δυστυχώς κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δε γίνεται λόγω της ελληνικής πραγματικότητας!

Δηλαδή: Εάν γινόταν μόνο από τα πανεπιστήμια, πραγματικά θα γινόταν η διαρροή του αιώνα...Τουλάχιστον με τις πανελλαδικές μπορείς να είσαι 99% σίγουρος ότι το σύστημα είναι αδιάβλητο!

Επίσης, στην Ελλάδα σχεδόν όλοι πάνε για τριτοβάθμια εκπαίδευση (όχι άδικα), αλλά στο εξωτερικό υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό που απορροφάται από την τεχνική εκπαίδευση, οπότε δεν πάνε όλοι με αποτέλεσμα να δηλώνεις ελεύθερα τη συμμετοχή σου στις σχολές και μετά να σε κρίνει το πανεπιστήμιο. Μας έλεγε καθηγητής θυμάμαι ότι αν γίνει αυτό στην Ελλάδα, π.χ. στη νομική Αθήνας, τότε οι αιτήσεις θα ξεπεράσουν τις 10.000. , ποσό ασύλληπτο μιας και κάπως πρέπει να γίνει ξεσκαρτάρισμα...

Δηλαδή θέλω να πω πως μακάρι να μπορούσαμε να είχαμε τα συστήματα του εξωτερικού ωστόσο η ελληνική πραγματικότητα το αποτρέπει αυτό.

Το ιδανικό θα ήταν ένα έτος Plus προπαρασκευαστικό όπου θα εξεταζόμασταν αποκλειστικά στον τομέα μας. Πάλι από Κεντρική Επιτροπή του Υπουργείου για να είναι αδιάβλητο το σύστημα, και θα έχεις μία χρονιά μετά το λύκειο, αποκλειστική, που θα είναι για να διαβάσεις για να περάσεις στο πανεπιστήμιο. Δίχως να έχεις και εξετάσεις, και σχολείο και φροντιστήριο...

Αν και μπροστά στα μαθήματα των σχολών οι πανελλαδικές δεν είναι τόσο δύσκολες. Στη σχολή θα έχεις να περάσεις 6-7 μαθήματα ίδιας ύλης μέσα στο εξάμηνο. Δε λέω είναι πιο χαλαρά, αλλά πιο εύκολα αποκλείεται. να το ξέρετε!

Όσο για εσάς που δίνετε ξανά, μπράβο! Αν βάλετε πρόγραμμα δε θα το μετανιώσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ιon

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Αυτο το τελευταιο ισχυει.. μας ειχε πει ενας καθηγητης μας θυμαμαι οτι το διαβασμα για τις πανελληνιες δεν ειναι τιποτα μπραστα στο διαβασμα που πρεπει να ριξετε στο πανεπιστημιο ή τει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Λογικο αλλα δεν ειναι σε ολες τις σχολες ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεωρητικος

Νεοφερμένος

Ο Θεωρητικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Λογικο αλλα δεν ειναι σε ολες τις σχολες ετσι

Ποιες σχολες ξερεις εσυ που δεν ειναι ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
υπαρχουν παιδια απο δω που ξαναδινουν?εγω θα ξαναδωσω φετος και για να ειμαι ειλικρινης εχω αγχωθει παρα πολυ:worry:

Και εγώ ξαναδίνω φίλε μου. Τελικά έχουμε λιγότερο χρόνο αποτι φανταζομουνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Και εγώ ξαναδίνω φίλε μου. Τελικά έχουμε λιγότερο χρόνο αποτι φανταζομουνα
φιλη αλλα δεν πειραζει ακουω κ σ αυτο:Pουφ!και ειχα αρχισει να νοιωθω μονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγω παντως νιωθω 10χφορες πιο χαλαρος χωρις το σχολειο μεσα στην εγνοια μου.Ξυπναω πινω τον καφε μου και 9.30 η ωρα ξεκιναω διαβαζω μεχρι τις 7 που κουραζομαι συνηθως και μετα αραζω στο pc και διαβαζω αρθρα για την εκθεση κτλπ ολα cool οπως ειπε και ο αποπανος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
που θες αν επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
βλεπω ειμαστε αρκετοι που θα δωσουμε το 12 παλι (λογικο με την σφαγη που εγινε περσι ), να δουμε τι θα γινει με τοσους πολλους υποψηφιους και τοσες λιγες θεσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Παιδιά αν και ακόμη είναι νωρίς σας εύχομαι ολόψυχα να πετύχετε τους στόχους σας. Το αξίζετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Παιδιά αν και ακόμη είναι νωρίς σας εύχομαι ολόψυχα να πετύχετε τους στόχους σας. Το αξίζετε...
να'σαι καλα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Παιδιά αν και ακόμη είναι νωρίς σας εύχομαι ολόψυχα να πετύχετε τους στόχους σας. Το αξίζετε...

ολοι αξιζουν μια θεση στην τριτοβαθμια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ποιες σχολες ξερεις εσυ που δεν ειναι ετσι?
Στρατιωτικες εξαιρω την ΣΣΑΣ που δεν ξερω καθολου αλλα σιγουρα θελει πολυ διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
ολοι αξιζουν μια θεση στην τριτοβαθμια :)
Όσοι κοπιάσουν αξίζουν μια θέση στην Τριτοβάθμια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
ολοι αξιζουν μια θεση στην τριτοβαθμια :)
Σόρι,αλλά αυτό δεν ισχύει με τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top